Jump to content
mourh

Οι Ζαντες Που Φοραμε Τωρα! [Φωτογραφίες - Όλα τα μοντέλα]

Recommended Posts

Πιστευω καλυτερες αυτες που φορας τωρα απο τις μαυρες που εδειξες :thumbsup: Ζαντα με πατουρα δεν μου αρεσει πανω σε golf

Συμφωνώ :thumbsup:

Link to comment
Share on other sites

Παίδες έχω ένα tsi και με πρόγραμμα και αναβαθμισμένα περιφερειακά είμαι κάπου στα 230 αλογάκια.Φοράω ζάντες replica του gti 17αρες (590 euro τις είχα πάρει) και σκέφτομαι να βάλω τις BBS τις CH σε 18αρες.Αυτό που με ανησυχεί είναι αν θα κόψει και άλλο σε επιδόσεις επειδή από 16αρες σε 17αρες είδα διαφορά μεγάλη στις επιδόσεις(βέβαια φορούσα γνήσιες 16αρες της volkswagen και δεν ξέρω πόσο πιο βαριές είναι οι replica 17αρες που φοράω τώρα)..τι λέτε;

Link to comment
Share on other sites

μηπως η διαφορα που ειδες ήταν ιδεα σου ,θελω να πω ότι με 16αρα το αυτοκινητο στα άλογα που εισαι χαζοσπιναρει συνεχως ,μεχρι και 3η -ενω με την 17αρα μειωνεται καπως το φαινομενο

τεσπα μια λυση είναι να ζυγισεις την replica που εχεις και να βρεις ποσο ζυγιζει και η bbs που θελεις -το λαστιχο σε πλατος φανταζομαι θα ειναι το ιδιο οποτε θα καταλαβεις απο το βαρος αν θα εχεις καποια διαφορα-(που για μενα δεν προκειται να την καταλαβεις )

Link to comment
Share on other sites

Βασικά ΠΡΙΝ βάλω το πρόγραμμα έκανα αλλαγή από 16αρα σε 17αρα.Το αυτοκίνητο μου φαινόταν αργό και μετά που έβαλα πρόγραμμα όλα μια χαρά.Ναι το πλάτος θα είναι το ίδιο (από 16 σε 17 πήγε από 205 σε 225, αλλά από 17 σε 18 είναι το ίδιο).Απλά πιστεύω και εγώ ότι δεν μπορεί οι BBS έστω και 18αρες να είναι πιο βαριές από τις 17αρες που είναι και replica...Μάλλον αυτό που λες είναι η καλύτερη λύση...

Link to comment
Share on other sites

Δεν είναι και η καλύτερη επιλογή το να πάρεις τις mtm, πιο εντυπωσιακές είναι του GTI, απλά έχουν φορεθεί αρκετά. Ψάξε για κάτι άλλο πιο οικονομικό και πιο εντυπωσιακό.

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά εγώ φοράω εργοστασιακές και 18αρες. Αλλά σκέφτομαι και για 19αρες MTM. Πανάκριβες όμως ...

πολύ ωραίο το gti σου φίλε ! :thumbsup:

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά εγώ φοράω εργοστασιακές και 18αρες. Αλλά σκέφτομαι και για 19αρες MTM. Πανάκριβες όμως ...

Bill εσύ έχεις και τα άλογα όμως ε ?

:clapping:

Δες και sportec

Edited by nikdev
Link to comment
Share on other sites

Ε εντάξει καλά είναι έχω 270 ίππους με πρόγραμμα μόνο. Με αυτή την ιπποδύναμη δεν έχω θέμα με τις 19αρες. Μου αρέσουν και της sportec είναι κάτι διαφορετικό. Θα δούμε ! Προς το παρών no money !!!

Link to comment
Share on other sites

H Sportec -αν δεν κάνω λάθος- δεν έχει ζάντες με το σωστό offset για Golf 5/6, έχει μόνο μέχρι ΕΤ42. Αλλά είναι πανέμορφες, αν και πανάκριβες.

Edited by PiNiOn
Link to comment
Share on other sites

ξερει κανεις που μπορω να βρω τις ταλλαντεγκα σε ρεπλικες η μτχ και μια τιμη στο περιπου?απ οτι διαβασα σε προηγουμεη σελιδα απο αντιπροσωπια ειναι απλησιαστες.

Link to comment
Share on other sites

ξερει κανεις που μπορω να βρω τις ταλλαντεγκα σε ρεπλικες η μτχ και μια τιμη στο περιπου?απ οτι διαβασα σε προηγουμεη σελιδα απο αντιπροσωπια ειναι απλησιαστες.

Μάλλον εννοείς του GOLF R

Με 10 set διαφόρων μεγεθών, σας φέρνω

17άρες με 480

18άρες με 550

19άρες με 680

+ κάτι λίγα για τα μεταφορικά :drinks:

Link to comment
Share on other sites

μεσα κ εγω.κουμπαρος εχεις μαγαζι εννοεις.επισης βγαινουνε σε 16αρες?

Σε 16" δεν βγαίνουν

17-18-19 σε 3 χρώματα

HYPER SILVER

MATT ANTHRACITE

MATT GUN METAL

Link to comment
Share on other sites

θελει σκεψη για 17αρες γιατι ολοι μου λενε να μην ανεβω για να γλιτωσω το κοπανημα και μαλλον θα ειναι αρκετο.επισης τωρα που φοραω 205/55 λαστιχα θα πρεπει να αλλαξω?

Link to comment
Share on other sites

θελει σκεψη για 17αρες γιατι ολοι μου λενε να μην ανεβω για να γλιτωσω το κοπανημα και μαλλον θα ειναι αρκετο.επισης τωρα που φοραω 205/55 λαστιχα θα πρεπει να αλλαξω?

Πρέπει να βάλεις 225/45/17 (ή αλλιώς 205/50/17)

Link to comment
Share on other sites

αλλιως αλλαζει το βημα ε?αρα το κοστος ξεφευγει δυστυχως ρε γμτο.

αμα βαλω 16αρες κραταω τα ιδια λαστιχα χωρις να μεγαλωσει το βημα ?

Μα αν κατάλαβα καλά, ήδη 16άρες φοράς

Πάλι σε 16άρες θα πας ?

Εκτός κι αν είναι χαλύβδινες αυτές που έχεις τώρα

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.