Jump to content
Σπύρος

Cruise Control

Recommended Posts

Σήμερα παράγγειλα το ανταλλακτικό για να μπεί το Cruise Control στο POLάκι μου. Η τιμή του ανταλλακτικού είναι ¤ 78,00 και η εργασία για την τοποθέτηση είναι 100,00. Για να μπει χρειάζονται περίπου 3 ώρες. Πιστέυω είναι κάτι που αξίζει ιδίως για αυτούς που κάνουν ταξίδια. :huh:

Link to comment
Share on other sites

πολυ καλη κινηση σπυρο..και γω θα το ηθελα αλλα τα λεφτα που ζητανε εδω στο μανδυλα ειναι υπερβολικα για την τσεπη μου.σιγουρα παντως ειναι τρομερα ξεκουραστο και κερδιζεις και σε οικονομια.

Link to comment
Share on other sites

Ρε πελάτη Σπύρο μου αρέσει που είσαι και γνωστός εκεί! Πολλά τα λεφτά για εργασία!

ΧΑΧΑΧΑΧΑ εμένα που μου ζήτησαν 121,00€ για τα εμπρός τακάκια!!!!

ΑΛΕΚΟΟΟΟΟ....

Link to comment
Share on other sites

Βασικα ο Γιωργος καπου μπερδευτηκε.

Γιωργο σου ειχα πει οτι ειναι καπου 230 για το Sportline, και καπου 370 για το trend και comfort.

Ρε Σπυρο. Δωσε μας μερικες info που και τι...

Εγω μιλαω για εργοστασιακο παντα, και το σκεφτομαι πολυ σοβαρα.

Link to comment
Share on other sites

Βασικα ο Γιωργος καπου μπερδευτηκε.

Γιωργο σου ειχα πει οτι ειναι καπου 230 για το Sportline, και καπου 370 για το trend και comfort.

Ρε Σπυρο. Δωσε μας μερικες info που και τι...

Εγω μιλαω για εργοστασιακο παντα, και το σκεφτομαι πολυ σοβαρα.

α πασο τοτε..θυμομουν οτι δεν ειχε τοση διαφορα.

εσυ ξερεις :lol:

Link to comment
Share on other sites

Ας είναι καλά ο Stoilas που μετά από τρελό research σας είπε ότι γίνεται αλλά και πώς. Αν είχα vag-com το έκανα και μόνος μου, είμαι μεγάλο άτομο τελικά.

Σε αυτό το ίντερνετ αν ξέρεις να κάνεις 2-3 κλικ βρίσκεις τα πάντα!

Link to comment
Share on other sites

δηλαδη μπαινει και σε golf ? με περιπου ιδια τιμη να φανταστω ?

Ναι μπαίνει. Πρίπου ίδια τιμή.

Ρε πελάτη Σπύρο μου αρέσει που είσαι και γνωστός εκεί! Πολλά τα λεφτά για εργασία!

Εγω πιστεύω οτι αξίζει τα λεφτά του. Συμφωνώ οτι είναι πολλά λεφτά για εργασία αλλά είναι κάπου 3:30 ώρες δουλειά. Το δικό μου μόλις το τελείωσε. Του Μιχάλη θα το κάνει πιο γρήγορα γιατί δεν θα ψάξει τίποτα. Τελικά έβγαλε πόλο μπαταρίας και τιμόνι αφου όπως μου είπε αν δεν αποσυνδέση το τιμόνι δεν γινεται δουλειά. Στο αυτοκινητό μου μένει να το ποθετηθεί μονο ο διακόπτης. Μέχρι και ο εγκέφαλος έχει προγραμματριστεί. Μιχάλη είσαι ο επόμενος :lol:

Link to comment
Share on other sites

Τελικά έβγαλε πόλο μπαταρίας και τιμόνι αφου όπως μου είπε αν δεν αποσυνδέση το τιμόνι δεν γινεται δουλειά...

Nα με ακούς άλλη φορά

Link to comment
Share on other sites

Κωστα, πρεπει να μιλησουμε...Αλλα δεν το σηκωνεις ρε γμτ...Θα παρω τον Σπυρο μαλλον μπας και βρω ακρη...Αν ειναι και γλιτωσω λεφτα απο εδω πανω απο τον Μανδυλλα, ας κανω υπομονη μολις κατεβω να μπει...

ipso εχεις pm

Link to comment
Share on other sites

Nα με ακούς άλλη φορά

Πάντα σε ακούω :D

Κωστα, πρεπει να μιλησουμε...Αλλα δεν το σηκωνεις ρε γμτ...Θα παρω τον Σπυρο μαλλον μπας και βρω ακρη...Αν ειναι και γλιτωσω λεφτα απο εδω πανω απο τον Μανδυλλα, ας κανω υπομονη μολις κατεβω να μπει...

ipso εχεις pm

Ο διακόπτης έχει ¤ 65 και στο comfortline χρειάζεται και η πλακέτα που έχει στο τιμόνι έχει ¤ 198,00. Στο Sportline δεν χρειάζεται αλλαγή η πλακέτα. Έλα κάτω για βόλτα και βάλτο εδω αν έχει τόσο μεγάλη διαφορά :D

Link to comment
Share on other sites

Σήμερα παράγγειλα το ανταλλακτικό για να μπεί το Cruise Control στο POLάκι μου. Η τιμή του ανταλλακτικού είναι ¤ 78,00 και η εργασία για την τοποθέτηση είναι 100,00. Για να μπει χρειάζονται περίπου 3 ώρες. Πιστέυω είναι κάτι που αξίζει ιδίως για αυτούς που κάνουν ταξίδια.  ;)

Στο 9N trendline τι γινεται ξερουμε?

Link to comment
Share on other sites

Ας είναι καλά ο Stoilas που μετά από τρελό research σας είπε ότι γίνεται αλλά και πώς.

Σε αυτό το ίντερνετ αν ξέρεις να κάνεις 2-3 κλικ βρίσκεις τα πάντα!

Με εκείνα τα Καλάσνικοφ που ζήτησα τι θα γίνει? Θα περιμένω πολύ ακόμα? tongue.giftongue.gif

Γιατί στο Sportline θέλει λιγότερα λεφτά για να μπει απ' ότι στις πιο φτηνές εκδόσεις?

Λόγο του trip computer? Κι αν μια φτηνότερη έκδοση έχει trip computer βαλμένο σαν έξτρα?

Link to comment
Share on other sites

Γιατί στο Sportline θέλει λιγότερα λεφτά για να μπει απ' ότι στις πιο φτηνές εκδόσεις?

Λόγο του trip computer? Κι αν μια φτηνότερη έκδοση έχει trip computer βαλμένο σαν έξτρα?

Φαντάζομαι εννοείς για το Golf V. Στο Golf V στο τιμόνι έχει έναν εγκέφαλο (πλακέτα) στο sportline υποστηρίζει την λειτουργία του cruise control οπότε αρκεί μια απλή ρύθμιση. Στο comfortline δεν είμαστε βέβαιοι οτι υποστηρίζεται αλλά κατά 50% θέλει αλλάγη ο εγκέφαλος (πλακέτα). Μόνο αυτός στοιχίζει ¤ 198,00

Link to comment
Share on other sites

μάλιστα

απλά κάπου πιο πάνω είπε κάποιος κάτι για trip computer

γι' αυτό η ερώτηση!

Αυτο καταρχήν αφορά τα 9Ν. Κάτι γίνεται με τα χειριστήρια. Πάντως μπορείς να βάλεις Cruise Control και ας μην έχεις trip conmputer.

Link to comment
Share on other sites

Ναι. Θέλεις έναν διακόπτη ¤ 65,00 και την εργασία αξίας ¤ 100,00 :lol: Την Τετάρτη να κανονίσουμε να πάμε για καφέ ώστε να δείτε το δικό μου και του Μιχάλη και αν σας αρέσει να το βάλετε και εσείς :D

Link to comment
Share on other sites

Με εκείνα τα Καλάσνικοφ που ζήτησα τι θα γίνει? Θα περιμένω πολύ ακόμα?  tongue.gif  tongue.gif

Γιατί στο Sportline θέλει λιγότερα λεφτά για να μπει απ' ότι στις πιο φτηνές εκδόσεις?

Λόγο του trip computer? Κι αν μια φτηνότερη έκδοση έχει trip computer βαλμένο σαν έξτρα?

Το Sportline εχει και trip, και εχει και μια παραπανω πλακετα...Για αυτο και η διαφορα...

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.




×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.