Jump to content
Sarul

Προβλημα Η Κομπλεξ?

Recommended Posts

http://www.autotriti.gr/news/preview_news_114.asp?NEWS_DATA_ID=95850

εδω να δειτε τι κομπλεξ εχουν οσοι δεν εχουν vw.ολη την ωρα το μονο που κανουν ειναι να λενε ανακριβιες κατα.

μπειτε ρε και γραψτε κατι γιατι εχω βαρεθει να διαωαζψ ανακριβιες και εφτασαν στο σημειο να πουνε πως η τουρμπινα ειναι αναλωσιμο και πως οι κινητηρες μας αντεχουν μονο 70,000χιλ.....

Link to comment
Share on other sites

εχουμε σοβαροτερα θεματα να ασχοληθουμε απο το να απανταμε στον αλλο προσπαθωντας να τον πεισουμε οτι εχει λαθος γνωμη.θα κερδισουμε τιποτα απο την κοσμοκαρ αν το κανουμε;μαλλον οχι.ας τα θαβουν οσο θελουν λοιπον.δεν δινω μια. music.gif

Link to comment
Share on other sites

εχουμε σοβαροτερα θεματα να ασχοληθουμε απο το να απανταμε στον αλλο προσπαθωντας να τον πεισουμε οτι εχει λαθος γνωμη.θα κερδισουμε τιποτα απο την κοσμοκαρ αν το κανουμε;μαλλον οχι.ας τα θαβουν οσο θελουν λοιπον.δεν δινω μια. music.gif

εσύ όχι.Κάποιοι άλλοι όμως?

Link to comment
Share on other sites

ο καθε πικραμενος γραφει την αποψη του http://www.autotriti.gr/news/preview_news_114.asp?NEWS_DATA_ID=95850 αν τελικα αυτο που γραφει αποτελει αποψη η ενδομυχη κακια η και βλακεια.Dr απολαυσε το GTI σου και ασε τους κοντοφθαλμους μονοφθαλμους και τυφλους να λενε τις αερολογιες τους γιατι ουτε ενα λεπτο δεν αντεξα να διαβαζω τις @#@$ στο site ποσο μαλλον να κατσω να τους μιλησω κιολας.

Link to comment
Share on other sites

http://www.autotriti.gr/news/preview_news_114.asp?NEWS_DATA_ID=95850

εδω να δειτε τι κομπλεξ εχουν οσοι δεν εχουν vw.ολη την ωρα το μονο που κανουν ειναι να λενε ανακριβιες κατα.

μπειτε ρε και γραψτε κατι γιατι εχω βαρεθει να διαωαζψ ανακριβιες και εφτασαν στο σημειο να πουνε πως η τουρμπινα ειναι αναλωσιμο και πως οι κινητηρες μας αντεχουν μονο 70,000χιλ.....

μα η τουρμπινα ΕΙΝΑΙ αναλωσιμο closedeyes.gif

Link to comment
Share on other sites

μα η τουρμπινα ΕΙΝΑΙ αναλωσιμο closedeyes.gif

αυτό δεν ισχύει.Σα να λέμε ότι ο κυλινδρος είναι αναλώσιμο.

Τα μπεκ είναι αναλώσιμα.Τα φίλτρα ναι.Το σασμάν, ο κινητήρας, τα διαφορικά, το βολάν κλπ μηχανήματα μετάδοσης και παραγωγής ισχύος δεν είναι αναλώσιμα.Κακώς κάποιοι θεωρούν το δισκοπλατώ αναλώσιμο.Δεν είναι και χαλάει από κακή χρήση.Στο παλιό μου αμάξι, μάζντα 323 20 ετίας, με 170.000χλμ, δεν έχει αλλάξει δισκοπλατώ.

Link to comment
Share on other sites

αυτό δεν ισχύει.Σα να λέμε ότι ο κυλινδρος είναι αναλώσιμο.

Τα μπεκ είναι αναλώσιμα.Τα φίλτρα ναι.Το σασμάν, ο κινητήρας, τα διαφορικά, το βολάν κλπ μηχανήματα μετάδοσης και παραγωγής ισχύος δεν είναι αναλώσιμα.Κακώς κάποιοι θεωρούν το δισκοπλατώ αναλώσιμο.Δεν είναι και χαλάει από κακή χρήση.Στο παλιό μου αμάξι, μάζντα 323 20 ετίας, με 170.000χλμ, δεν έχει αλλάξει δισκοπλατώ.

ισως οχι αναλωσιμο αλλα περιφερειακο με οριο ζωης πολυ μικροτερο απο αυτο του ιδιου του μοτερ :thumbsup:

Link to comment
Share on other sites

Εγώ δεν καταλαβαίνω το εξής, γιατί κάθε φορά ξεφεύγετε από την ουσία του τόπικ και αρχίζετε να γράφετε ο καθένας το κοντό του και το μακρύ του.. δεν θέλω να προσβάλω κανέναν απλά αυτό το παρατηρώ σε κάθε τόπικ που διαβάζω σε αυτό το φόρουμ..

Link to comment
Share on other sites

Εγώ δεν καταλαβαίνω το εξής, γιατί κάθε φορά ξεφεύγετε από την ουσία του τόπικ και αρχίζετε να γράφετε ο καθένας το κοντό του και το μακρύ του.. δεν θέλω να προσβάλω κανέναν απλά αυτό το παρατηρώ σε κάθε τόπικ που διαβάζω σε αυτό το φόρουμ..

ενώ εσύ, εδώ,είσαι ον-τόπικ?

τουλάχιστον δεν ενοχλήσαμε και κανένα.Και δε σπαμμάραμε, αντίθετα με σένα.

ισως οχι αναλωσιμο αλλα περιφερειακο με οριο ζωης πολυ μικροτερο απο αυτο του ιδιου του μοτερ :D

συμφωνώ.-

τώρα αν στο γκολφ το περιφερειακό έγινε αναλώσιμο...τι να πω

Link to comment
Share on other sites

Ναι ρε μαν δεν είμαι off topic αλλά ούτε και on απλά αν δεν κατάλαβες, βρήκα την ευκαιρία να γράψω αυτό που με ενοχλεί για αυτό που γίνεται και στο συγκεκριμένο τόπικ. Αν θες να μου απαντήσεις στείλε πμ, μην γεμίζουμε τζάπα σελίδες εδώ.

Link to comment
Share on other sites

παντος παιδια κριμα τοσα λεφτα αμαξι και να εχει τετιο προβλημα με το τιμονι .... και αν δεν φιαχνετε οπος λει ο φιλος ..... τι να πο did τσαμπα τα λεφτα που εδοσα για το αμαξι?τι να τοθ κανο τορα ζιγοσταθμισης και ευθιγραμισης και να δοσο τσαμπα λεφτα? ελεος did

Link to comment
Share on other sites

καλισπερα.μπας και βρηκε κανενας λυση για το τιμονι πως φιαχνετε κτλ.?

Edited by Sarul
Link to comment
Share on other sites

Ο σωστός τρόπος ευθυγράμμισης εκτός του ότι χρειάζεται σωστό μηχάνημα, εκτός του ότι θέλει τις σωστές γωνίες, πρέπει να γίνεται με 2 άτομα!

Το έχω ξαναπεί παλαιότερα!

Ένα άτομο από κάτω από το αμάξι να ρυθμίζει τις γωνίες και το διαγνωστικό μηχάνημα, και ένα δεύτερο να κάτσει στο τιμόνι την ώρα του "ηλεκτρονικού κεντραρίσματος" του τιμονιού για να το κρατάει στην ευθεία!!!

Συνήθως την ώρα του ηλεκτρονικού κεντραρίσματος του τιμονιού, οι μηχανικοί-τζιμάνια των συνεργείων βάζουν ένα "απλό κοντάρι" στο τιμόνι για να το σφηνώσουν με το πάτωμα έτσι ώστε να μείνει ευθεία!

Αλλά μαντέψτε: ΠΟΤΕ δεν μένει ευθεία ένα κοντάρι!!!

Δυο άτομα λοιπόν όπως περιγράφω να κάνουν ευθυγράμμιση και αν γίνεται ο ίδιος ο οδηγός να βρίσκεται στο τιμόνι όταν χρειαστεί για να κρατήσει αυτός το τιμόνι ευθεία όπως το βλέπει με τα μάτια του!

Εδώ: http://www.golfmkv.n...og/archives/39# έχει και τις γωνίες ευθυγράμμισης των αμαξιών μας (Euro Specs) για επαλήθευση με τα "συνεργεία".

Edited by ta6ape
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.