Jump to content
nikoskallithea

Ποια Η Σχέση Σας Με Τα Δίτροχα

  

You do not have permission to vote in this poll, or see the poll results. Please sign in or register to vote in this poll.

Recommended Posts

Mακάρι να είχα πάρει δίπλωμα για μηχανή μικρότερος, πια, αν και είμαι μόλις 26, τις ψιλοφοβάμαι τις μηχανές και ας τρέχω με το αμάξι!

Εγω πάλι φοβάμαι τα αυτοκίνητα :laugh:

Link to comment
Share on other sites

Mακάρι να είχα πάρει δίπλωμα για μηχανή μικρότερος, πια, αν και είμαι μόλις 26, τις ψιλοφοβάμαι τις μηχανές και ας τρέχω με το αμάξι!

Κι εγω το 2008 καβαλησα και σε ηλικια .....43!!!!

Link to comment
Share on other sites

Δεν σε πιστεύω, λέμε!!! :drinks:

...και ομως αν κυκλοφορείς με μοτοσυκλέτα θα καταλαβεις οτι εχεις περισσότερη ευχέρεια ελέγχου για το τι γίνεται γυρω σου, απίστευτη ενεργητική ασφάλεια.

Μειονεκτείς βέβαια στην παθητική ασφάλεια, εκει ειναι λοιπόν που πρέπει να βάλεις ολες τις δυνάμεις και την τεχνη σου.

Link to comment
Share on other sites

Κι εγω το 2008 καβαλησα και σε ηλικια .....43!!!!

Ο αδελφός μου έβγαλε δίπλωμα για moto στα 47 και πήρε ένα παπί. Το δικό μου (650cc) δεν του επιτρέπω ακόμα να το οδηγήσει. Τώρα θέλει και μεγαλύτερο, να του πω όχι ? Τί θα κάνω με αυτό το παιδί δεν ξέρω !!!

Link to comment
Share on other sites

Μετα απο πολλες μηχανες (xlr, xr, xt, zxr, cbr) κατεληξα (ξεπεσα;) σε beverly 300αρι. Πολυ ευκολοοδηγητο κ πρακτικο μηχανακι ( γι αυτο κ σημειωνει τετοιες πωλησεις) Προτεινεται για οσους κανουν χιλιομετρα στην πολη κ σε αποστασεις εως 100 km

Link to comment
Share on other sites

Μετα απο πολλες μηχανες (xlr, xr, xt, zxr, cbr) κατεληξα (ξεπεσα ;) σε beverly 300αρι. Πολυ ευκολοοδηγητο κ πρακτικο μηχανακι ( γι αυτο κ σημειωνει τετοιες πωλησεις) Προτεινεται για οσους κανουν χιλιομετρα στην πολη κ σε αποστασεις εως 100 km

μονο που βγαζει πρόβλημα με το κύκλωμα ψύξης.

Link to comment
Share on other sites

Μετά από δεκαπέντε χρόνια καβάλα σε μηχανή κάθε μέρα χειμώνα-καλοκαίρι, πόλη και ταξίδια, έφτασε η ώρα για scooter για πρώτη φορά στη ζωή μου ( να ΄ναι καλά και η κρίση ). Τους τελευταίους 4 μήνες λοιπόν κυκλοφορώ με sh300 abs ΄11. Μετά το σοκ των πρώτων ημερών όπου νόμιζα ότι όλοι με κοιτούσαν που καβαλούσα scooter και τα πειράγματα φίλων, μπορώ να πώ ότι με έχει κερδίσει. Δεν παύει βέβαια να μου λείπει πάντα η μηχανή...

Link to comment
Share on other sites

Aprilia SCARABEO 250ie Μαυρο απο μενα για ανετες βολτες στην πολη και το καλοκαιρι για μπανακι!!!!!!!!! :-)

http://www.aprilia.com.gr/index.asp?pathID=1_2_12_15_23_73_117

Edited by maximo_lider
Link to comment
Share on other sites

Πολυ καλη σχεση και εγω με τις μηχανες εχω αλλαξει αρκετες και εχω καταληξει σε suzuki gsxr750 k9 το οποιο το πηρα καινουργιο κατεληξα σε 750 για χρηση πιστας και μονο επειδη ασχολουμε και πιστευω οτι ειναι η καλυτερη λυση.οταν το πηρα ηταν καπως ετσι

img0009mg.th.jpg

Αλλα κατεληξε με κουστουμι και πολλα αλλα εξτρα ετσι ...

img0409f.th.jpg

Και φυσικα για καθημερινη χρηση μετα απο αρκετα παπια και σκουτερ κατεληξα σε beverly 300 που ειναι απιστευτα ανετο και κινειτε αξιοπρεπως.

img0424df.th.jpg

Edited by pantazakias
Link to comment
Share on other sites

Αυτό είναι θέμα!! Πάθος μεγάλο η μηχανή παιδιά από πιτσιρικάς αλλά βασικά off-road! :)

То CRF μου το οποίο πούλησα και το πάθος για μηχανή μου χτυπάει την πόρτα κάθε μέρα από τότε! :)

35lrms3.jpg

Και στο μονοπάτι....

r8vw2w.jpg

Link to comment
Share on other sites

Ας αναφέρω κι εγώ τι οδηγάω... Εκτός απο τη Γκόλφω λοιπόν οδηγούμε και ένα τεράστιο scooter των 50 κυβικών Peugeot SpeedFight το οποίο έχει γίνει όμως όλο Malossi... Βαμμένο στο χρώμα του Corsa Opc με αρκετά carbon κομμάτια... Σύντομα πάμε για κανένα Beverly 500 πιστεύω μιας και είναι ένα απο τα καλύτερα scooter που έχω οδηγήσει...

Link to comment
Share on other sites

Aν ναι καίει πολύ μέσα στην Αθήνα που το κυκλοφορώ τώρα χειμώνα έχω αυτή τη στιγμή ένα Suzuki Gsf Bandit 1250s . μοντέλο 2011''.

Απίστευτη ροπή και κάνει τα πάντα από αθήνα έως όλη την ευρώπη όπου θες σε πάει. Εννοείται είμαι μηχανόβιος χωρίς αμάξι μπορώ χωρίς μηχανή όχι .

Link to comment
Share on other sites

Μιας που ολοι εδω εχετε καποια εμπειρια στα διτροχα θελω τις γνωμες σας.Ηρθε η ωρα να πουλησω το σκουτερ και να αγορασω μια μηχανη για να μαθω και τον συμπλεκτη. Εχω δει αυτα ybr 125-250 cbf 250 και varaderaki 125 θέλω να σπαταλησω μεχρι 1500-2000 ευρα οχι παραπανω και προφανως ψαχνω μεταχειρισμενο.οποια αλλη προταση καλοδεχουμενη

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.




×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.