Jump to content
nikosmpl

Τελικη Polo 1.2 Tsi

Recommended Posts

Εδω διακρινουμε εντονα το θεμα της αμαθειας που βασανιζει την ελληνικη κοινωνια..Υπαρχουν ατομα που δε μπορουν να διαβασουν ουτε το κοντερ του αυτοκινητου τους.. Αυτος επιασε 130 και απο την κ...λα του που επιασε τη διαστημικη αυτη ταχυτητα το τσεχικο κουγκαρ διαβαζε 230!!

χααααααααααααχααχαχα, ίσως απλά το κοντερ του τσέχου να έχει υπερβολικά ανοδικές τάσεις , +20 ας πούμε

Link to comment
Share on other sites

Tι λετε ρε παιδια..... για να πιασει 200 πρεπει να κανεις το σταυρο σου και να εχεις τουλαχιστον ελαφρα κατηφορικο δρομο!!!!!! τι 210 και 230 λετε?

και το εχω δοκιμασει σε μεγαλες ευθειες!!!!

Αν και εχει να δωσει το moter γιατι πιανει 198 στισ 4.500 στροφες με 6η

Edited by Mhtsotakis
Link to comment
Share on other sites

Υποθηκε παραπάνω.

Έχει κόφτη στην 6. Δεν ξερω γιατι γινεται αυτο δεν το κανανε ποτε, μονο στα αυτοκινητα που ξεπερνουσαν τα 250χλμ.

Τωρα το κανουν σε αρκετα αυτοκινητα μαλλον για λογους ασφαλειας.

Αλλα με ενα προγραμμα βγαινει και ολα καλα.

Edited by kos21
Link to comment
Share on other sites

καλισπερα πεδια..νεος εδω παλιοσ στα πολο...ειχα το polo 7-05 μοντελο με 85 αλογακια αν δν κανο λαθοσ...τελικι 210-220 με πολι ζορι σε κατιφορα!εχω και βιντεακι αν ξερει καποιος και μπορει να με βοηθησι το ανεβαζω κιολας!!

Edited by manos25
Link to comment
Share on other sites

Φιλε Μανο αν εχεις τροπο να μας το αποδειξεις στο αγοραζω τωρα. Αυτα τα χιλιομετρα με 85 αλογα πολο μονο στην Παρνηθα απο εκει που κατεβαινει το τελεφερικ ομως.

Παιδια συνελθετε. Δεν υπαρχει λογος να λεμε οτι θελουμε. Παντα θα υπαρχει καποιος πιο γρηγορος.

Εκτος αν δεν ηταν 85 και ηταν 125. Στο λεω γιατι ειχε πολο η γυναικα με 75 αλογα γιατι δεν εβγαινε 85 και τα 190 τα κοιταζε στο πολυ βαθος με βαρδαρη στα καλα του.

Στο θεμα μας τωρα. το Υετι εχει δει πολλες φορες 195 σε ευθεια και με πολλες καταστασεις. το extreme ηταν 207 σε κατηφορα ξυραφι πρiν την Καλαματα και με απανεμια.

Link to comment
Share on other sites

αδερφε αν μου πεισ πως να ανεβασο βιντεακι ευχαριστος να στο διξω...δν εχω λογο να γραψω παπτσες...γιρναγα απο θεσ/νικι..και εποιασα μεχρι 210 κιριολεκτικα..πρεπει να φενετε και στο κινιτο μου οταν το τραβαγα βιντεο..

Edited by manos25
Link to comment
Share on other sites

ελπιζω αυτο να μας δοσι κουραγιο οσο αφορα το νεο πολο...για να μπορει το παλιο μου πολακι με 85 η 75 αλογα που μας λεει ο φιλος παραπανο, λογικα το νεο με τα 105 θα ειναι πολι καλιτερο...kos21 ελπιζω να πιστικεσ και σιγουρα δν ειμαι παρνιθα τελεφερικ :twitch:...βεβεα δεν εχω ποιασι τα 220 που ειπα στο σιγγεκριμενο σιμιο,ΑΛΛΑ ουτε νομιζω να τα ειχα ποιασι και ποτε,απλα δν θιμονουν αν ηταν 220 η 210..οπωσ βλεπετε 210 :no:...πιστευω καλι τελικι για πολακι 1.4 με νεο facelift!κοσ21 φιλαρακο μου...ελπιζω να σινελθης σιντομα απο το βιντεο που ακολουθησε,δεν ειμαι εγω αυτος που πρεπει να σινελθη..οτι λεω ,το λεω επιδι μπορω να το στιριξο..εδω μεσα μπενουμε για να ανταλαξουμε αποψις!αν ιπαρχουν παπατσιδες εγω δν ανικο εκει!φιλικα παντα!μανος απο περιστερι. Edited by manos25
Link to comment
Share on other sites

ελπιζω αυτο να μας δοσι κουραγιο οσο αφορα το νεο πολο...για να μπορει το παλιο μου πολακι με 85 η 75 αλογα που μας λεει ο φιλος παραπανο, λογικα το νεο με τα 105 θα ειναι πολι καλιτερο...kos21 ελπιζω να πιστικεσ και σιγουρα δν ειμαι παρνιθα τελεφερικ :rolleyes:...βεβεα δεν εχω ποιασι τα 220 που ειπα στο σιγγεκριμενο σιμιο,ΑΛΛΑ ουτε νομιζω να τα ειχα ποιασι και ποτε,απλα δν θιμονουν αν ηταν 220 η 210..οπωσ βλεπετε 210 :roadrage:...πιστευω καλι τελικι για πολακι 1.4 με νεο facelift!κοσ21 φιλαρακο μου...ελπιζω να σινελθης σιντομα απο το βιντεο που ακολουθησε,δεν ειμαι εγω αυτος που πρεπει να σινελθη..οτι λεω ,το λεω επιδι μπορω να το στιριξο..εδω μεσα μπενουμε για να ανταλαξουμε αποψις!αν ιπαρχουν παπατσιδες εγω δν ανικο εκει!φιλικα παντα!μανος απο περιστερι.

210 ειναι πολυ καλη τελικη για 1,4 polo... Το θεμα ειναι οτι εδω μιλαμε για 1,2tsi το οποιο πιανει το πολυ 199km/h γιατι μπαινει κοφτης!!!!!

Τι το εχω ταιει 100ρες τι το εχω παει σε κατηφορες.... τπτ ανενδοτο να ξεπερασει τα 199(ουτε καν 200) :(

Edited by Mhtsotakis
Link to comment
Share on other sites

και εγω το περιμενο..αν δν το ποιασο στα χερακια μου δν μπορω να εκφρασο αποψη...το 1.4 το παλιο ιθελε λιγο ζορι για να μου τα βγαλι αυτα τα χλμ...το νεο μπορει να βγαλι λιγο λιγοτερα αλλα να τα ποιανι πολι ποιο γριγορα..μιν ξεχναμε πως ειναι 1.2 :D

Edited by manos25
Link to comment
Share on other sites

ελπιζω αυτο να μας δοσι κουραγιο οσο αφορα το νεο πολο...για να μπορει το παλιο μου πολακι με 85 η 75 αλογα που μας λεει ο φιλος παραπανο, λογικα το νεο με τα 105 θα ειναι πολι καλιτερο...kos21 ελπιζω να πιστικεσ και σιγουρα δν ειμαι παρνιθα τελεφερικ :shocked:...βεβεα δεν εχω ποιασι τα 220 που ειπα στο σιγγεκριμενο σιμιο,ΑΛΛΑ ουτε νομιζω να τα ειχα ποιασι και ποτε,απλα δν θιμονουν αν ηταν 220 η 210..οπωσ βλεπετε 210 :super:...πιστευω καλι τελικι για πολακι 1.4 με νεο facelift!κοσ21 φιλαρακο μου...ελπιζω να σινελθης σιντομα απο το βιντεο που ακολουθησε,δεν ειμαι εγω αυτος που πρεπει να σινελθη..οτι λεω ,το λεω επιδι μπορω να το στιριξο..εδω μεσα μπενουμε για να ανταλαξουμε αποψις!αν ιπαρχουν παπατσιδες εγω δν ανικο εκει!φιλικα παντα!μανος απο περιστερι.

Φιλε και οχι φιλαρακο μιας και δεν με ξερεις και απο χθες Μανο. Δεν υπαρχει κανενας λογος να ερθω σε αντιπαραθεση μαζι σου συμφωνα με τον τροπο που γραφεις και εκφραζεσαι.

Ειπα συνελθετε και δεν αναφερθηκα μονο σε εσενα.

Δεν εισαι ο μονος υπερβολικος εδω μεσα . Φαινεται αλλωστε απο τον τροπο που μιλας στο τελευταιο ποστ σου. Αληθεια το 25 εκφραζει την ηλικια σου?

Ελπιζω τωρα που μου εβαλες τα γυαλια και ηρεμησα με το τουμπανο Polaki σου να δεις και που πρεπει να γραφεις για την τελικη του polo 9n3 σου.

Edited by kos21
Link to comment
Share on other sites

Και εσυ δεν με ξερεισ και απο χτες αλλα χαλασους το στομα σου στα παραπανο ποστ και ισουν λιγο ιρονικος με τιν παρτυ μου...και με το να λες δεν αναφερθηκα μονο σε εσενα.,ειναι σα να αναφερεσε και σε μενα..αυτο που δεν καταλαβενο ...ειναι εγω που ακριβος να σινελθο?και σε τι μπορει να ειμαι υπερβολικος?πραγματικα θελο να μου πεις!διαβασα τιν κουβεντα και ειπα τι γνομι μου,αναφερθηκα σε ενα βιντεο και στο ανεβασα μιας που ποτε στι ζωη δεν ειδες αυτα τα χλμ σε πολακι παλιο.οσο για το 25 ειμαι 26 μιας που με ροτας..αλλα δν εχει και πολι σιμασια..δεν το εκανα για να σου βαλο τα γυαλια ..ουτε για να σου διξω το τουμπανο πολακι μου οπος λες.το εκανα γιατι χορις να γνοριζετε λετε ασιναρτισιες..δεν υπαρχι λογος,και αν ειμαι λιγο καπος με τιν παρτυ σου ειμαι επιδι το προκαλεσες εσυ.αν διαβασισ απο τιν αρχι ολι τιν κουβεντα θα δεις και απο μονος σου πως εισαι λιγο καπος απεναντι μου.

εχεις δικιο ειμαι εχτος θεματος αλλα σχετικος σε σχεσει με εσενα στι προκιμενι περιπτοπτοσι που πιστευες πως το πολο χριαζετε τελεφερικ για να ποιασι αυτα τα χλμ!!!

επισις...σε λιγες μερες θα ειμαι εντος θεματος μια που εχω σκοπο με το που στροσο το νεο πολακι να ανεβασο και ενα βιντεακι απο το 1.2 να ανταλαξουμε παλι γνομες ,αλλα με θετικο κοσμο και οχι με ανθροπους που πιστευουν πως θες γκρεμο για να ποιασις καποια χλμ...φιλικα παντα,Μανος απο περιστερι.

Edited by manos25
Link to comment
Share on other sites

ΟΚ τα καταλαβα ολα. Εκει που ησουν ημουνα καθ εκει που ειμαι θαρθεις. Ειναι δικαιωμα μου να πιστευω οπως και εσυ αλλωστε οτι θελεις. Χαλαρωσε λοιπον γιατι πισω απο ενα πληκτολογιο η γλωσσα μας παει ροδανι. Σου ευχομαι να πιανει ακομα 210 το polo σου και οταν παρεις και το καινουργιο ακομα παραπανω. Ειμαστε εντελως off topic γραψε και τιποτα ουσιαστικο Μανο

Edited by kos21
Link to comment
Share on other sites

κιτα παλικαρακι...μπορεις πολη απλα να μιν το σινεχισις και να πεις μια σιγνομι για τι στασι σου απεναντι μου.δεν τα πολιγουσταρο αυτα τα πισο απο τα πλικτρολογια και τις παπατσες σου.,..οτι εχω να πο,το λεω στα εισα,εδω μεσα δεν μπικα για να πουλισο τραμπουκισμο.εγω ουσιαστικα πραγματα ελεγα μεχρι που ξεκινισες να λες τα δικα σου τα παραξενα.αν ιμαστε off topic ιμαστε επιδι εσυ προκαλεσες να γινι αυτο..αρα οφιλις και μια συγνομι νομιζω και στο κινο που καθετε και παρακολουθι μια σιζιτισι και εμενα να ασχολουμε με καποιον ακυρο εδω μεσα.φιλικα παντα,Μανος απο περιστερι.

Link to comment
Share on other sites

Κοίτα πιτσιρικά επειδή και εγω ασχολήθηκα πολύ με εσένα και βαρέθηκα, χρωσταω μια συγνωμη στο club και καμια σε εσενα, που τυχαίνει να ειμαι εγγεγραμμένο μελος απο το 2004 που δεν ηξερες καν τι ειναι το αυτοκινητο.

Εχεις 7 ποστ ολα κι ολα που για να τα καταλάβει κάποιος πρεπει να διαβάζει με τις ωρες. Οσο σου δίνει κανεις σημασια τοσο γράφεις. Μαλλον πρέπει να σε γράφει κανείς για να μην γράφεις. Δεν εχω banαριστει ποτε αν και αμφιβάλλω να ξέρεις τι σημαίνει αυτο.

Ασε τα παιδιά λοιπόν να συνεχίσουν το θεμα που δεν εχεις καμια δουλεια σε αυτο και σταματα τις ιστοριες που συνεχίζεις πισω απο τα πληκτρολόγια Μανο απο Περιστερι. Α και γράφε Ελληνικά κρίμα είναι για τα μάτια μας.

Αν καταλαβαίνεις Ελληνικά θα καταλάβαινες και αυτά που σου έγραφα στα post ότι ξεκίνησαν με αφορμή εσένα (που αφου το απέδειξες δεν είχες κανένα λογο να συνεχίσεις) και όχι για εσενα.

Οι διαχειριστές μπορούν να σβήσουν αν θέλουν ολα τα post μου. Δεν εχω ανάγκη να γίνονται περισσότερα με τέτοιου είδους συζητήσεις.

Καλημερα σας.

Link to comment
Share on other sites

Ενταξι πατερα...μιας που ανιγις τοσο μεγαλο θεμα και μιας που και εγω θα ιθελα να απαντισο σε ολα αυτα που γραφις θα στα πο εδω..οκ,δεχομε οτι εμαι πιτσιρικας στιν ιλικια σε σχεσει με εσενα που εισαι στα μιαλα και μας το διχνισ καθε μερα με τι σιμπεριφορα σου!παλι καλα που σου εκοψε να ζιτισις σιγνομι απο το club,αυτο διχνι οτι εχεις λιγο ιχνος κατανοησις..ασχετος αν δεν σεβεσε εμενα,επιλογι σου αλοστε,το οτι εισαι γραμενος απο το 2004 ειναι πολι μιον για σενα μιαςς που εισαι τοσο ασχετος με τα αμαξια και τα ιποτιμας τοσο πολι..τεσπα..το αν γνοριζα το τι σιμενι αυτοκινιτο τορα θα σου απαντισο παλι πολι ιλικρινα οπος παντα..σιγουρα γνοριζα δεν ειχα αποκτισι ακομι δικο μου..αλλα σιγουρα ιξερα τι σιμενι δεν θελι και πολι μιαλο,τοτε ιμουν 20...εχω 7 ποστ και σιγουρα δεν ειναι τα καλιτερα αφου προσπαθο να μαθο σε καποιον που δεν εχει ιδεα απο αμαξια 5 πραγματα ...(παρολο που ανεβασα και βιντεο εξακολουθι να μιν περνι χαμπαρι)παντα γραφο σε ανθροπουσ που δινουν σιμασια σε εμεμα...ακομι και σε ανθροπους σαν εσενα ,δεν ειναι κακο να βοηθας..δεν εχω μπαναριστι ποτε μου ...γιατι ποτε δεν διμιουργισα καταστασις για κατι τετοιο..το οτι εσυ στιν ιλικια μου δεν ειχεσ δει ποτε η/υ δεν σιμενι πωσ και εγω δεν πρεπει να ξερο καποια πραγματα...εγω ειμα σχετικος στο θεμα ,αρα μπορο να εκφρασο αποψι,εσυ παλι εισαι ενας ασχετος που ασχολιτε μαζι μου.,και δν μιλαω για ιστοριες αλλα για γεγονοτα ασχετο παλικαρακι.,δυστιχος τορα γιαυτο....και σιγνομι για τιν ορθογραφια μου ..αλλα δεν ειχα καποιον να με μαθι να γραφο...αλλα πιστευο πως ολι εδω μεσα μπορουν να καταλαβουν τι λεω και ασ μιν ειναι ο καλιτεροσ τροπος για να εκφρασις τιν αποψι σου,καταλαβενο ελληνικα γιατι ειμαι ελληνας,εγω δεν ξερο να γραφο αλλα ξερο να διαβαζω...εσυ παλι σιγουρα οχι και αυτο ειναι κριμα για σενα..το λεω αυτο γιατι οποιοσ δει τιν κουβεντα μας...αφου σου απεδιξα πως το πολο δεν θελι τελεφερικ και γκρεμους να ποιασι 210 σινεχισες τον ιδιο τροπο που εχεις στο αποπανο μνμ και με κανεις να ριχνο τα μουτρα μου και να τα κανο σαν τα δικα σου.ΟΦΙΛΟ ΜΙΑ ΜΕΓΑΛΙ ΣΙΓΝΟΜΙ ΣΕ ΟΛΟΥΣ ΕΔΩ ΜΕΣΑ...ΙΣΟΣ ΝΑ ΕΓΙΝΑ ΙΠΕΡΒΟΛΙΚΟΣ ΜΕ ΑΥΤΟΝ ΤΟΝ ΑΝΘΡΟΠΟ..ΕΙΜΑΙ ΝΕΟΣ ΕΔΩ ΜΕΣΑ ΚΑΙ ΤΟ ΠΑΛΙΚΑΡΑΚΙ ΜΕ ΕΠΟΙΑΣΕ ΑΠΟ ΤΑ ΜΟΥΤΡΑ...ΝΟΜΙΖΩ ΠΩΣ ΚΑΠΟΙΟΣ ΕΠΡΕΠΕ ΝΑ ΤΟΥ ΒΑΛΙ ΛΙΓΟ ΜΙΑΛΟ,ΝΤΡΟΠΙ ΤΟΥ ΝΑΝΕ ΕΔΩ ΑΠΟ ΤΟ 2004 ΚΑΙ ΝΑ ΜΙΝ ΣΕΒΕΤΕ ΤΙΣ ΑΠΟΨΙΣ ΤΟΝ ΑΛΛΟΝ ΚΑΙ ΜΑΛΙΣΤΑ ΟΤΑΝ ΣΤΙΡΙΖΟΥΝ ΑΥΤΑ ΠΟΥ ΛΕΝΕ.ΚΑΙ ΠΑΛΙ ΣΙΓΝΟΜΙ ΑΠΟ ΟΛΟΥΣ ΤΟΥΣ ΑΝΑΓΝΟΣΤΕΣ...ΕΧΩ 7 ΠΟΣΤ ΚΑΙ ΣΤΑ 6 ΑΣΧΟΛΟΥΜΕ ΜΕ ΚΑΠΟΙΟΝ ΠΟΥ ΑΦΙΝΟ ΕΣΑΣ ΝΑ ΤΟΝ ΧΑΡΑΚΤΙΡΙΣΕΤΕ.ΝΤΡΕΠΟΜΕ ΓΙΑ ΤΟΝ ΤΡΟΠΟ ΠΟΥ ΜΕ ΕΧΕΙ ΚΑΝΕΙ ΝΑ ΜΙΛΑΩ ΚΑΙ ΝΑ ΔΙΑΒΑΖΕΤΕ ΤΙΝ ΑΣΧΙΜΙ ΣΙΜΠΕΡΙΦΟΡΑ ΜΟΥ ΑΠΕΝΑΝΤΙ ΤΟΥ.ΦΙΛΙΚΑ ΠΑΝΤΑ,ΜΑΝΟΣ ΑΠΟ ΠΕΡΙΣΤΕΡΙ.

Link to comment
Share on other sites

Να πω λοιπόν κι εγώ την εμπειρία μου με το "εξάδελφο" 1.2Τsi (Fabia). Γυρίζοντας από Αθήνα προς Καλαμάτα σε ένα ανοιχτό κομμάτι της Κορίνθου - Πατρών σε ελαφρά κατηφορίτσα ολομόναχος, άδειος και με ΕΚΟ Speed 100 είδα σχετικά εύκολα 217Κm/h με 5η στις 5.450rpm. Φυσικά είναι "πανηγυριώτικα" και νομίζω ότι σε ευθεία παρά το πρόγραμμα, δύσκολα θα "γράψει" 203-205 κοντερίσια, πράγμα που επιβεβαιώνει ότι κινητήρες τόσο μικροί, ακόμα και tuned, σε επίπεδο τελικής δεν μπορούν να πάνε και πολύ πιο "μακριά" από τους stock, αφού για λόγους προστασίας ο προγραμματιστής ρίχνει την πίεση στα ψηλά! Παρακάτω προς Τρίπολη σε ελαφρά ανηφόρα δεν πήγαινε με τίποτε πάνω από 192 κοντερίσια αλλά πρεπει να έπαιξε ρόλο και το υψόμετρο! Πιθανό πάντως να επηρεάζει και το γεγονός ότι δεν έχω αξιωθεί να του βάλω ένα φίλτρο αέρος να αναπνεύσει λίγο, όπως και το γεγονός ότι επειδή βιαζόμουν το πήγαινα για αρκετά Km συνεχώς με 160-170Km/h εκμεταλλευόμενος τη μακριά 5η αλλά και πάλι θα "λαχάνιασε" ή θα υπερθερμάνθηκε το κακόμοιρο. Πάντως ασχέτως της τελικής που κάποιες φορές σε απογοητεύει (γύρευε και τί βενζίνες μπορεί να σου τύχουν), η επιτάχυνση και η ροπή λόγω του προγράμματος (Ε-Τuners) μέχρι τα 160-170Km/h, είναι εκπληκτική για τόσο μικρό μοτέρ. Κανένα 1.600άρι ατμοσφαιρικό μικρομεσαίο (όχι GTI) ΔΕΝ ΜΕ ΕΦΤΑΝΕ και γενικά νιώθεις ότι έχεις σαφώς μεγαλύτερο κινητήρα. Είδα όμως προχθές κι ένα λευκό Α1 στα διόδια Ελευσίνας όταν ανέβαινα (μάλλον 1.4Τsi Tuned) που επιτάχυνε απίστευτα.... Δεν δοκίμασα καν να "παίξω" μαζί του, αφού έδινε την εντύπωση ότι είχε 160+ΗΡ...

Link to comment
Share on other sites

Ενταξι πατΕρα...μιας που ανιγις τοσο μΕγαλο θΕμα και μιας που και Εγω θα ιθΕλα να απαντισο σΕ ολα αυτα που γραφις θα στα πο Εδω..οκ,δΕχομΕ οτι Εμαι πιτσιρικας στιν ιλικια σΕ σχΕσΕι μΕ ΕσΕνα που Εισαι στα μιαλα και μας το διχνισ καθΕ μΕρα μΕ τι σιμπΕριφορα σου!παλι καλα που σου ΕκοψΕ να ζιτισις σιγνομι απο το club,αυτο διχνι οτι ΕχΕις λιγο ιχνος κατανοησις..ασχΕτος αν δΕν σΕβΕσΕ ΕμΕνα,Επιλογι σου αλοστΕ,το οτι Εισαι γραμΕνος απο το 2004 Ειναι πολι μιον για σΕνα μιαςς που Εισαι τοσο ασχΕτος μΕ τα αμαξια και τα ιποτιμας τοσο πολι..τΕσπα..το αν γνοριζα το τι σιμΕνι αυτοκινιτο τορα θα σου απαντισο παλι πολι ιλικρινα οπος παντα..σιγουρα γνοριζα δΕν Ειχα αποκτισι ακομι δικο μου..αλλα σιγουρα ιξΕρα τι σιμΕνι δΕν θΕλι και πολι μιαλο,τοτΕ ιμουν 20...Εχω 7 ποστ και σιγουρα δΕν Ειναι τα καλιτΕρα αφου προσπαθο να μαθο σΕ καποιον που δΕν ΕχΕι ιδΕα απο αμαξια 5 πραγματα ...(παρολο που ανΕβασα και βιντΕο Εξακολουθι να μιν πΕρνι χαμπαρι)παντα γραφο σΕ ανθροπουσ που δινουν σιμασια σΕ ΕμΕμα...ακομι και σΕ ανθροπους σαν ΕσΕνα ,δΕν Ειναι κακο να βοηθας..δΕν Εχω μπαναριστι ποτΕ μου ...γιατι ποτΕ δΕν διμιουργισα καταστασις για κατι τΕτοιο..το οτι Εσυ στιν ιλικια μου δΕν ΕιχΕσ δΕι ποτΕ η/υ δΕν σιμΕνι πωσ και Εγω δΕν πρΕπΕι να ξΕρο καποια πραγματα...Εγω Ειμα σχΕτικος στο θΕμα ,αρα μπορο να Εκφρασο αποψι,Εσυ παλι Εισαι Ενας ασχΕτος που ασχολιτΕ μαζι μου.,και δν μιλαω για ιστοριΕς αλλα για γΕγονοτα ασχΕτο παλικαρακι.,δυστιχος τορα γιαυτο....και σιγνομι για τιν ορθογραφια μου ..αλλα δΕν Ειχα καποιον να μΕ μαθι να γραφο...αλλα πιστΕυο πως ολι Εδω μΕσα μπορουν να καταλαβουν τι λΕω και ασ μιν Ειναι ο καλιτΕροσ τροπος για να Εκφρασις τιν αποψι σου,καταλαβΕνο Ελληνικα γιατι Ειμαι Ελληνας,Εγω δΕν ξΕρο να γραφο αλλα ξΕρο να διαβαζω...Εσυ παλι σιγουρα οχι και αυτο Ειναι κριμα για σΕνα..το λΕω αυτο γιατι οποιοσ δΕι τιν κουβΕντα μας...αφου σου απΕδιξα πως το πολο δΕν θΕλι τΕλΕφΕρικ και γκρΕμους να ποιασι 210 σινΕχισΕς τον ιδιο τροπο που ΕχΕις στο αποπανο μνμ και μΕ κανΕις να ριχνο τα μουτρα μου και να τα κανο σαν τα δικα σου.οφιλο Μια ΜΕγαλι σιγΝοΜι σΕ ολουσ Εδω ΜΕσα...ισοσ Να ΕγιΝα ιΠΕρβολικοσ ΜΕ αυτοΝ τοΝ αΝθροΠο..ΕιΜαι ΝΕοσ Εδω ΜΕσα και το Παλικαρακι ΜΕ ΕΠοιασΕ αΠο τα Μουτρα...ΝοΜιζω Πωσ καΠοιοσ ΕΠρΕΠΕ Να του βαλι λιγο Μιαλο,ΝτροΠι του ΝαΝΕ Εδω αΠο το 2004 και Να ΜιΝ σΕβΕτΕ τισ αΠοψισ τοΝ αλλοΝ και Μαλιστα οταΝ στιριζουΝ αυτα Που λΕΝΕ.και Παλι σιγΝοΜι αΠο ολουσ τουσ αΝαγΝοστΕσ...Εχω 7 Ποστ και στα 6 ασχολουΜΕ ΜΕ καΠοιοΝ Που αφιΝο Εσασ Να τοΝ χαρακτιρισΕτΕ.ΝτρΕΠοΜΕ για τοΝ τροΠο Που ΜΕ ΕχΕι καΝΕι Να Μιλαω και Να διαβαζΕτΕ τιΝ ασχιΜι σιΜΠΕριφορα Μου αΠΕΝαΝτι του.φιλικα ΠαΝτα,ΜαΝοσ αΠο ΠΕριστΕρι.

ΈλΕος ρΕ φίλΕ βγάλαμΕ τα μάτια μας.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

να αναστήσω το θέμα.

πριν λίγες μέρες ταξίδευα στην εθνική και λεω ας δοκιμάσω πόσο πιάνει στο polo μου (1,2 tsi, 105HP).

γενικά είμαι άτομο που οδηγάω πολύ χαλαρά. ακόμα και στην εθνική (αθήνα-θεσσαλονίκη) πηγαίνω με 100-120 με το ζόρι.

στα 3 χρόνια που το έχω, το έχω πατήσει μετρημένες φορές. μέχρι 180km. (τα 180 τα είδα στο gps αργότερα όταν κοιτούσα το ιστορικό της διαδρομής)

 

είμαι λοιπόν σε μια μια ευθεία έχοντας και το Gps και του δινω. 163, 164. έφτασε μέχρι 167 και δεν πήγαινε παραπάνω (μέτρηση στο gps). μου κόβανε τη φόρα και κάτι νταλίκες που κάνανε προσπέραση. δοκίμασα 2-3 φορές αλλα τίποτα.

δεν ασχολήθηκα πολύ γιατί δεν είχα και βενζίνη και η κατανάλωση έδειχνε 16lit/100.

 

απλά με προβλημάτισε και το έγραψα. θέλω να το δοκιμάσω πάλι μόλις βρω ευκαιρία να δω τι γίνεται. δε μπορεί να πιάνει μόνο τόσο. τι διάολο γίνεται;

Link to comment
Share on other sites

φιλε μου το κατραν μεσα στο αμαξι ποσο σου ελεγε??γτ μου φενεται πολυ παραξενο αυτο που λες μεχρι τα 167 να σου πιανε αφου παει πολυ παραπανω το αμαξι εγω προσωπικα οταν ημουνα μαμα ειχα πιασει και 205 χιλιομετρα με το πολακι..

Link to comment
Share on other sites

Προσωπικά μην έχοντας φορτώσει κανονικά στροφές όταν άλλαζα ταχύτητες σ' ένα ταξίδι που είχα κάνει προς Πήλιο, με λίγο ζόρισμα μου έπιασε 185. Αν είχα κάνει σωστές αλλαγές, τα 200 τα είχε σίγουρα...

Link to comment
Share on other sites

φιλε μου το κατραν μεσα στο αμαξι ποσο σου ελεγε??γτ μου φενεται πολυ παραξενο αυτο που λες μεχρι τα 167 να σου πιανε αφου παει πολυ παραπανω το αμαξι εγω προσωπικα οταν ημουνα μαμα ειχα πιασει και 205 χιλιομετρα με το πολακι..

Στα 196 km/h εχει κοφτη τελικης το polo,εσυ πως επιασες 205?

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.