Jump to content
decadance

Provlima Se Corolla

Recommended Posts

πω πω μα τι δικιο που εχεις η γνωση ξενης γλωσσας ειναι προνομιο των νοημων ανθρωπων ...Κανεις μηπως και ιδιαιτερα ?

Edited by peolinio
Link to comment
Share on other sites

Τα πλήγματα και τα κακά μαντάτα για την ιαπωνική Toyota έρχονται το ένα πίσω από το άλλο. Πρώτα οι ανακλήσεις για το πρόβλημα στο πεντάλ του γκαζιού σχεδόν σε όλη τη γκάμα και τώρα η ανάκληση στα μεγάλα Lexus GX 450 και Land Cruiser 150. Το πρόβλημα εστιάζεται στις ηλεκτρονικές ρυθμίσεις ESC (electronic stability control).

Το πρόβλημα μπορεί να δημιουργηθεί με απότομη στρέψη του τιμονιού σε μεγάλες ταχύτητες και είναι πιθανό το όχημα να φύγει εκτός δρόμου. Αυτό οφείλεται στην ανεπαρκή ενεργοποίηση του συστήματος VSC, όταν το όχημα οδηγείται, υπό ορισμένες ακραίες συνθήκες οδήγησης.

Τέλος όσοι πελάτες έχουν τα συγκεκριμένα μοντέλα θα ειδοποιηθούν άμεσα τις επόμενες ημέρες Πάντως αξίζει να αναφερθεί πως μέχρι σήμερα δεν υπάρχει καμία αναφορά για ατύχημα που να συνδέεται με αυτό το θέμα. Αυτό οφείλεται στην ανεπαρκή ενεργοποίηση του συστήματος VSC, όταν το όχημα οδηγείται, υπό ορισμένες ακραίες συνθήκες οδήγησης

http://www.sportdrive.gr/2010/4/21/toyota-recalls-landcruiser-and-lexus-gx

sillyhorse1rb5.gifsillyhorse1rb5.gif

Δεν υπαρχει καμμια αναφορα γιατι οσοι παιρνουν αυτα τα περιπτερα (gx 450, landcruiser) τα πηγαινουν με 50 χλμ την ωρα.

Επειδη ειμαι συνδρομητης στο Consumer Reports εχω δει ολο το τεστ του gx 450 και πραγματικα

ειναι τρομακτικο το πως φευγει πανω στην στροφη. Για να βγει τετοια ανακοινωση (με φοβο φυσικα να γινουν μυνησεις απο Toyota αν ηταν κατι αβασιμο) σιγουρα ειναι πολυ χειροτερο απ'οτι δειχνει.

Πληροφοριακα, μαλλον το εχω ξαναπει, ο διεθυντης μου πριν απο 2 χρονια στην Εθνικη προς Λαμια με το καινουργιο του Land Cruiser κοντεψε να σκοτωθει οταν το αυτοματο κιβωτιο διαλυθηκε απο μονο του και ενω πηγαινε με 150 χλμ. (ηταν η εξαιρεση που δεν παει μονο με 50)

Εκανε τα αναλογα βεβαια με την Toyota (ειχε βεβαια και τα πατηματα) και του εδωσαν καινουργιο αυτοκινητο αλλα μολις το πηρε το πουλησε και πηρε μια Mercedes ML.

Ο θειος μου εχει γνωστη αντιπροσωπεια Toyota. Πριν μερικα χρονια οταν ηθελα να παρω ενα οικογενειακο μου εδωσε το δικο του 1.8 Avensis (η προτελευταια γενια του 2004) για να το δοκιμασω. Πηγα μια βολτα 2 χιλιομετρα και το γυρισα γρηγορα πισω. Σε μια στροφη πηγα να φρεναρω και αυτο μουριασε και πηγε ευθεια. Δεν πηγαινα παραπανω απο 60-70 χλμ. Οτι και νατανε, λαθος κλιση δρομου, γαρμπιλακι κλπ αυτο δεν μου ειχε ξανασυμβει. Το θεωρησα επικινδυνο και ουτε ηθελα να ξαναμπω. Απορουσα με οσους λεγανε τα αντιθετα αλλα μαλλον και αυτοι πρεπει να πηγαινουν με 50 χλμ και μονο σε ευθεια να το πατουν. Οι παρατηρησεις μου επιβεβαιωθηκαν οταν την επομενη χρονια για να διορθωσουν το προβλημα (απ'οτι φαινεται)εβαλαν στανταρ esp (vcd) σε ολα τα 1.8 και μετα νομιζω εβαλαν και στα 1.6. Αυτα για να καταλαβαινουμε πως μερικα πραγματα που ειναι λαθος περνανε στα μουλοχτα (εναντι τιμηματος φυσικα στα αρμοδια παπαγαλακια) για να μην χαλαει η εικονα καποιας εταιριας. Αυτο βεβαια δεν γινεται μονο στην Toyota αλλα και σε αλλες εταιριες

και φυσικα γερμανικες μηδεμιας εξαιρουμενης. Ειναι παντα σε σχεση με το τι μπορει να 'δωσει' καποια εταιρια και κατα ποσο επικινδυνο ειναι κατι και αν μπορει να αποσιωπηθει.

Τελος παντων μεγαλο θεμα για το ποιος την εχει καλυτερη γιατι αναλογα ζητηματα υπαρχουν παντου.

Καλο θα ειναι ομως επιτελους αυτη η καραμελα περι Toyota/lexus κλπ να λειωσει καποια στιγμη και να ησυχασουν και αυτοι και εμεις.

Ο δε φιλος που μετα απο Corolla πηρε Auris καλοταξιδο και απροβληματιστο να του ειναι.

Πολυ καλο αυτοκινητο και καλη επιλογη.

Αν ομως οδηγουσε σε ενα ταξειδι ενα Γκολφακι 5αρι/6αρι με τους tsi κινητηρες πιστευω οτι αν δεν αλλαζε γνωμη σιγουρα θα προβληματιζοτανε αρκετα.

Οσο για την αξιοπιστια ειναι μερικες φορες και οτι σου κατσει δηλ να εισαι μεσα στο ανεκτο ποσοστο (νομιζω max 2-5% περιπου) που θα σου βγαλει προβλημα. Και αυτο ισχυει λιγωτερο/περισσοτερο για ολες τις εταιριες.

Γιατι αυτα ειναι τα πραγματικα επιτρεπτα ποσοστα ζημιων. Αν ηταν μεγαλυτερα, δυσκολα αυτες οι αυτοκινητοβιομηχανιες θα επιβιωναν.

Εγω παντως με τα δυο 5αρια tsi (140αρια) απο to 2007 και συνολικα με 70000 χλμ (το δευτερο δε το εχω ανεβασει και στα 200 αλογα) δεν ειχα το παραμικρο προβλημα, μονο λαδια φιλτρα.

Τωρα τι θα γινει αυριο, ουτε ο θεος το ξερει!

Edited by KIRRA
Link to comment
Share on other sites

πω πω μα τι δικιο που εχεις η γνωση ξενης γλωσσας ειναι προνομιο των νοημων ανθρωπων ...Κανεις μηπως και ιδιαιτερα ?

Ρε παίχτη, άσε τη βλακεία και το κόμπλεξ σου στην άκρη και προσπάθησε να μπεις στο κλίμα.

AfterSales σημαίνει αυτό που εξήγησα πιο πάνω από τότε που ήσουν σπέρμα στο πουλί του μπαμπά σου.

Το να το ερμηνεύεις όπως σε βολεύει για να ξεπεράσεις το κόμπλεξ σου, είναι άλλο θέμα. Είναι σαν να πάρω εγώ το nick σου Peo(s) - Linio και να το αναλύσω όπως θέλω και με βολεύει.

Link to comment
Share on other sites

μονο ο japanic λειπει απο εδω μεσα.. καψιμο που τρωτε ομως με τα vw εεε? smurf2.jpg

εγω παντως ΝΤΕΝ ΕΧΩ ΓΚΟΛΦ ΚΑΡΝΤΙΑ ΜΟΥ ενα leon fr II εχω σαν να λεμε ενα gti mk5 ;)

οποτε raven μπορει να σου ραψει χαλαρα ενα κοστουμακι με το αουρις ο τυπος ΧΑΧΑΧΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧ :p :p

Edited by Speedy
Συγχώνευση των δυο ποστ
Link to comment
Share on other sites

Καλά το ότι το Golf είναι κλάσεις ανώτερο από το Auris νομίζω το ξέρει και ο ίδιος που άνοιξε το θέμα. Επίσης προφανώς και πρέπει να ξεχάσει τα νούμερα αξιοπιστίας των Toyota των προηγούμενων ετών αν και πάλι, αν δεν κάνω κάποιο τραγικό λάθος, η Toyota είναι σε καλύτερη θέση στα σχετικά Charts.

Παρόλα αυτά, το αυτοκίνητο εκτός από την στεγνή του σημασία της μετακίνησης και εξυπηρέτησης του κατόχου του, είναι και οδηγική απόλαυση και αυτή δεν συγκρίνεται ούτε στο ελάχιστο μεταξύ των 2 μοντέλων.

Καλώς η κακώς δεν αρκεί το "Δουλεύει άρα είμαστε οκ"

Link to comment
Share on other sites

Ρε παίχτη, άσε τη βλακεία και το κόμπλεξ σου στην άκρη και προσπάθησε να μπεις στο κλίμα.

AfterSales σημαίνει αυτό που εξήγησα πιο πάνω από τότε που ήσουν σπέρμα στο πουλί του μπαμπά σου.

Το να το ερμηνεύεις όπως σε βολεύει για να ξεπεράσεις το κόμπλεξ σου, είναι άλλο θέμα. Είναι σαν να πάρω εγώ το nick σου Peo(s) - Linio και να το αναλύσω όπως θέλω και με βολεύει.

προσεχε δεν μιλας σε κανενα 15χρονο ,με ειδες να βγαζω κομπλεξ με τα Τουοτα σε καποιο ποστ μου ?

Αραξε την βαρκα σου γιατι βγαινεις σε θαλασσα....

Edited by peolinio
Link to comment
Share on other sites

οπως προειπα επιτρεπεται η χρηση ΕΛΛΗΝΙΚΩΝ και μονο χαρακτηρων

οποιος συνεχιζει να αγνοει την επισημανση - συσταση αυτη και να γραφει Greeklish ισοδυναμει με warn

επισης insigner - peolinio παρακαλω ριξτε τους τονους (μεταξυ σας) γιατι δεν επιθυμω ουτε να σας κανω παρατηρηση

ουτε να σβηνω ποστ σας κ να μοιραζω warns

Link to comment
Share on other sites

ΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑ! Έχω ακριιβώς τον ίδιο σκουπιδοντενεκέ σπίτι μου.

xaxaxaxa κι εσυ απο την τογιοτα τον πηρες; ;)

Link to comment
Share on other sites

ΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑ! Έχω ακριιβώς τον ίδιο σκουπιδοντενεκέ σπίτι μου.

ωραια κανονιστε να κανετε ενα ανοιγματακι τοτε με το φιλο μας!!!

Ε ΜΑ ΜΕΧΡΙ ΕΔΩ ΕΙΜΑΙ ΘΑ ΜΕ ΤΡΕΛΑΝΟΥΝ ΑΥΤΟΙ ΟΙ ΣΚΙΣΤΟΜΑΤΙΔΕΣ.

ειπαμε δεν ειναι και τερας αξιοπιστιας τα vw αλλα οχι και φοβαστε να τα πατε πανω απο 3000 Rpm

και καθε μερα ειναι στα συνεργεια.

Edited by poen
Link to comment
Share on other sites

Νομίζω ότι η κόντρα είναι άνευ ουσίας. Διότι ο καθένας έχει άλλα κριτήρια για την επιλογή ενός προϊόντος. Όταν αναφερόμαστε σε αυτοκίνητα τα επιμέρους κριτήρια έχουν διαφορετική βαρύτητα για τον καθένα. Αν θέλαμε να συγκρίνουμε Golf με Auris θα λέγαμε ότι το Golf είναι πιο ωραίο εμφανισιακά, έχει κινητήρα με περισσότερα άλογα και καλύτερη ποιότητα κατασκευής. Το Auris από την άλλη είναι λίγο πιο οικονομικό και είναι σαφώς πιο αξιόπιστο σε σχέση με τις βλάβες. Διαλέγει και παίρνει κανείς. Ένα είναι το σίγουρο πάντως : ούτε το Golf είναι η χαρά των συνεργείων, ούτε το Auris είναι κουβάς.

Έγω όταν έψαχνα πριν 2 χρόνια για αυτοκίνητο, με το που είδα το Golf TSi μου έκανε κατευθείαν click. Όποιο αμάξι έβλεπα μετά από το Golf μου φαίνονταν υποδιαίστερο. Έτσι χαίρομαι το Golf μου εδώ και 3 χρόνια, με λίγα μικρά προβληματάκια, αλλά με την πολύ καλή οδηγική απόλαυση ενός κινητήρα TSi.

Link to comment
Share on other sites

ενταξει ρε παιδια χαλαρωστε λιγο δεν εχουμε και supercar!!!..ο καθενας κανει τις επιλογες του για το τι αυτοκινητο θα παρει.. καλα ειναι και τα toyota εχουν βγαλει και αυτοι γρηγορα αυτοκινητα που χαιρεσαι να οδηγεις..τα σημερινα toyota πασχουν και αυτα απο αξιοπιστια κατι που δεν ηταν τοσο παλια οπως και τα vw να λεμε και αληθεια..εχουν γινει ολα πιο πολυπλοκα αρα και πιο ευκολα στο να βγαλουν καποια προβληματα τα σημερινα αυτοκινητα..και επισης μην ξεχναται οτι και τα golf σερνοταν καποτε με 70 και 80 αλογα ενω ιαπωνες,ιταλοι ακομα και αγγλοι με rover πετουσαν.οι εποχες αλλαζουν μπορει αυριο να σεις auris turbo στα 1200 κυβικα με 150 ιππους..εδω πριν 4 χρονια τα μονο προσιτο με λιγα κυβικα ηταν το golf gt οταν το πηρα και τωρα ολες οι εταιρειες εχουν μικρα κυβικα και turbo!!!!

Link to comment
Share on other sites

k apla rotisa an me ola auta pou diavazo an xereste ta amaxia sas

ti na ta kano ta aloga kai ta kratimata an to exo olimeris sto sinergeio

kai ti tha me kanei na agoraso vw me tosa ilithia provlimata p anaferete

Κι εδω αναφερονται ηλιθια προβληματα.. Διαβαζοντας αυτα καποιος, πως θα παρει toyota; auris προβληματα

Θα συμφωνησω με τον Vagelis231 δεν υπαρχει καμια ουσια, εκανες την επιλογη σου κ καναμε την δικη μας..

Link to comment
Share on other sites

οποτε raven μπορει να σου ραψει χαλαρα ενα κοστουμακι με το αουρις ο τυπος ΧΑΧΑΧΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧ :):lol:

eisai ligo xazoulis e?

m apantise eugenika kai me xioumor m eipe na prosexo min m erthei kamia kolona timoniou tou auris sta moutra

kai apla xaritologontas tou eipa prosexe min se peraso gt to amaxi sou den tha anevazei apo apo 3000 strofes

2 gnosta provlimata se kapoia auris golf amaxia

Link to comment
Share on other sites

Εχω ενα GT 14/1/2008...56K km και το μονο που εχω αλλαξει ειναι εναν πολλαπλασιαστη...που ειναι ενα συνηθες προβλημα του VAG-GROUP...Ουτε τριξηματα στο ταμπλο ουτε προβλημα με τους γρυλους στα παραθυρα π αρκετοι λενε πως εχουν ουτε τπτ περιεργα λαμπακια...Δεν λεω μπορει να ειμαι απο τους τυχερους...αλλα οπως και να εχει αυτο π λες για το οτι ειμαστε συνεχεια στα συνεργεια ειναι βλακειες..οποιος δεν το προσεχει τα παθαινει αυτα...lateraus δηλαδη εγω που το παω μεχρι τον κοφτη λες να μου παθει τπτ??και να μου παθει ΕΧΩ ΚΑΝΕΙ ΕΠΕΚΤΑΣΗ ΕΓΓΥΗΣΗΣ που λες οτι δεν εχουν λεφτα να πληρωσουν εγω το πηρα 25900 και απο την στιγμη που εχω να δωσω αυτα τα λεφτα ειναι αναλογα τα σερβις τα ανταλλακτικα κτλ...εσυ πηρες ενα αμαξι στα "μετρα σου" και εγω το ιδιο...

Edited by GiatroC_GT
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλους. Αυτό αφορά το πρώτο μου post στο συγκεκριμένο forum και θα ήθελα να παραθέσω την άποψη μου καθότι έχω στην κατοχή μου και Auris (1600/124hp) και Golf (VI/160 - DSG).

Παρακαλώ επιτρέψτε μου να κάνω μια σύγκριση μεταξύ τους η οποία πιστεύω ότι απαλλαγμένη από εμπάθειες.

AURIS (μια και αυτό αγοράστηκε πρώτο)

Κινητήρας: Εύστροφος και οικονομικός. Έχω δει και κατανάλωση 7,5lt/100 χλμ σε ταξίδι με ταχύτητες που πλησίαζαν την τελική του (195km/h ένδειξη του GPS).

Φρένα: ΑΨΟΓΑ

Οδική συμπεριφορά: Είναι άνετο χωρίς αμφιβολία πλησιάζοντας τα γαλλικά αυτοκίνητα. Στην Αθήνα με τους κ__λοδρομους που περνάω, σπάνια αισθάνομαι άβολα κατά την κύλιση του.

Σχεδίαση: Εδώ τα πράγματα είναι ΑΠΟΛΥΤΩΣ υποκειμενικά καθότι σε άλλους αρέσει σε άλλους δεν αρέσει. Εμένα μου αρέσει πολύ (το αγόρασα άλλωστε).

¶νεση: Μμμμμμμ,εδώ θα τα χαλάσουμε καθότι τρίζει και ακούγεται ο κινητήρας στις ψηλές στροφές. Λίγο μεν αλλά τρίζει και ακούγεται ενώ επιπλέον δείχνει φτηνό χωρίς απαραίτητα να είναι.

Αξιοπιστία: Μετά από 30000 χλμ, βλάβες μηδέν.

After Sales: Επιτρέψτε μου να δηλώσω με πλήρη ευθύνη των λόγων μου ότι η ΤΟΥΟΤΑ είναι πολύ μπροστά σε αυτό τον τομέα. Όταν το είχα παραλάβει το αυτοκίνητο, παρατήρησα ότι το τιμόνι ήθελε ευθυγράμμιση. Το πήγα για ευθυγράμμισή και μου άλλαξαν ΜΟΝΟΙ τους το πάνω ντουλαπάκι γιατί δεν εφάρμοζε καλά χωρίς να τους έχω πει το παραμικρό, χώρια τις συγγνώμες που μου ζήτησαν!!!!!

GOLF

Κινητήρας: Μέχρι τώρα αποκάλυψη. Νιώθω κάθε φορά που τον ακούω την αδρεναλίνη μου να εκτοξεύεται. Απίστευτη απόδοση και είναι μόνο 1,4lt χωρίς την παραμικρή μετατροπή από μέρους μου (είναι καινούργιο ακόμα και το προσέχω). Τι θα βγάλει στο μέλλον δεν γνωρίζω (εύχομαι τίποτα).

Φρένα: Μέχρι τώρα και με τους ρυθμούς που το έχω μετακινήσει δείχνουν εξαιρετικά.

Οδική συμπεριφορά: Είναι Γερμανικά άνετο. Δηλαδή σφιχτό χωρίς να είναι ενοχλητικό. Στις στροφές (και λόγω ηλεκτρονικών βοηθημάτων) τρένο.

Σχεδίαση: Εμένα μου αρέσει, της γυναίκας μου όχι (αλλά εδώ το θέμα είναι το ποιος πληρώνει)

¶νεση: Φοβερό..... ΑΛΛΑ ΤΡΙΖΕΙ και αυτό και έχω θορύβους από απροσδιόριστα σημεία.

Αξιοπιστία: Μέσα σε 3000 χλμ δεν μου έχει δείξει κάτι.

After Sales: Δεν γνωρίζω ακόμα αλλά αν τα πράγματα είναι όπως έχω διαβάσει εδώ .... κλάφτα Χαράλαμπε.

Κλείνοντας:

Έχοντας και τα δύο αυτοκίνητα στην κατοχή μου έχω να κάνω την εξής παρομοίωση η οποία μου φαίνεται αρκετά κοντά στην πραγματικότητα:

Το AURIS μπορείς να το παρομοιάσεις με την κοπέλα που παντρεύεσαι να κάνεις σπίτι. Είναι νοικοκυρά, σε έχει πάντα άψογο, δεν σου χαλάει ποτέ το χατήρι και ξέρεις ότι θα γεράσεις εάν θέλεις μαζί της.

Το GOLF είναι από την άλλη πλευρά η γκόμενα που βλέπεις στον δρόμο και θέλεις να πας στο κρεββάτι μαζί της όσο τίποτε. Θα σου αφήσει ένα τεράστιο χαμόγελό μόλις βρεθείς μαζί της αλλά εάν στραβώσει μαζί σου θα σε αφήσει στα κρύα του λουτρού χωρίς δεύτερη κουβέντα.

Εύχομαι να βοήθησα

Παναγιώτης

Link to comment
Share on other sites

Γεια χαρά σε ολους,φιλε μου η επιλογή ενός αυτοκινήτου είναι καθαρά θέμα γουστου κ οδηγικων εμπειριών που έχει ο καθένας μας.Αποδειξη ότι στο δρόμο Θα δεις ότι μάρκα αυτοκινήτου θέλεις.Η προσωπική μου οδηγικη εμπειρία ξεκίνησε ως εξής,φοιτητής στο πανεπιστήμιο ξεκίνησα να κάνω σοφερινκ στη hertz. Το πρώτο δικό μου αυτοκίνητο ήταν το golf iii με το οποίο έκανα 180.000 χλμ,απίστευτο αμάξι χωρίς κανένα απολύτως πρόβλημα!!! Το επόμενο ήταν το golf gt το έχω τέσσερα χρόνια ,ξέρεις κάτι το αυτοκίνητο είναι απίστευτο ,έχω κάνει 60.000χλμ και είμαι απόλυτα ικανοποιημένος !!! Πραγματικά αξίζει να οδηγησεις ένα τέτοιο αυτοκίνητο και δεν θα καταλάβεις τι σου λέω εάν δεν το έχεις κανει! ,πραγματικά τα λογια είναι περιττά!

Edited by mixalisnaxos
Link to comment
Share on other sites

Γεια χαρά σε ολους,φιλε μου η επιλογή ενός αυτοκινήτου είναι καθαρά θέμα γουστου κ οδηγικων εμπειριών που έχει ο καθένας μας.Αποδειξη ότι στο δρόμο Θα δεις ότι μάρκα αυτοκινήτου θέλεις.Η προσωπική μου οδηγικη εμπειρία ξεκίνησε ως εξής,φοιτητής στο πανεπιστήμιο ξεκίνησα να κάνω σοφερινκ στη hertz. Το πρώτο δικό μου αυτοκίνητο ήταν το golf iii με το οποίο έκανα 180.000 χλμ,απίστευτο αμάξι χωρίς κανένα απολύτως πρόβλημα!!! Το επόμενο ήταν το golf gt το έχω τέσσερα χρόνια ,ξέρεις κάτι το αυτοκίνητο είναι απίστευτο ,έχω κάνει 60.000χλμ και είμαι απόλυτα ικανοποιημένος !!! Πραγματικά αξίζει να οδηγησεις ένα τέτοιο αυτοκίνητο και δεν θα καταλάβεις τι σου λέω εάν δεν το έχεις κανει! ,πραγματικά τα λογια είναι περιττά!

Απλα περιττα..+100000000000

Link to comment
Share on other sites

toyota corolla e101 1996

261.000 km

1.3 peripou 80 hp

provlimata

anaptiras

labaki anaptira

fotaki plafonieras

antlia siblekti

spasmeno plaisio asfaleias aristeris portas(enas plastikos kiklos diametrou 0.5 cm)

xalasmenos mixanismos ilektrikou parathirou sinodigou

kai simera parelava k to auris me 17ares 132 hp bla bla bla kai 4km sto konter....

exo na sas kano mia erotisi

as theorisoume pos to golf itan panta kalitero apo to ekastote orolla auris

to xereste?

re mages diavazo ta provlimata k apo tin mia klaio apo ta gelia

k an imoun stin thesi sas tha eklega apo aganaktisi

diladi an einai na fovaste na to anoixete na to prosexete san ta matia sas na na na na

kai parola auta na pernete moter skastres emvola sto xeri

an einai na kanoun san koudounistres ti na po

80 ps exei to kakomiraki to corolla alla oudepote fovithika na min paei kofti

apo polla anevasmata 4is se 5is pou telika apodeixtikan katevasmata se 3i!!!!exo dei 8k+ rpm

to corolla ekei

mexri kai se potami exei bei kai exei paei me tis pantes

auto ekei tpt

se ena servis tous zitisa alagi psigeiou se ena sinergeio kai tin ekanan

den evalan nero kai piga 35km poreia patra -aigio kai auto ekei den espase

ladia ana 20-30 xiliades km ta exo xexasei polles fores gt apla einai corolla

auto ekei tpt

to tablo exei faei apeires bounies..... alla akoma adexei

gia 4xronia foititis filoxenouse kamia 5ara atoma

skuli to corolla

apeires fores pirakia apo katestramena venzinadika

sta @@ mas ena gemisma me 100ara kai auto tpt

xeirofrena stin imerisia diataxi kai para polla

lastixa ana 6 mines!!!

koftes mia zoi

auto ekei tpt

kai alla polla para polla

to erotima einai to exis

to xereste?

gt stin idia moira me esas eimai parelava auris ton 19500 E

epla theoro malakia tosa lefta kai na sas ta trone ta sinergeia

kalitera na sas ta trone oi poutanes

kai min m pei kapoios...'exo lefta kai den me noiazei' gt an eixes lefta den tha epernes 1400ari

kai den tha klegosoun se ena foroum ti zimies vgazei to amaksi sou

tespa

opoios bei ston kopo as m apantisei

den kano flame

na eiste kala k kala xiliometra

φιλε καλησπερα..μαλον εισαι απο τους τυχερους...γιατι εμας το αθανατο starlet :whistling: ιδιο μοντελο με το δικο σου μας αφησε στο ΔΡΟΜΟ σε διαστημα 5 μηνων 2 φορες.τη μια απο ντρισιμπιτερ και αντλια στη ποσειδονος με 100 χλμ και πηγαμε να σκοτωθουμε..... και αλλη μια απο διναμο στο χιλτον

απεξω....με μολις 115.000χλμ....και για να μη σου πω για τα λαδια που καιει απο τα 80.000 χλμ και μετα..

ααααααα και η πλαφονιερα μας χαλασε και ο αναπτηρας....... και η εταζιερα εσπασε το ενα αυτακι και ειναι στον αερα και η κλειδαρια του πορτ μπαγκαζ θελει αλαγμα δεν κλεινει καλα...

κατα τα αλλα αθανατο :rofl:

Edited by panosss
Link to comment
Share on other sites

μα καλα δεν τα βλεπεις πιο πανω ? Εκτος αν και εννοεις αυτα που εσβησαν για λογους χ ψ ω , ενα πραγμα σαν τα ουφο που ερχονται και φευγουν thumbsdown.gif

Link to comment
Share on other sites

ρε guys που πηγαν τα posts?

για ποια ποστ μιλας καθως δεν σβηστηκε κανενα (τουλ απο εμενα οποτε λυσε μου την απορια)

μα καλα δεν τα βλεπεις πιο πανω ? Εκτος αν και εννοεις αυτα που εσβησαν για λογους χ ψ ω , ενα πραγμα σαν τα ουφο που ερχονται και φευγουν thumbsdown.gif

τι εννοεις?εχεις καποιο παραπονο?αν ναι πες το διαφορετικα ασε τους υπανιγμους

Link to comment
Share on other sites

Guest Karaman

αζί της.

Το GOLF είναι από την άλλη πλευρά η γκόμενα που βλέπεις στον δρόμο και θέλεις να πας στο κρεββάτι μαζί της όσο τίποτε. Θα σου αφήσει ένα τεράστιο χαμόγελό μόλις βρεθείς μαζί της αλλά εάν στραβώσει μαζί σου θα σε αφήσει στα κρύα του λουτρού χωρίς δεύτερη κουβέντα.

...να συμπηρωσω και οτι οσες φορες σου κανει απιστιες παντα την συγχωρεις και για καποιο λογο παλι την γουσταρεις.!!! Και οπιος σου την κακολογησει μαλλον δεν εχει πεσει στο κρεβατι μαζι της!!!!!!!! 8):excl:

Link to comment
Share on other sites

για ποια ποστ μιλας καθως δεν σβηστηκε κανενα (τουλ απο εμενα οποτε λυσε μου την απορια)

Μεσημεριανες ωρες.. Ενα δικο μου, του Stelios Golf_6 κ του peolinio.... Δεν νομιζω να ηταν κατι μεμπτο, offtopic ναι!

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.



×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.