Jump to content
diMake

Τηλεφωνο Στο Αμαξι

Recommended Posts

Πως γινεται να βαλω τηλ. μεσα στο αμαξι?

Ειναι Golf 6 highline με Rcd510 .

Δεν εχει θυρα USB μονο AUX

Εαν καποιος ξερει παρακαλω να μου πει απο την πιο απλη λεπτομερεια!

Εαν βγαινει πανω απο 50-100 ευρω το ολο θεμα.....?

Link to comment
Share on other sites

Θα επρεπε να το ειχες παραγγειλει ηδη με προεγκατασταση τηλεφωνου ή προετοιμασια δεν θυμαμαι ακριβως τον ορο. Τελως παντων και τωρα γινεται στην αντιπροσωπεια με κοστος αν θυμαμαι καλα 100 ευρώ περιπου.

Link to comment
Share on other sites

αφου εχει aux μπορεις να συνδεσεις το handsfree. εγω αυτο εχω και δουλευει μια χαρα.παιζει και mp3. το μονο προβλημα οταν ακους πχ ραδιο και σε καλουν θα πρεπει να επιλεχεις aux για να ακους τι σου λενε. καπου το ειχαν βαλει και στα how to.θα το βρεις αμα ψαξεις

Link to comment
Share on other sites

Πως γινεται να βαλω τηλ. μεσα στο αμαξι?

Ειναι Golf 6 highline με Rcd510 .

Δεν εχει θυρα USB μονο AUX

Εαν καποιος ξερει παρακαλω να μου πει απο την πιο απλη λεπτομερεια!

Εαν βγαινει πανω απο 50-100 ευρω το ολο θεμα.....?

BT Kit

BT Kit

How to

Link to comment
Share on other sites

Αυτό πάντως που έχω δοκιμάσει σε άλλο αμάξι και ξέρω από πρώτο χέρι είναι το εξής : motorola hf 850 Αποτελείται από κεντρική μονάδα, ηχείο αρκετά δυνατό, μικρόφωνο και χειριστήριο. Το εγκαθιστάς αφήνοντας ορατό το μικρόφωνο και το χειριστήριο. Χρειάζεται μόνο ρεύμα 12v συνεχές και εξαρτώμενο από τη μίζα. Αν έχει το ηχοσύστημα telephone mute (που κατά 99% έχει), συνδέεις το αντίστοιχο καλώδιο με το καλώδιο του bluetooth(Στην πράξη όταν λειτουργεί και μιλάς, απλά γειώνει αυτό το καλώδιο η συσκευή, και όταν το ηχοσύστημα ανιχνεύσει τη γείωση κάνει αυτόματα Mute, και επανέρχεται αμέσως μόλις τελειώσεις την κλήση). Λειτουργεί τέλεια, και το κόστος είναι πλέον πάρα πολύ μικρό άμα το πάρει κανείς από ebay. Επίσης υπάρχουν πολλά διαφορετικά είδη και από άλλες εταιρείς, με οθόνες, κλπ. Ψάξτε το.

Edited by Markk
Link to comment
Share on other sites

Στα Highline με RCD 310, έχουν κανένα νόημα τα χειριστήρια στο τιμόνι για τηλέφωνο?

απλα το ενα απο τα δυο κουμπακια κανει σιγη στο 310

Link to comment
Share on other sites

απλα το ενα απο τα δυο κουμπακια κανει σιγη στο 310

Μπορείς να ανεβάσεις και να κατεβασεις τον ηχο απο τα κουμπιά.

Link to comment
Share on other sites

Μπορείς να ανεβάσεις και να κατεβασεις τον ηχο απο τα κουμπιά.

Thanks για τις απαντήσεις. Το ανεβοκατέβασμα του ήχου το γνώριζα, αν και δεν το χρησιμοποιώ και συχνά (πάει αυτόματα το χέρι στο περιστρεφόμενο κουμπί). Η σίγαση είναι αρκετά πρακτική! :blink:

Link to comment
Share on other sites

Thanks για τις απαντήσεις. Το ανεβοκατέβασμα του ήχου το γνώριζα, αν και δεν το χρησιμοποιώ και συχνά (πάει αυτόματα το χέρι στο περιστρεφόμενο κουμπί). Η σίγαση είναι αρκετά πρακτική! :blink:

χαχαχαααα και εγω το ιδιο, τι τα πηραμε το τιμονια με τα κουμπια ηθελα να ηξερα

Link to comment
Share on other sites

χαχαχαααα και εγω το ιδιο, τι τα πηραμε το τιμονια με τα κουμπια ηθελα να ηξερα

Τα τιμόνια με τα κουμπάκια τα πήραμε γιατί έχουν ωραία λαμπάκια χαχα και φαίνεται ωραίος ο φωτισμός την νύχτα :lol:

Πάντως στα αριστερά του τιμονιού το κεντρικό κουμπί (αντίστοιχο με το οκ στα δεξιά) με σήμα το τηλέφωνο αν και ανενεργό κάποιο ρόλο πρέπει να έχει... :p

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.