Jump to content
Sarul

Προβλημα Η Κομπλεξ?

Recommended Posts

καλησπερα παιδια εχω ενα προβλημα αν ειναι ... η κομπλεξ δικο μου.απλα παρατιρησα προχτες οπος οδηγουσα ευθηα στον δρομο και ζαζευα επεσε το ματι μου στο τιμονι και ειδα οτι παι ελαχιστα προς τα δεξια οχι οτι εχει κλισι και με τραβαη δεξια κανονικα ευθια το αμαξι αλλα το τιμονι αντι να ειναι κοκαλο ευθηα εχει ενα τακ κλισι δεξια αν με καταλαβενετε τι εννοω.εκτος και ειναι ισο και μ φενετε τι να πο.παντοσ ευθηα παι το αμαξι δεν εχει προβλημα. μηπος καποιος εχει παρατηρησει κατι αντισοιχο....?

Link to comment
Share on other sites

Ωχει δαιν άιχο παρατοιρείσι κάτει..

Link to comment
Share on other sites

Κωλόπαιδο και παλιοχαρακτήρας, εριστικός και τεντυμπόης

Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει το ενδεχόμενο το τιμόνι να μην είναι τοποθετημένο σωστά ; Γιατί από οτι λέει ο πατριώτης το αμάξι δεν παίρνει καμία κλίση στον δρόμο..

Link to comment
Share on other sites

Δεν νομιζω να φταινε τα ματια σου.Στα πενταρια πολλοι ειχαμε το ιδιο θεματακι με το τιμονι.Ειχε μια κλιση αριστερα.Το δικο μου ακομα την εχει.Δεν εχω ασχοληθει.Μολις αλλαξω λαστιχα θα το ευθυγραμμισω.Κατα τα αλλα μια χαρα ευθεια παει.

Edited by NASOS_ea
Link to comment
Share on other sites

παιδια τα μισα golf scirocco ειναι ετσι ...δεν ειναι τιποτα ... μου το επιβεβαιωσε ο μηχανικος της ΕΤΕΑ ... εμενα ετσι ειναι ενα κλικ δεξια

Link to comment
Share on other sites

Εμενα νομιζω κανει ειναι ενα κλικ αριστερα αλλα δεν ασχολουμε ....

Link to comment
Share on other sites

Με Golf VI και 15000 km, μετά από 4 ευθυγραμμίσεις...εξακολουθεί το τιμόνι να πρέπει να είναι ελαφρά στραμένο προς τα αριστερά για να πάω ευθεία...δεν γίνεται τίποτα, πρόκειται για κατασκευαστικό σφάλμα ή στραβοβιδωμένο τιμόνι...

Link to comment
Share on other sites

παιδια τα μισα golf scirocco ειναι ετσι ...δεν ειναι τιποτα ... μου το επιβεβαιωσε ο μηχανικος της ΕΤΕΑ ... εμενα ετσι ειναι ενα κλικ δεξια

οι ετεα εχει πουλησει τα μισα golf scirocco και το ξερει ο μηχανικος της?καμμια ευθυγραμμιση θα θελει..μπηκε ενας να γραψει το προβλημα του και καταληξαμε σε κατασκευαστικο λαθος!!!!μην πανικοβαλεται τον κοσμο!!

Edited by GazofGT
Link to comment
Share on other sites

παιδια σας ευχαριστω πολυ ολους σας που μ λισατε το κομπλεξ γιατι με το παραμικρο στραυονο σε οτι προβληματικο βρισκω στο αμαξι...παντος οσα και προβληματα να εχει το μπουρδελο εκει παλι θελω να το οδηγαο και να το χερωμαι ειναι πολυ εθηστικο στην οδηγηση new_iloveyou.gif καλες βολτες σε ολου σας και παλι ευχαριστω :thumbsup:

Link to comment
Share on other sites

παιδια σας ευχαριστω πολυ ολους σας που μ λισατε το κομπλεξ γιατι με το παραμικρο στραυονο σε οτι προβληματικο βρισκω στο αμαξι...παντος οσα και προβληματα να εχει το μπουρδελο εκει παλι θελω να το οδηγαο και να το χερωμαι ειναι πολυ εθηστικο στην οδηγηση new_iloveyou.gif καλες βολτες σε ολου σας και παλι ευχαριστω :thumbsup:

μια χαρα ειναι το αμαξι και ουτε αισθητο ειναι..απλως μερικοι εδω μεσα λενε οτι τους κατεβει και αγχωνουν τον κοσμο!!καλες βολτες να εχεις φιλε!!!

Link to comment
Share on other sites

Οτι μας κατεβει ...το οτι το πηγα συνεργειο,αλλαξα κρεμαγιερα μαζι με εμενα αλλα 2 ατομα απο εδω.....επιβεβαιωνει και ο φιλος απο πανω οτι εκανε τοσες ςυθυγραμισεις κτλ.....και λεμε οτι μας κατεβει ? ...Μπες και στο *club ...να δεις και εκει τι λενε ...και σταματα να κανεις τον εξυπνο και να πετας πυροτεχνηματα .

υγ Τα ιδια μου ειπαν και στο μανδυλα.

Edited by kouliss
Η αναγραφή άλλων φορουμ είναι αντίθετη με την πολιτική χρήσης του Hellenic VWClub. Ευχαριστούμε για την κατανόηση.
Link to comment
Share on other sites

Οτι μας κατεβει ...το οτι το πηγα συνεργειο,αλλαξα κρεμαγιερα μαζι με εμενα αλλα 2 ατομα απο εδω.....επιβεβαιωνει και ο φιλος απο πανω οτι εκανε τοσες ςυθυγραμισεις κτλ.....και λεμε οτι μας κατεβει ? ...Μπες και στο *club ...να δεις και εκει τι λενε ...και σταματα να κανεις τον εξυπνο και να πετας πυροτεχνηματα .

υγ Τα ιδια μου ειπαν και στο μανδυλα.

δηλ.το εχει προβλημα με μια μικρη κλιση εχει σιγουρα προβλημα κρεμαργιερας?και εγω εχω φιλους με δυο golf φιλο με scirocco θειο με jetta και δεν εχουν κανενα προβλημα ..καλα ολοι μερα στην αντιπροσωπια πας και ρωτας?γραφει κατι καποιος και λεμε κατασκευαστικο λαθος κατευθειαν!!!αυτος που γραφει για τις 4 ευθυγραμμισεις εγραψε αυτο μονο και μετα ειπε κατασκευστικο λαθος απο μονος του δεν εχει παει να ρωτησει στη αντιπροσωπια να δει τι ειναι...

Edited by kouliss
Η αναγραφή άλλων φορουμ είναι αντίθετη με την πολιτική χρήσης του Hellenic VWClub. Ευχαριστούμε για την κατανόηση.
Link to comment
Share on other sites

ρε φιλε αστο σου λεω..διαβασε τα ποστ μου να καταλαβεις γιατι ημουν ολη μερα αντιπροσωπεια...και καφε ηπια με αλλα μελη απο εδω και μιλησαμε..φαντασου οτι ολοι για ιδιο προβλημα πηγαμε (golf 6 προβλ δισκο πλατο κρεμαγιερα)...

Δεν ειπα κατασκευαστικο λαθος...απλα δεν ξερω τι επαθαν οι γερμανοι τελευταια ...

(Δες το πολο 1.2 tsi τι προβλημα αντιμετωπιζει με σβησιματα στα φαναρια,εξστρατεια καναμε στα μεγαλυτερα φορουμ του κοσμου...ΜΟΝΟ στην Ελλαδα τετοιο προβλημα ..και ειναι ανεξαρτητο απο την βενζινη ...αρα κατι τρεχει.)

(Τα ιδια με τα προβληματα κρεμαγιερας ΜΟΝΟ εδω ....) Για να λεω κατι ετσι το εχω ψαξει οσο δεν παιρνει. Θες να σου πω οτι ημουν μπροστα σε εξαγωγη δισκοπλατο και το ρουλεμαν βγηκε κοματια ...13.000χιλιομετρα) και το αλλο που εβαλαν ειχε καποια προστατευτικα γυρω γυρω ? Ξερει τι ειπε ο τεχνικος "Τι εχουν παθει οι γερμανοι ρε τελευταια " ...

Σου ευχομαι να ειναι τα παντα απροβληματιστα φιλε μου... γιατι αν πεσεις στην περιπτωση (??) θα εχεις να αντιμετωπισεις πολυ ενοχλητικες συμπερυφορες.Και θα κυκλοφορεις με κασετοφωνακι για να μη σε λενε αλλα πριν και αλλα μετα οι τενχικοι συμβουλοι .

Οσο για το τιμονι ....εμενα ειναι 1.5-2 μοιρες δεξια ...3 αντιπροσωπειες πηγα ...μεχρι που καταλαβα οτι ετσι ειναι!

http://www.*μη επιτρεπόμενο @ URL*/forum/viewtopic.php?f=25&t=807&start=70 Διαβασε και εδω .

Link to comment
Share on other sites

εισαι ατυχος μαλλον με το αυτοκινητο και αν εχεις παθει αυτα και με το δικιο σου να εχεις παραπονα απο το αυτοκινητο και απο αντιπροσωπιες...μηπως αυτο το κοστος παραγωγης που λεγανε για το golf 6 εχει αντικτυπο και στην αξιοπιστια..τελικα τα πενταρια θα αποδειχτουν πιο αξιοπιστα τελικα B) ...λες η Μερκελ να μας στελνει χαλασμενα αυτοκινητα στην Ελλαδα :angry:..ξερεις τι εχω ακουσει αλλα δεν ξερω αν ισχυει οτι οι Γερμανοι ξερουν για κατασκευαστικα προβληματα και οτι υπαρχουν μερικοι αντιπροσωποι Ελληνες που αγοραζουν αυτα και τα πλασαρουν για μεγαλυτερο κερδος!!!τελως παντων σου ευχομαι να μην ξανααντιμετωπισεις κανενα προβλημα :thumbsup:(επισης δεν ανοιγει το link)

Edited by GazofGT
Link to comment
Share on other sites

...το κοστος αφορουσε διαδικασιες συναρμολογησης εσωτερικου κυριως που αυτο ειναι ποιο χρονοβορο ...αντι για βιδες εχει περισσοτερα κλιπς κτλ ...Τα μηχανικα μερη σαφως ειναι βελτιωμενα . Το προβλημα με τα δισκο πλατο και τα ρουλεμαν τους ειναι γνωστο και στο 5αρι (δες στο "μεταδοση") ...Τωρα για την κρεμαγιερα δεν ξερω τι εγινε...παντως πολλα Α3 ειχαν το φαινομενο..αρκετα γενικευμενη η εμφανιση του . Και πανω απο ολα δεν μιλαμε για προβλημα οτι δεν μπορει να κινηθει το αμαξι...απλα ειναι προβλημα αισθησης...το οποιο οδηγωντας kai 3 5αρια(140-170gt) διαπιστωσα οτι ειναι "χαρακτηριστικο του συστηματος συμπλεξης του golf " ...Και οντως ετσι ειναι ...απλα οδηγωντας αλλα αυτοκινητα εξισου καλα και με μεγαλυτερη αξια απο 23.000 ευρω δεν ειχα ποτε τετοια αισθηση ...τι να πω να πω για τα συγχρονιζε 2ας ??Το προβλημα με τα παραθυρα γενικως στα golf ? ... Τα διαβαζουμε ολοι...Η γνωμη μου ειναι οτι πολλα πραγματα διορθωνονται απλα πρεπει να ξερει ο μηχανικος οτι πχ Υπαρχει cd ειδικο για ευθυγραμιση στο golf 6 ,Βαλβολινες προσπαθουμε να βαλουμε λιγες παραπανω απο οσο πρεπει ...επαναρυθμιση σασμαν μετα τα πρωτα 15.000χιλ σε καθε αυτοκινητο ... Γιατι εγω χρειαστηκε να ειμαι απο πανω τους μονο οπλο δεν κρατουσα για να κανουν μια δουλεια σωστα. Γενικα υπαρχει κριση αξιοπιστιας στα γερμανικα ...εδω ο ιαπωνας και εχει ξεπεσει με τραγικα προβληματα στα τουρκικα yiaris kai auris . Το μονο αυτοκινητο που αξιζει τα χρηματα του για μενα μηχναολογικα ειναι το Gti (σασμαν,μεταδοση,κρεμαγιερα,συμπλεξη) επισης το s3 η και το Α3 2.0 μοιραζωνται τα ιδια υποσυστηματα μεταδοσης. Επισης bmw σειρα 1 εχει φοβερο τιμονι -σασμαν -κρεμαγιερα-συμπλεξη ...Απλα μου την εδωσε οτι με κοροιδεψαν οτι το 6 φοραει νεο σασμαν και νεα κρεμαγιερα και δισκο πλατο απο το 5 ...πωλητης το ειπε αυτο...

Link to comment
Share on other sites

στο δικο μου GT αν και απο τα πρωτα μοντελα το μονο προβλημα ηταν η σκαστρα απο τοτε και για 45000 μεχρι τωρα δηλ. μονο ενα τριξιμο στο συμπλεκτη το οποιο σταματησε μονο του!!!δεν ακουγεται κανενας θορυβος απο κρεμαργιερα κιβωτιο κλπ ουτε εχει αναψει λαμπακι για τιποτα!!!ολα λειτουργουν μπορω να πω οπως το πηρα και να φανταστεις οτι το εχω σκισει απιστευτα μερικες φορες ακομα και καλοκαιρι :thumbsup: ...ειναι καθαρα θεμα τυχης τελικα!!!παντως σε αντιπροσωπιες ειναι αληθεια η αμαθεια τους ειναι απιστευτη και πολλα προβληματα χειροτερευουν ή δεν ανακαλυπτονται καν!!

Link to comment
Share on other sites

για το τριξιμο βγηκε καινουρια αντλια να ξερεις εγω την αλλαξα...

Link to comment
Share on other sites

δηλ.το εχει προβλημα με μια μικρη κλιση εχει σιγουρα προβλημα κρεμαργιερας?και εγω εχω φιλους με δυο golf φιλο με scirocco θειο με jetta και δεν εχουν κανενα προβλημα ..καλα ολοι μερα στην αντιπροσωπια πας και ρωτας?γραφει κατι καποιος και λεμε κατασκευαστικο λαθος κατευθειαν!!!αυτος που γραφει για τις 4 ευθυγραμμισεις εγραψε αυτο μονο και μετα ειπε κατασκευστικο λαθος απο μονος του δεν εχει παει να ρωτησει στη αντιπροσωπια να δει τι ειναι...

Οι αντιπροσωπείες είναι αρκετά ηλίθιες για να σου λένες ότι φταίνε τα λάστιχα, ο δρόμος, ότι δεν το βλέπουν...

Τώρα αν είναι ή όχι κατασκευαστικό λάθος δεν νομίζω ότι παίζει ιδιαίτερο ρόλο στην συζήτηση μας...το πρόβλημα υφίσταται, είτε είναι εκ γενετής είτε επίκτητο...

Link to comment
Share on other sites

για το τριξιμο βγηκε καινουρια αντλια να ξερεις εγω την αλλαξα...

αντλια τι ακριβως?εχει σταματησει το τριξιμο βεβαια αλλα για πες...

Link to comment
Share on other sites

βγηκε οδηγια τον ιανουαριο ... οτι οσες ανλιες νερου τριζουν (αυτο που λεμε σκουριασμενη κουνια κατα την αποτομη επιταχυνση στισ 2.500στροφες) να αλλαζεται με ΝΕΟ ανταλακτικο .Εγω το αλλαξα και κανει πολυ γαματο και διαφορετικο ηχο .

Link to comment
Share on other sites

καμμια σχεση με αυτο...τριξιμο στο συμπλεκτη στο διχαλο..μου καναν ενα γρασαρισμα και τελος μιση ωρα δουλεια!!!ουτε σκουριασμενες κουνιες ουτε τραμπαλες :whistling: ..καλα λεω εγω και δεν με ακουει κανεις οτι τα golf 6 εχουν ΠΟΛΛΑ ΠΕΡΙΣΣΟΤΕΡΑ ΠΡΟΒΛΗΜΑΤΑ!!το GT μου αν και πρωτα μοντελα ζει και βασιλευει :p

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.