Jump to content
kostakisSs

Golf - Mπαρομετρο / Boost Gauge [Τοποθέτηση - Επιλογές - Βάσεις Osir]

Recommended Posts

Nαι αυτό είναι κομμένο και ραμμένο ακριβώς για τον αεραγωγό του Golf.Mην κάνεις κίνηση αν δεν

σιγουρευτείς.

Edited by stakyrTSI
Link to comment
Share on other sites

ναι αυτο ειναι το μονο σιγουρο:p απλα ειναι αυτο που εψαχνα.διακριτικο και ωραιο.πολυ καλη η επιλογη σου σου ευχομαι να το χαρεις.με γεια :thumbsup2:

Link to comment
Share on other sites

ρε παιδια γιατι μερικοι βαζουν φιλτρακι χαρτινο πανω στην συνδεσει μπαρομετρου?

θα μου πει κανενας με σιγουρια?

Link to comment
Share on other sites

εμενα το είχε μεσα στην συσκευασία μαζί με τα υπόλοιπα (σωληνακια βασεις κλπ)

είναι σαν τα φιλτρακια που χρησομοποιουν στα παπακια αλλα σε μικρογραφία -

προφανώς είναι για να μην περασουν σκονες ή μικροσωματίδια στο όργανο και δειχνει μετα λάθος-

αλλά έχει σημασία από που κλεβεις πίεση ,εμενα που ουσιαστικα παιρνει απο την πολλαπλή εισαγωγής μέσω σερβό ίσως να χρειαζεται για την συγκρατηση τέτοιων σωματιδίων ,εσύ που έχεις πάρει από αλλου ισως να είναι αχρειαστο (υποθετικα μιλωντας παντα και για τις δυο περιπτωσεις)

IMAG0386.jpg

Link to comment
Share on other sites

2. Αυτό δεν το γνωρίζω.

3. Δεν το έχω δοκιμάσει ακόμη αν και νομίζω είναι 0-60..

2. απλα ρωτάω αν η ενδειξη είναι άμεση, δηλαδή όταν πατάς, η μέγιστη πίεση (over) εμφανίζεται εκείνη τη στιγμή ή μετά απο 1ή 2 sec; ή ενώ εχεις αφήσει πλέον το γκάζι δείχνει μέγιστη πίεση;

3 Νομίζω αναφέρεται σε μίλια αναφέροντας 0-60M/h, αρα 0-100Km/h

φαίνεται πάντος πολύ καλή αγορά, μπράβο...

αλλα 389$ για ένα όργανο πολλά ρε γαμώτο...

ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

2. Όχι δείχνει άμεσα την πίεση και σε καμία περίπτωση τουλάχιστον όταν έχεις αφήσει

το γκάζι.Τώρα ίσως ένα οργανάκι με βελόνα και απευθείας σύνδεση με σωληνάκι να

έχει ακόμη μεγαλύτερη αμεσότητα τι να πω..

3. Ναι δίκιο έχεις σε μίλια αναφέρεται.

Edited by stakyrTSI
Link to comment
Share on other sites

πολύ ωραίο φίλε ! με γεια , το 52mm είναι ; μου φαινεται τελικα ότι το 52αρι είναι πιο ωραίο απο το 60αρι

Link to comment
Share on other sites

πολύ ωραίο φίλε ! με γεια , το 52mm είναι ; μου φαινεται τελικα ότι το 52αρι είναι πιο ωραίο απο το 60αρι

πολύ ωραίο φίλε ! με γεια , το 52mm είναι ; μου φαινεται τελικα ότι το 52αρι είναι πιο ωραίο απο το 60αρι

σε ευχαριστω φιλε μου.. ναι52 ειναι...το 60αρι ειναι τεραστιο κ προσωπικα δεν μου αρεσε..

Link to comment
Share on other sites

αυτο αν δε κάνω λάθος είναι χωρις εγκεφαλάκι;

ποσο το πήρες;

αυτο αν δε κάνω λάθος είναι χωρις εγκεφαλάκι;

ποσο το πήρες;

ναι φιλε μου χωρις ειναι..!!το πηρε 160 εβρο μαζι με τα μεταφορικα απο εδω =1002&result_mode=cat"]http://www.perfectrun.jp/src/detail.php?pid=43005&pname=Racer%20Gauge&maker=Defi&maker_id=43&type1=1&scate_id[]=1002&result_mode=cat

Link to comment
Share on other sites

Εβαλα και εγω το οργανακι που εψαχνα και ανεβασα ενα βιντεο να δειτε ειναι απο 2η ταχυτητα 3000στροφες το ανοιγμα το αμαξι ειναι γκολφ 6 gti 2 σταδιο.

http://www.youtube.com/watch?v=mneFjwxYf24&context=C36d4842ADOEgsToPDskKmdrrW0mW193QKYmQwrX7G

Edited by pantazakias
Link to comment
Share on other sites

Κάτι αρκετά ενδιαφέρον:

http://www.sorensen-performance.com/wp/?page_id=3&category=228&product_id=150

Θα το αντιπροσωπεύει η cargate από ότι διάβασα και στη fb σελίδα της.

Link to comment
Share on other sites

Κάτι αρκετά ενδιαφέρον:

http://www.sorensen-...&product_id=150

Θα το αντιπροσωπεύει η cargate από ότι διάβασα και στη fb σελίδα της.

Απ' οτι είδα και στα σχόλια στο fb μάλλον αυτό πρέπει να είναι απλά με πιο καινούριο fw και περισσότερες ενδείξεις.

Δεν νομίζω οτι παίζει σε λευκή οθόνη όμως....

Edited by and64
Link to comment
Share on other sites

Δεν είδα να γράφει κάτι περί λευκής ή μη οθόνης.

Eκανα ερώτηση όμως και ελπίζω να μάθουμε σύντομα ;)

Edited by stakyrTSI
Link to comment
Share on other sites

Δεν είδα να γράφει κάτι περί λευκής ή μη οθόνης.

Eκανα ερώτηση όμως και ελπίζω να μάθουμε σύντομα ;)

Ok! Πάντως αν δεις στο site του auto-polar δεν δείχνει συμβατότητα με 6αρια golf ή scirocco που χουν τη λευκή οθόνη...

Edited by and64
Link to comment
Share on other sites

καλησπερα παιδια...πηρα το πρωι τηλ. στην cargate που εμπορευετε αυτο το ωραιο gadget και μου ειπαν οτι για την ασπρη οθονη αναμενεται μεσα σε ενα μηνα , οποτε να ξαναπαρω τηλ. και οτι τοποθετητε σε 5 λεπτα χωρις να λυθει το παραμικρο πλαστικο.! αυτα!

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα παιδια...πηρα το πρωι τηλ. στην cargate που εμπορευετε αυτο το ωραιο gadget και μου ειπαν οτι για την ασπρη οθονη αναμενεται μεσα σε ενα μηνα , οποτε να ξαναπαρω τηλ. και οτι τοποθετητε σε 5 λεπτα χωρις να λυθει το παραμικρο πλαστικο.! αυτα!

Αυτά είναι νέα. Αν δεν συνδέεται με την θύρα obd2 και συνδέεται με τις καλωδιώσεις πίσω από το καντράν θα είναι ότι καλύτερο. Thanks for the info Golfioo :)

Edited by STELIOS_GOLF 6 TSI
Link to comment
Share on other sites

υπερβολικα ενδιαφερον :clapping:

μια ερωτηση.ενδειξεις οπως οι πιεσεις και η θερμοκρασια καυσαεριων απο obd δε θα ναι αλλα νταλον σε ενα αμαξι με προγραμμα?

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.