Jump to content
nikoskallithea

Ποια Η Σχέση Σας Με Τα Δίτροχα

  

You do not have permission to vote in this poll, or see the poll results. Please sign in or register to vote in this poll.

Recommended Posts

Παρουσιάστε εδώ την μοτοσυκλέτα σας και πείτε την γνώμη σας για το αγαπημένο σας δίτροχο.

Edited by nikoskallithea
Link to comment
Share on other sites

Παρουσιάστε εδώ την μοτοσυκλέτα σας και πείτε την γνώμη σας για το αγαπημένο σας δίτροχο.

Μπράβο Νίκο για την ιδέα,

Η σχέση με την μοτοσυκλέτα είναι και αυτή ένα ακόμα πάθος εδώ και 20 και πλέον χρόνια.

Χωρίς κάποια προτίμηση σε κάποια μάρκα, να το μοτόρι μου τα τελευτάια 3 χρόνια.

dsc00745qu.jpg

Κώστας

Link to comment
Share on other sites

Tοσα χρόνια επανω σε μοτοσυκλέτες δυο ηταν και είναι οι αγαπημένες μου και οι δυο HONDA

Honda ΧR600 πριν λιγα χρονια.

xr6rv97.jpg

και αυτη που εχω τώρα Honda hornet 919

dsc00060k.jpg

dsc00061oe.jpg

Edited by nikoskallithea
Link to comment
Share on other sites

Συμφωνώ για HONDA,

Είχα 11 χρόνια ένα XL250, του έκανα 120.000 χιλ και δεν έπαθε ποτέ τίποτα.

Πιστεύω ότι θα έβγαζε και άλλα τόσα χρόνια αν το κρατούσα. Το πούλησα μόνο και μόνο επειδή το βαρέθηκα.

Κώστας

Link to comment
Share on other sites

Αν και δεν εχω σχεση με μοτοσυκλετες και δεν μου επιτρεπεται για λογους υγειας thumbsdown.gif , αν επαιρνα 2τροχο θα επαιρνα αυτην.......

post-1119-126897860285_thumb.jpg

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα εγω παντως τοσα χρονια που εχω YAMAHA ειμαι παρα πολυ ευχαριστημενος.στην αρχη ειχα ενα xt660 motart κ τωρα ενα tdm 900 κ το καλοκαιρι δεν το αλλαζω με τιποτα.απο μπανιο μεχρι ταξιδια

Link to comment
Share on other sites

Συμφωνώ για HONDA,

Είχα 11 χρόνια ένα XL250, του έκανα 120.000 χιλ και δεν έπαθε ποτέ τίποτα.

Πιστεύω ότι θα έβγαζε και άλλα τόσα χρόνια αν το κρατούσα. Το πούλησα μόνο και μόνο επειδή το βαρέθηκα.

Κώστας

Κώστα τωρα που διαβασα για το XL250, να σου πω, ειχα και το εχω ακόμα στην αποθήκη ενα ΧLS250. Φοβερο μηχανάκι και τωρα ακομα με μια μανιβελια παίρνει μπρος :yahoo: (μπορεί να είναι και 30 χρονών!!!!!!!)

Αναρωτιέμαι τα αυτοκίνητα μπορούν να αντέξουν τοσο στον χρόνο? Καλο ε το αλλο με τον Τοτό τα ξέρετε :yahoo:

HondaXL250S.jpg

ΥΓ θα το βγαλω φωτο καποια μερα και θα το ανεβασω.

Link to comment
Share on other sites

Μπράβο,πολύ ωραίο θεματάκι. Γιατί πολύ απλά η μηχανή είναι τρόπος ζωής το αμάξι είναι χόμπι...Λοιπόν σαν παιδάκι και εγώ ξεκίνησα με το αθάνατο για εκείνα τα χρονικά δεδομένα ΥΑΜΑΗΑ Τ-50 με φαγωμένο κυλινδροπίστονο-24αρι καρμπυλατερ-εξατμιση sebring (Θεέ μου,τι κάγκουρας...)

Συνέχισα με ΥΑΜΑΗΑ crypton 105 cc,μεγάλος σκύλος για μηχανάκι...Παντού και πάντα χωρίς ίχνος διαμαρτυρίας.Τα τελευταία πέντε χρόνια ανέβηκα λίγο περισσότερο και κινούμαι με ένα fzr 600.Επίσης δυνατό και πολύ αξιόπιστο μηχανάκι.

Όπως γίνεται εύκολα αντιληπτό είμαι θιασώτης της ΥΑΜΑΗΑ παρότι Ιαπωνικά μηχανάκια αλλά είναι πολύ σκυλιά. Όταν έρθει η ώρα της αλλαγής (που το βλέπω να μας αργεί...) πάλι ΥΑΜΑΗΑ θα έπαιρνα,αν και το τελευταίο διάστημα με εχει ξεμυαλίσει ένα TRIUMPH TIGER 1050..

Link to comment
Share on other sites

new-hayabusa-suzuki-2008.2jpg-small.jpg

Αν και δεν συμπαθώ τις μηχανές, αυτήν εδώ την έχει ο κουνιάδος μου και μπορώ να πω ότι είναι πωρωτικό να τη βλέπεις να κινείται ακόμη και με χαμηλή ταχύτητα...

Link to comment
Share on other sites

εγω ειχα πριω λιγα χρονια 3 μηχανακια κατα καιρους.

yamaha tdr 50(στα χαρτια)

honda c50 (στα χαρτια και αυτο 50αρι)

malagutti firefox f16

και τωρα χαζαρωνω αυτο:

http://www.motoport.admoto.pl/i/153043/Dsc00012.jpg

Link to comment
Share on other sites

σημερα με χτυπησε αμαξι για πρωτη φορα μετα απο 8 χρονια οδηγησης μηχανακιου...

Link to comment
Share on other sites

σημερα με χτυπησε αμαξι για πρωτη φορα μετα απο 8 χρονια οδηγησης μηχανακιου...

Μην μου λες τετοια μου σηκώνετε η τριχα. Πιστευω να εισαι καλα φιλε μου να προσέχεις, δεν αντεχω πλέον τετοια!!! γιατι και εγω ολη μερα ειμαι επανω σε μια μοτοσυκλετα.

Πες μας νεα σου!!

Link to comment
Share on other sites

λεω να τσιμπισω ενα SM 450 http://www.husqvarna-motorcycles.com/_vti_g5_ver.aspx?IdVer=38&rpstry=198_

τι λετε?

ps: Raven seatakia φιλε μου εισαι καλα? :cry:

Edited by poen
Link to comment
Share on other sites

λεω να τσιμπισω ενα SM 450 http://www.husqvarna-motorcycles.com/_vti_g5_ver.aspx?IdVer=38&rpstry=198_

τι λετε?

ps: Raven seatakia φιλε μου εισαι καλα? :cry:

Για σενα καλο ειναι, εισαι και πιτσιρικας ολα οκ.

Eγω δεν αντεχω τετοια ποια!!!

Aν δεις ποιο πανω ειχα καποτε και εγω τρελα με αυτα τα εργαλεια (xr600)

Link to comment
Share on other sites

Για σενα καλο ειναι, εισαι και πιτσιρικας ολα οκ.

Eγω δεν αντεχω τετοια ποια!!!

Aν δεις ποιο πανω ειχα καποτε και εγω τρελα με αυτα τα εργαλεια (xr600)

πω ρε φιλε ειχε ενας γειτονας μου ενα xr600 εκανε τρομερο θορυβο ακουγοταν χιλιομετρα μακρυα απιστευτο εργαλειο!!!!

Link to comment
Share on other sites

μερικες γρατζουνιες στο χερι μου κυριως στην παλαμη μελανια στα πλευρα και πονεμενος ωμος...με 5χαω επεσα (παλι καλα) ΧΩΡΙΣ ΚΡΑΝΟΣ επειδη ενας λαλακας ξαφνικα ηθελε να στριψει γισ νσ σποφυγει λακουβα και με ακουμπησε την ωρα που ημουν 10 εκατοστα απο το μπροστινο αριστερο του φτερο...το παπι δεν επαθε μεγαλη ζημια (μανετα φρενου-μασπιε) αλλα εγω επεσα σαν σακι με πατατες....

τεσπα καμμια βδομαδα θα κυκλοφορω με το λεον μεχρι να ξεπονεσει ο ωμος μου και θα φτιαξω και το παπι...τεσπα μικρο το κακο και εγκαινιασα και την πρωτη μου τουμπα sillyhorse1rb5.gif

στο θεμα μας τωρα εχω βαλει στο ματι ενα fazer 600 μιας και μια μικρη τουμπα δεν με πτωει απο την σχεση μου με τις μηχανες

yam_fazer6_5_lge.jpg

Link to comment
Share on other sites

Εγω μεχρι στιγμης δεν ειχα δικο μου μηχανακι-μηχανη...Κυκλοφορουσα που και που με ενα crypton r του πατερα μου αλλα ετσι οπως εχει φτασει η βενζινη σκεφτομαι να παρω ενα Gilera Nexus(σε κοκκινο) ή ενα Yamaha T-Max(σε ανθρακι) ...Εσεις πιο θα διαλεγατε?

Link to comment
Share on other sites

t-max...τα ιταλικα εχουν πολλα προβληματα και ειδικα τα gilera ειχαμε το nexus και μολις εμενε απο μπαταρια μηδενιζε τα χιλιομετρα (καλο για μεταπωληση ειναι αυτο βεβαια) επισης εχουν πολλα προβληματα με εξατμισεις πλαστικα που τριζουν κ.α.

τωρα εχει ενα GP800 ο πατερας μου οπου και αυτο δεν το λες τερας αξιοπιστιας!!!για μενα χιλιες φορες ιαπωνεζικο μηχανακι

Link to comment
Share on other sites

Για σενα καλο ειναι, εισαι και πιτσιρικας ολα οκ.

Eγω δεν αντεχω τετοια ποια!!!

Aν δεις ποιο πανω ειχα καποτε και εγω τρελα με αυτα τα εργαλεια (xr600)

ποσο λετε να βρω 2ερο χερι?

αξιζει για μεσα στην πολη να το αφησω το golfaki να τη δω λιγο ποιο hardcore?

βεβαια το σκευτομαι κιολας γιατι πριν 3 μηνες η αδερφη του κολητου μου τρακαρε συνοδηγος και η κοπελα ηταν 1.5 μηνα σε καταστολη σε πολυ σοβαρη κατασταση.. πηγε και ηρθε που λεμε.

και επιδη ολο αυτον τον καιρο ειμασταν εκει σχεδον ολη μερα εβλεπα τουλαχιστον 4-5 ΣΟΒΑΡΑ ατυχηματα την ημερα

και κλονιστηκα λιγο σε σχεση με τα 2 τροχα.

Edited by poen
Link to comment
Share on other sites

Ανέκαθεν από πιτσιρίκι με 50άκια Μπομπος :whistling:

Μετά 90άρια GLX κλπ

2 Innova 125

1 Faser S 600

1 Suzuki Vstrom 650

1 Busa από εξωτερικό με κοντεράκι με μίλια κλπ

τώρα πλέον με ένα Kawasaki ZX 130

οι εικόνες από φίλους μου σε νοσοκομεία που τους επισκέφτηκα με έκαναν να τα πουλήσω όλα και πλέον μόνο το

ΖΧ έμεινε για καθημερινές μετακινήσεις.

ΥΓ. ΠΑΝΤΑ ΚΡΑΝΟΣ ! ΠΑΝΤΑ ΠΑΙΔΙΑ ΑΚΟΜΗ ΚΑΙ ΓΙΑ ΜΙΚΡΕΣ ΜΕΤΑΚΙΝΗΣΕΙΣ ΑΚΟΜΗ ΚΙ ΑΝ ΕΧΕΙ ΖΕΣΤΗ!

ΠΟΤΕ ΣΥΝΕΠΙΒΑΤΗΣ ΧΩΡΙΣ ΚΡΑΝΟΣ Ο ΔΙΑΟΛΟΣ ΕΧΕΙ ΠΟΛΛΑ ΠΟΔΑΡΙΑ!

Raven αν το μηχανάκι το θες για πόλη τσίμπα ένα 1κύλινδρο ή 2κύλινδρο,

το Faserάκι έχει κοιλιά στις μεσαίες

Edited by GraveDigger
Συγχώνευση διαδοχικών δημοσιεύσεων
Link to comment
Share on other sites

Ανέκαθεν από πιτσιρίκι με 50άκια Μπομπος :)

Μετά 90άρια GLX κλπ

2 Innova 125

1 Faser S 600

1 Suzuki Vstrom 650

1 Busa από εξωτερικό με κοντεράκι με μίλια κλπ

τώρα πλέον με ένα Kawasaki ZX 130

οι εικόνες από φίλους μου σε νοσοκομεία που τους επισκέφτηκα με έκαναν να τα πουλήσω όλα και πλέον μόνο το

ΖΧ έμεινε για καθημερινές μετακινήσεις.

ΥΓ. ΠΑΝΤΑ ΚΡΑΝΟΣ ! ΠΑΝΤΑ ΠΑΙΔΙΑ ΑΚΟΜΗ ΚΑΙ ΓΙΑ ΜΙΚΡΕΣ ΜΕΤΑΚΙΝΗΣΕΙΣ ΑΚΟΜΗ ΚΙ ΑΝ ΕΧΕΙ ΖΕΣΤΗ!

ΠΟΤΕ ΣΥΝΕΠΙΒΑΤΗΣ ΧΩΡΙΣ ΚΡΑΝΟΣ Ο ΔΙΑΟΛΟΣ ΕΧΕΙ ΠΟΛΛΑ ΠΟΔΑΡΙΑ!

Raven αν το μηχανάκι το θες για πόλη τσίμπα ένα 1κύλινδρο ή 2κύλινδρο,

το Faserάκι έχει κοιλιά στις μεσαίες

nick το zx130 τι λεει;ειμαι για αγορα του yamaha krypton x ομως σκεφτομαι και αυτο αλλα καποια αρνητικα σχολια που διαβασα στο νετ με βαλαν σε σκεψεις.αν θες στειλε μου pm με εντυπωσεις απο την εως τωρα χρηση του.ευχαριστω.

τελικα πηρα το suzuki address 125 και ειναι πολυ καλο μηχανακι για την πολη.

Edited by joop.
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.




×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.