Jump to content
Σπύρος

Cruise Control

Recommended Posts

Παιδιά ξέρει κανείς ακριβώς τελική τιμή (και που) μαζί με τοποθέτηση του cruise control σε Golf V Gti? Eμένα μου είπαν 250 κομπλέ μαζί με τοποθέτηση.

Επίσης ενδιαφέρομαι και για το τιμόνι πολαπλών (με ενδιαφέρει να λειτουργεί το ραδιοσιντί από το τιμόνι και το look βέβαια :D ), αλλά μου είπαν πως εκ των υστέρων δεν μπαίνει προς το παρών. Σας ευχαριστώ.

Link to comment
Share on other sites

Guest Nightangel
Παιδιά ξέρει κανείς ακριβώς τελική τιμή (και που) μαζί με τοποθέτηση του cruise control σε Golf V Gti? Eμένα μου είπαν 250 κομπλέ μαζί με τοποθέτηση.

Επίσης ενδιαφέρομαι και για το τιμόνι πολαπλών (με ενδιαφέρει να λειτουργεί το ραδιοσιντί από το τιμόνι και το look βέβαια :D ), αλλά μου είπαν πως εκ των υστέρων δεν μπαίνει προς το παρών. Σας ευχαριστώ.

Το αμάξι το έχεις πάρει φίλε ?

Αν ναι, το cruise control θα σου κοστίσει 165 ¤ ενώ το πολυλειτουργικό τιμόνι ξέχασέ το καλύτερα αν δε το είχες παραγγείλει από το εργοστάσιο :D

Link to comment
Share on other sites

Το αμάξι το έχεις πάρει φίλε ?

Αν ναι, το cruise control θα σου κοστίσει 165 ¤ ενώ το πολυλειτουργικό τιμόνι ξέχασέ το καλύτερα αν δε το είχες παραγγείλει από το εργοστάσιο :thumbsup:

Ναι βρε Nightangel, αφού σε άλλο post (Gti owner) μάλλον πρέπει να είμαι ο πρώτος που το απέκτησε εδώ. (Δε με προσέχεις - πλάκα κάνω μην παρεξηγηθώ)

Απλά τώρα στο service των 30.000 χιλ. λέω να το τοποθετήσω. Αν μπορείς πες μου που να πάω γιατί εγώ το έχω βρει ακριβότερα.

Όσο για το τιμόνι πολλαπλών μου κάνει εντύπωση που δεν μπαίνει γιατί στο προηγούμενό μου αυτοκίνητο (BMW 325ci E46), που είχε εξίσου πολλά ηλεκτολογικά, το τοποθέτησα εκ των υστέρων χωρίς κανένα πρόβλημα και με σχετικά χαμηλό κόστος (γύρω στα 200 ευρώ).

Νightagel περιμένω απάντηση (για το ποιος το δίνει και το τοποθετεί σε αυτή τη τιμή που ανέφερες) γιατί είμαι ενα βήμα πριν τη τοποθέτηση του cruise control

Link to comment
Share on other sites

Νightagel περιμένω απάντηση (για το ποιος το δίνει και το τοποθετεί σε αυτή τη τιμή που ανέφερες) γιατί είμαι ενα βήμα πριν τη τοποθέτηση του cruise control

Έχες ΠΜ πάνω στο ερώτημα που έθεσες

Link to comment
Share on other sites

Θα πας στον Θανασση...Εκει που το εχουμε βαλει ολοι...

Εγω να φανταστεις που ειμαι ο τρελος ψειρας, εκει κανω την οποιαδηποτε ηλεκτρολογικη δουλεια δεν μπορω να κανω μονος μου...Κατευθειαν εκει... :heart:

Μιλα με Σπυρο για τα υπολοιπα... :heart:

Link to comment
Share on other sites

Θα πας στον Θανασση...Εκει που το εχουμε βαλει ολοι...

Εγω να φανταστεις που ειμαι ο τρελος ψειρας, εκει κανω την οποιαδηποτε ηλεκτρολογικη δουλεια δεν μπορω να κανω μονος μου...Κατευθειαν εκει... :heart:

Μιλα με Σπυρο για τα υπολοιπα... :heart:

Στέλνω ήδη ΠΜ

Link to comment
Share on other sites

Χαιρετω την παρεα.

Εγω εχω ενα Golf 4 GTi 2002 και εχω και εγω την ιδια αποψη για την οικονομια και την ξεκουραση του cruise control. Ειχα παει στο μανδυλα στη θεσσαλονικη να ζητησω να μου πουν ποσο κανει να βαλω αν γινεται και ακομη με παιρνουν τηλεφωνο εδω και ενα μηνα.

Για πειτε μου εσεις, μπορω να βαλω, και αν ναι, που στη θεσσαλονικη?

Edited by MikeNuke
Link to comment
Share on other sites

Καλημερα στα παιδια

ΧΘες εβαλα το Cruise Cotrol στο golf μου και απλα ειναι γαματο.

το συνιστω ανεπιφυλακτα.

Ενα μεγαλο ευχαριστω στον Μιχαλη για τις συμβουλες worthy.gif

του και ενα ζητω στον Θαναση που ειναι τοσο καλος μαστορας ^_^

Link to comment
Share on other sites

Αλλος ενας ευχαριστημενος πελατης...οποιος αλλος θελει, εδω ειμαι παιδια, pm me, και θα σας καθοδηγησω για τα υπολοιπα... ^_^

Link to comment
Share on other sites

Guest Speedster

Ρε μάγκες!!! Τι τιμές είναι αυτές που ακούω??? rocket.gif

Το θέμα είναι να βγει φθηνότερο… όχι να το πληρώσετε σαν να το πήρατε από το εργοστάσιο!!! protest.gif Εμένα μου το χρέωσαν 205 ευρώ σε εργοστασιακή παραγγελία!!! :blink:

Στο Astra H η Opel ζητάει 300 ευρώ για εργοστασιακή παραγγελία και με τις άκρες που έχω μπορούσα να το βάλω σε Astra H Cosmo (που δεν απαιτεί εγκεφαλάκια & καλωδιώσεις) με 80-100ευρώ (ανταλακτικά & τοποθέτηση) και όχι παραπάνω. :)

Edited by Speedster
Link to comment
Share on other sites

To θεμα μας ειναι να βρουμε ενα πολυ καλο μαστορα που να το βαλει σε καλη τιμη, απο τη στιγμη που δεν το παραγγηλαμε απο το εργοστασιο για διαφορους λογους και οχι οικονομικους.

Αρα ο Θανασης ειναι ο ανθρωπος μας.

Link to comment
Share on other sites

Και βγαινει και φτηνοτερα...Φιλε speedster, μην γρινιαζεις αν δεν γνωριζεις...

Να κάνω και εγώ την ΕΝΤΕΛΩΣ άκυρη ερώτηση... Το cruise control είναι εκείνο το πραγματάκι που όταν είσαι στην εθνική το ενεργοποιείς και σου κρατάει σταθερή την ταχύτητα το αυτοκινήτου χωρίς να κάνεις εσύ τίποτα;

Και απενεργοποιείται αυτόματα όταν πατήσεις ή φρένο ή γκάζι;

Link to comment
Share on other sites

Αμε...αυτο ειναι..Πολυ χρησιμο για οικονομια, δεν φανταζεσαι ποσο... :)

Οπότε, αν δεν κάνεις πολλά ταξίδια, δεν είναι και τίποτα απαραίτητο! Ε?

Link to comment
Share on other sites

ναι ετσι ειναι...περα απο αττικη οδο ας πουμε, στην αθηνα δεν το βαζεις και καπου αλλου...εγω που ανεβοκατεβαινω εθνικη, το χρειαζομαι πολυ

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.




×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.