Jump to content
kostakisSs

Golf - Mπαρομετρο / Boost Gauge [Τοποθέτηση - Επιλογές - Βάσεις Osir]

Recommended Posts

Για οβερ πιστευω ετσι ειναι, για σταθερη ομως ισχυει? Καπου ειχα δει οτι η σταθερη για το gt μαμα ηταν 0.7-0.8, οποτε για το 140αρι ισως λιγο μικροτερη.

Αν ειναι ετσι (και οπως φαινεται ετσι ειναι) τοτε με τα προγραμματα τι παιζεται? Γιατι λενε οτι ανεβαζουν την πιεση σταθερη και οβερ ενω τελικα ειναι ιδιες με το μαμα?

Τελος παντων μιας και αυτο ειναι αλλο θεμα να μην χαλασουμε το παρον.

Link to comment
Share on other sites

ΔΕΥΤΕ ΛΑΒΕΤΕ ΦΩΣ (ΠΡΟΣΟΧΗ ΜΗΝ ΣΑΣ ΦΥΓΕΙ ΤΟ ΣΑΓΟΝΙ)

C:\Users\tina\Desktop

φιλε δεν βλεπουμε κατι.

http://photobucket.com/ μπες εδω φτιαξε ενα account και μετα μπορεις να κανεις upload τις photo σου και να τις μοιραζεσαι μαζι μας.

πανος

Link to comment
Share on other sites

φιλε δεν βλεπουμε κατι.

http://photobucket.com/ μπες εδω φτιαξε ενα account και μετα μπορεις να κανεις upload τις photo σου και να τις μοιραζεσαι μαζι μας.

πανος

Η' χρησιμοποίησε το http://tinypic.com/ .

Edited by STELIOS_GOLF 6 TSI
Link to comment
Share on other sites

ΠΙΕΣΟΜΕΤΡΟ

ΠΡΟΣΕΧΩΣ ΤΙΜΕΣ ΚΑΙ ΠΛΗΡΗΣ ΟΔΗΓΟΣ ΕΓΚΑΤΑΣΤΑΣΗΣ

ΠΑΡΑΚΑΛΩ ΔΩΣΤΕ ΜΟΥ ΛΙΓΟ ΧΡΟΝΟ ΘΑ ΑΠΑΝΤΗΣΩ ΣΕ ΚΑΘΕ ΣΑΣ ΕΡΩΤΗΣΗ

ΓΙΑ ΑΡΧΗ ΠΕΙΤΕ ΜΟΥ ΤΙΣ ΕΝΤΥΠΩΣΕΙΣ ΣΑΣ

Edited by trimon1
Link to comment
Share on other sites

ΠΙΕΣΟΜΕΤΡΟ

ΠΡΟΣΕΧΩΣ ΤΙΜΕΣ ΚΑΙ ΠΛΗΡΗΣ ΟΔΗΓΟΣ ΕΓΚΑΤΑΣΤΑΣΗΣ

ΠΑΡΑΚΑΛΩ ΔΩΣΤΕ ΜΟΥ ΛΙΓΟ ΧΡΟΝΟ ΘΑ ΑΠΑΝΤΗΣΩ ΣΕ ΚΑΘΕ ΣΑΣ ΕΡΩΤΗΣΗ

ΓΙΑ ΑΡΧΗ ΠΕΙΤΕ ΜΟΥ ΤΙΣ ΕΝΤΥΠΩΣΕΙΣ ΣΑΣ

Καλησπέρα ,

Θα σε παρακαλούσα να γράφεις με μικρά Ελληνικά γράμματα ώστε να διευκολύνεις όλους τους χρήστες να διαβάζουν αυτά που γράφεις .

Ευχαριστώ !

Edited by Speedy
Link to comment
Share on other sites

ΠΙΕΣΟΜΕΤΡΟ GOLF 6

Προσεχώς θα σας έχω τίμες και πλήρη οδηγό για ευκολη τοποθέτηση.

Δώστε μου λίγο χρόνο και θα απαντήσω στις τυχών ερωτήσεις σας.

Για αρχή πειτε μου εντυπώσεις.

Link to comment
Share on other sites

ΠΙΕΣΟΜΕΤΡΟ GOLF 6

Προσεχώς θα σας έχω τίμες και πλήρη οδηγό για ευκολη τοποθέτηση.

Δώστε μου λίγο χρόνο και θα απαντήσω στις τυχών ερωτήσεις σας.

Για αρχή πειτε μου εντυπώσεις.

Τώρα με έφτιαξες! Περιμένω αναλυτικές οδηγίες..!!

Link to comment
Share on other sites

μπραβω φιλε πολυ καλο.

κατι αναλογο υπαρχει ετοιμο για golf 5 απο την osir. ειναι αυτο που εχω εγω στο tsi μου!

εδω ->

στην περιπτωση σου ειναι ιδιοκατασκευη η καποια αναλογη βαση???

υπαρχει και αυτο εδω-> http://www.zmaxautosport.com/osdeomogt6cs.html

παλι απο την osir

Edited by poen
Link to comment
Share on other sites

ΠΙΕΣΟΜΕΤΡΟ GOLF 6

Προσεχώς θα σας έχω τίμες και πλήρη οδηγό για ευκολη τοποθέτηση.

Δώστε μου λίγο χρόνο και θα απαντήσω στις τυχών ερωτήσεις σας.

Για αρχή πειτε μου εντυπώσεις.

Θέλουμε άμεσα απάντηση.

Μου αρέσει η θέση, δεν είναι ούτε καγκούρικο και είναι ευανάγνωστο.

Ουφ τα'πα, οπότε αναμένουμε το DIY!!!

Link to comment
Share on other sites

Οχι φίλε μου δεν είναι ιδιοκατασκευή. Το kit είναι κομπλέ με οδηγίες εγκατάστασης. Το έχω τοποθετήσει μόνος μου.Αλλά σας παρακαλώ κάντε υπομονή περιμένω email από την εταιρεία. Προς το παρόν πείτε μου μόνο τις εντυπώσεις σας.

ΠΙΕΣΟΜΕΤΡΟ GOLF 6

Edited by trimon1
Link to comment
Share on other sites

Ti πιέσεις σου δείχνει? Ποια η κανονική και ποια η over?

16 psi δηλαδη 1,1 bar

19 psi δηλαδη 1,3 bar over

Ειναι ακριβεστατο,να φανταστεις οτι ακομα και σε αλλαγη υψομετρου βλεπεις την διαφορα στην βελονα.

Link to comment
Share on other sites

για το 5αρι

για το 6αρι

Το εγχειριδιο ειναι για 2λιτρο αμερικανικο golf,ειναι λιγο διαφορετικο απο τα tsi 160 ps και gti golf αλλα ειναι παρομοια.

1.Συνδεση του ρευματος

Το εγχειριδιο σου δειχνει να βγαλεις τον διακοπτη των φωτων αλλα επειδη μου ηταν δυσ.κολο εβγαλα μονο την φυσα του διακοπτη για να κανω την συνδεση.Επισης σου λεει να κανεις 3 συνδεσεις,η πρωτη ειναι για να παρει ρευμα για την βελονα και το κοκκινο φωτακι,η δευτερη ειναι για να αναβει ο φωτισμος του οταν αναβεις τα φωτα,και η τριτη ειναι για την γιωση.Εκανα ακριβως αυτο που δειχνουν οι οδηγιες αλλα οπως προειπα ειναι λιγο διαφορετικα.Με συνεπεια να ειναι παντα αναμενος ο φωτισμος του αλλα δεν με χαλασε καθολου ισως ειναι και καλυτερα.Μπορεις επισης να κανεις την δευτερη συνδεση στον ροοστατη των φωτων για να φωτιζει οταν αναβουν τα φωτα και να ρυθμιζεις την ενταση του φωτισμου του.

2.Συνδεση πιεσης

Το εγχειριδιο σου δειχνει πως χρειαζεται να αγορασεις ενα ειδικο σωληνακι με ετοιμη παροχη για να παρεις πιεση αλλα ειναι περιττο.Χρειαζεσαι (1 μεταλικο σωληνακι ταφ 8 χιλιοστων),(1 λαστιχο 10 εκατοστα των 8 χιλιοστων),(2 μεταλικα σφικτηρακια για το σωληνακι) καναδυο εργαλεια και να πιανουν λιγο τα χερια σου με κοστος 5 ευρω.

Θα ανεβασω φωτογραφιες για να δειτε την συνδεση της πιεσης.

Το BOOSTMETER ειναι αριστης ποιοτητας ειναι ολοιδιο με τα χρωματα του κατραν εργονομικοτατο και ο αεραγωγος δουλευει κανονικα απλως δεν ρυθμιζει πανω-κατω δεξια-αριστερα

θα προσπαθησω να παρω καμοια 20αρια για να σας τα πουλησω.

Edited by trimon1
Link to comment
Share on other sites

ΦΕΤΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑ

Χαλαρωσε φιλε.Παρε καμια ανασα :angry2:

Πιο φετα απο μενα δεν γινεται αλλα γιατι το εγραψες δεν το καταλαβα να σου πω την αληθεια.

Τελοσπαντων φιλαρακο πολλοι απο δω μεσα δεν ξερουν και πολλα απο μηχανικα.

Τετοια post βοηθανε πολυ.

Link to comment
Share on other sites

που βρηκες το μεταλικο ταφ?

Αν πας σε μαγαζια που πουλανε σιδηρικα,εργαλεια η σε μαγαζια με συστηματα ποτησματος θα βρεις.

Δεν χρειαζεται να ειναι μεταλικο και πλαστικο την ιδια δουλεια κανει.

Edited by trimon1
Link to comment
Share on other sites

καλα κανεις και ποσταρεις για να βοηθησεις τους αλλους.Το εγραψα για τα ακολουθα.

ΔΕΥΤΕ ΛΑΒΕΤΕ ΦΩΣ (ΠΡΟΣΟΧΗ ΜΗΝ ΣΑΣ ΦΥΓΕΙ ΤΟ ΣΑΓΟΝΙ)

ΤΙ ΣΑΣ ΕΧΩ ΚΑΝΕΙ ΡΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕ!!!!!!!!!

Αλλα μην δινεις και πολυ σημασια σε εμενα.Ειμαι γενικα λιγο περιεργος :angry2:

Το μεταλλικο ταφακι υπαρχει και σε πολλες διαστασεις και μεγεθη σε μαγαζια με ειδη και εργαλεια πεπιεσμενου αερα.Δες τι εβαλα στο αμαξι του mourh και του Σαββα.Ακριβως η ιδια εγκατασταση για την πιεση.Διαφορετικο ταφακι.Εαν εχουν καμια προχειρη φωτο να ανεβασουν γιατι εγω δεν εβγαλα.

Link to comment
Share on other sites

Ηι παιδες, ξερει κανενας ποιας ετερειας ειναι αυτο το οργανακι?

Το ξερω οτι δε παει ο φοτισμος με το εσωτερικο του 5αρι, αλλα δε με περνει για defi κτλ.. :p

Ευχαριστω

Ξεχασα να προσθεσω το λινκ http://cgi.ebay.co.uk/ws/eBayISAPI.dll?ViewItem&item=400146111282&ssPageName=STRK:MEWAX:IT#ht_2722wt_994

Edited by attnos
Link to comment
Share on other sites

Εαν λες για αυτο στο λινκ δεν ειναι εταιριας.Κινεζικο ειναι.Ποιοτητα δεν μπορω να σου πω.Καποια εχουν βγει καλα και καποια φοβερα ανακριβη.Παντως κανε μια δοκιμη.Συνηθως για τα λεφτα τους ειναι καλα και ικανοποιουν παρα πολυ κοσμο.Εαν ψαξεις λιγο ακομα ισως?Θες ηλεκτρονικο?Μπορεις να βρεις μηχανικο πιο καλης ποιοτητας με τα ιδια λεφτα.Κοιτα την αμερικανικη auto-meter.Μην την μπερδεψεις με την φτηνιαρικη και απαραδεκτη κινεζικη auto-gauge.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.