Jump to content
zeritis

Τρακαρίσμα Και ¶λλα Πολλά!

Recommended Posts

Αυτοί οι ανευθυνο-υπεύθυνοι είναι ΔΟΛΟΦΟΝΟΙ!!

Πήραν έναν χώρο που νομίζω ότι ήταν μάντρα μεταχειρισμένων, έβαλαν 10 πλαστικά και το έκαναν "πίστα"!!

Και ούτε γιατρός υπήρχε την ώρα του αγώνα, ούτε ασθενοφόρο, ούτε τίποτα. Τόσο ΗΛΙΘΙΟΙ είναι που κοιτάξανε να πάρουν μόνο τα λεφτά από τις συμμετοχές και στα παλιά τους τα παπούτσια η ασφάλεια του κόσμου κλπ κλπ.

Απο οτι διαβασα υπηρχε ασθενοφορο αλλα χωρις γιατρο,+ οτι οι τραυματιες ηταν 3,το ασθενοφορο ενα...

Μηπως ομως φταιξιμο είχε και ο όδηγος,και οι διοργανωτές,και οι θεατές?

Link to comment
Share on other sites

επειδη ''ετυχε'' να τρεξω την συγκεκριμενη πιστα πριν μερικους μηνες εχω να πω οτι-η ποιοτητα του ασφαλτοταπητα ειναι κορυφαια.τολμω να πω οτι ειναι πολυ καλυτερη αυτης των Μεγαρων.η πιστα εχει αρκετες κοντες κλειστες στροφες και ελαχιστες μικρες ευθειες πραγμα που την καθιστουν ιδιαιτερα δυσκολη.η συγκεκριμενη στροφη ειναι πολυ δυσκολη και επικινδυνη με τον δρομο κατηφορικο πραγμα που σημαινει οτι και το γκαζι να μην πατας ερχεσαι γρηγορα λογω κατηφορας.πριν την στροφη ειναι ευθεια για περιπου 100μετρα .αυτα για την πιστα οπως την ετρεξα απο τις 8 το πρωι μεχρι τις 5 το απογευμα.εγω εχω την απορια γιατι καθονται θεατες πανω σε στροφες.εχουν γινει πολλα ατυχηματα γι'αυτον ακριβως τον λογο.αν φυγει ενα μαξι λογω υπερβολικης ταχυητητας που θα παει.ευθεια δεν θα παει;γιατι λοιπον υπηρχε κοσμος εκει;ο τραγικος πατερας δεν φταιει;οι διοργανωτες που επετρεψαν στον κοσμο να καθεται εκει;και για να μην κουραζω,ο οδηγος θεωρω οτι εχει μηδενικη ευθυνη.ετρεχε σε αγωνα και του φυγε το αμαξι.σε ποιον δεν εχει γινει,απο απλο οδηγο μεχρι τον Σεννα.

Link to comment
Share on other sites

Στο εξωτερικό της στροφής είναι εγκληματικό να κάθεται κόσμος. Κανονικά θα έπρεπε να έχουν εξέδρες.

Link to comment
Share on other sites

Kρίμα το παιδί.Πριν την στραβή δεν την ψυλλιάζεσαι καθόλου την λαλακία ότι θα γίνει.Μετά είναι εύκολο να πεις τα πάντα

Link to comment
Share on other sites

Guest ksalex

Kρίμα το παιδί.Πριν την στραβή δεν την ψυλλιάζεσαι καθόλου την λαλακία ότι θα γίνει.Μετά είναι εύκολο να πεις τα πάντα

αυτο ακριβως ειναι το προβλημα φιλε μου. οτι ενω το εχουμε ξαναδει το εργο αμετρητες φορες παλι τις ιδιες ηλιθιοτητες κανουμε. λες κ εχουμε υπογραψει συμβολαιο με το θεο οτι δε θα γινει αυτη τη φορα...

Link to comment
Share on other sites

Μιας και πιάσαμε τα τρακαρίσματα. Ένας φίλος μου οδηγόντας το σμαρτάκι της μάνας του πήγαινε προς ίλιον-πετρούπολη αμέσως μετά την στρογγυλή πλατεία του Ιλίου σε εκείνη την ευθεία. Όπως ανεβαίνεις στα αριστερά έχει δρόμο που βγαίνουν αυτοκίνητα. Φυσικά και έχει προτεραιότητα αυτός που πάει στην ευθεία του έχει στοπ στους άλλους κιόλας. Και τι γίνεται ένα αυτοκίνητο περίμενε να αδειάσουν τα αυτοκίνητα να περάσει. Όμως μία έξυπνη πάει από την δεξιά πλευρά του αμαξιού που περίμενε για να βγει και πετάγεται χωρίς να κοιτάξει καθόλου και βρίσκει τον φίλο μου δεξιά του προφυλακτήρα. Σταματάνε και του λέει αυτή (ήταν γύρω στα 40) παιδί μου δεν ξέρω τι γίνεται σε αυτές τις περιπτώσεις αλλά βιάζομαι πάρε το τηλέφωνό μου και πάρε με να τα βρούμε. Μόλις μου το είπε του λέω ρε βλάκα τι έκανες. Αν αυτή δεν δώσει σημεία ζωής ποτέ ξανά τι θα κάνεις? Όμως τελικά η κυρία συμπεριφέρθηκε σπαθί και ο φίλος μου έφτιαξε τις ζημιές όλες μα όλες μέσω της ασφαλιστικής της.

Link to comment
Share on other sites

Μιας και πιάσαμε τα τρακαρίσματα. Ένας φίλος μου οδηγόντας το σμαρτάκι της μάνας του πήγαινε προς ίλιον-πετρούπολη αμέσως μετά την στρογγυλή πλατεία του Ιλίου σε εκείνη την ευθεία. Όπως ανεβαίνεις στα αριστερά έχει δρόμο που βγαίνουν αυτοκίνητα. Φυσικά και έχει προτεραιότητα αυτός που πάει στην ευθεία του έχει στοπ στους άλλους κιόλας. Και τι γίνεται ένα αυτοκίνητο περίμενε να αδειάσουν τα αυτοκίνητα να περάσει. Όμως μία έξυπνη πάει από την δεξιά πλευρά του αμαξιού που περίμενε για να βγει και πετάγεται χωρίς να κοιτάξει καθόλου και βρίσκει τον φίλο μου δεξιά του προφυλακτήρα. Σταματάνε και του λέει αυτή (ήταν γύρω στα 40) παιδί μου δεν ξέρω τι γίνεται σε αυτές τις περιπτώσεις αλλά βιάζομαι πάρε το τηλέφωνό μου και πάρε με να τα βρούμε. Μόλις μου το είπε του λέω ρε βλάκα τι έκανες. Αν αυτή δεν δώσει σημεία ζωής ποτέ ξανά τι θα κάνεις? Όμως τελικά η κυρία συμπεριφέρθηκε σπαθί και ο φίλος μου έφτιαξε τις ζημιές όλες μα όλες μέσω της ασφαλιστικής της.

τυχερός όσο δε παίρνει!!!! απλά δεν υπαρχει περίπτωση να πέσεις ξανά σε τέτοια συμπεριφορά! μπράβο στην κυρία που ήταν ειλικρινής

Link to comment
Share on other sites

Σήμερα που λέτε καθώς ήμουν σε μια συνοικία στη Θεσσαλονίκη φτάνω κοντά στο φανάρι . Βλέπω ουρά και μερικούς να προσπερνούν το πρώτο αμάξι στο φανάρι το οποίο ενώ είχε πράσινο ήταν σταματημένο (οδηγός , συνοδηγός και 5-7 χρονών παιδάκι μέσα) πάνω στο δρόμο ... καθώς πλησίαζα για να προσπεράσω βλέπω τη συνοδηγό να βγαίνει κραυγάζοντας από το αμάξι κι ανοίγει την πόρτα του οδηγού και να φωνάζει ΒΟΗΘΕΙΑ !!! Τα έχασα για λίγο και πήγα να προσπεράσω . Βλέπω δυο άντρες να τρέχουν προς το αμάξι . Ο ένας κρατούσε κουτάλι στο χέρι .... εφόσον είδα ότι υπήρχε βοήθεια προσπέρασα με τα μάτια καρφωμένα στον καθρέπτη .... γνωρίζω ότι το κουτάλι χρησιμεύει στην επαναφορά της γλώσσας , σε περίπτωση που αυτή γυρίσει και φράξει την αναπνευστική οδό ... τι μπορεί να πάθει κανείς στα καλά καθούμενα εκεί που οδηγεί με την οικογένεια του ....

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.