Jump to content
thanos.k

Μικτη Και Προβληματα ...

Recommended Posts

εχω μια αρκετα καλη μικτη η μαλλον ετσι νομιζα...

Το αμαξι μου το χτυπισαν και στα 2 φτερα παρακαρισμενο... ξερω τι θα πειτε ...ο μητσοτακης ειναι παντα συνοδηγος μου ... Τεσπα

Κια μαθαινω τωρα οτι απειδη ειναι σε 2 διαφορετικα μερη του αμαξιου .....ειναι 2 διαφορετικες δηλωσεις....και αρα η απαλαγη των 400 ειναι για καθε ζημια ξεχωριστα ... και ψαξε βρες ...

Θελω να ρωτησω τα εξης ...

Η ζημια η μια εγινε απο παρκαρισμενο αυτοκινητο δικο μας δηλαδη του πατερα μου που δεν ειδε το δικο μου καθως εκανε οπισθεν ... και το ακουμπησε... τι γινεται εδω ρε παιδια τωρα ? ΕΙμαστε στην ιδια ασφαλιστικη ... το θεμα ιεναι οτι θα μας πιστεψουν ? Εγινε ενα μικρο βαθουλωμα αρκετο ομως στο φτερο ...το δικο μου και το αλλο αυτοκινητο σχεδον δεν φενεται γρατσουνια.......

εχω τρελαθει ... καποιος καποια βοηθεια ?

Link to comment
Share on other sites

Αυτο ειναι που ισχυει δυστυχως... 2 τρακαρισματα σε διαφορετικα μερη (που δεν μπορουν να στοιχειοθετηθουν ως ενα) σημαινει 2 διαφορετικες δηλωσεις....αρα 2 φορες το 400αρι.

Συνηθως:

1. Για το αυτοκινητο που δεν εχει τιποτε, δεν κανεις τιποτε απο δηλωσεις κλπ.

2. Αυτο που εχει μεικτη δηλωνεται οτι ηταν παρκαρισμενο καπου και χτυπηθηκε απο αγνωστο για το φτερο που δεν εχει σχεση με το χτυπημα που εγινε απο το πατερα σου.

3. Το φτερο με τη μικροτερη ζημια το πληρωνεις μονος σου. Αν τα φτιαξεις και τα 2 μαζι, σιγουρα θα σου κανουν καλυτερη τιμη για τη διαφορα που θα πληρωσεις.

3. Μιλα και με κανενα γνωστο σου φαναρτζη, ξερουν πως να χειριστουν τις περιπτωσεις αυτες.

Edited by konas
Link to comment
Share on other sites

το θεμα ειναι αν θα με πιστεψουν οτι οντως εγινε ετσι .... Γιατι οντως εγινε περιεργα απο απροσεξια ... Σκεφτομαι να το πω στον ασφαλιστη μου και οτι γινει ...Μαλλον δεν ξανακανω μικτη ...αν και ξερω οτι ισως χρειαστει ...ειναι πολλα τα 600 και απαλαγη στα 400 ...

Link to comment
Share on other sites

το θεμα ειναι αν θα με πιστεψουν οτι οντως εγινε ετσι .... Γιατι οντως εγινε περιεργα απο απροσεξια ... Σκεφτομαι να το πω στον ασφαλιστη μου και οτι γινει ...Μαλλον δεν ξανακανω μικτη ...αν και ξερω οτι ισως χρειαστει ...ειναι πολλα τα 600 και απαλαγη στα 400 ...

Αν ο ασφαλιστής είναι γνωστός σου πες του πως έχουν τα πράγματα, για όλα υπάρχουν λύσεις.

Όμως μην περιμένεις σημαντικό οικονομικό όφελος λόγω της απαλλαγής των 400¤.

Η απαλλαγή γενικώς, αν και μειώνει το κόστος των ασφαλίστρων, προσωπικά με βρίσκει αντίθετο.

Link to comment
Share on other sites

Αν ο ασφαλιστής είναι γνωστός σου πες του πως έχουν τα πράγματα, για όλα υπάρχουν λύσεις.

Όμως μην περιμένεις σημαντικό οικονομικό όφελος λόγω της απαλλαγής των 400¤.

Η απαλλαγή γενικώς, αν και μειώνει το κόστος των ασφαλίστρων, προσωπικά με βρίσκει αντίθετο.

Δυστηχως ο χωρος με την μεγαλυτερη διαφθορα ειναι οι ασφαλιστικες εταιριες....ολα ωραια στηνα ρχη οταν τους χρειαστεις..ομως...

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.