Jump to content
Σπύρος

Cruise Control

Recommended Posts

Σημερα παρηγγειλα τον διακοπτη, απο τον Pazaropoulo Θεσ/νικη, 65 ευρω. Ερχεται απο γερμανια, οποτε θα κανει κανα δεκαημερο. :D

Που ακριβως μπαινει ο διακοπτης στο 5αρι?Εχεις καποια φωτο?

Link to comment
Share on other sites

Που ακριβως μπαινει ο διακοπτης στο 5αρι?Εχεις καποια φωτο?

κοιταξε λιγο το ποστ 34 του σπυρου εχει φωτογραφια και λεει καποιες λεπτομεριες.

στη δευτερη σελιδα αυτου του θεματος ειναι.. :D

Link to comment
Share on other sites

κοιταξε λιγο το ποστ 34 του σπυρου εχει φωτογραφια και λεει καποιες λεπτομεριες.

στη δευτερη σελιδα αυτου του θεματος ειναι.. :D

Τhank u my friend!

'Ψηνομαι' κ εγω σιγα-σιγα...

Link to comment
Share on other sites

Σημερα παρηγγειλα τον διακοπτη, απο τον Pazaropoulo Θεσ/νικη, 65 ευρω. Ερχεται απο γερμανια, οποτε θα κανει κανα δεκαημερο. :D

Και εμένα ήρθε από Γερμανία αλλά έκανε μόλις 4 μέρες. Ήρθε με DHL.

Ο κωδικός του ανταλλακτικού για το POLO 9N είναι: 6Q0-953-513-G - 01C

Link to comment
Share on other sites

Που ακριβως μπαινει ο διακοπτης στο 5αρι?Εχεις καποια φωτο?

Δεν χρειαζεται ο παλιος. Βγαινει ο διακοπτης που εχεις τωρα για φλας, και σινιαλο, και μπαινει ο νεος στη θεση του, που εχει παραπανω κουμπακια...

Link to comment
Share on other sites

Παντως οταν ειχα ρωτησει στον φιλιπαιο μου ειχαν πει οτι χρειαζεται πολυ δουλεια χωρις εγγυημενο αποτελεσμα.Και πολλα λεφτα. Εχει κανεις υποψιν του καποιο μερος, οχι αντιπροσωπεια, που να την κανει αυτην την δουλεια με εγγυημενο αποτελεσμα;

Link to comment
Share on other sites

Αν εχει κανεις τον διακοπτη (οπως ο Mike), ενα VAG-Com (με τις απαραιτητες ρυθμισεις) δεν μπορει να το κανει μονος του δεδομενου οτι ειναι "βαλε-βγαλε" και καποιες αλλαγες στο εγκεφαλο?

Link to comment
Share on other sites

Εχει και καποια απαραιτητη καλωδιωση φιλε κουκου, και δεν ειναι και τοσο απλο οπως μου ειπαν οσο ι το εβαλαν. Μου ειπαν να μην το επιχειρησω καν. Θελει να εχεις ενα σχεδιαγραμμα...Που δυσκολα το βρισκεις...Χωρις αυτο πας στα τυφλα, και ο Θεος, βοηθος...

Link to comment
Share on other sites

Χμ...Σωστο για την καλωδιωση, ομως κανε την ψαχτικη σου στο νετ μηπως βρεις περισσοτερες πληροφοριες! Δεν ειπα να το προσπαθησεις αλλα να ξερεις αν γενικα μπορει καποιος μπορει να το βαλει μονος του με καποια γνωση και εργαλεια.

Γενικα μου αρεσει να βαζω "χοντρο" χερακι στο αυτοκιντο..χεχεχε :angry:

Προσωπικα, για οποιαδηποτε αλλαγη κανω πρωτα εξαντλω τα περιθωρια και μετα παω σε μαστορα! :wacko:

Link to comment
Share on other sites

Guest Nightangel
Χμ...Σωστο για την καλωδιωση, ομως κανε την ψαχτικη σου στο νετ μηπως βρεις περισσοτερες πληροφοριες! Δεν ειπα να το προσπαθησεις αλλα να ξερεις αν γενικα μπορει καποιος μπορει να το βαλει μονος του με καποια γνωση και εργαλεια.

Γενικα μου αρεσει να βαζω "χοντρο" χερακι στο αυτοκιντο..χεχεχε  :angry:

Προσωπικα, για οποιαδηποτε αλλαγη κανω πρωτα εξαντλω τα περιθωρια και μετα παω σε μαστορα!  :blink:

Φίλε τι αυτοκίνητο έχεις ? Γιατί νομίζω ότι δε μπορείς να κάνεις πολλά πράγματα στα σύγχρονα αυτοκίνητα μόνος σου :wacko:

Link to comment
Share on other sites

Nightangel εχω ενα Golf III το οποιο ειναι μοντελο πριν του 1995 (αρα περισσοτερες δυνατοτητες να βαλεις χερι).Ναι συμφωνω στα συγχρονα δεν πολυβαζεις χερι, αλλα οπως ειπα αν εχεις τα εργαλεια (βλ VAG-Com) γιατι να μην μπορεις?

Εξαλλου δεν ειπα να αλλαξεις μοτερ 'η τιποτε αλλο, απλα θα περαστει ενα νεο σετ με διακοπτες προσεχωντας την καλωδιωση.Αυτο βεβαια τωρα που το σκεφτομαι λογικα (δεν ειμαι σιγουρος) θα θελει βγαλσιμο του τιμονιου, αλλα οπως ειπα ολα ειναι δυνατα.

Link to comment
Share on other sites

Ο νεος μοχλος μπαινει σαν βυσμα σε ενα εγκεφαλο κατω απο το τιμονι.

Αν σε αυτο το βυσμα λειπει το καλωδιο 13 βαζεις ενα.

Το καλο ειναι οτι πρεπει να βγει το τιμονι.

Link to comment
Share on other sites

Χμ...Σωστο για την καλωδιωση, ομως κανε την ψαχτικη σου στο νετ μηπως βρεις περισσοτερες πληροφοριες! Δεν ειπα να το προσπαθησεις αλλα να ξερεις αν γενικα μπορει καποιος μπορει να το βαλει μονος του με καποια γνωση και εργαλεια.

Γενικα μου αρεσει να βαζω "χοντρο" χερακι στο αυτοκιντο..χεχεχε  <_<

Προσωπικα, για οποιαδηποτε αλλαγη κανω πρωτα εξαντλω τα περιθωρια και μετα παω σε μαστορα!  ;)

Κοιτα να δεις, θελει ενα σχεδιαγραμμα για να συνδεσεις αρκετα πραγματα. ΤΟ δυσκολο δεν ειναι να βγαλω το τιμονι και το καντραν, αυτα ειναι πλεον πανευκολα...

Το θεμα ειναι τα αλλα τα ηλεκτρολογικα και το καλωδιο που θα ειναι φτιαχτο και θελει καποιες εξειδικευμενες ηλεκτρολογικες γνωσεις, τις οποιες δεν κατεχω. Να ηταν τιποτα ιατρικο, να πω οκ, χεχεχε...

Αλλα για αυτο θα ακολουθησω την πεπατημενη,...just for this once... :D

Link to comment
Share on other sites

Guest Nightangel
Κοιτα να δεις, θελει ενα σχεδιαγραμμα για να συνδεσεις αρκετα πραγματα. ΤΟ δυσκολο δεν ειναι να βγαλω το τιμονι και το καντραν, αυτα ειναι πλεον πανευκολα...

Το θεμα ειναι τα αλλα τα ηλεκτρολογικα και το καλωδιο που θα ειναι φτιαχτο και θελει καποιες εξειδικευμενες ηλεκτρολογικες γνωσεις, τις οποιες δεν κατεχω. Να ηταν τιποτα ιατρικο, να πω οκ, χεχεχε...

Αλλα για αυτο θα ακολουθησω την πεπατημενη,...just for this once... <_<

Γιατρέ μου,την πίεση ξέρεις να την παίρνεις ?

Αν ναι,έλα να πάρεις την πίεση από το αμάξι μου τότε :D

Link to comment
Share on other sites

Μιχάλη (Mike) πως ήταν το ταξίδι σου με το Cruise control. Σαφώς πιο ξεούραστο φαντάζομαι. Πες μας τις εντυπώσεις σου. Δεν έχει κάνει κανένας μεγάλο ταξίδι για να το χρειαστεί πραγματικά. Αν σου είναι εύκολο γράψε και τον κωδικό ανταλλακτικού για να τον ξέρουν τα παιδιά που ενδιαφέρονται. :huh:

Link to comment
Share on other sites

Χαίρομαι που το καταευχαριστήθηκε. Ανυπομονώ να κάνω και εγω το 1ο μου ταξίδι με cruise control αλλά δεν θα είναι πριν τις αρχές Δεκεμβρίου λογικά.

Μιχάλη αν δεν σου είναι δύσκολο σε παρακαλώ τον κωδικό του ανταλλακτικού μήπως τον χρειαστεί κάποιος μελλοντικά. Ευχαριστώ και συγνώμη αν σε έπρηξα λίγο :huh::huh:

Link to comment
Share on other sites

Μιχάλη (Mike) πως ήταν το ταξίδι σου με το Cruise control. Σαφώς πιο ξεούραστο φαντάζομαι. Πες μας τις εντυπώσεις σου. Δεν έχει κάνει κανένας μεγάλο ταξίδι για να το χρειαστεί πραγματικά. Αν σου είναι εύκολο γράψε και τον κωδικό ανταλλακτικού για να τον ξέρουν τα παιδιά που ενδιαφέρονται. :D
Χαίρομαι που το καταευχαριστήθηκε. Ανυπομονώ να κάνω και εγω το 1ο μου ταξίδι με cruise control αλλά δεν θα είναι πριν τις αρχές Δεκεμβρίου λογικά.

Μιχάλη αν δεν σου είναι δύσκολο σε παρακαλώ τον κωδικό του ανταλλακτικού μήπως τον χρειαστεί κάποιος μελλοντικά. Ευχαριστώ και συγνώμη αν σε έπρηξα λίγο :D:D

ε φαγωθηκες ρε.κατσε να μπει πρωτα πω πωωωωω protest.gifrocket.gif

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.




×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.