Jump to content
grnemo

Polo 1.2 Tsi Σβήνει Στο Ρελαντί

Recommended Posts

On 29/5/2010 at 5:09 ΜΜ, mpoukou22 said:

αν τον συκρινεις σε θεμα αξιοποιστιας δεν ξερω.δεν γνωριζω αν βγαζει προβληματα.τωρα το σλογκαν της διαφημιστικης καμπανιας το αγηνω ασχολιαστο μιας και σε μενα δεν λεει κατι.

 

Η toyota εκανε μαζικη ανακληση για το ηλεκτρονικο γκαζι για προβλημα που πιθανοτατα δημιουργηθει μελλοντικα.

Edited by japan union
Link to comment
Share on other sites

Ναι φιλε μου η Renault κακως την παλια της φημη αφιερωσε χρημα και χρονο και το εκανε: πραγματικες δοκιμες πανω στον δρομο για πολυυυ χρονο και σου πασαρει ενα σχολαστικα ελεγμενο μηχανικα συνολο που δεν υπολειπεται σε επιδοσεις και υλικα απο τον ανταγωνισμο οχι οπως το 1.2tsi της vw που απο την παραγωγη εφυγε στην καταναλωση για να μην χασουν χρημα και χρονο και οι ανθρωποι καθημερινα αγωνιουν για ενα της κουτας αυτοκινητο που ακομη λαι τωρα σε διαστημα 2-3 μηνων επρεπε να κανει την κινηση της για ανακληση και να μην το παιρνανε στο ντουκου

Ειδατε η toyota εκανε μαζικη ανακληση για το ηλεκτρονικο γκαζι για προβλημα που πιθανοτατα δημιουργηθει μελλοντικα(βλεπετε δεν μας παιρνει το ζεστο χρημα και την επομενη μερα δεν σας γνωριζουμε)ακομα και στα αυτοκινητα που εχει ληξει η εγγυηση αυτη ειναι εταιρεια που συνεχιζει να κραταει το ονομα της και οι ιδιοκτητες απολαμβανουν αξιοπιστια

συφωνω απολυτα σε οτι ειπες.και μπραβο στην τογιοτα που το εκανε.

απλα σε θεμα επιδοσεων το κλιο δεν εχει καμια σχεση με το πολο.

τωρα σε σχση με τον αλλον ανταγωνισμο σαφως και το κλιο δεν συγκρινεται

Link to comment
Share on other sites

On 29/5/2010 at 5:22 ΜΜ, mpoukou22 said:

συφωνω απολυτα σε οτι ειπες.και μπραβο στην τογιοτα που το εκανε.

απλα σε θεμα επιδοσεων το κλιο δεν εχει καμια σχεση με το πολο.

τωρα σε σχση με τον αλλον ανταγωνισμο σαφως και το κλιο δεν συγκρινεται

 

Ριξε μια ματια στον 1.6tdi που ειναι εξαιρετικος και επειδη ειδικευεται η vw στους πετρελαιοκινητηρες

 

Edited by japan union
Link to comment
Share on other sites

Παντως το jetta tsi που εχουμε δεν εχει βγαλει το παραμικρο!και με σκληρη χρηση!αυτα που ακουγωνται για τους tsi κινητηρες οτι κολλανε δεν το καταλαβαινω απο που τα βγαζουν , εχει κολλησει σε κανεναν κινητηρας tsi ? (εκτος του gt που το αγοραζαν καποιοι και νομιζαν πως πηραν πυραυλο!)Οσο για τα ιαπωνικα αυτοκινητα , μονο ιαπωνικα δεν ειναι αφου ολα φτιαχνονται στην αγγλια,τουρκια και δεν συμαζευεται!παει η παλια αξιοπιστια που ειχαν και ξερουμε ολοι με την toyota τι ακουγονται που κολαει το γκαζι!το να κανουν τα γερμανικα πιο αξιοπιστα το θελουμε ολοι , αλλα το να τα μηδενιζουμε ειναι καθαρα φθονος!τεσπα οποιος θελει ας αγοραζει ιαπωνικα και αφηστε εμας να καμαρωνουμε , να σας προσπερναμε και να λετε ''θα θελα χα και εγω να 'χα αυτο το αυτοκινητο...'' !και ας ταλαιπωρουμαστε,παντως εγω προσωπικα δεν θα αγοραζα ποτε ιαπωνικο .... μονο γεμανικα!Οταν καποιος αποκτα ενα vw ειναι τυχαιο οτι παραμενει για παντα σε vw?δεν νομιζω!

Link to comment
Share on other sites

On 29/5/2010 at 6:13 ΜΜ, manolis86 said:

Παντως το jetta tsi που εχουμε δεν εχει βγαλει το παραμικρο!και με σκληρη χρηση!αυτα που ακουγωνται για τους tsi κινητηρες οτι κολλανε δεν το καταλαβαινω απο που τα βγαζουν , εχει κολλησει σε κανεναν κινητηρας tsi ? (εκτος του gt που το αγοραζαν καποιοι και νομιζαν πως πηραν πυραυλο!)Οσο για τα ιαπωνικα αυτοκινητα , μονο ιαπωνικα δεν ειναι αφου ολα φτιαχνονται στην αγγλια,τουρκια και δεν συμαζευεται!παει η παλια αξιοπιστια που ειχαν και ξερουμε ολοι με την toyota τι ακουγονται που κολαει το γκαζι!το να κανουν τα γερμανικα πιο αξιοπιστα το θελουμε ολοι , αλλα το να τα μηδενιζουμε ειναι καθαρα φθονος!τεσπα οποιος θελει ας αγοραζει ιαπωνικα και αφηστε εμας να καμαρωνουμε , να σας προσπερναμε και να λετε ''θα θελα χα και εγω να 'χα αυτο το αυτοκινητο...'' !και ας ταλαιπωρουμαστε,παντως εγω προσωπικα δεν θα αγοραζα ποτε ιαπωνικο .... μονο γεμανικα!Οταν καποιος αποκτα ενα vw ειναι τυχαιο οτι παραμενει για παντα σε vw?δεν νομιζω!

όντως έχει ωραίο πάτημα και όμορφο εσωτερικό

Edited by japan union
Link to comment
Share on other sites

Ετσι και η vw θα λυσει και το δικο της προβλημα!Δεν εχεις ενημερωθει καλα οτι στην αμερικη εχουν σκοτωθει 8 ανθρωποι μεγαλε ιαπωνα και στο κατω - κατω της γραφης μην παρεις vw δεν σε υποχρεωσε κανεις ! Για να μην εχεις προβληματα και παρε ενα ψευτικο αυτοκινητο αλλα παντα αξιοπιστο με super μοτερ να τρως το παγωτακι σου με την ησυχια σου!Ασε μας εμας θα βρουμε την λυση!Τα αυτοκινητα ειναι σαν τον καφε οπως τα προτιμαει κανεις!θελεις καγκουρια παρε ιαπωνα ... θελεις κυρος παρε γερμανικο!ειναι τι θελει κανεις και τι τον αντιπροσωπευει!

Link to comment
Share on other sites

Ετσι και η vw θα λυσει και το δικο της προβλημα!Δεν εχεις ενημερωθει καλα οτι στην αμερικη εχουν σκοτωθει 8 ανθρωποι μεγαλε ιαπωνα και στο κατω - κατω της γραφης μην παρεις vw δεν σε υποχρεωσε κανεις ! Για να μην εχεις προβληματα και παρε ενα ψευτικο αυτοκινητο αλλα παντα αξιοπιστο με super μοτερ να τρως το παγωτακι σου με την ησυχια σου!Ασε μας εμας θα βρουμε την λυση!Τα αυτοκινητα ειναι σαν τον καφε οπως τα προτιμαει κανεις!θελεις καγκουρια παρε ιαπωνα ... θελεις κυρος παρε γερμανικο!ειναι τι θελει κανεις και τι τον αντιπροσωπευει!

συμφωνω απολυτα! πιστευω οτι πολλοι μπαινουν στην συζητηση (και κανουν εγγραφη στο forum) ,απλα για να κατηγορησουν τα vw και οχι για να βοηθησουν στην επιλυση του προβληματος (που πιστευω οτι μετα το στρωσιμο επιλυεται).οσον αφορα στην επιλογη γερμανικου η ιαπωνικου αυτοκινητου , ειναι θεμα του καθενος τι θα ασγορασει αναλογα τις αναγκες του και το γουστο του! Παντως οι κινητηρες TSI εχουν κανει πολλες αντιπροσωπιες να δινουν τα αυτοκινητα τους σε εξευτελιστικες τιμες ωστε να προσελκυσουν το αγοραστικο κοινο!

Link to comment
Share on other sites

Σωστα τα λες ! πραγματι καποια μελη που κατηγορουν την vw εχουν εγγραφη ακομα και σημερινη , δηλωνουν οτι εχουν vw , μετα δηλωνουν οτι εχουν ιαπωνικο και κατηγορουν την vw!Ρε παιδια λιγη σοβαροτητα...εμεις εχουμε καποια μικρα προβληματακια με τα αυτοκινητα μας και τα συζηταμε και εσεις εχετε προβλημα που εχουμε VW!τι να πω ?περαστηκα!

Link to comment
Share on other sites

Νομιζω οτι ξεφυγατε τελειως.Εγω ξεκινησα τη συγκριση απαντωντας σε εναν φιλο,αλλα ειμαι καμποσο καιρο εδω,πρωτη φορα μιλαω για toyota κ μπηκα για ΕΝΑΝ λογο: θελω να παρω polo tsi ή GTI ή Α1 αναλογα σε τι τιμη θα βγουν (αν επαιζαν λεφτα θα πηγαινα σε Α3 ή golf 160αρι) κ παρακολουθω τι γινεται με τα αμαξια αυτα,κυριως το polo ομως.

Σε καμια περιπτωση δεν γινομαστε ισοπεδωτικοι,νομιζω οτι ισοπεδωτικοι γινονται οσοι το παιζουν υπερανω κ λενε παρτε ιαπωνικο για ναχετε κουβα κ γερμανικο για ναχετε αμαξι.αν ηταν ετσι δε θα ηταν πρωτη η toyota τοοοοοοοοοσα χρονια στον κοσμο!μη μπερδευεστε λοιπον..ολα ειναι θεμα προτιμησεων οπως ειπωθηκε,κ επειδη κ γω θελω να δοκιμασω ενα γερμανικο ρισκαροντας καποια αξιοπιστια που εχω με το yaris παρακολουθω εδω να ξερω τι παιζει.Ομως οταν δινετε τα λεφτα σας,κ χανετε το χρονο σας σε σερβις,κ λετε κ ευχαριστω,δε μπορω να σας παρω σοβαρα.Καθε εταιρια λοιπον,καθε φιλοσοφια εχει τα πλεονεκτηματα εχει κ τα μειονεκτηματα της..ξεκολατε καποια στιγμη κ δεχθειτε οτι τπτ δεν ειναι τελειο...

μακαρι η vw ναχε την αξιοπιστια της toyota κ η toyota την ποιοτητα (κυλισης,εσωτερικου,φινιρισματος κλπ) της VW..εγω τοτε θα πορωνομουν..τωρα πορωνομαι απλα με το συμφερον μου..

Link to comment
Share on other sites

Ξεκολλάτε όλοι. Έχει πάει το θέμα αλλού με τον ανύπαρκτο japan που μπήκε να σας πικάρει και το πέτυχε. Οι mods έπρεπε να του σβήσουν το post γιατί ξεκάθαρα ήρθε να πει Ιαπωνία καλύτερη από Γερμανία. Εδώ είμαστε για άλλα.

Και στη τελική αν οι κάτοχοι "Ιαπωνικών" αυτοκινήτων όταν τους ρωτάς τα καταπίνουν τα προβλήματα και το βγάζουν λάδι ενώ τους έχει βγάλει τα μύρια όσα κι εδώ δε κολλάμε και τα λέμε μάλλον δικό τους κόλλημα είναι...

Επί του θέματος τώρα και παρακαλώ τους mods να επαναφέρουν την τάξη γιατί δεν είμαστε εδώ για flame wars.

Link to comment
Share on other sites

On 30/5/2010 at 11:22 ΠΜ, Z3RatuL said:

Ξεκολλάτε όλοι. Έχει πάει το θέμα αλλού με τον ανύπαρκτο japan που μπήκε να σας πικάρει και το πέτυχε. Οι mods έπρεπε να του σβήσουν το post γιατί ξεκάθαρα ήρθε να πει Ιαπωνία καλύτερη από Γερμανία. Εδώ είμαστε για άλλα.

Και στη τελική αν οι κάτοχοι "Ιαπωνικών" αυτοκινήτων όταν τους ρωτάς τα καταπίνουν τα προβλήματα και το βγάζουν λάδι ενώ τους έχει βγάλει τα μύρια όσα κι εδώ δε κολλάμε και τα λέμε μάλλον δικό τους κόλλημα είναι...

Επί του θέματος τώρα και παρακαλώ τους mods να επαναφέρουν την τάξη γιατί δεν είμαστε εδώ για flame wars.

Συγγνώμη για όλα τα λάθη μου.

Edited by japan union
Link to comment
Share on other sites

Οσο για το polo ναι εχει καλυτερο πατημα

ναι ειναι πιο στιβαρο

ναι εχει καλυτερα υλικα στο εσωτερικο

ναι η σχεδιαση του ειναι καταπληκτικη

ναι στο οτι η τιμη του tsi ειναι ιδιαιτερα ελκυστικη και με λιγα χρηματα επιπλεον απο ενα 1.3 ατμοσφαιρα το αποκτας

αρα ναι στο polo σε οποιδηποτε ατμοσφαιρα εκδοση και τους υπεραποδοτικους diesel κινητηρες που εχουμε ξεχασει αλλα εχουν την καλυτερη φημη στην Ευρωπη :lol:

Edited by japan union
Link to comment
Share on other sites

machinegun.gifnew_killpc.gifnew_killpc.gif τι να πω ρε παιδια ? εχουν φαγωθει με αυτον τον 1.2 tsi!!!

Πιστεψτε το ειναι πραγματικοτητα!!! ;):p:thumbsup: :thumbsup: :thumbsup:

ειπαμε ο κινητηρας τα σπαει κ κανει το αμαξι να ξεχωριζει πραγματικα απολα τα αλλα!αλλα οσο ναναι,οταν βγαινει κατι καινουριο κ αρχιζει με προβληματα σε κωλωνει,αυτο λεμε μονο.κ απλα παρακολουθουμε την εξελιξη του κ πως θα αντιμετωπιστει ολο αυτο.

Απο εκει κ περα,για τον μεσο νεο χρηστη που θελει οικονομια κ γκαζι οποτε χρειαστει,δεν υπαρχει κατι καλυτερο (κ με την καλυτερη αξιοπιστια απο αλλα ευρωπαικα..)

Link to comment
Share on other sites

ειπαμε ο κινητηρας τα σπαει κ κανει το αμαξι να ξεχωριζει πραγματικα απολα τα αλλα!αλλα οσο ναναι,οταν βγαινει κατι καινουριο κ αρχιζει με προβληματα σε κωλωνει,αυτο λεμε μονο.κ απλα παρακολουθουμε την εξελιξη του κ πως θα αντιμετωπιστει ολο αυτο.

Απο εκει κ περα,για τον μεσο νεο χρηστη που θελει οικονομια κ γκαζι οποτε χρειαστει,δεν υπαρχει κατι καλυτερο (κ με την καλυτερη αξιοπιστια απο αλλα ευρωπαικα..)

Συμφωνω ... θελω να πιστευω οτι με λιγη υπομονη (και ενα απλο update) να λυθει το προβλημα.
Link to comment
Share on other sites

ενα ακομα off topic να δω κ αρχιζω να μοιραζω ποινες

δεν ειναι το θεμα τα ιαπωνικα τα γαλλικα τα γερμανικα

κ ουτε μας ενδιαφερει η συγκριση το θεμα ειναι "Polo 1.2tsi σβηνει στο ρελαντι"

Link to comment
Share on other sites

φφφφφφφφφφφφφφφφφφφφφ...εισαι πολυ κακος!!!....ασε τα παιδακια να πουν τις αερολογιες τους..πλακα εχουν.εδω ο αλλος θα παρει ενα κουβαδακι 1.2τσι και νομιζει εχει πιασει τον παπα απ τ'αρχιδια..ο αλλος εμφανιζεται σαν 2os japanic σε βελτιωμενη εκδοση..και ενας 3ος(η αφεντια μου) κραζει μπας και ξυπνησουν απ τον λυθαργο μερικοι..εχει πολυ θεμα αυτο το vwclub..σε κραταει παντα σε εγρηγορση!

Edited by Ane-fastrabbit
Link to comment
Share on other sites

φφφφφφφφφφφφφφφφφφφφφ...εισαι πολυ κακος!!!....ασε τα παιδακια να πουν τις αερολογιες τους..πλακα εχουν.εδω ο αλλος θα παρει ενα κουβαδακι 1.2τσι και νομιζει εχει πιασει τον παπα απ τ'αρχιδια..ο αλλος εμφανιζεται σαν 2os japanic σε βελτιωμενη εκδοση..και ενας 3ος(η αφεντια μου) κραζει μπας και ξυπνησουν απ τον λυθαργο μερικοι..εχει πολυ θεμα αυτο το vwclub..σε κραταει παντα σε εγρηγορση!

Τι να κανουμε ρε φιλε?Η vw δεν εχει μονο το GTI , εχει και ''μικρα'' με TSI μοτερ(Η VW ειναι μια να ξερεις)!Ο καθενας οτι εχει χαιρεται!Οταν καποιος που εχει π.χ μια m3 και κραζει καποιον που εχει μια 316 , ε τι να πω ? Eιναι καλυτερο να πας πρωτα στην 316 και μετα στην M3 παρα κατευθειαν στην Μ3 , εχει αλλη χαρη!

Link to comment
Share on other sites

φφφφφφφφφφφφφφφφφφφφφ...εισαι πολυ κακος!!!....ασε τα παιδακια να πουν τις αερολογιες τους..πλακα εχουν.εδω ο αλλος θα παρει ενα κουβαδακι 1.2τσι και νομιζει εχει πιασει τον παπα απ τ'αρχιδια..ο αλλος εμφανιζεται σαν 2os japanic σε βελτιωμενη εκδοση..και ενας 3ος(η αφεντια μου) κραζει μπας και ξυπνησουν απ τον λυθαργο μερικοι..εχει πολυ θεμα αυτο το vwclub..σε κραταει παντα σε εγρηγορση!

φιλαρακι αμα τραβας ζορι δωσε μου 35.000 να παρω ενα golf GTI να μην ασχολουμαι με το polo και το yaris κ την κατηγορια αυτη.αν παλι καταλαβαινεις οτι η κουβεντα φερνει κ καποια αλλα θεματα που ειναι εκτος εδω αλλα εντος ως προς την αξιοπιστια κ δε γινεται να μη συσχετιστει το ενα προβλημα με τα γενικα προβληματα αρα την αξιοπιστια,τοτε τι να πω,σβηστε τα ολα κ να γραφουμε μονο κατα γραμμα ο,τι λεει ο τιτλος.(και συγνωμη απο ολους για τα offtopic αλλα θεωρωντας οτι στα "προβληματα" μπορω να ασχοληθω κ με την αξιπιστια,κ παντα συγκριτικα (διοτι δεν υπαρχει απολυτη αξιοπιστια,παντα ειναι σχετικη - εκτος αν υπαρχει το αμαξι θαυμα-πειτε το μου ομως..) ξεφυγα κ γω λιγο απο το στενο περιθωριο που δινει ο τιτλος αυτος )

Edited by nikosmpl
Link to comment
Share on other sites

φιλαρακι αμα τραβας ζορι δωσε μου 35.000 να παρω ενα golf GTI να μην ασχολουμαι με το polo και το yaris κ την κατηγορια αυτη.αν παλι καταλαβαινεις οτι η κουβεντα φερνει κ καποια αλλα θεματα που ειναι εκτος ειδικα αλλα εντος ως προς την αξιοπιστια κ δε γινεται να μη συσχετιστει το ενα προβλημα με τα γενικα προβληματα αρα κ την αξιοπιστια,τοτε τι να πω,σβηστε τα ολα κ να γραφουμε μονο κατα γραμα οτι λεει ο τιτλος.(και συγνωμη απο ολους για τα offtopic αλλα θεωρωντας οτι στα "προβληματα" μπορω να ασχοληθω κ με την αξιπιστια,κ παντα συγκριτικα (διοτι δεν υπαρχει απολυτη αξιοπιστια,παντα ειναι σχετικη - εκτος αν υπαρχει το αμαξι θαυμα-πειτε το μου ομως..) ξεφυγα κ γω λιγο απο το στενο περιθωριο που δινει ο τιτλος αυτος )

αντε τα λεμς και με σενα ...εννοω οτι μαλωνετε για μαλακιες και υποστηριζετε φανατικα κατι που δεν θα σας προσφερει οσα θα του προσφερετε πως να το κανω πιο λιανα ρε πλικαρι μου να το καταλαβεις...ο αλλος ο πιτσιρικας λεει εχω κολημα με την vw.το παιδακι φοραει παροπιδες και δεν βλεπει οτι η vw εχει γινει η πιο γιατο πουτσο εταιρια στο aftr sales..μας ριχνει συνεχως ολους μας.απο προιοντα μεχρι εξυπηρετηση..ελπιζω να εγινα κατανοητος τωρα..

Link to comment
Share on other sites

αντε τα λεμς και με σενα ...εννοω οτι μαλωνετε για μαλακιες και υποστηριζετε φανατικα κατι που δεν θα σας προσφερει οσα θα του προσφερετε πως να το κανω πιο λιανα ρε πλικαρι μου να το καταλαβεις...ο αλλος ο πιτσιρικας λεει εχω κολημα με την vw.το παιδακι φοραει παροπιδες και δεν βλεπει οτι η vw εχει γινει η πιο γιατο πουτσο εταιρια στο aftr sales..μας ριχνει συνεχως ολους μας.απο προιοντα μεχρι εξυπηρετηση..ελπιζω να εγινα κατανοητος τωρα..

οκ συγνωμη για τα off κ αν δεν αναφεροσουν και σε μενα.

Link to comment
Share on other sites

αντε τα λεμς και με σενα ...εννοω οτι μαλωνετε για μαλακιες και υποστηριζετε φανατικα κατι που δεν θα σας προσφερει οσα θα του προσφερετε πως να το κανω πιο λιανα ρε πλικαρι μου να το καταλαβεις...ο αλλος ο πιτσιρικας λεει εχω κολημα με την vw.το παιδακι φοραει παροπιδες και δεν βλεπει οτι η vw εχει γινει η πιο γιατο πουτσο εταιρια στο aftr sales..μας ριχνει συνεχως ολους μας.απο προιοντα μεχρι εξυπηρετηση..ελπιζω να εγινα κατανοητος τωρα..

Ρε φιλε εχω κολημα με τα αυτοκινητα της VW , με την ιδεολογια της , με την ιστορια της, οχι με την εξυπηρετηση που εχουν οι dealer της Ελλαδας αλλα ακομα και η ιδια η kosmocar!Ιδια ηλικια εχουμε μεγαλε για να με λες παιδακι!τεσπα δεν καθομαι να ασχοληθω...

Link to comment
Share on other sites

εννοω οτι κανενας δεν θα ζηλεψει τον μανολη που θα παρει ενα polo tsi...kai για να μην πηγαινει προσωπικα..κανενας δεν θα ζηλεψει εμενα η οποιονδηποτε αλλο που εχουμε vw..hteγ gti hte otidhpote...σοβαρευτειτε ρε σεις υπαρχουν πολλα αξιολογα αμαξια..δεν ειναι μονο vw..και απο την στιγμη που ολοι λιγο πολυ την εχουμε δει τι προβληματα αντιμετωπιζει ας μην υποστηριζουμε φανατικα κατι που δεν προκειτε κανεις να μας το ανγνωρισει..γιατι οποιος πιστευει οτι vw θα του κανει εκπτωσει η θα τον πληρωσει για τον αγωνα του ειναι πολυ γελασμενος...φιλικα Ανεστης.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.




×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.