Jump to content
kostakisSs

Golf - Mπαρομετρο / Boost Gauge [Τοποθέτηση - Επιλογές - Βάσεις Osir]

Recommended Posts

το apexi τα σπαει..τι φωτισμο εχει ποσο κ απο που..ειναι 60 η 52?

κ το blitz (carbon blue)πολυ καλο ...αλλα θελω 52mm για να το βαλω στον αεραγωγο που προτεινε ο ktm....

ειναι 60αρι και εχει μπλε φωτισμο δεν μοιαζει τοσο πολυ με τα φωτα του gti αλλα ειναι πολυ ποιοτικο

Edited by ΖΕΥΣ
Link to comment
Share on other sites

οντως blitz-apexi=ποιοτητα αλλα υπαρχει θεμα με την τοποθετηση καθως η βαση της osir δεν μου αρεσει κ δε θελω να το βαλω σε καμια κολωνα...(zeys u got pm αλλα πρεπει να μπερδεψα τις μαρκες μην σε μπερδεψω κ εσενα)

Edited by mourh
Link to comment
Share on other sites

Στην κολωνα δε μπαινει, εχουμε αεροσακο.... καλα δε σας αρεσει η διπλη βαση (στην κονσολα στο τασακι κοντα)

της osir? :D

εκει χαμηλα δε με βολευει ιδιαιτερα + η τιμη δεν μου καθησε καλα 126 (δε ξερω αν ειναι με μεταφορικα η οχι που μαλλον για οχι το βλεπω)

Link to comment
Share on other sites

Στην κολωνα δε μπαινει, εχουμε αεροσακο.... καλα δε σας αρεσει η διπλη βαση (στην κονσολα στο τασακι κοντα)

της osir? :D

Ενα μαστορα που ρωτησα στην αντιπροσωπεια μου ειπε οτι ο αεροσακος δεν σκαει απο την κολωνα.Αλλα ξεκιναει απο εκει που τελειωνει η κολωνα πανω και παει μεχρι πισω πανω απο τα κεφαλια.Το διαπιστωσα σε ενα τρακαρισμενο με σκασμενο αεροσακο golf που μαζεψα απο τον δρομο.

Βεβαια τα οργανα στην κωλονα εχουν γινει πολυ σουπα-καγκουρια κατα την αποψη μου παντα.

Link to comment
Share on other sites

Ενα μαστορα που ρωτησα στην αντιπροσωπεια μου ειπε οτι ο αεροσακος δεν σκαει απο την κολωνα.Αλλα ξεκιναει απο εκει που τελειωνει η κολωνα πανω και παει μεχρι πισω πανω απο τα κεφαλια.Το διαπιστωσα σε ενα τρακαρισμενο με σκασμενο αεροσακο golf που μαζεψα απο τον δρομο.

Βεβαια τα οργανα στην κωλονα εχουν γινει πολυ σουπα-καγκουρια κατα την αποψη μου παντα.

με αυτό ακριβώς το σκεπτικο κατεληξα στην κονσόλα ! Ειναι καθαρα υποκειμενικό θέμα, απλά εγώ αν δε τα έβαζα εκεί ίσως να μήν εβαζα οργανάκια καθόλου....

Link to comment
Share on other sites

με αυτό ακριβώς το σκεπτικο κατεληξα στην κονσόλα ! Ειναι καθαρα υποκειμενικό θέμα, απλά εγώ αν δε τα έβαζα εκεί ίσως να μήν εβαζα οργανάκια καθόλου....

To κακό με την κονσόλα είναι ότι η βάση της osir (αν μιλάμε γι αυτή) είναι χαμηλά και είναι τουλάχιστον

επικίνδυνο να κοιτάξεις τα όργανα όσο οδηγείς. Για την κολώνα συμφωνούμε, στον αεραγωγό είναι αρκετά

πρακτικό και όμορφο. Αποτέλεσμα δλδ, θέλει όργανα με μνήμη αν μπουν χαμηλά στην κονσόλα έτσι ώστε να

μην τα χαζεύεις και κάνεις κανένα "τροπέτο" από το πουθενά.. Ή αλλιώς βάση στον αεραγωγό (μόνο η osir

βλέπεται κατά την άποψή μου και γι αυτό την έβαλα μετά από πολύυυυ ψάξιμο αφού οι άλλες ήταν χάλια).

Τώρα για κολώνα...Ούτε σε rallye, punto gt, ibiza κλπ δε θα έβαζα...

Edited by iasonas
Link to comment
Share on other sites

συμφωνω με τον ιασωνα σε ολα εκτος απο την βαση της osir οτι ειναι οτι ποιο ομορφο υπαρχει καθως ο κτμ μας εδειξε μια αρκετα oem look λυση

Link to comment
Share on other sites

συμφωνω με τον ιασωνα σε ολα εκτος απο την βαση της osir οτι ειναι οτι ποιο ομορφο υπαρχει καθως ο κτμ μας εδειξε μια αρκετα oem look λυση

ΟΕΜ look ναι, συμφωνώ. Αλλά είναι λίγο χάλια... Τουλάχιστον κρατάς τον αεραγωγό όπως είναι, έχει τα θετικά του κι αυτό.

Αnyway, γούστα είναι φυσικά αυτά μια και λέμε για το ίδιο σημείο και για διαφορετική βάση.

Link to comment
Share on other sites

ειμαι της λογικής πως κοιταζουμε στα οργανα στιγμιαία, δεν καρφώνομαι σε καμια περιπτωση πανω τους οταν οδηγώ. Επίσης ηθελα και ενα 2ο οργανο (πίεση λαδιού ή πυρόμετρο) και η επιλογή που έκανα με βόλεψε !

και κάτι άσχετο : τα turbo timers πλεον τοποθετούνται κανονικα στα 5άρια είτε εχεις ΟΕΜ συναγερμό είτε εμπορίου. Εμένα με τον εργοστασιακό κλειδώνει κανονικά με τηλεχειρισμό και "οπλίζει". Αυτό το αναφέρω γιατι η απορία υφισταται σε πολλούς απο εμας :D

Link to comment
Share on other sites

βρήκα και αυτό

http://www.awe-tuning.com/pages/shared/par...k5boostgaugekit

αλλα αυτο νομίζω ειναι καλυτερο τουλαχιστον εμενα με ενδιαφέρει περισσότερο

http://www.newsouthperformance.com/Mk5pod.htm

στο ιδιο περιπου στυλ και αυτο

http://www.tmtuning.com/HOME/catalog/produ...lt_product=1135

και τέλος σε μαγαζί με αξεσουαρ που ρώτησα μου είπε για βάση που μπαίνει κατω από το cd εάν είναι 1 din

Edited by gtse
Link to comment
Share on other sites

ρε παιδιά το μπαρόμετρό μου με σβηστή μηχανή δείχνει -2.........δεν θα έπρεπε να είναι στο 0??????Πέθανε????

Auto gause htan......Για αυτό νομίζω ότι το αμάξι χάνει πίεση????

Link to comment
Share on other sites

εαν αλλάξω το μπαρόμετρό μου με ένα καινούργιο , μπορώ το καινούριο να το βάλω στην ήδη υπάρχουσα εγκατάσταση (δηλ. σωληνάκι...)?????

Βοηθήστε λίγο ρε παιδιά........μήπως παίζει να φταίει το σωληνάκι που είναι το διάφανο...και όχι το μπαρόμετρο που είναι το -2???

Edited by kospasTSI12345
Link to comment
Share on other sites

εαν αλλάξω το μπαρόμετρό μου με ένα καινούργιο , μπορώ το καινούριο να το βάλω στην ήδη υπάρχουσα εγκατάσταση (δηλ. σωληνάκι...)?????

Βοηθήστε λίγο ρε παιδιά........μήπως παίζει να φταίει το σωληνάκι που είναι το διάφανο...και όχι το μπαρόμετρο που είναι το -2???

εχεις pm :D

Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν, το Metrika είναι πολύ καλής ποιότητας οργανάκι για τα χρήματά του και πολύ όμορφο αισθητικά.Επίσης φαίνεται για 60άρι λόγω του οτι το κρυσταλάκι του βγαίνει λίγο προς τα έξω και τα νουμεράκαι είναι σχετικά μικρά....

Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν, το Metrika είναι πολύ καλής ποιότητας οργανάκι για τα χρήματά του και πολύ όμορφο αισθητικά.Επίσης φαίνεται για 60άρι λόγω του οτι το κρυσταλάκι του βγαίνει λίγο προς τα έξω και τα νουμεράκαι είναι σχετικά μικρά....

Ξερεις τι χρωμα λαμπακι εχει??Γιατι νομιζω οτι δεν αλλαζει και πρεπει να ειναι ασπρο.

Link to comment
Share on other sites

ξεθαβοντας λιγο το θεμα..

που θα βρω αθηνα blitz apexi defi ?

αγορα τοποθετιση!

ευχαριστω

τα apexi,ειναι αξιοπιστα κομψα κ ομορφα,κ ακριβεστατα στις ενδειξεις, http://www.vwclub.gr/vwforum/index.php?aut...i&img=16249 Edited by dogo_argentino
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.