Jump to content
SCIROCCO_GTX16V

Τι γρηγορα αμαξια εχετε οδηγησει?

Recommended Posts

Guest CLakis

Αργό δεν είναι γιατί είναι το δικό μου αλλά τέλοσπάντων..

Golf III CL 1.4 60 ps B)

Και το πιο γρήγορο..

Golf V 1.6 FSI 115ps :lol:

Y.Γ. : Δεν έχω οδηγήσει κι άλλα :lol: .

Το επόμενο θα είναι Golf VI,δεν χαλάω το έθιμο tongue.gif

Edited by CLakis
Link to comment
Share on other sites

το πιο αργο matiz 800αρι νομιζω στην Παρο οταν πηγα διακοπες και το νοικιασα...τριτη 110 κοφτης...δευτερα 75...τα θυμαμαι γιατι δεν ειχε στροφομετρο οποτε το τεσταρα...τεταρτη δε κοφταρισα γιατι δε προλαβαινα tongue.giftongue.giftongue.gif

το πιο γρηγορο που εχω οδηγησει Ζ4 βελτιωμενη 3.0L

Link to comment
Share on other sites

ferrari f 430...porsche carrera s...bmw m3...audi s3...honda civic type r...honda s2000...mercedes cls 500...mazda rx-8...bmw 645...bmw 530...golf r 32...c 230 kompressor...

Link to comment
Share on other sites

ΓΡΗΓΟΡΑ: ALPHA GT 2200cc του 2004

BMW 525 TOY 92 (170HP)

CHEROKEE 3.7L RENEGADE (210HP) TOY ΠΑΤΕΡΑ ΜΟΥ

TOLEDO 1800cc (118hp) του 91

ΑΡΓΑ:ΕΟS 1.6 115HP(ΔΙΚΟ ΜΟΥ)

LADA NIVA 1700cc

bmw 316 TOY 92 (100HP) THS ΜΑΝΑΣ ΜΟΥ

TOYOTA COROLA 1.4 TOY 79

TOYOTA STARLET 1000cc TOY 84 TOY ΑΔΕΡΦΟΥ ΜΟΥ

ΤΟΥΟΤΑ ΥΑRIS 1000cc TOY ΠΑΤΕΡΑ ΜΟΥ

MERCEDES ΦΟΡΤΗΓΟ 310 (100ΗP) TOY 92

TOYOTA COROLA 1.4 (98HP) TOY 2003

OPEL ASTRA GT 1.4 (81HP) TOY 93

OPEL CORSA 1.4 (90HP) TOY 2003

Link to comment
Share on other sites

EDIT: παρα λιγο να ξεχασω τα ηρωικα rommel του ΠΝ που ισα ισα προλαβα

Φίλε μου αφού ξέρεις τα rommel γιά φαντάσου ένα τέτοιο ρημαδάκι που έσπασε μοτέρ και το μόνο που κατάφερε να του ταιριάξει ο μηχανικός της αεροπορίας ήταν 1.6 απο golf .....

Όταν βγήκα με αυτό στη μεσογείων έριξα κολώνα απο εκκίνηση σε piaggio typhoon 125cc και ο τύπος χάζεψε και μου είπε να ξανανοίξουμε, αποτέλεσμα; Του έκανα το ίδιο σκηνικό 4 φορές και μετά του είπα τί μοτέρ φόραγε...

Link to comment
Share on other sites

ρε παιδια δοκιμαστες αυτοκινητων ειστε?...εσεις πρεπει να ειστε οι πιο ευτυχισμενοι//////ακου φερραρι...

εγω παρελλειψα να πω οτι το πολακι του phantom προβλεπεται μεγαλυτερη εμπειρια και απο 430! tongue.gif

Link to comment
Share on other sites

Δέ μιλάω για το πολάκι μου όμως, για το rommel που οδηγούσα στην αεροπορία μίλησα.

Tετοια ειχαμε και εμεις στην Π.Α. επισης στη μοναδα

ειχαμε μια σεβρολετα ετσι την λεγαμε 3000cc V6 πισωκουνα

με καραφλα λαστιχα εκει να δεις πανηγυρι οταν εβρεχε...δεν περιγραφω αλλο....

Link to comment
Share on other sites

Σήμερα πήρα βόλτα ένα 406 coupe 3.0 V6

Λίγο παλιό θα μου πήτε και λίγο αργό θα υποθέσετε αφού το εργοστασιακό έχει 207 άλογα αλλά το συγκεκριμένο έχει περίπου 400+ ατμοσφαιρικά άλογα με κόφτη κοντά στις 8.500 και με ροπή που μπορεί να κουνίσει πλανήτη, μπλοκέ διαφορικό μπροστά με μάκρημα στο τελικό γρανάζι για να μπορεί να ξεκινήσει και να μή τρώει τα λάστιχα κάθε μέρα!

0-100 μιάμιση καρότσα σε kayman s, 100-200 για πλάκα, τελική άγνωστη αλλά κάπου κοντά στα 320 ίσως και λίγο παραπάνω.

Το αμάξι είναι φαρδύτερο κατά 5 πόντους από το μαμά όχι με απλές προθύκες στις ζάντες αλλά με custom ψαλίδια και ημιαξώνια από το αγωνιστικό τμήμα της PEUGEOT με full widebody kit χωρίς καγκουριές και ένα τελικό εξάτμησης που μπορεί άνετα να φιλοξενίσει ένα ευμεγέθες γατί.

Αν έχει κάποιος την τύχη να το δεί στον δρόμο μή κάνετε κόντρα γιατί θα πέσει πολύ κλάμα.

Το αμάξι είναι απλά πανέμορφο και κατάμαυρο με 19" ζάντες.Θα το γνωρίσετε και από τις γαλλικές πινακίδες

Παιδιά έπαθα την πλάκα μου.

Το παιδί είναι τεχνικός σύμβουλος τις PEUGEOT στην Γαλλία και έχει κάνει τρελή δουλειά με το αμάξι του.

Link to comment
Share on other sites

Guest galvert
Φίλε μου αφού ξέρεις τα rommel γιά φαντάσου ένα τέτοιο ρημαδάκι που έσπασε μοτέρ και το μόνο που κατάφερε να του ταιριάξει ο μηχανικός της αεροπορίας ήταν 1.6 απο golf .....

Όταν βγήκα με αυτό στη μεσογείων έριξα κολώνα απο εκκίνηση σε piaggio typhoon 125cc και ο τύπος χάζεψε και μου είπε να ξανανοίξουμε, αποτέλεσμα; Του έκανα το ίδιο σκηνικό 4 φορές και μετά του είπα τί μοτέρ φόραγε...

χαχαχαχα επικα αμαξακια! εγω ομως τρελη φαση με τα εν λογο που θυμαμαι ειναι να κανουμε κοντρες 2 rommel στον παλασκα. τα ποδια μου τρεμαν ολη μερα μετα! :lol:

Link to comment
Share on other sites

Σήμερα πήρα βόλτα ένα 406 coupe 3.0 V6

Λίγο παλιό θα μου πήτε και λίγο αργό θα υποθέσετε αφού το εργοστασιακό έχει 207 άλογα αλλά το συγκεκριμένο έχει περίπου 400+ ατμοσφαιρικά άλογα με κόφτη κοντά στις 8.500 και με ροπή που μπορεί να κουνίσει πλανήτη, μπλοκέ διαφορικό μπροστά με μάκρημα στο τελικό γρανάζι για να μπορεί να ξεκινήσει και να μή τρώει τα λάστιχα κάθε μέρα!

0-100 μιάμιση καρότσα σε kayman s, 100-200 για πλάκα, τελική άγνωστη αλλά κάπου κοντά στα 320 ίσως και λίγο παραπάνω.

Το αμάξι είναι φαρδύτερο κατά 5 πόντους από το μαμά όχι με απλές προθύκες στις ζάντες αλλά με custom ψαλίδια και ημιαξώνια από το αγωνιστικό τμήμα της PEUGEOT με full widebody kit χωρίς καγκουριές και ένα τελικό εξάτμησης που μπορεί άνετα να φιλοξενίσει ένα ευμεγέθες γατί.

Αν έχει κάποιος την τύχη να το δεί στον δρόμο μή κάνετε κόντρα γιατί θα πέσει πολύ κλάμα.

Το αμάξι είναι απλά πανέμορφο και κατάμαυρο με 19" ζάντες.Θα το γνωρίσετε και από τις γαλλικές πινακίδες

Παιδιά έπαθα την πλάκα μου.

Το παιδί είναι τεχνικός σύμβουλος τις PEUGEOT στην Γαλλία και έχει κάνει τρελή δουλειά με το αμάξι του.

Θελω φωτο ΤΩΡΑ :lol:

Link to comment
Share on other sites

πρόσφατα μπήκα μέσα σε ΤΤ(180ps),Ζ4 και μου φάνηκαν πολύ άβολα. δεν θα ταπαιρνα με τπτ

"Κλείνεσαι" πολύ μέσα σε τέτοια αμάξια..Όχι ότι θα με χάλαγαν όμως, πιστεύω συνηθίζεις!

Link to comment
Share on other sites

Γρήγορα:

Honda CRX VTi (160-180HP νομίζω)

Audi S3 (225HP)

Seat Ibiza FR Revo (205HP)

Mitsubishi Lancer Evo MR (275 HP διστυχώς συνοδηγός)

και φυσικά το TSI μου tongue.gif

Αργά:

Ουυυυυυυυυυυυυ...

ατελείωτη λίστα

Edited by arkoudos
Link to comment
Share on other sites

δεν ξερω αν ηταν το πιο γρηγορο,,,αλλα μου ειχε κανει φοβερη εντυπωση,,,,,,,,, pegeuot rallye 185 ps......................

απιστευτη επιταχυνση ,,,που σοκαριστικα,,,,ειδακα στις πρωτες ταχυτητες,,,,καμια σχεση με καθε gti που εχω οδηγησει,,,,,,,,,

επισης ενα τουρμπατο opel astra μοντελο 02 απο τον Δαρα,,αγνωστων ps.......ο συναδελφος μου ειπε οτι ειναι γυρω στα 185,,,,,,,,,

οσο για το πιο αργο,,,,το αγροτικο του παππου μου,,,,,,,ΤΟΥΟΤΑ LITESTOUD μοντελο νομιζω 73,,,,,,,,,,,,,,και ακομα δουλευει σαν σκυλι,,,,,,ΑΘΑΝΑΤΕ ΙΑΠΩΝΑ.....αυτα βλεπω και τους παραδεχομαι,,,,

Link to comment
Share on other sites

Απο γρηγορα εχω οδηγησει το αυτοκινητο του πρωην αφεντικου μου

AUDI A8 400 ή 420ps και ενα AUDI A4 DTM

S3,AUDI TT,GOLF GTI

Αργα

POLO 1,Nissan cherry,Matiz

Link to comment
Share on other sites

Από γρήγορα έχω οδηγήσει:

RX8 Cosmo (230 PS - το παλιό του πατέρα)

Stilo 1.6 turbo (227 PS - το παλιό το δικό μου - που πατούσε το RX8 tongue.gif )

Passat 2.0T (200 PS - το νυν το δικό μου)

CLS 350 (272 PS - το νυν του πατέρα - που πατάει το Passat ;) )

και δεν ξέρω αν πιάνεται, το αγωνιστικό του Lancaster University στο θεσμό Formula Student (2002 - ήμουν ο πρώτος οδηγός) με spaceframe σασί, 200 κιλά βάρος, YZF R1 600cc μηχανή, σειριακό 6τάχυτο σασμάν, 0-100χλμ 3,4sec!! :huh::huh::(

Από πιο αργά:

Huyndai Atos Prime!

Link to comment
Share on other sites

εγώ τα ποιό γρήγορα που έχω οδηγήση είναι : :(worthy.gif

1. Golf GTi 1.8T 150PS STAGE 2 Revo 230 μπορεί και παραπάνω δεν θυμάμε

2. Audi S3 2.0 TFSi 265PS (Test Drive) :rolleyes:

3. BMW M3 E39 343PS - Οικογενιακου φίλου :rolleyes::lol:

4. Porsche 911 997 S 355PS (συνοδηγός στον γιατρό θείο μου) <----- Τα λογια είναι περιτα! worthy.gifworthy.gif

Tα ποιο αργά : rocket.gifmachinegun.gifknife.gif

1. Matiz

2. Atos Prime

3. Lupo

Link to comment
Share on other sites

και δεν ξέρω αν πιάνεται, το αγωνιστικό του Lancaster University στο θεσμό Formula Student (2002 - ήμουν ο πρώτος οδηγός) με spaceframe σασί, 200 κιλά βάρος, YZF R1 600cc μηχανή, σειριακό 6τάχυτο σασμάν, 0-100χλμ 3,4sec!! :(:rolleyes::rolleyes:

Ποιές χρονιές ήσουν στο Lancs ? :lol:

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.