Jump to content
GIORGOSPATRA10

Φοροσ Πολυτελειασ

Recommended Posts

κίνδυνο για το ΦΠΑ δεν έχω αφού είναι ήδη σε μεταφορά.

σε επικοινωνία που είχα σήμερα με τον αντιπρόσωπο μου είπε ότι (οριακά) μάλλον δεν το πιάνει.

το μάλλον όμως από το σίγουρα έχει μεγάλη διάφορα...

σου το είπα, αν η τιμή αγοράς είναι έως 24.500 δεν νομίζω να έχεις πρόβλημα!Το δικό μου με 23.000 δνε το έπιανε και 15.000 να ήταν τότε το όριο του φόρου

Edited by Earendil
Link to comment
Share on other sites

αυτος ο φορος ειναι για αγορα απο τωρα και στο εξης η θα τον πληρωσουμε ολοι?

Σύμφωνα με την ρύθμιση που προωθείται προς ψήφιση ο νέος φόρος πολυτελείας στα καινούρια αυτοκίνητα διαμορφώνεται ως εξής... Αλλαγές όμως υπάρχουν και στον υπολογισμό του φόρου πολυτελείας και για τα μεταχειρισμένα αυτοκίνητα.

:p

Link to comment
Share on other sites

o φόρος πολυτελείας αφορά στην αγορά αυτοκινήτου, όχι στην κατοχή.Επομένως αν δεν αγοράσεις νέο ή μεταχειρισμένο απμάξι, δεν πληρώνεις!

Link to comment
Share on other sites

o φόρος πολυτελείας αφορά στην αγορά αυτοκινήτου, όχι στην κατοχή.Επομένως αν δεν αγοράσεις νέο ή μεταχειρισμένο απμάξι, δεν πληρώνεις!

Κανείς δεν είπε το αντίθετο :baby: :baby:

Link to comment
Share on other sites

εχω ξενερωσει τελειως.

επρεπε να την κανω τοτε με τα χαμηλα τελη.

θα πεθανω με το 5αρι μου.

Link to comment
Share on other sites

εχω ξενερωσει τελειως.

επρεπε να την κανω τοτε με τα χαμηλα τελη.

θα πεθανω με το 5αρι μου.

δεν συμφερει φιλε ουτε να πουλισεις ουτε να αγορασεις τωρα..

Link to comment
Share on other sites

Παρτε ενα δειγμα απο έναν εμπορο χαχαααα ακου "πράσινη ανάπτυξη" "πράσινα άλογα" καλύτερα.

---------------------------------------------------------------------------------------

"Ειμαι αντιπροσωπος αυτοκινητων και συγκεκριμενα της ΤΟΥΟΤΑ.

πριν απο λιγη ωρα πηραμε με email τους νεους τιμοκαταλογους που συμπεριλαμβανουν τις νεες αυξησεις του φορου πολυτελειας.

Συμφωνα με αυτους το πρασινο υβριδικο Prius εχει αυξηση απο 5000 εως και 10000 ευρω σε συγκεκριμενο μοντελλο.

Η κορυφαια εκδοση του Prius στοιχιζει τωρα 46000 ευρω!!

αυτη ειναι η πρασινη αναπτυξη??")

---------------------------------------------------------------------------------------

Αντε και σ' ανώτερα upyours.gif

Link to comment
Share on other sites

δεν συμφερει φιλε ουτε να πουλισεις ουτε να αγορασεις τωρα..

+ 1.000.000.000 !!!!!! closedeyes.gifclosedeyes.gif

Link to comment
Share on other sites

δεν συμφερει φιλε ουτε να πουλισεις ουτε να αγορασεις τωρα..

το ξερω ρε Ane γιαυτο λεω θα πεθανω με το 5αρι μου.

αυτη η κατασταση θα υπαρχει για (φοροι πολυτελιας, τελη κλπ κλπ) για minimum 3 χρονια ακωμη.

Link to comment
Share on other sites

το ξερω ρε Ane γιαυτο λεω θα πεθανω με το 5αρι μου.

αυτη η κατασταση θα υπαρχει για (φοροι πολυτελιας, τελη κλπ κλπ) για minimum 3 χρονια ακωμη.

μπορει και παραπανω bro...

Link to comment
Share on other sites

Μην σου πω και μονιμα, αναλογα τι θα ψηφίσουμε πάλι χαχαααα

οσο αστειο και αν φενετε ειναι η δραματικη αληθεια νικο μου αυτο που ειπες...

Link to comment
Share on other sites

οσο αστειο και αν φενετε ειναι η δραματικη αληθεια νικο μου αυτο που ειπες...

Παιδιά μας έχουν σπάσει τα νεύρα... Προσπαθώ να κατασταλλάξω εδω και δυο μήνες για το ποιό αυτ/το να παραγγείλω και δεν μπορώ να καταλήξω! Εντωμεταξύ αυτή τη στιγμή απο ετοιμοπαράδοτα είναι όλα χωρίς extra εξοπλισμό! Ενημερωτικά για όσους ενδιαφέρονται ο φόρος στο "golf 160 highline" σε πίανει για επιπλεόν εξοπλισμό άνω των 1400€ απο την βασική έκδοση.

Υ.Γ. Αne η κοπέλα που εμφανίζεται όταν γράφεις, είναι γνωστή σου...??? (αστείο)

Edited by GOGOPAT
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά μας έχουν σπάσει τα νεύρα... Προσπαθώ να κατασταλλάξω εδω και δυο μήνες για το ποιό αυτ/το να παραγγείλω και δεν μπορώ να καταλήξω! Εντωμεταξύ αυτή τη στιγμή απο ετοιμοπαράδοτα είναι όλα χωρίς extra εξοπλισμό! Ενημερωτικά για όσους ενδιαφέρονται ο φόρος στο "golf 160 highline" σε πίανει για επιπλεόν εξοπλισμό άνω των 1400¤ απο την βασική έκδοση.

Υ.Γ. Αne η κοπέλα που εμφανίζεται όταν γράφεις, είναι γνωστή σου...??? (αστείο)

Μπες μεσα στην εκθεση και παρε οποιο βρεις μπροστα σου, οι καιροί ειναι δυσκολοι.

Link to comment
Share on other sites

Μπες μεσα στην εκθεση και παρε οποιο βρεις μπροστα σου, οι καιροί ειναι δυσκολοι.

"Για να μπεις μες στο GOLF/ κάνε ντου"

"Στον αντιπρόσωπο ντουγρού/Κάνε ντου"

Link to comment
Share on other sites

GoGoPat ο φόρος στο "golf 160 highline" σε πίανει για επιπλεόν εξοπλισμό άνω των 1400¤ από την βασική έκδοση, με DSG ή χωρίς?

χωρίς dsg ειναι. με dsg δεν μπορείς να προσθέσεις ούτε ένα ευρώ σαν έξτρα.

εγώ που το έβαλα(το dsg) μου ζητάει τώρα να πληρώσω 2000 ευρώ επιπλέον.

Δεν ξέρω τι να κάνω καθόλου.

Τι χάνω από την προκαταβολή αν ακυρώσω;;;;

Link to comment
Share on other sites

χωρίς dsg ειναι. με dsg δεν μπορείς να προσθέσεις ούτε ένα ευρώ σαν έξτρα.

εγώ που το έβαλα(το dsg) μου ζητάει τώρα να πληρώσω 2000 ευρώ επιπλέον.

Δεν ξέρω τι να κάνω καθόλου.

Τι χάνω από την προκαταβολή αν ακυρώσω;;;;

νομίζω εξαρτάται από την φάση της παραγγελίας.Αν είναι στην εβδομάδα παραγωγής και μετά την χάνεις όλη, αν είναι νωρίτερα, υπάρχει ελπίδα να την πάρεις ακόμη και όλη πίσω...δύσκολα βέβαια, στο χαρτί που υπέγραψες (όπως όλοι μας) έχουν προστατέψει τα λεφτά τους...Αν μπορείς με τον μεποροα παζαρέψτε το επιπλέον κοστος μεταξύ αυτού και εσένα...αν πάλι έχεις τα 2.000 παραπάνω, ΑΠΑΙΤΗΣΕ κάποια ΣΗΜΑΝΤΙΚΑ ΕΞΤΡΑ

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά μας έχουν σπάσει τα νεύρα... Προσπαθώ να κατασταλλάξω εδω και δυο μήνες για το ποιό αυτ/το να παραγγείλω και δεν μπορώ να καταλήξω! Εντωμεταξύ αυτή τη στιγμή απο ετοιμοπαράδοτα είναι όλα χωρίς extra εξοπλισμό! Ενημερωτικά για όσους ενδιαφέρονται ο φόρος στο "golf 160 highline" σε πίανει για επιπλεόν εξοπλισμό άνω των 1400€ απο την βασική έκδοση.

Υ.Γ. Αne η κοπέλα που εμφανίζεται όταν γράφεις, είναι γνωστή σου...??? (αστείο)

xaxaxaxax ειναι πολυ γνωστη μου..λιγο παραπανω απο φιλη...σοβαρα τωρα δεν την γνωριζεις???

παρε ενα αμαξακι οποιο βρεις μπροστα σου φιλε και να σε βολευει το χρωμα..ετσι οπως καταντησε το θεμα καλυετρα να τα βαλεις εσυ τα εξτρα μετα..ποιο φθηνα θα σου βγουνε!!!

Link to comment
Share on other sites

xaxaxaxax ειναι πολυ γνωστη μου..λιγο παραπανω απο φιλη...σοβαρα τωρα δεν την γνωριζεις???

παρε ενα αμαξακι οποιο βρεις μπροστα σου φιλε και να σε βολευει το χρωμα..ετσι οπως καταντησε το θεμα καλυετρα να τα βαλεις εσυ τα εξτρα μετα..ποιο φθηνα θα σου βγουνε!!!

Προφανώς είναι κάποια ηθοποιός και δεν την αναγνωρίζω...? Δεν βλέπω και καλά.. Εσύ που την ξέρεις και καλύτερα...την καταλαβαίνεις..! Πάντως να την χαίρεσαι..!!

Στο θέμα μας τώρα. Και γω αυτό σκέφτομαι αλλα τα extra που ήθελα είναι λίγο δύσκολο για μετά (rcd510 και ζάντες 'porto' με την σπορ ανάρτηση). Μακάρι να έβρισκα τουλαχιστον τις ζάντες!

Τώρα το δίλημμά μου είναι άλλο, μιας και καταλλήγω σε απλό, 122 ή 160..????

Όσον αφορα αυτό που ρώτησες εσύ 'EiTaro' υπολογίζεις οτιδήποτε πάνω απο την τιμή της βασικής έκδοσης, ακόμα και το μεταλλικό χρώμα, οπότε στο dsg σε πιάνει σίγουρα!! Το θέμα βέβαια είναι ότι σε 3,5 μήνες που θα ρθει ένα αυτοκίνητο, αν το παραγγείλεις, ποιος ξέρει τι άλλο θα 'χουν βάλει...ένας θεός ξέρει!!!

Link to comment
Share on other sites

Thanx Gogopat. Ξεκίνησα πριν 2 μήνες να πάρω ένα Α4 Multitronic, τώρα σκέφτομαι το Golf 1.4 DSG Highline και αν συνεχίσουν οι φόροι με αυτό το ρυθμό με βλέπω με ένα Polo 1.2 DSG Trendline! knife.gif

Link to comment
Share on other sites

Προφανώς είναι κάποια ηθοποιός και δεν την αναγνωρίζω...? Δεν βλέπω και καλά.. Εσύ που την ξέρεις και καλύτερα...την καταλαβαίνεις..! Πάντως να την χαίρεσαι..!!

Off Topic

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.




×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.