Jump to content
Guest Karaman

Aa

Recommended Posts

Φοβος και τρομος ναι!Εχω και εγω εδω φιλο(ibiza fr) με τα παντα πανω με εκκεντροφορους κιολας απο ατμοσφαιρκο 20vt-σφυριλατο μοτερ και εχει 265 με 41 κιλα ροπη και τα κραταει πολυ καλα!Αλλα εχει αλλαξει τουρμπινα μεχρι τωρα 3ς φορες....

K03s με εκκεντροφορο δεν δουλευει!!!!Ειναι αποδεδειγμενο....Ειναι σαν να βαλεις μια Κ04 με dp 63.5!

Link to comment
Share on other sites

παιδια σορρυ κι ολας..ενα μικρο οφφ..νοικιαζεται ενας σταβλος εδω στην φλωρινα..δεν παμε να μοιραστουμε τα εξοδα να βαλουμε τα μουλαρια μας??Τασουλη?????

Edited by Ane-fastrabbit
Link to comment
Share on other sites

K03s με εκκεντροφορο δεν δουλευει!!!!Ειναι αποδεδειγμενο....Ειναι σαν να βαλεις μια Κ04 με dp 63.5!

Δουλευει...και ορισμενοι απο το dragster εχουν βαλει και εχουν δυνατα ibizakia!Δεν τα λεω ετσι..τεσπα

παιδια σορρυ κι ολας..ενα μικρο οφφ..νοικιαζεται ενας σταβλος εδω στην φλωρινα..δεν παμε να μοιραστουμε τα εξοδα να βαλουμε τα μουλαρια μας??Τασουλη?????

new_iloveyou.gifnew_iloveyou.gif

Link to comment
Share on other sites

παιδια σορρυ κι ολας..ενα μικρο οφφ..νοικιαζεται ενας σταβλος εδω στην φλωρινα..δεν παμε να μοιραστουμε τα εξοδα να βαλουμε τα μουλαρια μας??Τασουλη?????

Εμενα ειναι λιγα ρε συ Ανεστη...Τα βολευω στο γκαραζ!!!!

Link to comment
Share on other sites

Δουλευει...και ορισμενοι απο το dragster εχουν βαλει και εχουν δυνατα ibizakia!Δεν τα λεω ετσι..τεσπα

Συμφωνω για κανα 2 "γρηγορα"....αλλα εμαθες τι εγινε στον τελευταιο αγωνα dragster!!!

Μετα τον αγωνα...ετρεξε το 1 απο τα δυνατα...αν θελεις σου το στελνω σε πμ εχω και video,με ενα απλο μπεκ μαφ και ητανε πισω το γρηγορο...

Και για να σε βοηθησω εχει αν θυμαμαι WOT!

Link to comment
Share on other sites

Συμφωνω για κανα 2 "γρηγορα"....αλλα εμαθες τι εγινε στον τελευταιο αγωνα dragster!!!

Μετα τον αγωνα...ετρεξε το 1 απο τα δυνατα...αν θελεις σου το στελνω σε πμ εχω και video,με ενα απλο μπεκ μαφ και ητανε πισω το γρηγορο...

Και για να σε βοηθησω εχει αν θυμαμαι WOT!

με WOT λογικο μου ακουγετε...φοραει μπιελες η μαμα σωθηκα!Ειναι επικυνδινο...Επισης παιζει ρολο και το προγραμμα!Μπορει να φορας τα παντα και το θεο τον ιδιο και να ερθει ενα μπεκ-μαφ καλορυθμισμενο και να σε περασει!

Link to comment
Share on other sites

με WOT λογικο μου ακουγετε...φοραει μπιελες η μαμα σωθηκα!Ειναι επικυνδινο...Επισης παιζει ρολο και το προγραμμα!Μπορει να φορας τα παντα και το θεο τον ιδιο και να ερθει ενα μπεκ-μαφ καλορυθμισμενο και να σε περασει!

Aυτο με τις μπιελες!

Επισης "εκει" δηλωσε 1ο σταδιο χωρις μπεκ μαφ...αλλα ψαγμενο....και επειδη φιλος μου μπηκε και εκανε βολτα εβλεπε πιεσεις οσο ενα μπεκ μαφ!!!!και πολυ καλο τραβηγμα γενικα!

Οπως και να χει...απο θορυβο τα εσπαγε!

Link to comment
Share on other sites

Εγω τωρα ρε παιδια που μπορει να θελω maf μπορω να βαλω απο s3 μαζι με τα μπεκ να το κανω και προγραμμα?Ποσα αλογα θα παω με αυτα και ποσα αλογα θα παω χωρις αυτα?Το αμαξι ειναι full πρωτο σταδιο χωρις προγραμμα!Ολα τα αλλα τα εχω πανω!(AUQ 180Hp)

Link to comment
Share on other sites

Εγω τωρα ρε παιδια που μπορει να θελω maf μπορω να βαλω απο s3 μαζι με τα μπεκ να το κανω και προγραμμα?Ποσα αλογα θα παω με αυτα και ποσα αλογα θα παω χωρις αυτα?Το αμαξι ειναι full πρωτο σταδιο χωρις προγραμμα!Ολα τα αλλα τα εχω πανω!(AUQ 180Hp)

Βαλε maf + 4 μπαρο με τα δικα σου μπεκ.

Η βαλε maf με μπεκ s3!ειναι το ιδιο πραγμα!

Link to comment
Share on other sites

o AGU ειναι ντιζατος(cable) μηχανικο γκαζι, Κ03 τουρμπινα, μικροτερη συμπιεση 9:1 και δουλευει 0.4bar σταθερη

ο AUM ειναι ηλεκτρογκαζος με Κ03s , συμπιεση 9,5:1 τεχνολογια VVT (χρονισμος βαλβιδων) και δουλευει λιγο παραπανω πιεση λογω τουρμπινας!

το θεμα ειναι οτι τα tuning των εν λογω κινητηρων φτανουν σε διαφορετικο επιπεδο!!!

AGU = 150 bhp - Throttle cable, KO3 turbo, 5 speed :- Re-maps to 195-210 bhp.

ARZ = 150 bhp - Drive-By-Wire, KO3 turbo, 5 speed. :- Re-maps to 195-210 bhp.

AUM = 150 bhp - D.B.W., VVT, KO3-s turbo, 5 speed :- Re-maps to 220-230 bhp.

AUQ = 180 bhp - D.B.W., VVT, KO3-s turbo, 6 speed :- Re-maps to 220-230 bhp

ενημερωτικα για να ην τα ξεχναμε το εβαλα μιας και εδω ειναιγια τα 4σαρια,το ειχα βρει παλια

Edited by quicksilver
Link to comment
Share on other sites

Πολυ λιγο ελατωθηκε παρα πολυ, πριν τουρμπιζε και ξεσηκωνα τον τοπο, μετα ακουγες ενα ψιλο φσσσσσσσσ μονο με ανοιχτο παραθυρο. :p ...και μετα που εβαλα το ιντερκουλερ, χαθηκε και αυτο γιατι η σωληνα που πηγαινε στο ιντερκουλερ εξω και πισω απο την ροδα, εφυγε και μπηκε μεσα στο χωρο της μηχανη κατω απο τις μονωσεις και τερμα.!! μονο το μοτερ ακουγετε τωρα.!! μερικες φορες ακουω τωρα την σκαστρα μου που σκαει ενω παλια δεν ακουγοταν.

Aπελπησια ειανι...θα παρω παλι fiat μου φαινεται!!!coupe! 20v!!!

Link to comment
Share on other sites

γεια σας παιδες,ειμαι καινουριο μελος κ γραφτηκα μονο κ μονο για να μου δωσετε λυση στο προβλημα μου..αν ξερετε βεβαια.λοιπον το αυτοκινητο μου εδω κ 2 χρονια περιπου,κανει ενα σφυριγμα περιπου σαν το σφυριγμα που κανει το λουρι..αυτο γινεται οταν ζεσταθει..κρυο δεν το κανει..κ το κανει μονο οταν πηγαινεις με σταθερο γκαζι..σε ολες τις ταχυτητες..κ ειναι παρα πολυ ενοχλητικο..εχω αλλαξει λουρια,βαλβιδες,δισκοπλατο,εισαγωγη,προκαταλυτη..τα παντα που μπορει να σχετιζονται..κ ομως το προβλημα παραμενει..εχω γυρισει ολα τα συνεργεια κ κανεις δεν μπορει να βρει τι ειναι..!!!!δεν ξερω δεν μου εχει ξανατυχει μου λενε..!!!ξερει κανεις τιποτα..???

Link to comment
Share on other sites

Καραμαν η εισαγωγη ειναι CAI???που βγαινει ακριβως θυμασαι???

Και να σου πω?ποιας εταιρειας ειναι?αν μπορεις βαλε link απο ιντερνετ!

Link to comment
Share on other sites

bre paidia exo se mk4 bam moter apoS3 kai 6-speed thelo na allaxo turbo kai leo 2860rs h 2876r me exatmisi 70 kai mpek 440cc. apo polalph? thelo bohtheia stin epilofi oste na fouskonei peripou to idio apo xamhla opos h k04-023... :clapping:hmmm.gif

Link to comment
Share on other sites

bre paidia exo se mk4 bam moter apoS3 kai 6-speed thelo na allaxo turbo kai leo 2860rs h 2876r me exatmisi 70 kai mpek 440cc. apo polalph? thelo bohtheia stin epilofi oste na fouskonei peripou to idio apo xamhla opos h k04-023... :clapping:hmmm.gif

λυσεις πολλαπλης για το σεταπ που λες εχεις απειρες...υπαρχουν και ετοιμες ξενες επωνυμες αλλα μπορεις να κανεις και φτιαχτει εδω Ελλαδα η οποια ειναι αρκετα καλη!καταρχην το αμαξι ειναι σφυριλατο?Μαλλον θα αναφερεσε στις τουρμπινες GT28r(2560r) και Gt28rs(2871)..η 2560 βγαζει μεχρι 330 αλογα περιπου και σπουλαρει λιγο πιο χαμηλα ενω η αλλη μεχρι 370-380 και σπουλαρει λιγο πιο πανω!

Link to comment
Share on other sites

λυσεις πολλαπλης για το σεταπ που λες εχεις απειρες...υπαρχουν και ετοιμες ξενες επωνυμες αλλα μπορεις να κανεις και φτιαχτει εδω Ελλαδα η οποια ειναι αρκετα καλη!καταρχην το αμαξι ειναι σφυριλατο?Μαλλον θα αναφερεσε στις τουρμπινες GT28r(2560r) και Gt28rs(2871)..η 2560 βγαζει μεχρι 330 αλογα περιπου και σπουλαρει λιγο πιο χαμηλα ενω η αλλη μεχρι 370-380 και σπουλαρει λιγο πιο πανω!

oxi! mama bam entostia! denthelo gia tora! mono periferiaka! h kodikoi tis Garett einai 2860rs kai 2876r xoris external o programmatisstis mou eipe to kalitero einai 2876r peri 280 troxo gia kathimerini xrisi kai bolta kai asfaleia...

Link to comment
Share on other sites

Η συγκεκριμενη τουρμπινα που λες ειναι για μεχρι 480 αλογα...Εσυ θα την δουλεψεις χαμηλοτερα!Ωραια...το θεμα ειναι οτι τουλαχιστον μπιελες θα επρεπε να βαλεις..280 τροχο αντιστοιχουν 340 στροφαλο περιπου!Ξερω ατομο με πολυ μικροτερη απο αυτη που θες να βαλεις τουρμπινα οπου οι μπιελες του βγηκαν σαν μπανανες σε s3!Τι να σου πω...οτι νομιζεις!εγω μεχρι Gt28r θα εβαζα με κλειστο μοτερ που ειναι για μεχρι 330 μοτερ...Και ισως σκεφτεις μα καλα για 10 αλογα μοτερ σε σχεση με την αλλη...Ναι αλλα ειναι πως τα βγαζει η τουρμπινα δηλαδη ποσα κιλα ροπη σε ποσες στροφες κτλπ κτλπ!

Edited by Golf_Mk2
Link to comment
Share on other sites

Η συγκεκριμενη τουρμπινα που λες ειναι για μεχρι 480 αλογα...Εσυ θα την δουλεψεις χαμηλοτερα!Ωραια...το θεμα ειναι οτι τουλαχιστον μπιελες θα επρεπε να βαλεις..280 τροχο αντιστοιχουν 340 στροφαλο περιπου!Ξερω ατομο με πολυ μικροτερη απο αυτη που θες να βαλεις τουρμπινα οπου οι μπιελες του βγηκαν σαν μπανανες σε s3!Τι να σου πω...οτι νομιζεις!εγω μεχρι Gt28r θα εβαζα με κλειστο μοτερ που ειναι για μεχρι 330 μοτερ...Και ισως σκεφτεις μα καλα για 10 αλογα μοτερ σε σχεση με την αλλη...Ναι αλλα ειναι πως τα βγαζει η τουρμπινα δηλαδη ποσα κιλα ροπη σε ποσες στροφες κτλπ κτλπ!

Ετσι ακριβως....και για μενα μια 28r θα ητανε οτι καλυτερο....επισης και VF....αλλα σπουλαρουν παραπανω...Μην κοιτας τα αλογα ως οριο στο μοτερ αλλα την ροπη!προσεχε μην πας να φτιαξεις κατι οικονομικο και τελικα σου φυγουν αρκετα!για μενα βαλε ενα σετακι μπιελες και εισαι μια χαρα μεχρι και 400 ανετα!τα πιστονια ειναι καλα γενικα!

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.



×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.