Jump to content
kostakisSs

Golf - Mπαρομετρο / Boost Gauge [Τοποθέτηση - Επιλογές - Βάσεις Osir]

Recommended Posts

θελω την αποψη σας...αυτο που χρειαζομαστε ειναι πυρομετρο-μπαρομετρο επειδη ομως πιστευω πως η 8ηκη πανω απο το τασακι δν βολευει κ δν γινεται ν χωρεσουν κ τα 2 στον αεραγωγο εχω καταληξει στο εξης: http://www.superdynamic.gr/index.php?act=viewProd&productId=74

συγκεκριμενα περιλαμβανει πυρομετρο στην μεγαλη ο8ονη,στην ψηφιακη μπαρομετρο,θερμοκρασια εισαγωγης κ ταση μπαταριας! μαζι περιλαμβανει καλωδιωση κ κοντρολακι για επιλογη warning! η τιμη ειναι 370 απο ελλαδα χωρις ομως τοπο8ετηση. κ την θεωρω καλη διοτι εχει πολλες λειτουργιες.
Link to comment
Share on other sites

dead.gifdead.gifdead.gif

Προσωπικά δεν μ' αρέσει καθόλου .... αυτή η σιτα εκεί ... για τα κουνούπια ? Αυτή που είχαν βγάλει για το 5άρι ήταν 1000 φορές πιο όμορφη ....

Εάν είχα 6άρι θα έβαζα μόνο αυτήν εδώ την βάση στον αεραγωγό του οδηγού ... είναι της AWE Tuning .. και πιστεύω ότι πιο όμορφο θα μπορούσε κανείς να βάλει ώστε να μην χαλάσει την αρμονία http://awe-tuning.com/pages/shared/part_detail.cfm?PMaI=3&PMoI=49&PEI=25&PP=mk6gj_20t_interior.cfm&PPT=Interior&IL=mk6_vbg

Ή εαν οχι αυτη τοτε αυτή θα ήταν το ίδιο πιστεύω ... http://conceptsinmotion.net/store

;)

Φίλε έγραψες πάλι!! Φοβερή η βάση της AWE, της Osir η αλήθεια είναι πως είναι λίγο πλεξούδα η κατάσταση και χαλάει λίγο την όλη εικόνα!

Πάντως παίδες εγώ να πω την αλήθεια δεν τρελαίνομαι για την βάση στον αεραγωγό, μου αρέσει και πάνω στην αριστερή γωνία του ταμπλό το μπαρόμετρο!

pproduct756.jpg

Link to comment
Share on other sites

Φίλε έγραψες πάλι!! Φοβερή η βάση της AWE, της Osir η αλήθεια είναι πως είναι λίγο πλεξούδα η κατάσταση και χαλάει λίγο την όλη εικόνα!

Πάντως παίδες εγώ να πω την αλήθεια δεν τρελαίνομαι για την βάση στον αεραγωγό, μου αρέσει και πάνω στην αριστερή γωνία του ταμπλό το μπαρόμετρο!

Νομίζω δεν μπορεί να μπει γιατί εκεί στην κολόνα υπάρχει ο πλευρικός αερόσακος.

Edited by STELIOS_GOLF 6 TSI
Link to comment
Share on other sites

Νομίζω δεν μπορεί να μπει γιατί εκεί στην κολόνα υπάρχει ο πλευρικός αερόσακος.

Κι εγω ετσι πίστευα αλλα η φωτό μας διαψεύδει ... http://www.euroncap.com/files/VW%20Golf_Pole---f001d331-d165-4358-a9c2-4c851fc548ec.jpg ;)

Τώρα εαν επηρεάζει την καλωδίωση ή υπαρχει περιπτωση να δημιουργήσει πρόβλημα δεν μπορω να το γνωρίζω ... μια ερωτηση στην αντιπροσωπεια θα μας πείσει ...

Edited by Speedy
Link to comment
Share on other sites

Αεραγωγό έχει στην βάση της αριστερής μπροστά κολώνας το mk6, δεν νομίζω να έχει βάση αερόσακου εκεί. Πάντως είχα δει mk6 με μπαρόμετρο στο συγκεκριμένο σημείο και δεν μπορώ να βρω την φωτογραφία τώρα!!

Link to comment
Share on other sites

Αεραγωγό έχει στην βάση της αριστερής μπροστά κολώνας το mk6, δεν νομίζω να έχει βάση αερόσακου εκεί. Πάντως είχα δει mk6 με μπαρόμετρο στο συγκεκριμένο σημείο και δεν μπορώ να βρω την φωτογραφία τώρα!!

0.jpg

;) ;) :whistling: :whistling:

Link to comment
Share on other sites

Δεν βρισκεται αεροσακος εκει.Εχει μονο ενα σηματακι :pardon::lol: Εχω μαζεψει τρακαρισμενα γκολφ και εχω δει με τα ματια μου.

Link to comment
Share on other sites

εμενα της Osir μου αρεσει ποιο πολυ γιατι γερνει ποιο πολυ στον οδηγο..

γενικα μου αρεσει ποιο πολυ.

αν εχεις και GTI δενει με τις κυψελες.

κατι ασχετο. ο αεραγωγος του μκ6 ειναι ιδιος με του polo 6R :whistling: :whistling: :whistling: ?

Edited by poen
Link to comment
Share on other sites

εμενα της Osir μου αρεσει ποιο πολυ γιατι γερνει ποιο πολυ στον οδηγο..

γενικα μου αρεσει ποιο πολυ.

αν εχεις και GTI δενει με τις κυψελες.

κατι ασχετο. ο αεραγωγος του μκ6 ειναι ιδιος με του polo 6R :whistling: :whistling: :whistling: ?

Και το GTI τους ίδιους αεραγωγούς έχει με τα υπόλοιπα Golf.

Link to comment
Share on other sites

Απλα πανεμορφες οι βασεις της AWE.. Εργοστασιακο λουκ!!!

Εχω φαει τον κοσμο για ιδια βαση για το superb, αλλα δεν μπορω να βρω τιποτα...... Δεν θελω σε καμια περιπτωση να βαλω κατι το οποιο διχνει ξενο πανω του...

Edited by nikosp11
Link to comment
Share on other sites

0.jpg

:whistling: :whistling: :whistling: :whistling:

Μπράβο βρε Speedy, έβαλες την σωστή φωτό και έγραψες!! :thumbsup:

Αυτό πρέπει να είναι το "φονικό όπλο" του Chris νομίζω!

Ρε Poen είσαι γάτος!! Έχεις δίκιο για την πιο σωστή κλίση που έχει η βάση της Osir, τώρα που ξανακοίταζα τις φωτό το διαπίστωσα. Η βάση της AWE έχει όντως λιγότερη κλίση, παραμένει όμως το νίκελ πλαίσιο στον αεραγωγό και η ομοιομορφία με το υπόλοιπο εσωτερικό.

Είναι δύσκολη η επιλογή ανάμεσα στα δύο! ;)

Υ.Γ. Εκτός των gti και τα tsi Golf έχουν κυψελωτή μάσκα - εφόσον γίνουν look abt!! :thumbsup:;)

Link to comment
Share on other sites

καλα ρε ACE το εχουμε 1000πει οτι η βαση της οσιρ κοιταει τον οδηγο ολες οι αλλες ειναι ευθεια χωρις κλιση προς τον οδηγο με οτι συνεπαγεται.

Link to comment
Share on other sites

καλα ρε ACE το εχουμε 1000πει οτι η βαση της οσιρ κοιταει τον οδηγο ολες οι αλλες ειναι ευθεια χωρις κλιση προς τον οδηγο με οτι συνεπαγεται.

Συνεπάγεται ότι είναι ιδανικές για τον πίσω αριστερό επιβάτη...

...αν δεν έχεις χρόνο να ασχοληθείς του ζητάς να ρίχνει καμιά ματιά στο μπαρόμετρο, κοιτάζοντας αριστερά από το προσκέφαλο - ακριβώς στην ευθεία και το ευθυγραμισμένο με την φάτσα του μπαρόμετρο. new_lol.gif

Μην βαράς πάντως,dontshoot150.jpg επειδή ξεχάσαμε την κλίση της Osir, αν δεν πολυασχολείσαι με κάτι δεν πολυθυμάσαι τις λεπτομέρειες!!

Link to comment
Share on other sites

άντε και το πήραμε..ποιος μας το τοποθετεί? ξέρετε κανενα καλό τεχνικό στην Αθήνα.. εγώ θα ήθελα και ένα όργανο που να μετραέι και θερμοκρασία καυσαερίων..

Link to comment
Share on other sites

ευχ φίλε ,εάν καταφέρω και μαζέψω κανα φράγκο τώρα στην γιορτή μου και το αγοράσω θα σου πω-

Link to comment
Share on other sites

δεν θα εβγαζα με τιποτα το αεραγωγο!!ουτε ava perle oyte osiris..μουφες τρελες και οι 2..εγω το greedy πανω στο ταμπλο το εχω με μια βαση ρυθμιζομενη και προσ την κλιση και την κατευθυνση.ειναι και μικρο 52αρι το οργναο μιλαμε πολυ αγωνιστικη φαση!βεβαια δεν εχει καμια σχεση με τα χρωματα του εσωτερικου..αλλα αυτο μ'αρεσει!..ετσι πρεπει να ειναι το σωστο τουρμπομετρο!τελειως διαφορετικο απο τα αλλα στοιχεια του εσωτερικου ωστε να φωναζει την παρουσια του!αυριο φωτο...

Link to comment
Share on other sites

δεν θα εβγαζα με τιποτα το αεραγωγο!!ουτε ava perle oyte osiris..μουφες τρελες και οι 2..εγω το greedy πανω στο ταμπλο το εχω με μια βαση ρυθμιζομενη και προσ την κλιση και την κατευθυνση.ειναι και μικρο 52αρι το οργναο μιλαμε πολυ αγωνιστικη φαση!βεβαια δεν εχει καμια σχεση με τα χρωματα του εσωτερικου..αλλα αυτο μ'αρεσει!..ετσι πρεπει να ειναι το σωστο τουρμπομετρο!τελειως διαφορετικο απο τα αλλα στοιχεια του εσωτερικου ωστε να φωναζει την παρουσια του!αυριο φωτο...

:sorry:

Edited by STELIOS_GOLF 6 TSI
Link to comment
Share on other sites

http://www.awesome-gti.co.uk/product.php?xProd=10061&xSec=153

Υπαρχει και αυτο για τα 5αρια, το εχω εγω, ειναι κανονικος oem αεραγωγος με προσθηκη της βασης, δηλ τραβας τον παλιο και βαζεις αυτον ειναι πολυ ευκολο και κυριως δεν χανεις την ρυθμιση ροης αερα.

Eιχα παρει πρωτα την osir αλλα πριν την βαλω ειδα αυτη, την πηρα και μου εμεινε η osir.

Bεβαια δεν εχει κλιση προς τον οδηγο αλλα το συνηθιζεις.

Link to comment
Share on other sites

και η φοτο που σας ελεγα..

Ωραίος φίλε, δίνει πιο racing αίσθηση το μπαρόμετρο που έχεις!! :angry2: Βέβαια αμάξι με τέτοιο μπαρόμετρο και όχι μόνο δεν το πουλάς!! ;)

Υ.Γ. Αν η φωτό είναι πρόσφατη, τότε το εσωτερικό είναι πραγματικά σε άψογη κατάσταση.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.