Jump to content
vagva

Αλλαγή ράδιο Cd

Recommended Posts

Για όσους θέλουν να αλλάξουν το εργοστασιακό ραδιο cd ή κασετόφωνο ύπαρχουν διάφορα κιτ για να καλίψουν το κενό...παραθέτω 2 φώτο

και αυτό

post-2198-1127121937_thumb.jpg

post-2198-1127122001_thumb.jpg

Edited by vagva
Link to comment
Share on other sites

εμενα το δικο μου εχει το κασσετοφωνο ρε γαμωτ και μου την εχει δωσει πολυ ασχημα.δε θελω να κανω κατι παραπανω στο θεμα του ηχου,οποτε θα με ικανοποιουσε οπως ειναι αρκει να επαιζε ενα cd ρε παιδι μου...

αν αποφασισει καποιος να πουλησει το δικο του το αγοραζω...

Link to comment
Share on other sites

Yπαρχουν αρκετα απλα και φθηνα cd player Θανο.

Ριξε και μια ματια στις αγγελιες και θα βρεις πιστευω.

Link to comment
Share on other sites

αν θες το εργοστασιακό υπάρχει που παίζει και mp3 αλλά νομίζω θα σκάσεις πολλά για new....με πολύ λιγότερα χρήματα όπως λεεί και ο κώστας μπορείς να βρείς άνετα ...δεν θα διακινδύνευα να πάρω δεύτερο χέρι έστω και εργοστασιακό...

Link to comment
Share on other sites

απλα δε θελω να φαινεται ξεακρφωτο ρε γαμωτο...

το ειδα με αλλο ραδιο και δε μου αρεσει εμφανισιακα,γι'αυτο λεω για το εργοστασιακο...

υπαρχει στις αγγελιες cd beetle?

Link to comment
Share on other sites

ε οκ με το κιτ κάπως γίνεται πιο ρετρό...δεν είναι και πολύ ξεκάρφωτο...γενικά δεν ξέρω αν πουλάνε second hand εδω Ελλάδα...ebay κάτι θα βρείς...

Καταρχάς καλησπέρα σε όλους,newbie του φόρουμ εδώ

Τhano επειδή και εγώ έχω μοντέλο με ραδιοκασετόφωνο,έχω να σου προτείνω την εξής λύση (κάτι που εφαρμόζω από τότε που το αγόρασα). Πήγαινε σε ένα κατάστημα με ηλεκτρονικά ή είδη μουσικής και αγόρασε μια κασετούλα με καλώδιο. Το ένα μέρος του καλωδίου είναι εφαρμοσμένο πάνω στη κασέτα και δεν αφαιρείτε, ενώ το άλλο έχει έξοδο σαν αυτή που έχουν τα ακουστικά απο mp3 player / discman. Έτσι είτε αγοράζοντας ένα απλό discman,είτε mp3 player (εγώ το έχω κάνει με i-pod) θα μπορείς να το συνδέσεις και να κάνεις άνετα τη δουλειά σου :lol: Φτιάξε έτοιμες playlist και άσε το mp3 να παίζει.

Για μένα συμφέρει και οικονομικά και πρακτικά (το cd έχει 10 ή 300 τραγούδια,ενώ το ipod 4 gb (αναλόγως βέβαια))

Hope να βοήθησα!

Link to comment
Share on other sites

Φιλε Μαριε καλωσορισες!!

Αν θελεις περνα μια απο το Παρουσιαση Νεων Μελων να σε καλωσορισουμε και επισημα. :lol:

Link to comment
Share on other sites

φιλε μου κι εγω ετσι ακριβως το λειτουργω :D

Φίλε μου έχω το CD player της Blaupunkt που δινει η VW με το POLO

Δεν είναι και κανένα τρελό μηχάνημα αλλά τεροιάζει με τον φωτισμό

Το μόνο που κάπου κάπου πήδαγε σε λακούβες αλλά μάλον ήτανε λόγο σκληρής ανάρτησης

Με ένα 40€ είναι δικό σου και στο περνάω αν θέλεις

Έχει περίπου 3 μήνες να παίξει οπότε πρώτα το δοκιμάζεις και μετά το πληρώνεις

Αν δεν κάνω λάθος πρέπει να βάλεις και ένα κάλυμα για να μη φαίνεται το κενό που θα αφήσει το εργοστασιακό κανένα 10€ το πολύ νομίζω

Edited by drspeed
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.