Jump to content
argikara

Παραδοση - Παζαροπουλος

Recommended Posts

Εντάξει παιδιά, χαλαρώστε λίγο ο άνθρωπος έδωσε τα λεφτά του που δε ξέρει κανείς από 'μας πως τα μάζεψε και είναι λογικό να είναι νευριασμένος. Δε μπορώ να φανταστώ ούτε εγώ ούτε εσείς πως είναι να είσαι στη θέση του.

Επίσης είπε πράγματα που δε στέκουν και πράγματα στα οποία ΔΕΝ ευθύνεται επ' ουδενί το club. Πιστεύω όμως στα νεύρα μας όλοι λέμε πράγματα που δε πρέπει, έτσι και ο φίλος εδώ.

Όπως και να 'χει, το ξαναλέω: Αφού είπε η kosmocar δε παίζει πρόβλημα το θέμα λήγει εδώ για 'μένα!

Link to comment
Share on other sites

Κι επειδη ειπε η Kosmocar οτι δεν υπαρχει προβλημα τι εγινε;Το δεσαμε κομπο και ηρεμουμε;Οσοι εχετε εξοφλησει το αυτοκινητο καλου κακου συμβουλευτειτε δικηγορο και κινηθειτε αναλογα.Αλλα να εξοφλειτε αυτοκινητο πριν το δειτε;Αυτο ειναι εγκλημα.Αν οσοι κανατε αυτο το λαθος, ειχατε μπει προηγουμενως να ψαχτειτε στο φορουμ θα βλεπατε οτι περα απο την τραβηγμενη περιπτωση να πτωχευσει μια αντιπροσωπεια εχουν συμβει περιστατικα να τρακαρουν το αυτοκινητο υπαλληλοι της αντιπροσωπειας, ή να το παραδιδουν με γρατζουνια, ή να εχει γινει καποια ζημια και να το βαφουν και να το παραδιδουν κλπ.Συνεπως φιλε ckfoxb δεν σου φταιει το φορουμ αν ψαχνεσαι κατοπιν εορτης.ΔΕΝ ΕΞΟΦΛΟΥΜΕ ΤΙΠΟΤΑ ΑΝ ΔΕΝ ΤΟ ΠΑΡΑΛΑΒΟΥΜΕ ΣΕ ΑΡΙΣΤΗ ΚΑΤΑΣΤΑΣΗ.

Edited by NASOS_ea
Link to comment
Share on other sites

ζητω συγνωμη γιατι ειλικρινα ημουν πολυ εκνευρισμενος. Ζηυτω συγνωμη απο οσους οσους απαντησαν και τους προσβαλλα και απο αυτους που δεν απαντησαν.

Στο δια ταυτα:

Προβλημα υπαρχει και μαλιστα τεραστιο. Μολις γυρισα απο τον παζαροπουλο. Μετα το επιθετικο μηνυμα που εστειλα πηγα εκει και μολις γυρισα. Ο παζαροπουλος αδυνατει να πληρωσει τα αυτοκινητα που εχουν εξοφληθει απο τους πελατες τους απο τον δεκεμβριο. Ειναι γυρω στα 300 αυτοκινητα. Η κοσμοκαρ δεν τον στηριζει πλεον. Προφανως θελουν να τον εξαγορασουν. Εγω τελικα μετα απο παρα πολυ φωνη καταγερα να παρω ενα αμαξι απο την εκθεση ως αυτοκινητο αντικαταστασης. Προφανως αυτο το αμαξι θα τους το δωσω πισω οταν παρω το αμαξι μου. Οσοι περνετε τηλεφωνα στην κοσμοκαρ η τον παζαροπουλο σας απαντανε ανθρωποι που δεν ξερουν ή τους εχουν πει να λενε αυτα. Η αληθεια απεχει πολυ. Ο Παζαροπουλος κινδυνευει με φυλακηση αμεσα ηταν τα λογια ενος απο τους διεθυντες του στο καταστημα που ημουν.

Συγνωμη και παλι απο τα παιδια του κλαμπ.

ΥΣ. το μονο που μου φταει το φορουμ ειναι που το θεμα δεν ειναι στο καλυτερο σημειο να το δουν οσοι εχουν προβλημα. Ελπιζω να το διορθωσετε.

Edited by ckfoxb
Link to comment
Share on other sites

Προσωπικα δε νομιζω να χασει κανενας το αυτοκινητο του ακομα κι αν ο Παζαροπουλος κλεισει.Απλα θα ταλαιπωρηθει ισως και θα καθυστερησει να το παραλαβει εν τελει.Λογικα θα καλυφθουν τα χρεη μεσω Kosmocar διοτι κι αυτη δεν ειναι αμοιρη ευθυνων.Οφειλει να εποπτευει και να ελεγχει τους συνεργατες της.Αυτη θα επομιστει κατα πασα πιθανοτητα το χρεος του Παζαροπουλου διαφορετικα θα αναγκαστει να το επομιστει αν μπουν στη μεση συνηγορος του καταναλωτη και δικηγοροι των πελατων και πεσουν οι αγωγες βροχη.

Edited by NASOS_ea
Link to comment
Share on other sites

Μην ανυσηχητε... δεν χαλαει η VW το ονομα της για 1-2 αντιπροσωπους.

Καλοταξιδα και γερα να ειναι!

Edited by diMake
Link to comment
Share on other sites

Μην ανυσηχητε... δεν χαλαει η VW το ονομα της για 1-2 αντιπροσωπους.

Καλοταξιδα και γερα να ειναι!

Τι πιστεύεις δλδ οτι η VW(Κοσμοκάρ) αν βαρέσει κανονι ο συγκεκριμένος θα καλύψει το άνοιγμα των 35-38 εκ, δύσκολο το βλέπω. Η μονη λυση για να τελειώσει ανώδυνα(για τους καταναλωτες) το ολο θεμα της πτώχευσης ειναι το σενάριο της εξαγοράς απο την Κοσμοκάρ αλλιώς κλαφτε μανούλες.

Link to comment
Share on other sites

Τι πιστεύεις δλδ οτι η VW(Κοσμοκάρ) αν βαρέσει κανονι ο συγκεκριμένος θα καλύψει το άνοιγμα των 35-38 εκ, δύσκολο το βλέπω. Η μονη λυση για να τελειώσει ανώδυνα(για τους καταναλωτες) το ολο θεμα της πτώχευσης ειναι το σενάριο της εξαγοράς απο την Κοσμοκάρ αλλιώς κλαφτε μανούλες.

Μωρε καλα εκανα και τα πηρα ετοιμοπαραδοτα ( βεβαια χωρις εξτρα εξοπλισμο ) και παντοτε με μικρη προκαταβολη για να τα κλεισω ( πολο 200, γκολφ 250 ευρω ).

Link to comment
Share on other sites

Το θέμα είναι ότι τα χρέη προς Kosmocar δεν γίνανε τους τελευταίους μήνες...γνώριζε η κοσμοκαρ για όλα αυτά και συνέχιζε να δίνει το φικαίωμα στον παζαρόπουλο νακάνει παραγγελίες,,,είναι πάντως πολύ πονηρό ότι αλλάζει την πολιτική της η κοσμοκαρ σε σχέση με τον παζαρο...και μας έχει τώρα όλους εμάς τους παθόντες στο περίμεεν....

Link to comment
Share on other sites

Μωρε καλα εκανα και τα πηρα ετοιμοπαραδοτα ( βεβαια χωρις εξτρα εξοπλισμο ) και παντοτε με μικρη προκαταβολη για να τα κλεισω ( πολο 200, γκολφ 250 ευρω ).

Καλα εσυ εκανες και μεγαλη επιτυχία στο χρώμα :rolleyes:

Το θέμα είναι ότι τα χρέη προς Kosmocar δεν γίνανε τους τελευταίους μήνες...γνώριζε η κοσμοκαρ για όλα αυτά και συνέχιζε να δίνει το φικαίωμα στον παζαρόπουλο νακάνει παραγγελίες,,,είναι πάντως πολύ πονηρό ότι αλλάζει την πολιτική της η κοσμοκαρ σε σχέση με τον παζαρο...και μας έχει τώρα όλους εμάς τους παθόντες στο περίμεεν....

Αυτο το κανει πιστευω γιατι ειναι σε εξέλιξη οι διαπραγματεύσεις της εξαγοράς.

Edited by nikoskallithea
Link to comment
Share on other sites

Στο παρακάτω link μπορείτε να παρακολουθείτε τα βασικά οικονομικά στοιχεία εταιρειών (τις πρώτες 500 εταιρείες βιομηχανίας σε φθίνουσα κατά κύκλο εργασιών, τις αντίστοιχες 500 εμπορίας & τα top diamonds):

http://www.statbank.gr/balance.php?CD=0236230&Language=el&cat=&PageIndex=

Edited by J.P.
Link to comment
Share on other sites

Παίδες πήγα σήμερα Παζαρόπουλο μίλησα με πωλητή μου έδωσε τα έγγραφα παραγγελίας (μαζί και αυτό της kosmocar) οπότε ΟΤΙ και να γίνει αφού έχει γίνει η παραγγελία, έχετε τον αριθμό πλαισίου συνδεδεμένο με την παραγγελία σας και έχετε την απόδειξη προκαταβολής, ή αποπληρωμής, τότε θα παραλάβετε στη χειρότερη από kosmocar ο κόσμος να χαλάσει...

Link to comment
Share on other sites

nikosathens εχεισ επικοινωνήσει καθόλου με kosmocar....γιατι με έχουν όλο στο περίμενε και αρχίζω και φορτώνω πάρα πολύ

Ο Παζαρόπουλος μου είχε πεί για την καθυστέρηση ότι υπάρχει κάποιο πρόβλημα στα χαρτιά μεταξύ Παζαρόπουλου και kosmocar. Μίλησα με kosmocar την προηγούμενη εβδομάδα και μου είπαν θα το δούνε. Με πήραν τηλέφωνο την Παρασκευή και μου είπαν ότι το μοναδικό πρόβλημα που υπάρχει είναι ότι δεν έχει πληρωθεί το αυτοκίνητο απο τον Παζαρόπουλο και μου ζήτησαν να τους στείλω τις αποδείξεις ότι πλήρωσα το αυτοκίνητο με fax όπως και έκανα. Απο εκει και πέρα δεν έχω κάποιο νέο.

Έχω στείλει και email στην Volkswagen στην Γερμανία με κοινοποίηση στην kosmocar απο την προηγούμενη εβδομάδα αλλα δεν έχω κάποια απάντηση.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.




×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.