Jump to content
IOANNIS1980

Χωρίς Φρένα Σε Κατηφόρα.. Βοήθεια

Recommended Posts

Guest Κωστας VR6

...άπλα παίρνει αέρα η εισαγωγή...ΜΕΤΑ απο το MAP/MAF όποτε και δεν είναι μετρήσιμος από τον εγκέφαλο...για αυτό και μπερδεύει...ο εγκέφαλος προσπαθεί να "στρώσει" την αρρυθμία

αλλά μην έχοντας αρκετά "στοιχειά" δεν μπορεί και αυτό έχει σαν αποτέλεσμα να το ανεβοκατέβασμα των στροφών..

Link to comment
Share on other sites

...άπλα παίρνει αέρα η εισαγωγή...ΜΕΤΑ απο το MAP/MAF όποτε και δεν είναι μετρήσιμος από τον εγκέφαλο...για αυτό και μπερδεύει...ο εγκέφαλος προσπαθεί να "στρώσει" την αρρυθμία

αλλά μην έχοντας αρκετά "στοιχειά" δεν μπορεί και αυτό έχει σαν αποτέλεσμα να το ανεβοκατέβασμα των στροφών..

αυτο το επιστημονικό μου έλειπε :) . Γιατι εγω είμαι της παλιας σχολης. Τοτε με το new_killpc.gif τα φτιάχναμε τα αυτοκίνητά :yahoo:

Τεσπα Ο άνθρωπος απο αυτο το έπαθε 90% απο μια μ@λ@κια μπορεί να σκοτωθείς (δλδ ενα σωληνάκι)

Edited by nikoskallithea
Link to comment
Share on other sites

Ήξερα ότι το σεβρό των φρένων είναι σύστημα που πολλαπλασιάζει την πίεση του ποδιού μου και στέλνει πίεση στα έμβολα που πατάνε τα φρένα. Δεν γνώριζα ότι σχετίζεται με την εισαγωγή στον κινητήρα.

Που βρίσκεται αυτό το σύστημα; Υπάρχει περίπτωση από χτύπημα, τράβηγμα ή οτιδήποτε άλλο να προκλήθηκε η απώλεια υγρών ή μιλάμε για βέβαιη αστοχία υλικού;

Link to comment
Share on other sites

ισως να ειναι κατι ηλεκτρονικο,αλλα χωρις να αναψει καποια ενδειξη ?παραξενο γεγονος,τα 140αρια βγηκαν τελειως απροβληματιστα σε τετοια θεματα μεχρι σημερα!το περιστατικο σου ειναι μοναδικο!εισαι τυχερος στην ατυχια σου,παλι καλα που δεν παθατε κατι! αυριο πρωι πρωι στην αντιπροσωπεια να μας ενημερωσεις περι τινους προκειτε!να σου κανω μια ασχετη ερωτηση, golf tsi 140ps ποια αντιπροσωπεια σου πουλησε καινουριο πριν 10μηνες?

Πέρυσι τον Απρίλιο οι περισσότερες αντιπροσωπείες είχαν στοκ από GOLF 5 (συνήθως σε "περίεργα" χρώματα και εκδόσεις) και τα έδιναν με 2.000-3.000 χιλιάδες ευρώ έκπτωση για να ξεστοκάρουν, ενώ παράλληλα υπήρχαν και ετοιμοπαράδοτα 6άρια.

Link to comment
Share on other sites

Πέρυσι τον Απρίλιο οι περισσότερες αντιπροσωπείες είχαν στοκ από GOLF 5 (συνήθως σε "περίεργα" χρώματα και εκδόσεις) και τα έδιναν με 2.000-3.000 χιλιάδες ευρώ έκπτωση για να ξεστοκάρουν, ενώ παράλληλα υπήρχαν και ετοιμοπαράδοτα 6άρια.

Πολύ σωστά.Τότε το πήρα εγω από καρέντα με 3000 εκπτωση και τους είχαν μείνει τα gtsport 140 ps και όντως περίεργα χρώματα και λίγα.Δεν τους πίστευα και έβαλα το πατροπαράδοτο ελληνικό βίσμα να μου πει ακριβώς τι παίζει και μου είπε ότι οι πωλητές ήταν μιλημένοι πως άμα τσινίσει ο πελάτης να του κάνουν διάφορα δωράκια.Επίσης τα περισσότερα είχαν και μερικά έξτρα όπως τεμπέλη και ο πωλητής έπρεπε να στο πασάρει θες δεν θες.Το κέρδος της αντιπροσωπείας τότε ήταν αν ήθελες να βάλεις δερμα ή ηλιοροφές κτλ κτλ.Ωραίες εποχές :)

Link to comment
Share on other sites

:)

Μην νομίζεις πάντως ότι και στα 6άρια είχαν ποικιλία. Όπως το ήθελα εγώ (5πορτο με ηλιοροφή) είχαν μόνο μαύρο, ασημογάλαζο και μπεζοχρυσαφί.

Link to comment
Share on other sites

εγω εχω μια απορια.. πως γινετε να ηταν αναμμενο το αυτοκινητο και τα φρενα να ηταν πετρα.. ως γνωστον δεν υπαρχει περιπτωση μπλοκαρισματος στα φρενα.. και το σωληνακι της υποπιεσης των φρενων για το σερβο να εφυγε, οπως αναφερει και ο φιλος πιο πανω, τα φρενα δεν γινονται πετρα με τη μια απ'οτι ξερω.. εκτος και αν κανω λαθος..

τα γκολφ οπως και ολα τα αυτοκινητα πλεον ειναι προβληματικα.. ολο και κατι θα σου βγαλει οπως καμια βαλβιδα Ν75 καμια σκαστρα στα 140αρια και στα 170αρια συνηθως βγαζει και κανα κομπρεσορα οπως εμενα αλλα σε καμια περιπτωση ετσι οπως τα λες εσυ.. εγω προσωπικα παντως πρωτη φορα ακουω κατι τετοιο!

Link to comment
Share on other sites

ΠΑΙΔΙΑ ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ ΜΟΛΙΣ ΜΠΗΚΑ ΣΤΟ ΣΠΙΤΙ ΑΠΟ ΤΟ GRATSIA ΠΟΥ ΗΜΟΥΝ ΑΠΟ ΤΙΣ 9 ΤΟ ΠΡΩΙ ΔΩΣΤΕ ΜΟΥ 2 ΛΕΠΤΑ Κ ΘΑ ΣΑΣ ΤΑ ΠΩ ΟΛΑ ΑΝΑΛΥΤΙΚΑ.

Link to comment
Share on other sites

ΠΑΙΔΙΑ ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ ΜΟΛΙΣ ΜΠΗΚΑ ΣΤΟ ΣΠΙΤΙ ΑΠΟ ΤΟ ΑΝΤΙΠΡΩΣΟΠΙΑ ΠΟΥ ΗΜΟΥΝ ΑΠΟ ΤΙΣ 9 ΤΟ ΠΡΩΙ.ΚΑΤΑΡΧΙΝ ΝΑ ΠΩ ΣΤΟ ΦΙΛΟ ΟΤΙ Κ ΝΑ ΣΤΑΜΑΤΑΓΑ ΜΕ ΤΟ ΘΟΡΥΒΟ ΠΟΥ ΕΚΑΝΕ ΤΟ TURBO ΔΕΝ ΘΑ ΕΒΓΑΖΑ ΑΚΡΗ ΓΙΑΤΙ ΔΕΝ ΕΙΜΑΙ ΜΗΧΑΝΙΚΟΣ ΚΑΙ 2ΟΝ ΝΑ ΚΑΛΟΥΣΑ ΟΔΙΚΗ ΚΑΙ ΝΑ ΕΛΕΓΑ ΤΙ?ΑΚΟΥΩ ΚΑΤΙ ΠΕΡΙΕΡΓΟ ΕΛΑΤΕ ΝΑ ΤΟ ΠΑΡΕΤΕ?ΤΕΛΟΣΠΑΝΤΩΝ.ΛΟΙΠΟΝ ΑΠΟ ΤΗΝ ΑΝΤΙΠΡΩΣΟΠΙΑ ΩΣ ΤΙΣ 12 ΤΣΑΚΩΝΟΜΟΥΝ ΓΙΑΤΙ ΔΕΝ ΗΘΕΛΑΝ ΝΑ ΜΟΥ ΔΩΣΟΥΝ ΕΝΑ ΧΑΡΤΙ ΜΕ ΚΑΤΑΓΡΑΦΗ ΤΩΝ ΠΡΟΒΛΗΜΑΤΩΝ ΔΗΛΑΔΗ ΟΤΙ ΤΑ ΦΡΕΝΑ ΔΕ ΛΕΙΤΟΥΡΓΟΥΝ ΟΤΙ ΟΙ ΣΤΡΟΦΕΣ ΑΝΑΒΩΚΑΤΕΒΕΝΟΥΝ Κ ΟΤΙ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΑΝΑΜΕΝΗ ΕΝΔΕΙΞΗ ΣΤΟ ΚΑΝΤΡΑΝ.(ΗΘΕΛΑΝ ΠΡΩΤΑ ΝΑ ΤΟ ΒΑΛΟΥΝ ΣΤΟ ΕΓΚΕΦΑΛΟ ΓΙΑ ΔΙΑΓΝΩΣΗ Κ ΚΑΛΑ).ΑΦΟΥ ΚΑΛΕΣΑ ΓΕΡΑΝΟ ΓΙΑ ΝΑ ΠΑΩ ΑΛΛΟΥ ΤΟ ΑΜΑΞΙ ΑΛΛΑΞΑΝ ΤΑ ΠΡΑΓΜΑΤΑ.ΟΓΕΡΑΝΟΣ ΗΡΘΕ ΑΛΛΑ ΑΜΑΞΙ ΔΕ ΠΗΡΕ.ΓΙΑ ΝΑ ΜΗ ΤΑ ΠΟΛΥΛΟΓΩ ΠΗΡΑ ΤΟ ΧΑΡΤΙ ΚΑΙ ΜΕΤΑ ΤΟ ΑΜΑΞΙ ΜΠΗΚΕ ΣΤΟΝ ΥΠΟΛΟΓΙΣΤΗ ΚΑΙ ΕΒΓΑΛΕ ΟΤΙ ΕΧΕΙ ΠΡΟΒΛΗΜΑ ΠΙΕΣΗΣ ΠΟΛΛΑΠΛΗΣ ΕΙΣΑΓΩΓΗΣ/ΠΙΕΣΗ ΑΕΡΑ.ΜΟΥ ΕΙΠΑΝ ΟΤΙ ΔΕΝ ΞΕΡΟΥΝ ΣΕ ΤΙ ΟΦΕΙΛΕΤΑΙ ΑΝ ΔΕΝ ΞΕΚΙΝΗΣΟΥΝ ΝΑ ΤΟ ΛΥΝΟΥΝ ΑΛΛΑ ΔΕ ΤΟΥΣ ΑΦΗΣΑ ΓΙΑΤΙ ΘΕΛΩ ΝΑ ΣΥΜΒΟΥΛΕΥΤΩ ΔΙΚΗΓΟΡΟ ΠΡΩΤΑ.

ΠΑΙΔΙΑ ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ ΜΟΛΙΣ ΜΠΗΚΑ ΣΤΟ ΣΠΙΤΙ ΑΠΟ ΤΟ ΑΝΤΙΠΡΩΣΟΠΙΑ ΠΟΥ ΗΜΟΥΝ ΑΠΟ ΤΙΣ 9 ΤΟ ΠΡΩΙ.ΚΑΤΑΡΧΙΝ ΝΑ ΠΩ ΣΤΟ ΦΙΛΟ ΟΤΙ Κ ΝΑ ΣΤΑΜΑΤΑΓΑ ΜΕ ΤΟ ΘΟΡΥΒΟ ΠΟΥ ΕΚΑΝΕ ΤΟ TURBO ΔΕΝ ΘΑ ΕΒΓΑΖΑ ΑΚΡΗ ΓΙΑΤΙ ΔΕΝ ΕΙΜΑΙ ΜΗΧΑΝΙΚΟΣ ΚΑΙ 2ΟΝ ΝΑ ΚΑΛΟΥΣΑ ΟΔΙΚΗ ΚΑΙ ΝΑ ΕΛΕΓΑ ΤΙ?ΑΚΟΥΩ ΚΑΤΙ ΠΕΡΙΕΡΓΟ ΕΛΑΤΕ ΝΑ ΤΟ ΠΑΡΕΤΕ?ΤΕΛΟΣΠΑΝΤΩΝ.ΛΟΙΠΟΝ ΑΠΟ ΤΗΝ ΑΝΤΙΠΡΩΣΟΠΙΑ ΩΣ ΤΙΣ 12 ΤΣΑΚΩΝΟΜΟΥΝ ΓΙΑΤΙ ΔΕΝ ΗΘΕΛΑΝ ΝΑ ΜΟΥ ΔΩΣΟΥΝ ΕΝΑ ΧΑΡΤΙ ΜΕ ΚΑΤΑΓΡΑΦΗ ΤΩΝ ΠΡΟΒΛΗΜΑΤΩΝ ΔΗΛΑΔΗ ΟΤΙ ΤΑ ΦΡΕΝΑ ΔΕ ΛΕΙΤΟΥΡΓΟΥΝ ΟΤΙ ΟΙ ΣΤΡΟΦΕΣ ΑΝΑΒΩΚΑΤΕΒΕΝΟΥΝ Κ ΟΤΙ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΑΝΑΜΕΝΗ ΕΝΔΕΙΞΗ ΣΤΟ ΚΑΝΤΡΑΝ.(ΗΘΕΛΑΝ ΠΡΩΤΑ ΝΑ ΤΟ ΒΑΛΟΥΝ ΣΤΟ ΕΓΚΕΦΑΛΟ ΓΙΑ ΔΙΑΓΝΩΣΗ Κ ΚΑΛΑ).ΑΦΟΥ ΚΑΛΕΣΑ ΓΕΡΑΝΟ ΓΙΑ ΝΑ ΠΑΩ ΑΛΛΟΥ ΤΟ ΑΜΑΞΙ ΑΛΛΑΞΑΝ ΤΑ ΠΡΑΓΜΑΤΑ.ΟΓΕΡΑΝΟΣ ΗΡΘΕ ΑΛΛΑ ΑΜΑΞΙ ΔΕ ΠΗΡΕ.ΓΙΑ ΝΑ ΜΗ ΤΑ ΠΟΛΥΛΟΓΩ ΠΗΡΑ ΤΟ ΧΑΡΤΙ ΚΑΙ ΜΕΤΑ ΤΟ ΑΜΑΞΙ ΜΠΗΚΕ ΣΤΟΝ ΥΠΟΛΟΓΙΣΤΗ ΚΑΙ ΕΒΓΑΛΕ ΟΤΙ ΕΧΕΙ ΠΡΟΒΛΗΜΑ ΠΙΕΣΗΣ ΠΟΛΛΑΠΛΗΣ ΕΙΣΑΓΩΓΗΣ/ΠΙΕΣΗ ΑΕΡΑ.ΜΟΥ ΕΙΠΑΝ ΟΤΙ ΔΕΝ ΞΕΡΟΥΝ ΣΕ ΤΙ ΟΦΕΙΛΕΤΑΙ ΑΝ ΔΕΝ ΞΕΚΙΝΗΣΟΥΝ ΝΑ ΤΟ ΛΥΝΟΥΝ ΑΛΛΑ ΔΕ ΤΟΥΣ ΑΦΗΣΑ ΓΙΑΤΙ ΘΕΛΩ ΝΑ ΣΥΜΒΟΥΛΕΥΤΩ ΔΙΚΗΓΟΡΟ ΠΡΩΤΑ.

Link to comment
Share on other sites

εγω εχω μια απορια.. πως γινετε να ηταν αναμμενο το αυτοκινητο και τα φρενα να ηταν πετρα.. ως γνωστον δεν υπαρχει περιπτωση μπλοκαρισματος στα φρενα.. και το σωληνακι της υποπιεσης των φρενων για το σερβο να εφυγε, οπως αναφερει και ο φιλος πιο πανω, τα φρενα δεν γινονται πετρα με τη μια απ'οτι ξερω.. εκτος και αν κανω λαθος..

τα γκολφ οπως και ολα τα αυτοκινητα πλεον ειναι προβληματικα.. ολο και κατι θα σου βγαλει οπως καμια βαλβιδα Ν75 καμια σκαστρα στα 140αρια και στα 170αρια συνηθως βγαζει και κανα κομπρεσορα οπως εμενα αλλα σε καμια περιπτωση ετσι οπως τα λες εσυ.. εγω προσωπικα παντως πρωτη φορα ακουω κατι τετοιο!

Εχεις δοκιμάσει να σβήσεις τον κινητήρα (χωρίς υποβοήθηση φρένων και τιμονιού) και να οδηγήσεις με νεκρά σε κατηφόρα , καντο έχει πλάκα.

Εμεις οι παλιοί οδηγοι τα λεγαμε αυτά. Οτι δλδ ολες αυτές οι μ@λ@κιες κάνουν μεν την ζωη πιο εύκολη αλλα ειναι να μην χαλασουν, όπως τα DSG που αλλάζουν ταχύτητες όποτε γουστάρουν χαχαααα.

(ΚΑΙ ΕΒΓΑΛΕ ΟΤΙ ΕΧΕΙ ΠΡΟΒΛΗΜΑ ΠΙΕΣΗΣ ΠΟΛΛΑΠΛΗΣ ΕΙΣΑΓΩΓΗΣ/ΠΙΕΣΗ ΑΕΡΑ.ΜΟΥ ΕΙΠΑΝ ΟΤΙ ΔΕΝ ΞΕΡΟΥΝ ΣΕ ΤΙ ΟΦΕΙΛΕΤΑΙ )

Αυτοί μπορει να μην ξέρουν τι ειναι αυτο αλλα εμείς σου απαντήσαμε τι ειναι αυτο.

Edited by nikoskallithea
Link to comment
Share on other sites

Κανονικά πρέπει να ξεκινήσεις με ένα εξώδικο, ζητώντας από την αντιπροσωπεία που σου το πούλησε αντικατάσταση του αυτοκινήτου. Κι αυτό, με τη λογική ότι αρνείσαι να βάλεις ξανά σε κίνδυνο τη ζωή σου και τη ζωή των συγγενικών σου προσώπων.

Αυτοί θα αρνηθούν και αν επιμείνεις, θα πρέπει να πάτε σε δικαστήρια. Εκεί, θα ζητήσεις τη μάνα σου και τον πατέρα σου. Θεωρώ ότι το λογικό που μπορείς να πετύχεις σε ένα δικαστήριο είναι αντικατάσταση οχήματος. Όχι κάτι περισσότερο. Τα αυτοκίνητα είναι λογικό να βγάζουν βλάβες. Γι' αυτό έχουν και εγγύηση να μας καλύπτει για αυτές. Ωστόσο, το είδος της βλάβης που μας περιγράφεις είναι αρκετά σοβαρό ώστε να δικαιολογεί αντικατάσταση.

Με ανθρώπινες ζωές δεν παίζουμε. Το πιο δυνατό σου επιχείρημα θα μπορούσε να είναι: "Πως ξέρω εγώ εάν και που θα μου εμφανίσει ξανά το ίδιο σύμπτωμα; Εάν το ξανακάνει, θα ζω για να το πιστοποιήσω;"

Link to comment
Share on other sites

(ΚΑΙ ΕΒΓΑΛΕ ΟΤΙ ΕΧΕΙ ΠΡΟΒΛΗΜΑ ΠΙΕΣΗΣ ΠΟΛΛΑΠΛΗΣ ΕΙΣΑΓΩΓΗΣ/ΠΙΕΣΗ ΑΕΡΑ.ΜΟΥ ΕΙΠΑΝ ΟΤΙ ΔΕΝ ΞΕΡΟΥΝ ΣΕ ΤΙ ΟΦΕΙΛΕΤΑΙ )

Αυτοί μπορει να μην ξέρουν τι ειναι αυτο αλλα εμείς σου απαντήσαμε τι ειναι αυτο.

Δυστυχώς, ο Νίκος έχει δίκιο.

Link to comment
Share on other sites

ΠΑΙΔΙΑ ΔΕ ΘΑ ΤΟ ΑΦΗΣΩ ΕΤΣΙ ΕΙΔΗ ΜΙΛΑΩ ΜΕ ΔΙΑΦΟΡΟΥΣ ΔΙΚΗΓΟΡΟΥΣ ΓΙΑΤΙ ΔΕΝ ΕΧΩ ΔΙΚΟ ΜΟΥ ΚΑΙ ΜΙΛΗΣΑ ΚΑΙ ΜΕ ΕΝΑ ΠΕΡΙΟΔΙΚΟ ΓΙΑ ΑΜΑΞΙΑ ΓΙΑ ΝΑ ΓΙΝΕΙ ΔΗΜΟΣΙΕΥΣΗ ΚΑΙ ΑΥΡΙΟ ΘΑ ΜΙΛΗΣΩ ΜΕ ΤΟΝ ΔΙΕΥΘΗΝΤΗ

Link to comment
Share on other sites

ΚΑΙ Ο ΝΙΚΟΣ ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΕΧΕΙ ΔΙΚΙΟ ΑΛΛΑ ΑΥΤΟ ΤΗ ΣΗΜΑΙΝΕΙ ΟΤΙ ΟΤΑΝ ΧΑΛΑΕΙ ΕΝΑ ΣΩΛΗΝΑΚΙ Η΄ΚΑΠΟΙΟ ΕΞΑΡΤΗΜΑ ΘΑ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΠΕΘΕΝΟΥΜΕ

Link to comment
Share on other sites

ΚΑΙ Ο ΝΙΚΟΣ ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΕΧΕΙ ΔΙΚΙΟ ΑΛΛΑ ΑΥΤΟ ΤΗ ΣΗΜΑΙΝΕΙ ΟΤΙ ΟΤΑΝ ΧΑΛΑΕΙ ΕΝΑ ΣΩΛΗΝΑΚΙ Η΄ΚΑΠΟΙΟ ΕΞΑΡΤΗΜΑ ΘΑ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΠΕΘΕΝΟΥΜΕ

Δυστυχώς φιλε μου ετσι είναι, υπάρχει οπως εγραψα και πιο πανω και αυτη η περίπτωση, οσο σκληρή και αν ακούγετε.

Εξάλλου εχει ΣΥΜΒΕΙ ΠΟΛΛΑΚΙΣ τελευταία μάλιστα στην Αμερική με τα ΤΟΥΟΤΑ έχουν σκοτωθεί άνθρωποι.

Τίποτα απο αυτα που λες δεν ειναι παράλογο, πρέπει ομως να ηρεμήσεις και να δεις τα πράγματα ψυχρά και απο την νομική τους πλευρά μόνο.

1. θέλεις το χαρτι του συνεργείου

2. Πραγματογνωμοσύνη ενος τεχνικου συμβούλου (ανεξάρτητου)

3. Έναν καλο δικηγόρο

Ολα αυτα βεβαια προϋποθέτουν οτι θα μείνεις για μεγάλο διάστημα χωρις αυτοκίνητο τρέξιμο, εξοδα, και πολυ μεγάλο στρες αν είσαι διατεθειμένος να το κανεις ευχαρίστως να βοηθήσουμε και εμεις οσο μπορούμε.

Αλλα ηρέμησε!!!

Edited by nikoskallithea
Link to comment
Share on other sites

ΤΟΥΛΑΧΙΣΤΟΝ ΕΚΕΙ ΤΑ ΑΠΟΣΥΡΑΝΕ.ΚΑΙ ΤΟ ΠΙΟ ΑΠΛΟ ΠΡΑΓΜΑ ΝΑ ΕΙΝΑΙ ΕΓΩ ΔΕ ΜΠΟΡΩ ΝΑ ΞΑΝΑΟΔΗΓΗΣΩ ΑΥΤΟ ΤΟ ΑΜΑΞΙ

Μια ρεαλιστική λύση είναι:

ΠΟΥΛΑ ΤΟ ΤΩΡΑ

Link to comment
Share on other sites

ΝΑΙ ΘΑ ΗΘΕΛΑ ΒΟΗΘΕΙΑ ΣΑΣ ΠΑΡΑΚΑΛΩ.ΜΗΠΩΣ ΓΝΩΡΙΖΕΙ ΚΑΠΟΙΟΣ ΔΙΚΗΓΟΡΟ ΠΟΥ ΝΑ ΑΣΧΟΛΕΙΤΑΙ ΜΕ ΤΕΤΟΙΕΣ ΥΠΟΘΕΣΕΙΣ?Η ΕΣΤΩ ΕΝΑΝ ΚΑΛΟ ΔΙΚΗΓΟΡΟ?

Link to comment
Share on other sites

ΝΑ ΤΟ ΠΟΥΛΗΣΩ Κ ΜΕΤΑ ΝΑ ΕΧΩ ΤΟ ΚΡΙΜΑ ΣΤΟ ΛΑΙΜΟ ΜΟΥ???????

Τωρα με συγχωρείς αλλα αρχίσαμε τις μ@λ@κιες.

Κρατα το λοιπον στο υπόγειο του σπιτιού σου και μετα 30 χρονια που θα εχει αξια αντίκας το ξαναβγάζεις :yahoo:

...αυτά απο μένα καλη τύχη σε οτι αποφασίσεις

Link to comment
Share on other sites

ΑΝ ΣΑΣ ΦΕΝΕΤΑΙ ΚΑΤΙ ΑΠΟ ΑΥΤΑ ΠΟΥ ΛΕΩ ΠΑΡΑΛΟΓΟ ΝΑ ΜΟΥ ΤΟ ΠΕΙΤΕ ΝΑ ΤΟ ΕΠΙΣΚΕΥΑΣΩ ΚΙΟΛΑΣ Κ ΝΑ ΤΟΥ ΖΗΤΗΣΩ ΚΑΙ ΣΥΓΝΩΜΗ.

Σε καταλαβαινω και συμμεριζομαι τον θυμο σου... Μαλιστα να ευχαριστεις τον Θεο μερα που ηταν γιατι σ'εσωσε..

Προσωπικα αν ειχα τετοιο συμβαν, τωρα δεν θα καθομουν να γραψω σε forums.. Να συμφωνησω οτι θελεις μια γνωμη ή εστω κατι που θα σε βοηθησει, αλλα τι παραπανω να σου πει ο Α, ο Β ή ο Γ; Μηπως θα σου επισκευασουν το οχημα ή θα σου βρουν καλο δικηγορο να τους μηνυσεις; Απο την στιγμη που και ο ιδιος λες: "ΚΑΙ Ο ΝΙΚΟΣ ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΕΧΕΙ ΔΙΚΙΟ ΑΛΛΑ ΑΥΤΟ ΤΗ ΣΗΜΑΙΝΕΙ ΟΤΙ ΟΤΑΝ ΧΑΛΑΕΙ ΕΝΑ ΣΩΛΗΝΑΚΙ Η΄ΚΑΠΟΙΟ ΕΞΑΡΤΗΜΑ ΘΑ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΠΕΘΕΝΟΥΜΕ"..

Επισης, ειπες οτι θα προσπαθησεις να αποδειξεις πως τα Golf ειναι προβληματικα.. Κι εγω μαζι σου, αλλα δες πρωτα αν υπηρξε αλλο παρομοιο προβλημα.. Εγω πρωτη φορα το βλεπω. Δεν ξερω αν και οι υπολοιποι εδω μεσα παρατηρησαν παρομοιο προβλημα... Τα Toyota αν θυμαμαι καλα ηταν πανω απο 2-3 εκατομμυρια κ ειχαμε πανω απο 20 θανατους.. Αρα δεν ηταν ενα απλο γεγονος!

Επειδη ετυχε να παραλαβω το οχημα μου με προβληματικο λαστιχο (κομμενo λινo) και ειχα ακριβως τον ιδιο θυμο κ οργη με την αντιπροσωπεια, οχι με την VW γιατι ηταν καθαρα θεμα ελεγχου παραδοσης, κινηθηκα μονος μου.. Τους κανονισα μια χαρα χωρις περιοδικα, δημοσιογραφους κλπ..

Μπορει να φανω κακος με τα λογια μου αλλα πιστευω οτι ετσι εχουν τα πραγματα... Δεν ειπες τιποτα παραλογο στην κατασταση που εισαι, απλα θεωρω οτι δεν μπορει να σου πει καποιος τιποτα παραπανω απο μια υποθεση οπως εκαναν και τα παιδια παραπανω...

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.




×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.