Jump to content
kostakisSs

Golf - Mπαρομετρο / Boost Gauge [Τοποθέτηση - Επιλογές - Βάσεις Osir]

Recommended Posts

Αυριο μεθαυριο το πολυ θα το εχω βαλει και θα ανεβασω φωτογραφιες!!!

Τελικα λεω να το βαλω πανω στο ταμπλο, αριστερα στην κολωνα διπλα με κλιση προς την θεση του οδηγου διαφορετικα πισω απο το τιμονιαν και νομιζω οτι θα μου κρυβει λιγο το ταμπλο, ....θα το δω πως ειναι στην πραξη και βλεπουμε που θα μπει.

Link to comment
Share on other sites

Τοποθετηθηκε σημερα, τραβηξα καλωδιο για τα φωτα, απο τον διακοπτη φωτων, ρευμα συνεχες, απο κατι ρελε κατω αριστερα στα ποδια, που εχει κατι χοντρα κοκκινα καλωδια, ειδα με πολυμετρο οτι παντα εχει ρευμα εκει, και απο την ασφαλειοθηκη, πηρα ρευμα που διακοπτεται απο τον κεντρικο διακοπτη με το κλειδι.

 

Εδω η ενωση της υποπιεσης

cltl.jpg
 
Uploaded with ImageShack.us
 
Εδω το εγκεφαλακι, βιδωμενο στο τουνελ των καλωδιων και πισω φαινεται η εισοδος του καλωδιου προς το οργανο
pew7.jpg
 
Uploaded with ImageShack.us
 
Εσωτερικα εκει που θα τοποθετηθει το οργανο. Λειτουργει σωστα απο οτι ειδα. Ειμαι πολυ χαρουμενος, τελικα δεν ηταν κατι δυσκολο η εγκατασταση του.
aypw.jpg
 
Uploaded with ImageShack.us
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ πολύ. Να ρωτήσω σε μαμά τι πιέσεις πρέπει να βλέπω? Ζεστό στο ρελαντί βλέπω -0, 7 και όταν οδηγώ 0, 5 και σε ελάχιστες φορές 0, 7. Είναι οκ ? Κάτι αλλο που να προσεξω για να διαπιστώσω την λειτουργία του τούρμπο ?

Link to comment
Share on other sites

μπορείς να το διασταυρωσεις με το vag com -δεν ξέρω τι πιεσεις δουλευει το μαμα 4αρι , αλλά over 0.7 μου φαινεται λίγο-

Link to comment
Share on other sites

ωραιος! αν σου περισευουν καποια στιγμη λεφτα, παρε μια θηκη που μπενει στον αεραγωγο, θα διξει καλυτερα.

Link to comment
Share on other sites

Ειναι ακριβη βρε chilli , κοντα στις 70 λυρες την βρισκω την βαση στον αεραγωγο ....

Εχεις δει καμια πιο φτηνα?


μπορείς να το διασταυρωσεις με το vag com -δεν ξέρω τι πιεσεις δουλευει το μαμα 4αρι , αλλά over 0.7 μου φαινεται λίγο-

Μπορεις να μου πεις, μια και εχω vcds , σε ποιο block θα το διασταυρωσω?

Πως μπορω να μαθω τι πιεσεις πρεπει να βλεπω σε μαμα αυτοκινητο?

Edited by jimakos75
Link to comment
Share on other sites

στο 115 βλέπεις την ζητουμενη και την πραγματικη ,κανε ένα πατημα απο τριτη χαμηλες στροφες μέχρι τα κόκκινα-

 

βάλε και ένα block να βλεπεις στροφες πχ 001 και κατεγραψε το-

 

εσύ κοιτα στιγμιαία το οργανακι να δεις τι over κάνει (σου καταγραφει Peak ; αν ναι μηδενισε το πριν το πατημα οπότε να δεις μετα τι over σου εκανε)

 

μετα κοιτα το Log απο το vcds και δες αν συμβαδιζουν τα καταγεγραμμενα με αυτα που βλεπεις στο οργανακι

Link to comment
Share on other sites

μπορείς να το διασταυρωσεις με το vag com -δεν ξέρω τι πιεσεις δουλευει το μαμα 4αρι , αλλά over 0.7 μου φαινεται λίγο-

έχεις συνηθήσει απο τα δικα μας που εχουν κομπρεσορα...

Αυτα φορανε K03 περιπου σαν την δικια μας, δεν εχουν κομπρεσσορα αλλα εχουν κυβικα.. Για αυτο η μικρη πιεση

Link to comment
Share on other sites

Ωραια, θα τα δοκιμασω αυτα που λες, να δουμε τι θα δουμε. Πάντως πρέπει να μάθω με τι πίεση δουλεύει ένα μαμα gti.

Thanks.

Edited by jimakos75
Link to comment
Share on other sites

τι να σου πω ,κουφο ,πρεπει να φταιει το vcds σου .... έχει κανεις γνωστος σου άλλο vcds να δοκιμασετε;

 

οι υπολοιποι που εχουν 4αρι που βλέπουν πιεσεις κλπ;

Link to comment
Share on other sites

Το πηρα απο εδω για 50 ευρω , το χρυσοπληρωσα για να δουλευει αλλα μουφα η υποθεση !!!

Το προγραμμα λειτουργει με την εννοια οτι δεν ειναι κλειδωμενο το καλωδιο, δεν εχω κανει update.

Δυστυχως δεν εχω καποιον εδω αθηνα που να εχει γνησιο VCDS. 

 

2kqq.jpg
 
Uploaded with ImageShack.us
 
skax.jpg
 
Uploaded with ImageShack.us
 
jro.jpg
 
Uploaded with ImageShack.us
Link to comment
Share on other sites

Με καθε επιφυλαξη γιατι εχω καιρο να χρησιμοποιησω το δικο μου,στη δευτερη φωτο στο lisence status νομιζω οτι στο δικο μου γραφει registered με πρασινα γραμματα.Σε αλλα Blocks βλεπεις μετρησεις?Μηπως ειναι κλειδωμενο το καλωδιο σου?

Link to comment
Share on other sites

Παντως μολις κοιταξα το δικο μου και στο licence status γραφει Fully Registered/activated.Εχω την εκδοση 11.3.0.Μηπως το δουλεψες με ανοιχτο internet και κλειδωσε?

Edited by zgr
Link to comment
Share on other sites

Οντως και εμενα γραφεςι φουλ ρετσιστερ με πρασινα γραμματα,

φιλε τσιμακο, βρες μια εκδοση του βαγκκομ απο το ιντερνετ με κρακ μεσα αλλιως δεν θα κανεις τιποτα...

Link to comment
Share on other sites

Όχι όχι 2 φορές το έχω δοκιμάσει ποτέ με ίντερνετ. Δωστε κανένα λινκ ρε παιδιά να τελειώνουμε με το vcds κάποτε ...

Edited by jimakos75
Link to comment
Share on other sites

φίλε γιατί δεν πας σε αυτον που στο πουλησε να σου δωσει καινουριο ;

 

τι παει να πει βλεπει μεχρι το 25 ,εμενα η κινεζια με 15 € βλέπει μέχρι 224 block και μπορει και παραπανω-

 

Αθήνα που είσαι;

Edited by DIMIV
Link to comment
Share on other sites

Επειδη θελω να βαλω κ εγω μπαρομετρακι στο πολο μου,και θελω να το τοποθετησω στον αεραγωγο'γιατι οι αλλες βασεις δε μου αρεσουν,ξερει κανεις αν ταιριαζει η βαση της οσιρ για το γκολφ σε πολο 6ρ;;οι αεραγωγοι μοιαζουν,αλλαδεν μπορω να καταλαβω ακριβως..γιατι για πολο κατι παρομοιο δε βρισκω..ευχαριστω;-))

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.