Jump to content
xagios

Σωληνακια Παροχης Καυσιμου

Recommended Posts

ΓΕΙΑ σας και απο εμενα μετα απο πολυ καιρο θα ηθελα τη βοηθεια σας ..τρυπησε το ενα απο τα 3 σιδερενια σωληνακια που φερνουν καυσιμο κλπ..και συγκεκριμενα αυτο που φερνει την βενζινη [μιλω παντα για τα σιδερενια που ερχονται απο την αντλια μεχρι λιγο πριν την μηχανη].Εγινε μια προχειρη επισκευη απο συνεργειο αλλα εμενα δεν μου καθεται καλα γιατι η επισκευη ειναι ακριβως στο χωρο της μηχανης και οταν ειχε τρυπησει η βενζινη χυνοταν πανω της.Ρωτησα στην αντιπροσωπεια και μου ειπαν 160ε για το σετ [ειναι τρια]+τα εξοδα εργασιας που ειναι αρκετα δυσκολη κλπ..μπορω να βαλω κανενα σωληνακι υψηλης πιεσης ...η πρεπει μονο το γνησιο και αν μονο το γνησιο, μπορουμε να μαθουμε κωδικο προιοντος για να το ψαξω λιγο ?Ευχαριστω για την οποια βοηθεια σας

Edited by xagios
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα φιλε μου!!

Ακριβως το ιδιο προβλημα ειχα και εγω.

Ειναι συνηθισμενο προβλημα στα αυτοκινητα με καθετα τοποθετημενο το μοτερ,οπως τα δικα μας και τα Α4 για τον λογο οτι η τουρμπινα ειναι ακριβως απο πισω και κατω απο αυτα τα σωληνακια και με τον καιρο ξεραινονται και ανοιγουν.

Ετσι χυνοταν και εμενα στον δρομο η βενζινη.

Τα αλλαξα σε μη εξουσιοδοτημενο συνεργειο με σιλικονης αν θυμαμαι καλα και εκτοτε δεν εχω κανενα προβλημα.

Βεβαια καλο θα ειναι να ρωτησεις και τον μηχανικο ποιο πρεπει να βαλει σαν τυπο για το σωληνακι για να εισαι ησυχος.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα φιλε μου!!

Ακριβως το ιδιο προβλημα ειχα και εγω.

Ειναι συνηθισμενο προβλημα στα αυτοκινητα με καθετα τοποθετημενο το μοτερ,οπως τα δικα μας και τα Α4 για τον λογο οτι η τουρμπινα ειναι ακριβως απο πισω και κατω απο αυτα τα σωληνακια και με τον καιρο ξεραινονται και ανοιγουν.

Ετσι χυνοταν και εμενα στον δρομο η βενζινη.

Τα αλλαξα σε μη εξουσιοδοτημενο συνεργειο με σιλικονης αν θυμαμαι καλα και εκτοτε δεν εχω κανενα προβλημα.

Βεβαια καλο θα ειναι να ρωτησεις και τον μηχανικο ποιο πρεπει να βαλει σαν τυπο για το σωληνακι για να εισαι ησυχος.

σε ευχαριστω για την απαντηση σου αν ειναι ευκολο μπορεις να μου δωσεις κανενα τηλεφωνο η ονομα συνεργειου απο ΑΘΗΝΑ γιατι εδω στο ΒΟΛΟ τα βλεπω λιγο δυσκολα [αν ξερεις στειλε μου pm]

Edited by xagios
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.