Jump to content
kostakisSs

Golf - Mπαρομετρο / Boost Gauge [Τοποθέτηση - Επιλογές - Βάσεις Osir]

Recommended Posts

ειπε θα μου το κανει δωρο ο σαββας γιατι του βρηκα το προβλημα με τα οργανα που δεν μπορουσαν να βρουν οι "επαγγελματιες"

Εαν πουμε οτι 500 εκαναν τα οργανα ενα δωρο των 250 ευρω νομιζω οτι ειναι καλα?δεν συμφωνεις Τασο?

Link to comment
Share on other sites

Σαββα?????Τι εγινε τελικα με τα οργανα λεμε???ακομα εκεινο το καλωδιο?

Speedy,τελικα τον εστειλες τον Σαββα σε καλο ηλεκτρολογο.Του τα αναψε τα οργανα.Και χοροπηδουσε σαν τρελλος.Βεβαια επρεπε να δεις τα μουτρα του οταν αρχισε ο ηλεκτρολογος να κανει κατι περιεργα γεφυρωματα και να τραβαει ρευμα απο διαφορα αλλα σημεια.Δεν εβγαλα μια φωτο...........ξερεις την εκφραση "χεστηκε πανω του"??? :excl::p :p

Ήξερα που τον έστελνα ;)

ειπε θα μου το κανει δωρο ο σαββας γιατι του βρηκα το προβλημα με τα οργανα που δεν μπορουσαν να βρουν οι "επαγγελματιες"

Εαν πουμε οτι 500 εκαναν τα οργανα ενα δωρο των 250 ευρω νομιζω οτι ειναι καλα?δεν συμφωνεις Τασο?

χαχαχα κανονικά και σε μένα πρέπει να κάνει ένα δώρο για τον αξιόλογο μάστορα που του σύστησα ! :blush:

Link to comment
Share on other sites

χαχαχα πλάκα έκανα !! :D:D

Speedy Δεν Υπάρχει Πρόβλημα Μπορώ Και Εσένα Άμα Θες Να Σου Βάλω Να Κάνεις Δουλειά Στο Αμάξι Μου,Δεν Είναι Τίποτα Ιδιαίτερο Απλά Θα Μου Τοποθετήσεις Μια Κάμερα Οπισθοπορείας.ΕΕΕεεε Τι Λες;;;;;;ΚΤΜ Στείλε Ρε Συ Το Κινητό Σου Σε PM Γιατί Δεν Το Έχω.

Edited by Speedy
Link to comment
Share on other sites

Speedy Αύριο Έχω Ραντεβού Με Τον ktm25089 Αν Θες Πάρε Τηλέφωνο Για Καφεδάκι Εννοείται Το Πρωί Κατά Τις 11 Και Ξέρεις Τι Θα Κάνει Εεεεε!!!!!Θα Βάλει Χέρι Στο Αμάξι Μου Οπότε Καταλαβαίνεις Έχω Πάρει Ένα Κιλό Ασφάλειες,Αμιαντόπανα,Πυροσβεστήρες Και ¶λλα Πολλά.

Link to comment
Share on other sites

Speedy Αύριο Έχω Ραντεβού Με Τον ktm25089 Αν Θες Πάρε Τηλέφωνο Για Καφεδάκι Εννοείται Το Πρωί Κατά Τις 11 Και Ξέρεις Τι Θα Κάνει Εεεεε!!!!!Θα Βάλει Χέρι Στο Αμάξι Μου Οπότε Καταλαβαίνεις Έχω Πάρει Ένα Κιλό Ασφάλειες,Αμιαντόπανα,Πυροσβεστήρες Και ¶λλα Πολλά.

χαχαχα , Ωραία !!! Τη μάσκα της οξυγονοκόλλησης ξέχασες !! χαχαχα ! Οκ , θα σε πάρω τηλ για λεπτομέρειες :p:rolleyes:

Link to comment
Share on other sites

ενα θα σου πω για τον κτμ..οτι κ να παρεις εεπειδη ειναι τρυπιοχερης κατι θα του πεσει μεσα στο αυτοκινητο σου παρακαλα να μην ειναι τπτ περιεργο....

Link to comment
Share on other sites

ενα θα σου πω για τον κτμ..οτι κ να παρεις εεπειδη ειναι τρυπιοχερης κατι θα του πεσει μεσα στο αυτοκινητο σου παρακαλα να μην ειναι τπτ περιεργο....

new_lol.gif Καλό,Αύριο Δουλεύεις;;Αν Όχι ¶ντε Έλα.Αφού Δεν Έρχεσαι Για Καφεδάκι Με Τα Παιδιά.

Link to comment
Share on other sites

ενα θα σου πω για τον κτμ..οτι κ να παρεις εεπειδη ειναι τρυπιοχερης κατι θα του πεσει μεσα στο αυτοκινητο σου παρακαλα να μην ειναι τπτ περιεργο....

Εσενα θα σε "σιαξω" την αλλη φορα που θα ερθεις απο το σπιτι για καμια δουλεια!!!!περιμενω εγω........εχω πολυ υπομονη..................

Τα καναμε τα οργανακια του Σαββα τελικα.Αλλα αυτα τα GT δεν εχουν καλη ποιοτητα κατασκευης.Σου μενουν πραγματα στο χερι :p :p :p

Παντως Σαββα,τους πυροσβεστηρες,αμιαντοπανα κλπ κρατα τα για δικια σου χρηση.Γιατι ετσι οπως ειναι τα ηλεκτρολογικα στο αμαξι σου θα σου χρειαστουν :p:cry: :cry:

Δεν μου ειπες??Σου αρεσε η δουλεια μου??? :cry::p

Edited by Speedy
Link to comment
Share on other sites

Εσενα θα σε "σιαξω" την αλλη φορα που θα ερθεις απο το σπιτι για καμια δουλεια!!!!περιμενω εγω........εχω πολυ υπομονη..................

Τα καναμε τα οργανακια του Σαββα τελικα.Αλλα αυτα τα GT δεν εχουν καλη ποιοτητα κατασκευης.Σου μενουν πραγματα στο χερι :p :p :p

Παντως Σαββα,τους πυροσβεστηρες,αμιαντοπανα κλπ κρατα τα για δικια σου χρηση.Γιατι ετσι οπως ειναι τα ηλεκτρολογικα στο αμαξι σου θα σου χρειαστουν :p:cry: :cry:

Δεν μου ειπες??Σου αρεσε η δουλεια μου??? :cry::p

xaxaxa , εμένα μ' άρεσε πολύ η όλη διαδικασία και πάνω απ' όλα τα μαστορέματα σου ! new_iloveyou.gif:p

Τελικά το κομμάτι από τη ράβδο λαδιών το πέταξες μέσα στη εισαγωγή ή γενικά μέσα στο χώρο της μηχανής ? :p

Link to comment
Share on other sites

Σιγά Μην Θυμάται Που Το Πέταξε, Λοιπόν Όσοι Έχετε Golf Gt Να Μην Φοβάστε Τίποτα Απλά O Ktm Μόλις Είχε Φάει Σπανάκι Και Ότι Έπιανε Στα Χέρια Του Το Διέλυε.

Έχουμε Και Λέμε ktm worthy.gifworthy.gifworthy.gifworthy.gifworthy.gifworthy.gifworthy.gifworthy.gif:p:cry: :cry: :cry::p :p :p :p :p

Link to comment
Share on other sites

xaxaxa , εμένα μ' άρεσε πολύ η όλη διαδικασία και πάνω απ' όλα τα μαστορέματα σου ! new_iloveyou.gif:cry:

Τελικά το κομμάτι από τη ράβδο λαδιών το πέταξες μέσα στη εισαγωγή ή γενικά μέσα στο χώρο της μηχανής ? :cry:

Πραγματικα δεν θυμαμαι που το πεταξα.Ελπιζω οχι καπου που μπορει να προκαλεσει ζημεια.Π.χ σαν του mourh που επεσε σε επικινδυνο σημειο!!!!!!! :p

Edited by ktm25089
Link to comment
Share on other sites

Σιγά Μην Θυμάται Που Το Πέταξε, Λοιπόν Όσοι Έχετε Golf Gt Να Μην Φοβάστε Τίποτα Απλά O Ktm Μόλις Είχε Φάει Σπανάκι Και Ότι Έπιανε Στα Χέρια Του Το Διέλυε.

Έχουμε Και Λέμε ktm worthy.gifworthy.gifworthy.gifworthy.gifworthy.gifworthy.gifworthy.gifworthy.gif:p:cry: :cry: :cry::p :p :p :p :p

Σάββα, μετά το τέλος τις εργασίας έκανες έλενχο μη λείπει κανένα τιμόνι ???? :p:lol: :lol: :lol: :lol:

Link to comment
Share on other sites

Σάββα, μετά το τέλος τις εργασίας έκανες έλενχο μη λείπει κανένα τιμόνι ???? :p:cry: :cry: :cry::p

Στέλιο Τον Είχα Στενό Μαρκάρισμα Οπότε Δεν Μπορούσε Να Κάνει Και Πολλά. machinegun.gif

Link to comment
Share on other sites

εγω αλλαξα τουρμπινα κομπρεσορα σασι εξατμιση κ λαστιχα επειδη του επεσε του κτμ ενα κομματι σιλικονατου σωληνα μεσα στην τουρμπινα που το ρουφηξε κ το ξερασε τελικα η εξατμιση...

Link to comment
Share on other sites

εγω αλλαξα τουρμπινα κομπρεσορα σασι εξατμιση κ λαστιχα επειδη του επεσε του κτμ ενα κομματι σιλικονατου σωληνα μεσα στην τουρμπινα που το ρουφηξε κ το ξερασε τελικα η εξατμιση...

όλα αυτά μετά τα φλογίδια ή πριν ? Γιατί τη τελευταία φορά που σε είδα έβγαζε κάτι φλογίδια από πίσω ... :)

Link to comment
Share on other sites

ψαχνω αεροτομη να κουμανταρει τα φλογιδια γιατι δεν παταω καλα στην ασφαλτο φοβαμαι μην παω σε 2 ροδες

Link to comment
Share on other sites

Βοηθείστε με λίγο...Για να τοποθετήσω όργανο θερμοκρασίας λαδιού,πως ακριβώς θα συνδεθεί ο αισθητήρας του οργάνου με το κάρτερ για να δείχνει θερμοκρασία?

Link to comment
Share on other sites

τι πιο απλο ειναι στην ταπα με ειδικο ανταπτορα.Αλλα δεν θα ειναι 100% ακριβες ειδικα οταν θα τρεχεις και οταν θα εχει καποιο σχετικο κρυο.Αλλα βασικα θα κανει καλα την δουλεια του.

Link to comment
Share on other sites

τι πιο απλο ειναι στην ταπα με ειδικο ανταπτορα.Αλλα δεν θα ειναι 100% ακριβες ειδικα οταν θα τρεχεις και οταν θα εχει καποιο σχετικο κρυο.Αλλα βασικα θα κανει καλα την δουλεια του.

Καλά Καλά ¶σε Τώρα Αυτά Και Πες Μου Πότε Θα Βάλουμε Την Κάμερα!!!!!

Link to comment
Share on other sites

Silicone t-fitting for FSI engines:

This custom made silicone t-fitting is an exclusive product and makes boost gauge installations clean and easy.

Forget the other products which require multiple clamps to install and looks terrible when you are finished. No need for extra hoses, barbs or reducers!

Just insert our inline restrictor into the silicone fitting, pop off the cap on the intake manifold, slip the silicone t-fitting onto the bung and you are done!

IMG_2640.JPG

IMG_2641.JPG

IMG_2639.JPG

IMG_2638.JPG

Anti-Buzz inline restrictor fittings:

The anti-buzz inline restrictor fittings eliminate the vibration and noise of boost gauges when installed on automobiles with turbocharged engines.

Mechanical boost gauges use a feed line to directly measure boost pressure. Due to pulsations in the airstream a gauge vibration can occur and cause the gauge to rattle or “buzz.” This can be eliminated by adding a restrictor into the boost gauge feed line.

This inline fitting we have designed has a restrictor orifice built to our specifications in the center. This fitting is custom made injection molded piece and the restrictor opening is made to tolerances of 0.003".

Our design simplifies installation and retains boost gauge response time as compared to other solutions such as add-on in-line fuel filters or fittings that have melted plastic inserts to mimic a proper restrictor.

The inline fitting is designed to be spliced into the boost gauge feed tubing and can be easily retrofitted to existing boost gauge installations.

The restrictor have been tested to work with the following brands of mechanical gauges: Autometer, Defi, Omori, Stewart Warner

Πηγή:http://www.podi.ca

Link to comment
Share on other sites

αυτο το αμαξι ειναι ο εφιαλτης του ηλεκτρολογου ;):D :D :D

Δεν το ξανακουμπαω! :D :D :D :D

Ρε Συ Αφού Του Έβαλες Χέρι Απο Μπροστά Όχι Απο Πίσω Για Αυτό.

new_killpc.gif

Τώρα Μεταξύ Σοβαρού Και Αστείου,Μπορούμε Να Το Κάνουμε;;;

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.