Jump to content
mourh

Οι Ζαντες Που Φοραμε Τωρα! [Φωτογραφίες - Όλα τα μοντέλα]

Recommended Posts

Πάντος ρε παιδιά δεν πίστευα ούτε εγώ ότι είναι τάσι και όχι αλουμινίου η συγκεκριμένη ζάντα. Αναμφίβολλα καλό καμουφλάζ !

Αφού έχω και ένα golf 1,2 tsi bluemotion με 15αρια με τάσια και έλεγα κάποια στιγμή να βάλω αυτές τις 16αρες αλουμινίου !!! Τρομάρα μου !!!

Link to comment
Share on other sites

Guest Rouleman

δυστυχως φιλε.οσοι την ειδαν ετσι την πατησανε.τασαρα με τα ολα της με το παλιο καλο σιδερο απο μεσα

εδω και τα ντοκουμεντα

:o !! ...και εχω δει ενα 6αρι μεσα στην θεσσαλονικη να φοραει σκετες τις ζαντες σαν αυτες χωρις τα τασια και απο μακρια νωμιζα οτι ειναι αλουμινιου, και σκεφτομουνα, εψαξε πολυ να την βρει αυτη την ζαντα να την βαλει πανω σε καινουριο αμαξι.

Link to comment
Share on other sites

ισχυει μου το προτεινανε και αυτο,και το σκεφτομαι.αν και εμαθα οτι η ηλεκτροστατικη βαφη μου παει στα 160.ισχυει αυτο?

160 ΕΕ;;; μπα δε σφαξανε...

Με 50 ευρουδάκια αγοράζεις πολύ καλά υλικά (κατάλληλο ασταρι και χρώμα) και με μια πολύ καλή προετοιμασία (καθάρισμα, λίγο τρύψιμο)

θα εχεις ένα πολυ καλο αποτέλεσμα με πολυ λιγότερα χρήματα και με τη χαρα της δημιουργίας. Ασε που οι σιδερένιες σου ζάντες είναι πολύ πιο easy να δεχτούν χρώμα.

Και να σου πω και κατι αλλο, έχω δει ¨ηλεκτροστατικές¨ βαφες να ξεφλουδίζουν σε 2 μήνες απο ¨επαγγελματίες¨.

ακου κει 160ευρώ...

Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν ζύγισα τα ζαντολάστιχα μου (έχω ένα golf 5αρι gt sport και φοράω τις ζάντες του gti αλλά σε replica)και μαζί με τα λάστιχα είναι...20 κιλά!Πολλά δεν είναι;καμιά πρόταση για ελαφριά ζάντα;

Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν ζύγισα τα ζαντολάστιχα μου (έχω ένα golf 5αρι gt sport και φοράω τις ζάντες του gti αλλά σε replica)και μαζί με τα λάστιχα είναι...20 κιλά!Πολλά δεν είναι;καμιά πρόταση για ελαφριά ζάντα;

αν μιλας για 17αρα gti είσαι μια χαρα!!! εγω που φοραω γνησιες απο 6αρι gti μαζι με λάστιχο την ζύγισα στα 22,3κιλα περιπου! και την σιδερένια 15αρα που ειχα πριν στα 18,3κιλα!!.....

για ελαφριές ζαντες που πανε σε γκολφακια ειναι η mak xlr αν της λεω σωστα!.....ας απαντήσει κ κάποιος πιο αρμόδιος

Link to comment
Share on other sites

αν μιλας για 17αρα gti είσαι μια χαρα!!! εγω που φοραω γνησιες απο 6αρι gti μαζι με λάστιχο την ζύγισα στα 22,3κιλα περιπου! και την σιδερένια 15αρα που ειχα πριν στα 18,3κιλα!!.....

για ελαφριές ζαντες που πανε σε γκολφακια ειναι η mak xlr αν της λεω σωστα!.....ας απαντήσει κ κάποιος πιο αρμόδιος

Σοβαρά;και φαντάσου ότι σκεφτόμουν να πάρω τις γνήσιες του gti μπας και γλύτωνα τίποτα σε βάρος...Σωστά τις λες, MAK XLR λέγονται και είναι όντως ελαφριές, αλλά εμφανισιακά δεν με πολυτρελαίνουν.Οι πιο ελαφριές είναι οι OZ ultraleggera (τις σήκωσα σε μαγαζί που πήγα και οι 17αρες ήταν σαν βαράκι πεντόκιλο!) αλλά εμφανισιακά ουτε και αυτές δεν πλησιάζουν του gti.Οι BBS οι CH μου αρέσουν αλλά η διαφορά είναι 2-3 κιλά με του gti(και είναι πανάκριβες).Τελικά δεν μπορούμε να τα έχουμε όλα σε αυτή την ζωή :p

Edited by Ancient_Flame
Link to comment
Share on other sites

Σοβαρά;και φαντάσου ότι σκεφτόμουν να πάρω τις γνήσιες του gti μπας και γλύτωνα τίποτα σε βάρος...Σωστά τις λες, MAK XLR λέγονται και είναι όντως ελαφριές, αλλά εμφανισιακά δεν με πολυτρελαίνουν.Οι πιο ελαφριές είναι οι OZ ultraleggera (τις σήκωσα σε μαγαζί που πήγα και οι 17αρες ήταν σαν βαράκι πεντόκιλο!) αλλά εμφανισιακά ουτε και αυτές δεν πλησιάζουν του gti.Οι BBS οι CH μου αρέσουν αλλά η διαφορά είναι 2-3 κιλά με του gti(και είναι πανάκριβες).Τελικά δεν μπορούμε να τα έχουμε όλα σε αυτή την ζωή :p

Για δες και τις Team Dynamics Racing Pro Race 1.2 (7,9Kg/τεμ.)

Αν σου κάνουν θα σου δώσω προσφορά =@

Link to comment
Share on other sites

μη συγκρινουμε τωρα τις team dynamics με τις OZ...αν και θα ηθελα να μαθω γιατι ειναι πιο ανθεκτικες οι t.d. ....και η mak που ειπανε πιο πανω,κοπια της ultraleggera ειναι :whistling:

Link to comment
Share on other sites

Κουμπάρε πόσα $ η 17αρα TD ? PM me, σε μαύρο έτσι ;

Link to comment
Share on other sites

μη συγκρινουμε τωρα τις team dynamics με τις OZ...αν και θα ηθελα να μαθω γιατι ειναι πιο ανθεκτικες οι t.d. ....και η mak που ειπανε πιο πανω,κοπια της ultraleggera ειναι :whistling:

Αυτό λέω κι εγώ βρε παιδιά

Δεν συγκρίνονται μεταξύ τους

Οι μεν είναι ακόμη και για αγωνιστική χρήση (Official Wheel Suppler to the British Tour Car Champioship BTCC)

Οι δε Ultraleggera έχουν στόχο την αισθητική βελτίωση σε συνδυασμό με ελαφρό κράμα

Οι ΟΖ είναι "πάφυλας" μπροστά στις άλλες

Όποιος έχει επιχειρήσει να κολλήσει Ultraleggera ξέρει πολύ καλά τι λέω

Γιατί τι έχουν οι Ultraleggera ? :p

Στέλιο τα έχουμε πει αναλυτικά και φωνικώς :drinks:

Link to comment
Share on other sites

εγώ να θέσω ενα ερώτημα....θα αντέξουν οι ζάντες αυτες οι πιο ελαφριές απο τις εργοστασιακές σε καρόδρομους όπως εχει η ελλαδα...και πιο συγκεκριμένα η δυτική ελλαδα!?

Link to comment
Share on other sites

εγώ να θέσω ενα ερώτημα....θα αντέξουν οι ζάντες αυτες οι πιο ελαφριές απο τις εργοστασιακές σε καρόδρομους όπως εχει η ελλαδα...και πιο συγκεκριμένα η δυτική ελλαδα!?

Η αντοχή δεν εξαρτάται από το βάρος, σε καμία περίπτωση

Μόνο απ' την ποιότητα του κράματος και από την θερμική κατεργασία μετά τη χύτευση

Link to comment
Share on other sites

Εννοειτε οτι οι team dynamics και ειδικα οι pro race 1.2 ειναι ανωτερες απο τις ultraleggera... Οχι μονο σε βαρος αλλα κυριος σε ποιοτητα και αντοχη..με τις ultra 2 καλα σαμαρακια να κοπανησεις τις εστειλες για αλουμινοκοληση..απο εμφανιση και οι μεν και δε δεν με τρελαινουν.

Link to comment
Share on other sites

Εννοειτε οτι οι team dynamics και ειδικα οι pro race 1.2 ειναι ανωτερες απο τις ultraleggera... Οχι μονο σε βαρος αλλα κυριος σε ποιοτητα και αντοχη..με τις ultra 2 καλα σαμαρακια να κοπανησεις τις εστειλες για αλουμινοκοληση..απο εμφανιση και οι μεν και δε δεν με τρελαινουν.

++++ σε όλα :drinks:

Link to comment
Share on other sites

Οι OZ ultraleggera είναι πιο ελαφριές σε κάθε διάσταση από τις Team Dynamics Pro Racer 1.2.

Υ.Γ. Είμαι ένα από τα θύματα που πλήρωσα διπλάσια λεφτά και πήρα Oz Ultraleggera ενώ θα μπορούσα να πάρω την φοβερή και τρομερή Team Dynamics :p

Edited by STELIOS_GOLF 6 TSI
Link to comment
Share on other sites

Η T.D σε 17 θα φαίνεται μικρή ;;

το χω ψήσει..

Link to comment
Share on other sites

Οι OZ ultraleggera είναι πιο ελαφριές σε κάθε διάσταση από τις Team Dynamics Pro Racer 1.2.

Υ.Γ. Είμαι ένα από τα θύματα που πλήρωσα διπλάσια λεφτά και πήρα Oz Ultraleggera ενώ θα μπορούσα να πάρω την φοβερή και τρομερή Team Dynamics :p

Xaxaxa...στελιο εγω παντα πως πεφτω άπο την βαρια στο βαριδι δεν ξερω!!
Link to comment
Share on other sites

Η T.D σε 17 θα φαίνεται μικρή ;;

το χω ψήσει..

Ναι.

Xaxaxa...στελιο εγω παντα πως πεφτω άπο την βαρια στο βαριδι δεν ξερω!!

Δεν το πιασα αυτό :huh:

Edited by STELIOS_GOLF 6 TSI
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.