Jump to content
Aggelos91

Polo Tsi 1,2 Με Dsg 7 Ή Χωρίς ?

Recommended Posts

Εφόσον επανήλθε το τεκμήριο για τα αυτοκίνητα νομίζω για ένα αυτοκίνητο 1.200 κυβικών χρειάζεσαι 3.000¤ εισόδημα για να μπορείς να το "συντηρείς". Αν δουλεύεις και βγάζεις παραπάνω, μια χαρά μπορείς να βγάλεις την άδεια κανονικά στο όνομα σου, αλλιώς πρέπει να του βγάλεις την άδεια στο όνομα της μητέρας σου.

Link to comment
Share on other sites

Δουλεύω και δεν πρόκειται να φύγω από την δουλειά ούτε να με διώξουνε. Απλά το θέμα είναι ότι δουλεύω χωρίς ένσημα (μεταξύ μας αυτό έτσι) και δεν ξέρω αν δεν έχω κάνει φορολογική δήλωση μπορώ να το πάρω στο όνομα μου;

Link to comment
Share on other sites

Δυστυχώς "αν" ισχύσει αυτό με τα τεκμήρια (γιατί δεν έχει γίνει ακόμη νόμος) πρέπει στη φορολογική σου δήλωση να δηλώνεις τουλάχιστον 3.000¤ ετήσιο εισόδημα για ένα 1.200άρι. Αλλιώς θα σου ζητήσουν επιπλέον φόρο όταν θα πας να κάνεις μελλοντικά τη δήλωση σου.

Φόρο πολυτελείας μόνο αυτοκίνητα από 17.000¤ εργοστασιακή αξία και πάνω (κι όχι λιανική που τα αγοράζουμε εμείς). Δηλαδή αν έπαιρνες ένα BMW 1 με 20.000¤ δε θεωρείται πολυτελές αυτοκίνητο καθώς από το εργοστάσιο βγαίνει γύρω στα 14.000¤ με 15.000¤.

Link to comment
Share on other sites

Κατ' αρχάς να ευχαριστήσω τον φίλο που έβαλε το χρωματολόγιο. Λοιπόν παιδιά ήθελα να ρωτήσω και κάτι άλλο. Εγώ είμαι 19 χρονών. Τώρα που θα πάω για την αγορά το αυτοκίνητο θα το πάρω στο όνομα της μητέρας μου. Κατ' αρχάς γίνεται να το πάρω στο όνομα μου και να μπει κάτι σαν εγγυήτρια η μητέρα μου; Υπάρχει περίπτωση να αρνηθούνε να το δώσουν από την τράπεζα; Θα ζητήσουν εγγυητή για την μητέρα μου. Γενικά καταλάβατε περί τίνος ρωτάω. Συγγνώμη που σας ζαλίζω με τις ερωτήσεις αλλά όταν πάω στις αντιπροσωπείες θα ήθελα να είμαι εί δυνατόν προετοιμασμένος τέλεια.Ευχαριστώ.

Για να πάρεις δάνειο στο όνομά σου πρέπει να έχεις εκκαθαριστικό εφορίας. Αν δεν έχεις, κάνει και μια βεβαίωση αποδοχών από τον εργοδότη.

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά πήγγα τώρα πριν λίγο στον Παζαρόπουλο στην Θηβών. Ένα έχω να πω. Ο υπάλληλος ήταν το λιγότερο που μπορώ να πω απαράδεκτος. Ούτε να ενδιαφερθεί ούτε τίποτα. Μου τύπωσε την σελίδα με τα EXTRA και τίποτα άλλο. Μου λέει έλα με το εκκαθαριστικό και την ταυτότητα και θα τα πούμε. Και μυο είπε επίσης ότι το λιγότερο που μπορούμε να δώσουμε προκαταβολή είναι 1000 ευρώ. Σαν πολλά δεν είναι?

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά πήγα τώρα πριν λίγο στον Παζαρόπουλο στην Θηβών.

Έχεις τάσεις αυτοκτονίας??????????????????? :whistling::o :o :o :o :o

http://www.vwclub.gr/vwforum/index.php?showtopic=35132&pid=376840&st=200entry376840

Link to comment
Share on other sites

Εγώ πάντως έστειλα ε-μαιλ παραπόνων στον Παζαρόπουλο. Τώρα αν θα το λάβουν υπ'όψιν τους... Τι να πω. παιδιά μπάινω στην Kosmocar αλλά έχει πρόβλημα και δεν μπορώ να βρω τους επίσημους εμπόρους.

Link to comment
Share on other sites

Εγώ πάντως έστειλα ε-μαιλ παραπόνων στον Παζαρόπουλο. Τώρα αν θα το λάβουν υπ'όψιν τους... Τι να πω. παιδιά μπάινω στην Kosmocar αλλά έχει πρόβλημα και δεν μπορώ να βρω τους επίσημους εμπόρους.

AUTO MARIN Α.Ε.

AUTOCLUB A.E.

AUTONET A.E.

I. ΓΡΑΤΣΙΑΣ Α.Ε.Β.Ε. - www.gratsias.gr

KARENTA A.E. - www.karenta.gr

N. K. ΡΩΡΡΗΣ Ε.Π.Ε.

Α. ΚΟΥΤΟΥΜΑΝΟΣ & ΣΙΑ Ο.Ε.

ΑΓΑΠΙΟΣ ΚΑΛΠΑΚΟΓΛΟΥ Α.Ε.Β.Ε.Α

ΑΛΦΑΚΑΡ A.E.B.E.

ΑΝΑΣΤΑΣΙΑΔΗΣ Α.Β.Ε.Ε. Ξ.Ε.Ε.

ΑΝΑΣΤΑΣΙΟΣ A. ΝΙΩΤΗΣ

ΑΠΟΣΤΟΛΟΣ ΤΕΓΟΥΣΗΣ & ΣΙΑ Ο.Ε.

ΑΡΖΟΥΜΑΝΙΔΗΣ Α.Ε.

ΑΤΤΑΛΚΟ Ε.Π.Ε.

ΑΥΤΟΚΙΝΗΣΗ Ε.Π.Ε.

ΑΦΑΙ Κ. ΒΑΚΑΛΟΠΟΥΛΟΥ Ο.Ε.

ΑΦΟΙ ΜΠΡΟΦΑ Α.Ε.

ΑΦΟΙ ΡΗΓΟΠΟΥΛΟΙ Α.Ε.

ΑΦΟΙ ΣΤΑΡΕΝΙΟΥ Ο.E.

ΑΦΟΙ ΦΙΛΟΣΙΔΗ Α.Ε. - www.filosidis.gr

Γ. ΚΑΨΙΩΧΑΣ Α.Ε.Β.Ε. - www.kapsiohas.gr

Γ.Κ. ΓΙΑΝΝΑΚΟΠΟΥΛΟΣ Α.Ε.Β.Ε. - www.yannakopoulos.gr

ΓΡΗΓ. ΚΑΠΑΓΕΡΙΔΗΣ & ΣΙΑ O.Ε.

ΔΕΛΤΑ ΚΑΡ Α.Ε.

ΕΤΕΑ Α.Ε.

ΕΥΡΩΚΑΡ ΦΑΝΤΡΙΔΑΚΗΣ Α.Ε.Β.Ε.Ε.

ΖΗΣΚΑΤΑΣ Α.Ε.

ΤΣΑΚΑΣ - ΤΣΑΚΑΣ - ΚΩΤΣΟΠΟΥΛΟΣ Ε.Π.Ε.

ΙΩΑΝΝΗΣ E. ΙΩΑΝΝΟΥ

ΙΩΑΝΝΗΣ Γ. ΦΙΛΙΠΠΑΙΟΣ

ΙΩΑΝΝΗΣ Μ. ΜΑΥΡΙΔΗΣ Α.Ε.

ΙΩΑΝΝΙΔΗΣ ΑΥΤΟΚIΝΗΤΑ Α.Ε.

ΚΟΖΥΡΗΣ ΙΩΑΝΝΗΣ

ΚΟΡΦΟΥ ΚΑΡ Ε.Π.Ε.

ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΣ ΖΩΤΟΣ & ΥΙΟΣ Ε.Π.Ε.

ΛΑΖΑΡΟΣ ΤΕΡΖΕΝΙΔΗΣ & ΣΙΑ Ο.Ε.

Μ. ΜΥΛΩΝΑΣ Α.Ε.Β.Ε.

ΜΑΝΔΥΛΑΣ Α.Ε.

ΜΗΝΑΣ ΚΟΥΤΣΟΥΚΙΑΔΗΣ

ΞΕΝΑΚΗΣ - ΑΥΤΟΚΙΝΗΤΑ Α.Ε.Β.Ε.

ΠΟΡΕΙΑ Α.Ε.

Σ.Κ. ΠΑΖΑΡΟΠΟΥΛΟΣ ΕΜΠΟΡΙΑ Α.Ε. - www.vwpazaropoulos.gr

ΣΤΑΜΟΥΛΗΣ Ε.Π.Ε.

ΦΙΛΙΠΠΟΣ ΣΤΑΘΟΠΟΥΛΟΣ Α.Β.Ε.Ε.

ΦΛΕΣΣΑΣ Α.Ε. - www.flessas.gr

Απάντηση με παράθεση

Όπως σου είχα γράψει σε προηγούμενο ποστ μπορείς να πας σε Φιλιπαίο - Αιγάλεω καθώς επίσης και σε Autoclub - Ν. Φιλαδέλφεια, Ρώρη - Λυκόβρυση. Υπάρχει και ο Σφηναρολάκης νομίζω στην Πετρουπόλεως (αφού είσαι από Πετρούπολη) και μπορείς να πας από εκεί.

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά πήγα τώρα πριν λίγο στον Παζαρόπουλο στην Θηβών.

Έχεις τάσεις αυτοκτονίας??????????????????? :):good: :good: :good::o :o

http://www.vwclub.gr/vwforum/index.php?showtopic=35132&pid=376840&st=200entry376840

+1000

Link to comment
Share on other sites

stay away from P@z@ropoulos... δες σχετικό θέμα στο τι μας έτυχε thumbsdown.gif

κατα τ'αλλα απλα, αν ειναι χωρις ένσιμα νομιζω συνεπαγεται οτι ειναι στη ζούλα οπότε για το κρατος είναι σαν να μη δουλευεις... αν εχω λαθος παρακαλω να με διορθώσει καποιος για να μην αερολογουμε και μπερδέψουμε και το παιδι

Link to comment
Share on other sites

Στην ουσια για αγορες απο 10.000 κ πανω νομιζω δε μπορεις να τα δικαιολογησεις χωρις εκκαθαριστικο,οποτε πρεπει να σου κανουν δωρεες οι δικοι σου για να δικαιολογηθει η αγορα.ομως δε μπορουν πανω απο 5000 ο καθενασ γτ κατι παιζει,τωρα φορος ειναι,δε ξερω τι ειναι,αλλα κατι τετοιο.βεβαια αν το βαλεις δοσεις μπορει να καλυφθεις.αλλα οχι στο ονομα σου.εκτοσ αν παρετε ενα καταναλωτικο δανειο,το πληρωστε μετρητοις κ πληρωνουν το δανειο οι γονεις..(δλδ ναναι αυτο στο ονομα τους)κ οχι μεσω αντιπροσωπειας..εξαλλου ειναι ακριβο!9,5% !!!!!!!

Link to comment
Share on other sites

Πήγα το Σάββατο στην autoclub στη Φιλαδέλφεια. Ο υπάλληλος που με εξυπηρέτησε ήταν εξαιρετικός. Μου έδειξε το αμάξι μου είπε για όλες τις λεπτομέρειες και έμεινα απόλυτα ικανοποιημένος. Τελικά την αγορά μου θα την κάνω από εκεί. Στο τέλος αυτού του μήνα ή στις αρχές του άλλου θα πάω να το κλείσω. Θα το έκλεινα τώρα αν δεν ήθελε 2000 ευρώ προκαταβολή. Θα το πάρω σε μαύρο πέρλα higline και με αρκετά extra. Α και φυσικά DSG. Το μόνο που με στεναχωρεί λίγο είναι ότι μου είπαν ότι θα κάνει τρεις μήνες από την στιγμή που θα το παραγγείλω. Αυτά λοιπόν. Ευχαριστώ για όλη την βοήθεια που προσφέρατε.

Link to comment
Share on other sites

Πήγα το Σάββατο στην autoclub στη Φιλαδέλφεια. Ο υπάλληλος που με εξυπηρέτησε ήταν εξαιρετικός. Μου έδειξε το αμάξι μου είπε για όλες τις λεπτομέρειες και έμεινα απόλυτα ικανοποιημένος. Τελικά την αγορά μου θα την κάνω από εκεί. Στο τέλος αυτού του μήνα ή στις αρχές του άλλου θα πάω να το κλείσω. Θα το έκλεινα τώρα αν δεν ήθελε 2000 ευρώ προκαταβολή. Θα το πάρω σε μαύρο πέρλα higline και με αρκετά extra. Α και φυσικά DSG. Το μόνο που με στεναχωρεί λίγο είναι ότι μου είπαν ότι θα κάνει τρεις μήνες από την στιγμή που θα το παραγγείλω. Αυτά λοιπόν. Ευχαριστώ για όλη την βοήθεια που προσφέρατε.

Ωραιος ...με το καλο ευχομαι... σαν το δικο μου δλδ συν αυτο που μακαρι να ειχα βαλει το DSG...αλλα...γιατι θελει οοοοπως και δηποτε 2000 χιλ προκαταβολη δεν το καταλαβα αυτο?????? εγω εδωσα 500 ευρω με τα χερια κ τα πρωτα χαρτια...μολισ ηρθε στο τελωνειο εδωσα τα υπολοιπα χρηματα που ειχαμε πει οτι θα δωσω σαν προκαταβολη και οτι εμεινε με δοσεις...ζουμε σε δυσκολες εποχες για αυτο το νου μας....εμεις σαν αγοραστες κανουμε παιχνιδι πλεον τοσο παγωμενη που ειναι η αγορα...

Link to comment
Share on other sites

Πήγα το Σάββατο στην autoclub στη Φιλαδέλφεια. Ο υπάλληλος που με εξυπηρέτησε ήταν εξαιρετικός. Μου έδειξε το αμάξι μου είπε για όλες τις λεπτομέρειες και έμεινα απόλυτα ικανοποιημένος. Τελικά την αγορά μου θα την κάνω από εκεί. Στο τέλος αυτού του μήνα ή στις αρχές του άλλου θα πάω να το κλείσω. Θα το έκλεινα τώρα αν δεν ήθελε 2000 ευρώ προκαταβολή. Θα το πάρω σε μαύρο πέρλα higline και με αρκετά extra. Α και φυσικά DSG. Το μόνο που με στεναχωρεί λίγο είναι ότι μου είπαν ότι θα κάνει τρεις μήνες από την στιγμή που θα το παραγγείλω. Αυτά λοιπόν. Ευχαριστώ για όλη την βοήθεια που προσφέρατε.

Τα 2.000 ευρώ δεν μπορώ να τα καταλάβω! Μήπως επειδή πήγες σε παραγγελία και όχι σε ετοιμοπαράδοτο?

Από την ίδια αντιπροσωπεία πήρα το δικό μου (ήταν ετοιμοπαράδοτο) και το έκλεισα με 100 ευρώ! Μεσολάβησε 1 μήνας μέχρι να πουλήσω το δικό μου αλλά όλα οκ όπως μου τα είχε πει ο πωλητής, το αυτοκίνητο ήταν δεσμευμένο και χρειάστηκε μόλις έδωσα όλα τα χρήματα μόνο μία εβδομάδα για πινακίδες κλπ.

Link to comment
Share on other sites

Δεν το έχει ετοιμοπαράδοτο όπως το θέλω. Και μου είπε ότι όταν το κλείνει στο σύστημα της kosmocar χρεώνεται απευθείας για να το κλείσει 2000 ευρώ και αν δεν τα πληρώσω εγώ θα τα πληρώσει ο επιχειρηματίας και ότι δεν μπορεί να το κάνει. Εσείς ξέρετε κάτι μπορώ να το παλέψω να δώσω λιγότερα. Γιατί αν δώσω λιγότερα θα μπορέσω να το πάρω και γρηγορότερα. Επίσης ήθελα να ρωτήσω με μεγαλύτερες ζάντες έχουμε και μεγαλύτερη κατανάλωση?

Link to comment
Share on other sites

Επίσης λέω να βάλω και αρκετά extra λόγω ότι θα μου κάνουν είπαν, γενναιόδωρη έκπτωση. Η σπορ ανάρτηση από GTI αξίζει τι συνεπάγεται? Επίσης το ενσωματωμένο gps είναι καλό? Έχει καλή εκρίβεια? Τι γίνεται με τους χάρτες παίρνει αναβάθμιση? Είναι καλής ποιότητας οι χάρτες? Ή καλύτερα να βάλω απλά το RCD 310 με 6 ηχεία και οθόνη αφής και να πάρω εγώ GPS? GPS θα έχω οπωσδήποτε. Θα βάλω και δερμάτινα καθίσματα. Park Pilot-Cruise Control, φιμέ τζάμια και ασθητήρα βροχής και αντιθαμβωτικό εσωτερικό καθρεπτη.

Link to comment
Share on other sites

Δεν το έχει ετοιμοπαράδοτο όπως το θέλω. Και μου είπε ότι όταν το κλείνει στο σύστημα της kosmocar χρεώνεται απευθείας για να το κλείσει 2000 ευρώ και αν δεν τα πληρώσω εγώ θα τα πληρώσει ο επιχειρηματίας και ότι δεν μπορεί να το κάνει. Εσείς ξέρετε κάτι μπορώ να το παλέψω να δώσω λιγότερα. Γιατί αν δώσω λιγότερα θα μπορέσω να το πάρω και γρηγορότερα. Επίσης ήθελα να ρωτήσω με μεγαλύτερες ζάντες έχουμε και μεγαλύτερη κατανάλωση?

Και 'γω πριν ένα μήνα για να κλείσω παραγγελία στον Φιλοσίδη για το 1,2 TSI χωρίς dsg έδωσα 2.000¤ και τα υπόλοιπα τα έδωσα αφού είδα το αυτοκίνητο για πινακίδες κτλ.Προφανώς είναι όπως στα είπε οπότε δύσκολο να ρισκάρει άλλος τα 2.000¤.

Μεγαλύτερη ζάντα = μεγαλύτερη κατανάλωση + ακριβότερα λάστιχα αλλά καλύτερο πάτημα αυτοκινήτου.

Link to comment
Share on other sites

Δεν το έχει ετοιμοπαράδοτο όπως το θέλω. Και μου είπε ότι όταν το κλείνει στο σύστημα της kosmocar χρεώνεται απευθείας για να το κλείσει 2000 ευρώ και αν δεν τα πληρώσω εγώ θα τα πληρώσει ο επιχειρηματίας και ότι δεν μπορεί να το κάνει. Εσείς ξέρετε κάτι μπορώ να το παλέψω να δώσω λιγότερα. Γιατί αν δώσω λιγότερα θα μπορέσω να το πάρω και γρηγορότερα. Επίσης ήθελα να ρωτήσω με μεγαλύτερες ζάντες έχουμε και μεγαλύτερη κατανάλωση?

εγω λεω να κανεις εσυ παιχνιδι και να τους πεις τοσα εχω τωρα τοσα δινω.. τα χαρτια δανειου κτλ γινονται με τον εκτελωνισμο...και η τιμολογιση του αυτοκινητου..οποτε.. στο ταμειο του πανε αυτα που θα δωσεις απο τωρα πιστευω..ας τα βαλει εκεινος τι σε νοιαζει εσενα αν εχει τετοια συμφωνια με κοσμοκαρ?? στον Ρωρρη δεν ειχα προβλημα για να μιλαμε συγκεκριμενα...

Link to comment
Share on other sites

Επίσης λέω να βάλω και αρκετά extra λόγω ότι θα μου κάνουν είπαν, γενναιόδωρη έκπτωση. Η σπορ ανάρτηση από GTI αξίζει τι συνεπάγεται? Επίσης το ενσωματωμένο gps είναι καλό? Έχει καλή εκρίβεια? Τι γίνεται με τους χάρτες παίρνει αναβάθμιση? Είναι καλής ποιότητας οι χάρτες? Ή καλύτερα να βάλω απλά το RCD 310 με 6 ηχεία και οθόνη αφής και να πάρω εγώ GPS? GPS θα έχω οπωσδήποτε. Θα βάλω και δερμάτινα καθίσματα. Park Pilot-Cruise Control, φιμέ τζάμια και ασθητήρα βροχής και αντιθαμβωτικό εσωτερικό καθρεπτη.

για αναρτηση δεν εχω αποψη..παντως για τα γουστα μου ηδη χτυπαει πολυ του highline...για τα γουστα μου ξαναλεω...βεβαια ειναι οτι πρεπει για στροφες με εκατο 120 χιλ..

δερματινα οκ αν τα θες...

park pilot cruise Πολυ καλο

φιμε καλυτερα εκτος..255 εντος vw για τα πισω μονο κ εκτος σε αλλη εταιρια 200 ευρω για το τριθυρο και ακριβως οπως τα θες...

γνωμη μου παντα...

ααα και την εκπτωση προφανως να την συμφωνησετε γιατι αλλο ειναι για εκεινον η λεξη γενναιοδωρη και αλλο για σενα...!!!

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά. Το παρήγγειλα και εγώ σε POLO 5Θ 1.2 TSI Trendline Λευκό Candy με DSG απο Μανδύλα.

Θα μου έρθει Ιούλιο-Αύγουστο γιατί γίνεται ειδική παραγγελία.

Ο πωλητής πολύ σωστός μου είπε ότι του άρεσε που δεν πήρα άλλη έκδοση χειροκίνητη και προτίμησα να δώσω τα παραπάνω λεφτά για το DSG.

Δεν έχω ξαναοδηγήσει αυτόματο.Kαι δεν βρήκα σε όλη την Θεσσαλονίκη dsg αυτόματο για test drive.Το χειροκίνητο πάντως ήταν άψογο. Προτίμησα dsg γιατί έχω ακούσει τα καλύτερα για μεσα στην πόλη ειδικά είναι ότι πρέπει χωρίς να έχω εμπειρία προσωπική.

Είναι όντως τόσο ομαλό όσο λέγεται σαν τα χειροκίνητα;

Link to comment
Share on other sites

Μπήκα πρόσφατα σε Touran με DSG. Απλά δε καταλάβαινες την αλλαγή, παρά μόνο από τον ανεπαίσθητο θόρυβο που έκανε ο κινητήρας όταν άλλαζε τις στροφές... Για μένα κορυφαίο και τώρα που το σκέφτομαι καλό θα ήταν να το είχα πάρει κι εγώ σε DSG αλλά δε βαριέσαι, ποτέ δεν έχω χαλαστεί μέχρι στιγμής από τις αλλαγές στην κίνηση πόσο μάλλον τώρα με το νέο τουτού...

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά. Το παρήγγειλα και εγώ σε POLO 5Θ 1.2 TSI Trendline Λευκό Candy με DSG απο Μανδύλα.

Θα μου έρθει Ιούλιο-Αύγουστο γιατί γίνεται ειδική παραγγελία.

Ο πωλητής πολύ σωστός μου είπε ότι του άρεσε που δεν πήρα άλλη έκδοση χειροκίνητη και προτίμησα να δώσω τα παραπάνω λεφτά για το DSG.

Δεν έχω ξαναοδηγήσει αυτόματο.Kαι δεν βρήκα σε όλη την Θεσσαλονίκη dsg αυτόματο για test drive.Το χειροκίνητο πάντως ήταν άψογο. Προτίμησα dsg γιατί έχω ακούσει τα καλύτερα για μεσα στην πόλη ειδικά είναι ότι πρέπει χωρίς να έχω εμπειρία προσωπική.

Είναι όντως τόσο ομαλό όσο λέγεται σαν τα χειροκίνητα;

Μπράβο! Έκανες την καλύτερη επιλογή. Στο λέω ως κάτοχος επί 2 χρόνια ενός Α3 με DSG.

Σε κάθε ευκαιρία λέω ότι αν το διαθέσιμο ποσό για αγορά οποιουδήποτε μοντέλου του group VAG είναι περιορισμένο, τότε η προσωπική μου επιλογή θα ήταν DSG, ακόμα και με τάσια. Η ευχαρίστηση και ευκολία που προσφέρει στην οδήγηση είναι απίστευτη. Και επιπλέον, σχεδόν οποιοδήποτε άλλο έξτρα μπορείς να το βάλεις στο μέλλον (π.χ. ζαντολάστιχα, δερμάτινο σαλόνι, σπορ ανάρτηση, ξένον κτλ), ενώ για το DSG δεν μπορείς να κάνεις τίποτα, αν δεν το επιλέξεις τώρα.

Κατά τ' άλλα η λειτουργία του DSG είναι απίστευτα ομαλή στην αυτόματη λειτουργία, ενώ οι αλλαγές είναι αστραπιαίες αν αποφασίσεις ότι έχεις διάθεση για σπορ οδήγηση.

Edited by harisma23
Link to comment
Share on other sites

Απο ποτε εχει η audi dsg?γιατι νομιζα πως εχει Stronic το οποιο αποσο ξερω δεν ειναι ακριβως το ιδιο με το dsg,αλλα λιγο πιο αργο,κ οτι τωρα θα το αντικαταστησουν..)?

ασχετο με το θεμα,αλλα θαθελα να ξερω γιατι οταν ψαχνεις να αγορασεις κ τετοιες διαφορες μετρανε..

κ επειδη με ενδιαφερει το Α1 που ερχεται,θελω ναχω μια εικονα..

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.




×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.