Jump to content
playmaker

Golf Vi R20T Tuning

Recommended Posts

παρτε λιγο hardcor-ila με ρ20..http://www.miniurl.com/52331

στο ιδιο σαιτ υπαρχει γκολφ 6 ρ32!!

παρτε λιγο hardcor-ila με ρ20..http://www.miniurl.com/52331

στο ιδιο σαιτ υπαρχει γκολφ 6 ρ32!!

Link to comment
Share on other sites

240-250 δεν θυμάμαι ακριβώς μόνο με εξάτμιση και εισαγωγή injen το Impreza wrx 225ps φίλου. Δεν θα 300ρίσει με τα ίδια πράγματα η Golfara George??

Πάντως αυτά τα coming soon (που είδα στο link που έδωσες) είναι λίγο σπαστικά...

...εδώ 7 μήνες coming soon ήταν π.χ. η βάση αεραγωγού της osir, λες και φτιάχνανε πυρηνικό αντιδραστήρα!!

Ομοίως και το πρόγραμμα για tsi της Giac, coming soon είναι από τον Απρίλιο (ακόμα έρχεται).

Πάντως μην βιαστείς, προβλήματα νεότητας θα έχουν τα πρώτα προγράμματα, σετ εξάτμισης κλπ. Είναι και νέα η έκδοση R και δεν έχουν μπει πολλοί στο παιχνίδι ακόμα.

Ξαναλέω πάντως δες και την Supersprint, δεν είναι και χθεσινοί στις εξατμίσεις!!

Εγώ στην θέση σου θα χτύπαγα Supersprint & μία καλή εισαγωγή π.χ. carbonio.

Εναλλακτικά full apr με full exhaust system, carbonio & intercooler.

Το carbonio & το intercooler μπαίνουν κουτί :

http://www.goapr.com.au/products/intake_carbonio_20tsi.html

http://www.goapr.com.au/products/intercooler_a3_fmic.html

To σύστημα εξάτμισης κάπου είχα πετύχει ότι μπαίνει αυτό που είναι διαθέσιμο για το Audi S3 265PS (googlarise το και θα το βρεις).

http://www.goapr.com.au/products/apr_exhaust_a3s3quattrofull.html

Link to comment
Share on other sites

240-250 δεν θυμάμαι ακριβώς μόνο με εξάτμιση και εισαγωγή injen το Impreza wrx 225ps φίλου. Δεν θα 300ρίσει με τα ίδια πράγματα η Golfara George??

Πάντως αυτά τα coming soon (που είδα στο link που έδωσες) είναι λίγο σπαστικά...

...εδώ 7 μήνες coming soon ήταν π.χ. η βάση αεραγωγού της osir, λες και φτιάχνανε πυρηνικό αντιδραστήρα!!

Ομοίως και το πρόγραμμα για tsi της Giac, coming soon είναι από τον Απρίλιο (ακόμα έρχεται).

Πάντως μην βιαστείς, προβλήματα νεότητας θα έχουν τα πρώτα προγράμματα, σετ εξάτμισης κλπ. Είναι και νέα η έκδοση R και δεν έχουν μπει πολλοί στο παιχνίδι ακόμα.

Ξαναλέω πάντως δες και την Supersprint, δεν είναι και χθεσινοί στις εξατμίσεις!!

Εγώ στην θέση σου θα χτύπαγα Supersprint & μία καλή εισαγωγή π.χ. carbonio.

Εναλλακτικά full apr με full exhaust system, carbonio & intercooler.

Το carbonio & το intercooler μπαίνουν κουτί :

http://www.goapr.com.au/products/intake_carbonio_20tsi.html

http://www.goapr.com.au/products/intercooler_a3_fmic.html

To σύστημα εξάτμισης κάπου είχα πετύχει ότι μπαίνει αυτό που είναι διαθέσιμο για το Audi S3 265PS (googlarise το και θα το βρεις).

http://www.goapr.com.au/products/apr_exhaust_a3s3quattrofull.html

νομιζω οτι APR δεν εχει βγαλει για το R ακομα, τουλαχιστον στο σαιτ που βλεπω δεν εχει τπτ.

αν ειναι ιδια, ισως ταιριαζει, πλυν τελικου βεβαια.

λεω να περιμενω να δω τιμη απο μιλτεκ κ μετα να αποφασισω οταν ειναι κ δια8εσιμη αλλωστε με το καλο

προς το παρον λεω να μην μπλεξω με προγραμματα ακομα.. θα δουμε ;)

Link to comment
Share on other sites

νομιζω οτι APR δεν εχει βγαλει για το R ακομα, τουλαχιστον στο σαιτ που βλεπω δεν εχει τπτ.

αν ειναι ιδια, ισως ταιριαζει, πλυν τελικου βεβαια.

λεω να περιμενω να δω τιμη απο μιλτεκ κ μετα να αποφασισω οταν ειναι κ δια8εσιμη αλλωστε με το καλο

προς το παρον λεω να μην μπλεξω με προγραμματα ακομα.. θα δουμε ;)

Η εξατμιση για το R δεν είναι διαθέσιμη ακομη.

Τα πράγματα που υπάρχουν είναι

Προγραμμα

Carbonio

Intercooler

Stage 3 ( Που περιλαμβάνει το Downpipe με καταλύτη

Link to comment
Share on other sites

Η εξατμιση για το R δεν είναι διαθέσιμη ακομη.

Τα πράγματα που υπάρχουν είναι

Προγραμμα

Carbonio

Intercooler

Stage 3 ( Που περιλαμβάνει το Downpipe με καταλύτη

γεια σου κωστα

μηπως γνωριζεις ποτε περιπου θα ειναι ετοιμη (αν θα ειναι κιολας) η εξατμιση κ σε τι σταδιο βρισκεται τωρα? ευχαριστω

Link to comment
Share on other sites

Μόλις βρήκες τι μετατροπές θα κάνεις στο Golf R20 σου. :thumbsup:

για παν ενδεχομενο... πιο πριν μαλλον πρεπει να βρω κ ενα αρκετα μεγαλο χαρτοκουτο που να με χωραει! new_lol.gif

παντως σε αλλο site αναφερει οτι για να φτασουν σε αυτη την ιπποδυναμη αλλαξαν επισης εκκεντροφορους, injection, κεφαλη, αντλια λαδιου, μπιελες.. μεχρι κ στροφαλλο ( :whistling: ?)

λιγο υποπτα μου φαινονται ολα αυτα παντως, στο site τους δεν αναφερει τπτ για αυτο το R κ γενικα φαινεται λιγο ερασιτεχνικο το ολο layout κ με γερμανικα μονο κιολας... ειναι γνωστη εταιρεια αυτη? δεν τους εχω ξανακουσει

Link to comment
Share on other sites

για παν ενδεχομενο... πιο πριν μαλλον πρεπει να βρω κ ενα αρκετα μεγαλο χαρτοκουτο που να με χωραει! new_lol.gif

παντως σε αλλο site αναφερει οτι για να φτασουν σε αυτη την ιπποδυναμη αλλαξαν επισης εκκεντροφορους, injection, κεφαλη, αντλια λαδιου, μπιελες.. μεχρι κ στροφαλλο ( :thumbsup: ?)

λιγο υποπτα μου φαινονται ολα αυτα παντως, στο site τους δεν αναφερει τπτ για αυτο το R κ γενικα φαινεται λιγο ερασιτεχνικο το ολο layout κ με γερμανικα μονο κιολας... ειναι γνωστη εταιρεια αυτη? δεν τους εχω ξανακουσει

Νομίζω αυτή είναι : http://www.wimmer-rst.de/

¶μα επιλέξεις να το βελτιώσεις πάντως να κοιτάξεις να πας μόνο σε επώνυμες και ασφαλείς λύσεις.

Link to comment
Share on other sites

παντως σε αλλο site αναφερει οτι για να φτασουν σε αυτη την ιπποδυναμη αλλαξαν επισης εκκεντροφορους, injection, κεφαλη, αντλια λαδιου, μπιελες.. μεχρι κ στροφαλλο ( :blush: ?)

Παντως ο στροφαλος στον CDLA/B/D/F ειναι για τουλαχιστον ... 1000ΗΡ . Δεν γινεται να χαλασει ατσαλινος στροφαλος !

Το Golf R σε μηχανικα μερη ειναι οτι κι ενα S3 ( :blush: facelift )/ Cupra R / TTS . Δοκιμασμενο και ευκολα αναβαθμισιμο !

Edited by golf-agu
Link to comment
Share on other sites

ευχαριστω

βαλε μιλτεκ ρε Οχι apr..απο εκει βαλε το προγραμμα συγκρινεισ καποιον π κανει εξατμισεις με εναν π κανει τοσα και διαφορα?miltek δαγκωτο...

Link to comment
Share on other sites

βαλε μιλτεκ ρε Οχι apr..απο εκει βαλε το προγραμμα συγκρινεισ καποιον π κανει εξατμισεις με εναν π κανει τοσα και διαφορα?miltek δαγκωτο...

βασικα στην παρουσα φαση απλα τσεκαρω τι υπαρχει στην αγορα, για να αποφασισω αργοτερα. Σιγουρα παντως αν μπορουσα να τα κανω όλα σε ένα brand θα το προτιμουσα γιατι μετα μπλεκει πολύ το πραγμα κ αν –χτυπα ξυλο- κατι παει στραβα φοβαμαι ότι ο ενας μετα θα τα ριχνει στα πραγματα του αλλου…

Link to comment
Share on other sites

Για εμενα αν το παρεις αποφαση full για APR ειναι TOP στα 2.0

για να ειμαι ειλικρινης θα ηθελα να ακουσω αποψεις κ εμπειριες σχετικα με το aftersale των εταιρειων βελτιωσης μιας κ αυτό με απασχολει περισσοτερο. Από επιδοσεις, τιμες κ αξιοπιστια πανω-κατω ολοι τα ιδια είναι, αλλα κατά την αποψη μου οι ‘καλοι’ είναι αυτοι που ξηγιουνται σωστα όταν γινει η στραβη… (στραβη=εκραγει κανενα μοτερ) :blush::wacko:

Link to comment
Share on other sites

βαλε μιλτεκ ρε Οχι apr..απο εκει βαλε το προγραμμα συγκρινεισ καποιον π κανει εξατμισεις με εναν π κανει τοσα και διαφορα?miltek δαγκωτο...

Ο κατασκευαστής των εξατμίσεων της APR είναι .......

http://www.corsaperformance.com/

Ο μεγαλύτερος κατασκευαστης εξατμίσεων στην αμερική ο οποιος εχει ολο το ΟΕΜ κομματι των περισσοτερων αμερικανικων αυτοκινητων,

Επισης εχει πατεντάρει το μοναδικό συστημα στον κόσμο το RSC.

Το σύστημα αυτό επιτρέπει στην εξάτμιση να είναι όλη 76αρα χωρις να έχει τον ενοχλητικό θόρυβο (βόμβο) στις χαμηλές στροφες. Επίσης δεν έχει πουθενα πετροβαμβακες και τετοια υλικα μέσα στα καζανάκια.

Φυσικά συνοδευεται με εγγυηση εφ' ορου ζωης

Ολο το R&D των εξατμίσεων γίνεται στην APR τοσο για την ποιοτητα του θορυβου οσο και την διασταση προκειμένου να εχουμε τελεια αποτελεσματα οσον αφορα την απόδοση. Για τον λόγο αυτο η αποκλειστική διαθεση των εξατμίσεων αυτων γίνεται μέσω του δικτύου της APR και φέρουν το logo της APR

Edited by kostas@aprgreece
Link to comment
Share on other sites

Η εξατμιση για το R δεν είναι διαθέσιμη ακομη.

Τα πράγματα που υπάρχουν είναι

Προγραμμα

Carbonio

Intercooler

Stage 3 ( Που περιλαμβάνει το Downpipe με καταλύτη

το downpipe toy stage 3 ειναι συγκεκριμενα για το R η μονο για S3 γιατι κατι για quattro λεει μονο στο site...

???

Link to comment
Share on other sites

GioRgo θα σε πριζώσω λίγο :angry2: με νούμερα που έβγαλε την Κυριακή, στην δυναμομέτρηση των Scirocco στο Maha στα Σπάτα το R που έχει φίλος???!!!! (ανάμεσα στον χαμό με τα 14άρια που κατά κύριο λόγο υπήρχαν).

Λοιπόν 290 άλογα δυναμομετρήθηκε μαμά το αμάξι και μετά το πρόγραμμα της APR που περάστηκε πρόσφατα έβγαλε 324 άλογα και 42 κιλά ροπή. Μιλάμε μόνο για πρόγραμμα και για αμάξι 2 μηνών, οι εντυπώσεις είναι άριστες, το πρόγραμμα έχει πολύ καλό αβάνς και δεν ξεζουμίζεται η τουρμπίνα, ούτε δουλεύει με τρελλές πιέσεις. Η καμπύλη είναι ομαλή και δουλεύει μέχρι σχετικά ψηλά.

Edited by ACE2007
Link to comment
Share on other sites

χμμ, πολυ καλα νουμερακια... τι καλα δλδ, τρίκαλα ειναι!! :p

εγω ειμαι εν αναμονη εξατμισης ακομα γμτ, μολις ειναι ετοιμη παω για φπε κ ο θεος βοηθος!

Λογικα κ εγω καπου εκει θα παιξω απο πονυ αν ολα κουμποσουν σωστα ...ειδωμεν :lol:

Edited by gio-R-gos
Link to comment
Share on other sites

χμμ, πολυ καλα νουμερακια... τι καλα δλδ, τρίκαλα ειναι!! :p

εγω ειμαι εν αναμονη εξατμισης ακομα γμτ, μολις ειναι ετοιμη παω για φπε κ ο θεος βοηθος!

Λογικα κ εγω καπου εκει θα παιξω απο πονυ αν ολα κουμποσουν σωστα ...ειδωμεν :lol:

Ωραια Γιωργο αντε με το καλο να σου ερθει η εξατμιση.....Παντως αν θελεις χαλαρα πραγματα πηγαινεις σε τυποποιημενα προγραμματα....Αν θελεις κοντρες κτλ τοτε μονοδρομος ειναι το custom για να μην μπλεκεις.Δεν χρειαζεται να αναφερω ονομα προγραμματιστη.....

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.




×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.