Jump to content
GIORGOSPATRA10

Μειωση Τιμησ Golf Vi

Recommended Posts

Παιδιά καλησπέρα σε όλους,

Επειδή είμαι ένα βήμα πριν παραγγείλω το golf vi και ακούω διάφορες φήμες για μείωση της τιμής του ή για αναμενώμενες προσφορές απο τις αντιπροσσωπείες, λόγω της κρίσης και της πτώσης των πωλήσεων, έχετε ακούσει κάτι??

Να το καθυστερήσω ή να το παραγγείλω τωρα...?

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά καλησπέρα σε όλους,

Επειδή είμαι ένα βήμα πριν παραγγείλω το golf vi και ακούω διάφορες φήμες για μείωση της τιμής του ή για αναμενώμενες προσφορές απο τις αντιπροσσωπείες, λόγω της κρίσης και της πτώσης των πωλήσεων, έχετε ακούσει κάτι??

Να το καθυστερήσω ή να το παραγγείλω τωρα...?

VW Cosmocar και προσφορες λιγο δυσκολο, τωρα τι να σου πω αν εισαι τυχερός μπορει

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα συναδελφε GOGOPAT

Λέω συνάδελφε γιατί κι εγώ πρόκειται να κλείσω αυτές τις μέρες το golfακι. Από που θα το πάρεις? Εγώ μάλλον από AutoMarin.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα συναδελφε GOGOPAT

Λέω συνάδελφε γιατί κι εγώ πρόκειται να κλείσω αυτές τις μέρες το golfακι. Από που θα το πάρεις? Εγώ μάλλον από AutoMarin.

Μάλλον απο Rorris.... Απο κει το πήρε και ένας φίλος και μου είπε καλά λόγια! Εσύ αν επιτρέπεται για ποιο μοντέλο ενδιαφέρεσαι και τι προσφορα σου έχουν δώσει?

Ναι για μετρητοίς λεω!!!

Edited by GOGOPAT
Link to comment
Share on other sites

Golf 6 TSi 160Hp Highline, 24.500 με δέρμα, συναγερμό και αισθητήρες παρκαρίσματος. Εσύ για ποιό λες, και με τι προσφορά?

Link to comment
Share on other sites

οταν εκανα ψαξιμο εγω για το golf που πηρα (122ps highline πακετο φωτισμου και rcd 510 ) ειχα πετυχει 800 ευρω εκπτωση στην τελικη τιμη..τους ειχα πει δεν θελω συναγερμο ουτε παρκαρισματος..αλλα οτι εκπτωση μπορουσανε να μου κανουνε.αν επισκεφτεις αντιπροσωπειες..να εχεις μαζι σου εκτυπωμενη την προσφορα απο την προιγουμενη ετσι μπορει να πετυχεις να στην ανεβασουν την εκπτωση.

Link to comment
Share on other sites

Golf 6 TSi 160Hp Highline, 24.500 με δέρμα, συναγερμό και αισθητήρες παρκαρίσματος. Εσύ για ποιό λες, και με τι προσφορά?

Κ γω για golf vi 160 highline με πρόσθετα, κάποιο πακέτο με ζάντες, το radiocd 510 και ίσως αισθητήρες παρκαρίσματος με έκπτωση στην τελική τιμή 700-750€.

Εσύ το ήθελες το δερμάτινο σαλόνι ή στο έκαναν δώρο? Δεν σε ενδιέφερε να βάλει κάτι άλλο?

Link to comment
Share on other sites

Παντως το Γεναρη η VW εδω στην Ελλαδα ειχε αυξησει τιμες πανω απο 200 ευρω,κ σε συνδυασμο με ΦΠΑ πηραν ενα 500αρικο..

Οποτε καλα θα εκαναν να ριξουν λιγο το τουπε γιατι ειναι η μονη που ουτε τις μειωνει ουτε προσφορες κανει ουτε επιτοκιο καλο εχει,ολοι εστω ενα επιδοτουμενο επιτοκιο το δινουν!

Θα μου πειτε,αμα πουλαει καλα κανει,αλλα ισως σιγα σιγα να τη δει την καμψη ναρχεται,ο,τι αρπαξαν - αρπαξαν..

Link to comment
Share on other sites

Μου έδιναν κάποιο multimedia ηχοσύστημα με GPS,DVD κλπ δικό τους ή δερματινο σαλόνι. Το multimedia δε με έψησε, οπότε στράφηκα στο δερμα. ¶λλωστε πιστεύω πως το δερμα έχει πλεονεκτήματα απ την ταπετσαρία. ¶σε που αν βάλω παραπάνω εξοπλισμό θα μου καθυστερήσουν τ αμάξι κανα 4μηνο, ενώ τώρα θα το έχω σε μια βδομάδα. Πακέτο ζαντών? Sport pack της VW εννοείς ή κάποια προσφορά δικιά τους?

serreos73:

οταν εκανα ψαξιμο εγω για το golf που πηρα (122ps highline πακετο φωτισμου και rcd 510 ) ειχα πετυχει 800 ευρω εκπτωση στην τελικη τιμη..τους ειχα πει δεν θελω συναγερμο ουτε παρκαρισματος..αλλα οτι εκπτωση μπορουσανε να μου κανουνε.αν επισκεφτεις αντιπροσωπειες..να εχεις μαζι σου εκτυπωμενη την προσφορα απο την προιγουμενη ετσι μπορει να πετυχεις να στην ανεβασουν την εκπτωση.

Μπααααα δεν ιδρώνει τ αυτί τους. Φαντάσου πως όταν πήγα στη αντιπροσωπεία της K***enta (δε ξερω αν μπορώ να αναφέρω το όνομα), ο πωλητής μου είπε τη τιμή και όταν του μίλησα για προσφορές/δώρα, με κοίταγε σαν εξωγήινο.

Link to comment
Share on other sites

Μου έδιναν κάποιο multimedia ηχοσύστημα με GPS,DVD κλπ δικό τους ή δερματινο σαλόνι. Το multimedia δε με έψησε, οπότε στράφηκα στο δερμα. Άλλωστε πιστεύω πως το δερμα έχει πλεονεκτήματα απ την ταπετσαρία. Άσε που αν βάλω παραπάνω εξοπλισμό θα μου καθυστερήσουν τ αμάξι κανα 4μηνο, ενώ τώρα θα το έχω σε μια βδομάδα. Πακέτο ζαντών? Sport pack της VW εννοείς ή κάποια προσφορά δικιά τους?

Μπααααα δεν ιδρώνει τ αυτί τους. Φαντάσου πως όταν πήγα στη αντιπροσωπεία της K***enta (δε ξερω αν μπορώ να αναφέρω το όνομα), ο πωλητής μου είπε τη τιμή και όταν του μίλησα για προσφορές/δώρα, με κοίταγε σαν εξωγήινο.

Δηλαδή το δερμάτινο σαλόνι είναι δικό τους, όχι της αντιπροσωπείας? και στο site τους που λένε εως 1800€ δώρο τι εννοούν..? όχι κάποιο δώρο απο τα extra της αντιπροσωπίας?

το πακέτο που θέλω εγώ είναι της vw το Porto με τις 17αρες τις ζάντες, την σπορ ανάρτηση και τα φιμε τζάμια!!

Edited by GOGOPAT
Link to comment
Share on other sites

Δηλαδή το δερμάτινο σαλόνι είναι δικό τους, όχι της αντιπροσωπείας? και στο site τους που λένε εως 1800¤ δώρο τι εννοούν..? όχι κάποιο δώρο απο τα extra της αντιπροσωπίας?

το πακέτο που θέλω εγώ είναι της vw το Porto με τις 17αρες τις ζάντες, την σπορ ανάρτηση και τα φιμε τζάμια!!

ρε παιδια το highlinε ερχεται με alcadara που ειναι το καλυτερο δερμα. Μην το αλλαζετε εκτος αν παρεις το original απο αντιπροσωπεια δηλαδη παραγγελια ... ΤΙΠΟΤΑ αλλο /// γνωμη μου

Link to comment
Share on other sites

Το alcantara δεν είναι δέρμα, κάτι σα συνθετικό βελούδο είναι αν δεν κάνω λάθος. Γι'αυτό άλλωστε και το δερμάτινο σαλόνι στο highline κάνει 2.000 επιπλέον!

Link to comment
Share on other sites

οι εταιρειες που πουλανε προιοντα χαμηλοτερης αξιας κανουν εκπτωσεις. αν εκαναν εκπτωσεις οι γερμανοι η αναμονη θα ηταν 3 χρονια.

εδω δεν προλαβαινουν να παραγουν τοσα οσα πουλανε και θα κανουν εκπτωσης ηδη φτηνα ειναι γιαυτο που προσφερουν

εχεις μπει σε ρενο τουοτα κια κτλ τωρα τελευταια που κοστιχζουν λιγοτερο αλλα.... για μπες και μετα τα λεμε. ειδικα αν δεισ πως καταληγουθν μετα απο 2 χρονια....

Link to comment
Share on other sites

Προσωπικά θα σου πρότεινα εάν δεν το βιάζεσαι , να περιμένεις κάνα 2 μήνες και βλέπεις ...

ρε παιδια το highlinε ερχεται με alcadara που ειναι το καλυτερο δερμα. Μην το αλλαζετε εκτος αν παρεις το original απο αντιπροσωπεια δηλαδη παραγγελια ... ΤΙΠΟΤΑ αλλο /// γνωμη μου

Off Topic

Όσο καλαίσθητο είναι στο μάτι , άλλο τόσο χρειάζεται να το φροντίζεις...
Edited by Speedy
Link to comment
Share on other sites

Παραδοσιακά η καλύτερη εποχή για αγορά αυτοκινήτου είναι το δεύτερο εξάμηνο του έτους, λόγω μειωμένης ζήτησης. Ειδικά Ιούλιο - Αύγουστο, οπότε η ζήτηση είναι μειωμένη λόγω καλοκαιρινών διακοπών και Νοεμβριο - Δεκέμβρη, οπότε και πάλι η ζήτηση είναι μειωμένη λόγω τέλους χρονιάς και πίεσης στόχων. Τότε κυκλοφορούν οι καλύτερες προσφορές, είτε συντονισμένα από την κεντρική αντιπροσωπεία είτε σε μεμονωμένα καταστήματα.

Οπότε όποιος μπορεί να περιμένει ας κάνει λίγο υπομονή. Ειδικά φέτος που το κλάμα τρέχει κορόμηλο στους αυτοκινητάδες, με την αγορά πιθανώς να καταρρέει κάτω από τα 200.000 αυτοκίνητα.

Edited by harisma23
Link to comment
Share on other sites

....και τι πιστεύεις μετα απο αυτο οτι οι γερμανικες αυτοκινητοβιομηχανίες θα ριξουν τις τιμες?

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά καλησπέρα σε όλους,

Επειδή είμαι ένα βήμα πριν παραγγείλω το golf vi και ακούω διάφορες φήμες για μείωση της τιμής του ή για αναμενώμενες προσφορές απο τις αντιπροσσωπείες, λόγω της κρίσης και της πτώσης των πωλήσεων, έχετε ακούσει κάτι??

Να το καθυστερήσω ή να το παραγγείλω τωρα...?

Καλησπερα....Εγω φιλε το παρηγγειλα...δεν αντεξα.!αν πεσουν οι τιμες και το αυτοκινητο περασει ποιο μετα το τελωνειο θα το πληρωσουμε ποιο φθηνο...Αν ανεβουν οι τιμες που δεν πιστευω την κατσαμε...!Για εκπτωσεις δεν το κοβω!Οποτε σκεψου και πραξε.!!Ιουλιο το περιμενω..!!

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα....Εγω φιλε το παρηγγειλα...δεν αντεξα.!αν πεσουν οι τιμες και το αυτοκινητο περασει ποιο μετα το τελωνειο θα το πληρωσουμε ποιο φθηνο...Αν ανεβουν οι τιμες που δεν πιστευω την κατσαμε...!Για εκπτωσεις δεν το κοβω!Οποτε σκεψου και πραξε.!!Ιουλιο το περιμενω..!!

Ποιο παρήγγειλες αν επιτρέπεται, με τι extra και απο ποιόν?

Link to comment
Share on other sites

Ποιο παρήγγειλες αν επιτρέπεται, με τι extra και απο ποιόν?

Το 122 highline σε απρο με rcd510...Απο ΕΤΕΑ!Βασικα ηθελα να παρω το 160ρι αλλα οι γονεις δεν..Ηθελα να βαλω και το πακετο vancouver αλλα τελικα αποφασισα οταν αλλαξω ζαντες να βαλω aftermarket.Αυτα!!!Εσυ τελικα τι εκανες?Πως θες να το παρεις?

Link to comment
Share on other sites

Το 122 highline σε απρο με rcd510...Απο ΕΤΕΑ!Βασικα ηθελα να παρω το 160ρι αλλα οι γονεις δεν..Ηθελα να βαλω και το πακετο vancouver αλλα τελικα αποφασισα οταν αλλαξω ζαντες να βαλω aftermarket.Αυτα!!!Εσυ τελικα τι εκανες?Πως θες να το παρεις?

σωστό χρώμα, σωστό έξτρα, πάρε και την επέκταση εγγύησης!

Link to comment
Share on other sites

Το 122 highline σε απρο με rcd510...Απο ΕΤΕΑ!Βασικα ηθελα να παρω το 160ρι αλλα οι γονεις δεν..Ηθελα να βαλω και το πακετο vancouver αλλα τελικα αποφασισα οταν αλλαξω ζαντες να βαλω aftermarket.Αυτα!!!Εσυ τελικα τι εκανες?Πως θες να το παρεις?

Μάλλον το 160αρι με το rcd510 και το πακέτο με τις ζάντες, το 'porto' αλλά μετά θα αλλάξω αμέσως τις ζάντες γιατι δεν μ'αρέσουν και οι 'vancouver' που μ'αρέσουν και μένα είναι 18αρες και μου φαίνονται μεγάλες!!!!

Απο ΕΤΕΑ τι εννοείς, που είναι αυτο..?

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.