Jump to content
FSI V

Με Χτύπησε Και Έφυγε

Recommended Posts

Χτές βράδυ και ενώ γύριζα σπίτι, ενώ ήμουν στην Πατησίων, ένα μαλ@@@@@@@νο με μηχανή ήρθε και μου έγδαρε το δεξί φτερό.Εκείνη την ώρα νόμιζα ότι θα ήταν χοντρή ζημιά γιατί ήταν καλό το γκνουπ.Ανοίγω παράθυρο του λέω να κάνει δεξιά και ο τύπος την κοπανάει σε στενό ανάποδα.Πρόλαβα να πάρω την πινακιδα τουλάχιστον. Το κόστος επισκευής είναι μικρό αλλά για το γαμώτο θέλω να το κυνηγήσω!!!!

Το τραγικό είναι ότι είχα γράψει την πινακίδα στο κινητό και σήμερα το πρωί έπεσε και έσπασε και δεν έχω πρόσβαση στα μηνύματα.... Αλλά θα την βρώ την κωλολύση

Link to comment
Share on other sites

Χτές βράδυ και ενώ γύριζα σπίτι, ενώ ήμουν στην Πατησίων, ένα μαλ@@@@@@@νο με μηχανή ήρθε και μου έγδαρε το δεξί φτερό.Εκείνη την ώρα νόμιζα ότι θα ήταν χοντρή ζημιά γιατί ήταν καλό το γκνουπ.Ανοίγω παράθυρο του λέω να κάνει δεξιά και ο τύπος την κοπανάει σε στενό ανάποδα.Πρόλαβα να πάρω την πινακιδα τουλάχιστον. Το κόστος επισκευής είναι μικρό αλλά για το γαμώτο θέλω να το κυνηγήσω!!!!

Το τραγικό είναι ότι είχα γράψει την πινακίδα στο κινητό και σήμερα το πρωί έπεσε και έσπασε και δεν έχω πρόσβαση στα μηνύματα.... Αλλά θα την βρώ την κωλολύση

Μολις βρεις τροπο και φτιαξεις το κινητο πηγαινε στο τμημα και τραβα του μια μηνυση για προκληση ατυχηματος, φθορα ξενης περιουσιας και εγκαταλειψη τοπου ατυχηματος. Να δεις μετα για ποτε θα τρεχει και δεν θτανει. Θα'θελα να ξερα την ασφαλεια γιατι την πληρωνει? new_killpc.gif

Link to comment
Share on other sites

Guest ksalex

εγω λεω να το αφησεις, απο το κακο στο χειροτερο πας new_lol.gif

παντως σοβαρα τωρα κ εγω συμφωνω με το svoura. θελει κυνηγι ο καραγκιοζης.οχι τοσο για τη ζημια αλλα για την ελλειψη ανθρωπιας και σεβασμου. παντως δοκιμασε να βαλεις τη sim σε αλλα συσκευη.καμια φορα αποθηκευει στην καρτα και οχι στη συσκευη.

Link to comment
Share on other sites

Μολις βρεις τροπο και φτιαξεις το κινητο πηγαινε στο τμημα και τραβα του μια μηνυση για προκληση ατυχηματος, φθορα ξενης περιουσιας και εγκαταλειψη τοπου ατυχηματος. Να δεις μετα για ποτε θα τρεχει και δεν θτανει. Θα'θελα να ξερα την ασφαλεια γιατι την πληρωνει? new_killpc.gif

Εάν είχε ασφάλεια,μπορεί και να μην είχε;)

Εγώ θα σου έλεγα βρες πρώτα τον αριθμό,μάθε ποιος είναι (εύκολο) πήγαινε ευγενικά και πες του οτι φίλε το και το θα κάνω μυνηση για αυτο και για αυτο,αν εχει ορεξη και ισως μετανιωσε να σου δωσει τα χρηματα σου,αλλιως πάνε δικαστικά...

Link to comment
Share on other sites

Αν ηταν πιτσιρικας πιθανον να μην ειχε ασφαλεια αλλα ουτε διπλωμα για αυτο την εκανε, αν ηταν μεγαλητερος μια λυση υπαρχει μαθαινεις απο την τροχαια σε ποιον ανηκει η πινακιδα και μετα θα πας και θα του πεις με....τροπο

;):(:rofl:

xaxaxaxaxaxaxaxaxaxa Η καλύτερη λύση πραγματικά!!!

Link to comment
Share on other sites

Ευτυχώς κέρωσα χτες το αμάξι και έφυγαν όλα. Παρότι είναι οκ το αμάξι, θα ήθελα να τον βρώ όμως. με τον ασφαλιστή μου που μίλησα μου είπε πως παρόλο που έφυγε έπρεπε αμέσως να πάρω την αστυνομία για να το καταγράψει.Και ακόμα και να έφταιγα εγώ θα τον έσκιζε. Ο τύπος προς το αλλόδαπος μου έκανε και το βλέπω πολύ χλωμό να είχε χαρτία.Τουλάχιστον είμαι σε ετοιμότητα για την επόμενη (που να μην έρθει ποτέ...)

Link to comment
Share on other sites

Μολις βρεις τροπο και φτιαξεις το κινητο πηγαινε στο τμημα και τραβα του μια μηνυση για προκληση ατυχηματος, φθορα ξενης περιουσιας και εγκαταλειψη τοπου ατυχηματος. Να δεις μετα για ποτε θα τρεχει και δεν θτανει. Θα'θελα να ξερα την ασφαλεια γιατι την πληρωνει? new_killpc.gif

σκεψου οτι μπορει να μην εχει καν διπλωμα οποτε και η ασφαλεια δεν τον καλυπτει..!!

Link to comment
Share on other sites

Σημερα στη Πατρα ενας επεσε πανω στο πασσατ που εχουμε στην οικογενεια το οποιο ηταν παρκαρισμενο και κουκουλομενο στην ακρη του δρομου.ο κυριος αυτος σηκωθηξε και εφυγε.αλλα ατυχησε γιατι ειδε ενας γειτονας τον αριθμο. το αυτοκινητο του ασυνειδητου αυτου ανθρωπου ειναι και αυτο vw passat αλλα το μοντελο του 2001-2002 . Αυριο το πρωι θα γινει μυνηση και μετα θα παω στην ασφαλιστικη. Η πινακιδα του ειναι ΥΜΑ το υπολοιπο δεν εχει νοημα να το γραψω εδω, απλα αναφερω οτι ειναι χρωματος μπλε σκουρο.
Σε περιπτωση που το ατομο αυτο ειναι μελος εδω εχει διορια μεχρι το πρωι να παρει τηλ στο 699877770 προκειμενου να μην γινει μυνηση και να τα βρουμε μεταξυ μας.
Επειδη την εχω ξαναπαθει ετσι αυτη τη φορα δεν κανω πισω. Πρωτα θα κανω μυνηση και μετα θα παω στην ασφαλιστικη προκειμενου εκτος απο την αποζημειωση να το παω και δικαστικα.

Link to comment
Share on other sites

πρίν ένα χρόνο, είχα παρκαρισμένο το πολακι στη γειτονιά μου και την επόμενη μέρα το πρωί το βρήκα τρακαρισμένο ....μεγάλη ζημιά και αυτός που την έκανε δεν άφησε χαρτάκι με τα στοιχεία του...κρίμα να μην φταίς και να πληρώνεις :angry2: επειδή ειμαι προληπτική δεν ξαναπάρκαρα σ'αυτό το σημείο ούτε το παλιό αλλά ούτε και το καινούριο.....

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.