Jump to content
kostakisSs

Golf - Mπαρομετρο / Boost Gauge [Τοποθέτηση - Επιλογές - Βάσεις Osir]

Recommended Posts

σημερινη ειναι!!και οντως το αμαξι μου το διατηρω μονιμος σε αριστη κατασταση μεσα εξω..οτι βλαβη βγαλει αμεσος αντικατασταση με γνησιο καινουριο ανταλακτικο.φαντασου οτι η γωνια του μπακετ ακομα δεν εχει σκιστει!και εχω 95000χμ..που ειναι υπερβολικα δυσκολο να βρεις gti με πανω απο 50-60κ και να μην εχει σκισιμο στο μπακετ στη γωνια!

Edited by Ane-fastrabbit
Link to comment
Share on other sites

Τρομαζει τρομαζει αλλα να τρυπας το ταμπλο εμενα δεν μου φαινεται και η καλυτερη ιδεα.

Εδω ενα προστατευτικο εβαλα στο ταμπλο για τον ηλιο και δεν εβαλα τα "σκρατς" γιατι μετα πως τα βγαζεις χωρις να αφησουν σημαδι. Ωραιο παντως σε εκεινο το σημειο.

Link to comment
Share on other sites

Τρομαζει τρομαζει αλλα να τρυπας το ταμπλο εμενα δεν μου φαινεται και η καλυτερη ιδεα.

Εδω ενα προστατευτικο εβαλα στο ταμπλο για τον ηλιο και δεν εβαλα τα "σκρατς" γιατι μετα πως τα βγαζεις χωρις να αφησουν σημαδι. Ωραιο παντως σε εκεινο το σημειο.

Off Topic

Ναι , κι ουτε να σκεφτεις να τα βαλεις .... αντιαισθητικό οταν θα τα βγαλεις καποια στιγμη ... το εχω δει και ξενέρωσα ...
Link to comment
Share on other sites

Τρομαζει τρομαζει αλλα να τρυπας το ταμπλο εμενα δεν μου φαινεται και η καλυτερη ιδεα.

Εδω ενα προστατευτικο εβαλα στο ταμπλο για τον ηλιο και δεν εβαλα τα "σκρατς" γιατι μετα πως τα βγαζεις χωρις να αφησουν σημαδι. Ωραιο παντως σε εκεινο το σημειο.

ποιος σου ειπε καλε μου οτι τρυπισα το ταμπλο??με εχεις για ατομο που θα τρυπουσα το ταμπλο??φυσικα εχει στρογγυλη βαση και την κολησα με διπλης οψεως..πολλα χρονια εχει το οργανακι και ειχα βγαλει το δικο μου και πριν λιγο καιρο..ουτε σημαδια αφηνει ουτε τπτ.τωρα το ξαναεβαλα το οργανο ενος φιλου παλι με διπλης οψεως.αυτα!

Edited by Ane-fastrabbit
Link to comment
Share on other sites

ποιος σου ειπε καλε μου οτι τρυπισα το ταμπλο??με εχεις για ατομο που θα τρυπουσα το ταμπλο??φυσικα εχει στρογγυλη βαση και την κολησα με διπλης οψεως..πολλα χρονια εχει το οργανακι και ειχα βγαλει το δικο μου και πριν λιγο καιρο..ουτε σημαδια αφηνει ουτε τπτ.τωρα το ξαναεβαλα το οργανο ενος φιλου παλι με διπλης οψεως.αυτα!

σωστος ο ane

Link to comment
Share on other sites

αλλα το καλυτερο ειναι να παρεις 3 οργανακια και να τα βαλεις με ειδικη βαση στη θεση του αχρηστου αεραγωγου στο επανω μερος της κεντρικης κονσολας..ετσι εχεις πολλα οφελοι μιας και καταργεις τον μισιτο ανω αεραγωγο που τριζει σε ολους μας,εχεις 3 οργανα ελεγχου ακριβος στο υψος των ματιων και απο ομορφια το βραδυ ειναι σαν να μπαινεις σε μαχιτικο αεροσκαφος.!!

Link to comment
Share on other sites

αλλα το καλυτερο ειναι να παρεις 3 οργανακια και να τα βαλεις με ειδικη βαση στη θεση του αχρηστου αεραγωγου στο επανω μερος της κεντρικης κονσολας..ετσι εχεις πολλα οφελοι μιας και καταργεις τον μισιτο ανω αεραγωγο που τριζει σε ολους μας,εχεις 3 οργανα ελεγχου ακριβος στο υψος των ματιων και απο ομορφια το βραδυ ειναι σαν να μπαινεις σε μαχιτικο αεροσκαφος.!!

οχι μωρε ενα μπαρομετρο μου φτανει....

Link to comment
Share on other sites

Αν δεν τρυπας και δεν αφηνει σημαδη τοτε τα αρνητικα εκμηδενιζονται. Οποτε μπραβισιμο.

Καποιος να πει τον Nanos νομιζω να μας βγαλει φωτο τα οργανακια του... Τον Δημητρη? λεω με το κοκκινο γκολφ και τα τεραστια φρενα.

Δεν θυμαμαι αλλα στοιχεια!

Link to comment
Share on other sites

οχι μωρε ενα μπαρομετρο μου φτανει....

οποτε παρε το οργανο και την αλλη εβδομαδα που θα κατεβω βολο θα το περασουμε...:rolleyes:

Link to comment
Share on other sites

Αν δεν τρυπας και δεν αφηνει σημαδη τοτε τα αρνητικα εκμηδενιζονται. Οποτε μπραβισιμο.

Καποιος να πει τον Nanos νομιζω να μας βγαλει φωτο τα οργανακια του... Τον Δημητρη? λεω με το κοκκινο γκολφ και τα τεραστια φρενα.

Δεν θυμαμαι αλλα στοιχεια!

ε οχι και τεραστια!χαχαχτεσπα..οποιος θελει να δει τι σημαινει πολεμικο κοκπιτ να παει στην παρουσιαση του gti tou vaio.

Link to comment
Share on other sites

ο Πανος ( dogo_argentino) τα εχει στον κεντρικο αεραγωγο στο λευκο τουμπανο editon30.

για εμενα ειναι μονοδρομος η βαση στον αεραγωγο της osir (οπου και το εχω) η μετα πανω απο το τασακι η διπλη της osir.

κατι κολωνες και κατι τετοια ειναι χαλια.

στον κεντρικο αεραγωγο ομως μου αρεσει πολυ

Edited by poen
Link to comment
Share on other sites

Και μια φωτο απο το δικο μου μπαρομετρακι APEXi 60mm τοποθετημενο αναμεσα κολωνας και καντραν... πιστευω πως ειναι πολυ ωραιο!!ακουω γνωμες!!!

http://img232.imageshack.us/img232/1920/21102010090.jpg

http://img508.imageshack.us/img508/6024/21102010091.jpg

http://img440.imageshack.us/img440/2033/21102010092.jpg

Η τοποθετηση εγινε με τον φιλο sonakias!!!! τον ευχαριστω για τη βοηθεια.

Link to comment
Share on other sites

Ωραίος φίλε! πολύ ποιοτικό το οργανάκι, η apexi είναι κορυφαία. 8)

Μοναδική παρατήρηση είναι ότι αν μπορούσες να το βάλεις πιο κοντά στην κολώνα ώστε να μην φαίνεται τόσο πολύ καλώδιο, πιθανόν να ήταν ακόμα πιο ωραίο.

Link to comment
Share on other sites

ελα μωρε καλωδιο ειναι δεν ειναι λεπρα!δεν γινετε να κρυφτει.

:) σωστος!!! παντως ταιριαξε πολυ ωραια στο αυτοκινητο.. κ ειδικα το βραδυ ειναι αλλη φαση...

Link to comment
Share on other sites

ελα μωρε καλωδιο ειναι δεν ειναι λεπρα!δεν γινετε να κρυφτει.

Πολύ "νησί" βλέπουμε?? :pardon:

Να βάλουμε και κανένα πολύπριζο δηλ. πάνω στο ταμπλό Ane?? new_lol.gif

(πάντα με χιούμορ).

Link to comment
Share on other sites

καταλαβα..αλλα για μενα εχει 2 καναλια η tv ενα οταν ανοιγει και ενα οταν ειναι σβηστη!και ανοιγει μονο οταν ειναι κανενας σπιτι μου και θελει να δει κατι.. :pardon:

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.