Jump to content
Kaklios design Rodos

Προβλημα Οταν Στριβω Το Τιμονι Σε Golf Gt

Recommended Posts

Μου εκανε και εμενα θορυβο (τακ τακ) στο μπροστινο συστημα οταν εστριβα τερμα το τιμονι, το πηγα στην αντιπρωσοπεια και μετα απο ενα ελεγχο που του εκαναν δεν μπορεσαν να βρουν τι εχει και μου εκλεισαν ραντεβου να παω αλλη μερα απο το πρωι για να το λυσουν και να βρουν το προβλημα. Το πηγα και μιολις εβγαλαν το προστατευτικο πλαστικο που ειναι απο κατω ειδανε πως ητανε μια σφινομενη πετρα!τη εβγαλαν και ολα καλα.

Καλημέρα ,

Η πέτρα που ήταν φίλε μου ? Ρωτάω γιατί αυτοκίνητο γνωστού(όχι VW) μόλις στρίβεις λίγο το τιμόνι κάνει λες κι έχεις ένα χαλίκι και χαράζεις μάρμαρο .... το ακούμε και μας σφίγγετε η καρδιά ....

Link to comment
Share on other sites

Eαν θυμαμαι καλα στα ψαλιδια και ηταν για αρκετο καιρο,αλλα εμενα εκανε τακ τακ οχι τον ηχο που κανει στου γνωστου σου.

Ευχαριστώ για την απάντηση ! Θα τους πρήξουμε στο service μέχρι να βρουν τι είναι ! new_grrrr.gif

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ για την απάντηση ! Θα τους πρήξουμε στο service μέχρι να βρουν τι είναι ! new_grrrr.gif

Και εγω στο service τους ειχα πει για το προβλημα του εριξαν μια ματια και μου εκλεισαν ραντεβου για αλλη μερα και ειμαι αρκετα μακρια απο την αντιπρωσοπεια.Οταν θα μιλησετε για το service ενημερωστε τους και για το προβλημα και μετα πρηξτε τους μεχρι να το βρουνε.

Link to comment
Share on other sites

Και εγω στο service τους ειχα πει για το προβλημα του εριξαν μια ματια και μου εκλεισαν ραντεβου για αλλη μερα και ειμαι αρκετα μακρια απο την αντιπρωσοπεια.Οταν θα μιλησετε για το service ενημερωστε τους και για το προβλημα και μετα πρηξτε τους μεχρι να το βρουνε.

:cry::p:p

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά επειδή είχα κι εγώ το πρόβλημα και ψαχναμε για κρεμαργιέρα (GOLF 6) παρατηρήσαμε ότι τελικά έφταιγε η λαμαρίνα που ακουμπά πάνω στην κρεμαρίερα για προστασία!!Μελίγο παίξιμο δεν το ξανάκανε!!!!

Ελπίζω να βοήθησα!!!

Link to comment
Share on other sites

σημερα παρελαβα το γκολφ μετα απο αλλαγη κρεμαργιερας.. τερμα τα τακ τουκ και το τιμονι εγινε λιγο πιο βαρυ. τελος καλο ολα καλα :unsure:

Edited by kaklios design Rodos
Link to comment
Share on other sites

τα ιδια παιδια !!!!!! Νεα κρεμαγιερα και τιμονι Βαρυ !!!! τρομερο θα ελεγα !!!! αντε ελπιζω η τελευταια φορα ...Μου φενεται οτι σαν βελτιωμενη ηταν αυτη που με εβαλαν ....που μπορω να το διαπιστωσω ?

Link to comment
Share on other sites

τα ιδια παιδια !!!!!! Νεα κρεμαγιερα και τιμονι Βαρυ !!!! τρομερο θα ελεγα !!!! αντε ελπιζω η τελευταια φορα ...Μου φενεται οτι σαν βελτιωμενη ηταν αυτη που με εβαλαν ....που μπορω να το διαπιστωσω ?

άντε έυχομαι όλα να πάνε καλά από εδώ και πέρα!

μπορείς να πας στην πίστα των μεγάρων!:-ρ

άνοιξέ το στην εθνική, αν είναι και μετά τα 160 βαρύ, τότε λογικά είσαι κομπλέ

Link to comment
Share on other sites

Εγω ενα κρακ κρουκ σταματημενος ξεκινοντας με το τιμονι προς αρισταρα το ακουσα.Εχω 30900 χιλ. Λετε να παιζει θεμα με κρεμαργιερα?Αλλα κανα 2-3 φορες μου το χει κανει. Ο ηχος ηταν καπως μεταλλικος.Το θεωρω απαραδεκτο να θελει παντως κρεμαργιερα σε τοσα χιλ.Ελεος δλδ.Δλδ τα αμαξια τα κανουνε στα 2 χρονια να ζητανε συνεχεια..?Τι να πω..Σκαστρες βαλβιδες παραθυρα κραμαργιερες..Ελεος.Εγω πηρα γερμανικο για αξιοπιστια σε σχεση με αλλες μαρκες οχι για να γινω κολλητος με τις αντιπροσωπειες. fire.gif

Link to comment
Share on other sites

Εγω ενα κρακ κρουκ σταματημενος ξεκινοντας με το τιμονι προς αρισταρα το ακουσα.Εχω 30900 χιλ. Λετε να παιζει θεμα με κρεμαργιερα?Αλλα κανα 2-3 φορες μου το χει κανει. Ο ηχος ηταν καπως μεταλλικος.Το θεωρω απαραδεκτο να θελει παντως κρεμαργιερα σε τοσα χιλ.Ελεος δλδ.Δλδ τα αμαξια τα κανουνε στα 2 χρονια να ζητανε συνεχεια..?Τι να πω..Σκαστρες βαλβιδες παραθυρα κραμαργιερες..Ελεος.Εγω πηρα γερμανικο για αξιοπιστια σε σχεση με αλλες μαρκες οχι για να γινω κολλητος με τις αντιπροσωπειες. fire.gif

Μηπως εσυ εχεις πατημενο το φρενο και ακουγονται οι δισκοι οταν εισαι σταματημενος; για τσεκαρε και αυτο..

Link to comment
Share on other sites

καλυτερα να μν εβλεπα ποτε το ποστ.εδω και καιρο οταν παρκαρω και πρεπει να γυρισω τιμονι με σταματημενο το αμα3ι ακουγονται κατι χτυπηματα πολυ ψηλα.σαν να εχει ζεσταθει κατι και κρυωνει.πχ πως κανει το αμαξι οταν το παρκαρεις και σβηνεις???καπως ετσι. πριν 1βδομαδα και ενς ειχα παρκαρει γυρισα το τιμονι για να ευ8υγραμιστουν οι ροδες.και κοβοντας αποτομα το τιμονι ακουσα σαν να ακουμπανε 2 σιδερα ενα χτυπημα.νομιζα οτι απλα το κανει σε εκεινο το σημειο.αλλα το κανει σε ολο το φασμα τον στροφων του τιμονιου.την πεμπτη εχω ραντεβου στην αντιπροσωπια.δν θελω να σκεφτομαι οτι ειναι κρεμαγιερα.πιστευα οτι ειναι κανα ακρομπαρο καμια φουσκα.το αμαξι εχει 53οοο και τελειωσε η εγγυηση καιρο τωρα.εν κινηση δν ακουγεται τιποτα και γενικα δν υπαρχει καποιο προβλημα.εκτος οτι σε μερικες λακουβες ακουγεται απο αριστερα μπροστα σαν να εχει ''λυ8ει'' κατι.αλλα μερικες φορες...ακομα εχω να τους πω να μου βγαλουν κατι κολλες απο τσι και το γολφ. οποτε με βλεπω να φευγω με 1500ευρο μειον.θα τους πω κρατηστε το το πουλαω να παρω γτι.

Link to comment
Share on other sites

άντε έυχομαι όλα να πάνε καλά από εδώ και πέρα!

μπορείς να πας στην πίστα των μεγάρων!:-ρ

άνοιξέ το στην εθνική, αν είναι και μετά τα 160 βαρύ, τότε λογικά είσαι κομπλέ

Ξερεις ειμαι Σερρες ...εχει μια πιστα εδω ... χεχε ...Το τεσταρα με 180 cruise control αλλα περιμενω λιγο καιρο ακομα..ειμαι δυσπιστος ! χεχε Παντως μεχρι στιγμης θα ελεγα οτι εχω το ιδιο τιμονι με το Α3 .

Link to comment
Share on other sites

Εγω ενα κρακ κρουκ σταματημενος ξεκινοντας με το τιμονι προς αρισταρα το ακουσα.Εχω 30900 χιλ. Λετε να παιζει θεμα με κρεμαργιερα?Αλλα κανα 2-3 φορες μου το χει κανει. Ο ηχος ηταν καπως μεταλλικος.Το θεωρω απαραδεκτο να θελει παντως κρεμαργιερα σε τοσα χιλ.Ελεος δλδ.Δλδ τα αμαξια τα κανουνε στα 2 χρονια να ζητανε συνεχεια..?Τι να πω..Σκαστρες βαλβιδες παραθυρα κραμαργιερες..Ελεος.Εγω πηρα γερμανικο για αξιοπιστια σε σχεση με αλλες μαρκες οχι για να γινω κολλητος με τις αντιπροσωπειες. fire.gif

Ποιοτητα και τεχνολογια αγορασες οχι αξιοπιστια ...!

Link to comment
Share on other sites

Ξερεις ειμαι Σερρες ...εχει μια πιστα εδω ... χεχε ...Το τεσταρα με 180 cruise control αλλα περιμενω λιγο καιρο ακομα..ειμαι δυσπιστος ! χεχε Παντως μεχρι στιγμης θα ελεγα οτι εχω το ιδιο τιμονι με το Α3 .

Το α3 (το χει ο αδελφος μου γι αυτο μιλαω) εχει εκνευριστικα ελαφρυ τιμονι, το δικο μας ειναι σαφως πιο βαρυ...

Edited by pit696
Link to comment
Share on other sites

τι να σε πω ρε φιλε το Α3 που οδηγησα ειναι πριν ενα μηνα αγορασμενο ... και εχει εκπληκτικο τιμονι λιγο βαρυ στο παρκαρισμα ετσι ειναι και μενα πλεον λιγακι βαρυ στο παρκαρισμα αλλα στο δρομο δεν παιζεται σε σχεση με αυτο που ειχα πριν .

ΥΓ. Για να απαλυνω τον πονο μου/σας και το A3 εχει τους ιδιους κραδασμους στο δισκο πλατο με το δικο μας...

Edited by thanos katsas
Link to comment
Share on other sites

Θανο πιθανοτατα στο Α3 μαζι με τον TSI και το facelift να εκαναν και καποιες αλλες αλλαγες και σε αλλα σημεια οπως στη σκληροτητα του τιμονιου.Οντως οπως λεει και ο pit696 παλαιοτερα μοντελα του Α3 ειχαν υπερβολικα ελαφρυ τιμονι.Το ειχα διαπιστωσει κι εγω σε test drive.Προφανως στην τελευταια ανανεωση το διορθωσαν.

Link to comment
Share on other sites

Μαλλον ετσι οπως τα λες ειναι φιλε...μου φανηκε ολοιδιο το τιμονι !

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.