Jump to content

Recommended Posts

Δεν παίζει... thumbsdown.gif

+1000 ! Θα χαθεί η ομορφιά των φαναριών .... εάν ήταν να τα σκουρύνεις κι αυτά καλύτερα να κρατούσες τα r32 closedeyes.gif

Link to comment
Share on other sites

Καταρχάς πολυ όμορφο το golf σου :). Λευκο με μαυρη ζάντα ειναι συνταγή επιτυχίας και το ολο look ειναι πολυ προσεγμένο. Μια αναρτησούλα θές τώρα να χαμηλώσει λιγάκι και ίσως καμια δαγκάνα απο μεγαλυτερο αμαξι (S3, gti κτλ) με παράλληλο βάψιμο των πίσω. Κατα τ άλλα είναι πένα μην πειράζεις τίποτα :). Πολλα και απροβλημάτιστα χιλιόμετρα σου εύχομαι.

ΥΓ: Ο σκύλος ειναι κούκλος, με πολύ καλό σωματότυπο Γερμανικού Ποιμενικού :).

Link to comment
Share on other sites

@ Κοσμάς Σ΄ευχαριστώ Κοσμά να είσαι καλά!

@ Speedy Σωστοοοοςςς :blink:

@ Capamaru Ο σκύλος μου και εγώ σε ευχαριστούμε για τα καλά σου λόγια φίλε μου new_iloveyou.gif

Link to comment
Share on other sites

Ήρθε η ώρα να παρουσιάσω και εγώ τον κύριο λόγο για τον οποίο εργάζομαι,

Το Golf μου, το πήρα τον Σεπτέμβριο του ΄08 με ηλιοροφή και σε χρώμα λευκό και ήταν κάπως έτσι:

dsc00093q.jpg

Του τοποθέτησα τη πρώτη εβδομάδα φιμέ μεμβράνες Llumar, στα μπροστά παράθυρα πρώτο στάδιο και στα υπόλοιπα δεύτερο.

Σειρά πήρε το πίσω μέρος με τοποθέτηση πίσω σπόιλερ απο GTI και τελικό απο GTI επίσης και το αποτέλεσμα ήταν αυτό:

177e.jpg

Αργότερα του έβαλα και τα πλαινά σπόιλερ απο GTI, του τοποθέτησα το μαχαίρι του GTI κάτω απο τον προφυλακτήρα και του έβαψα λευκό το κάτω κομμάτι και να ΄μαστε :

293n.jpg

Σειρά είχε το πολυλειτουργικό τιμόνι GTI:

508bc.jpg

Πέρασε λίγος καιρός και έβαλα μαύρα σήματα μπροστά και πίσω και αφαίρεσα τα GOLF και TSI ,

Το επόμενο βήμα ήταν τα πίσω φανάρια,

Παρήγγειλα κάτι ολόμαυρα απο το εξωτερικό τα οποία ούτε που θέλω να τα θυμάμαι γιατί εκτός απο κιτς ήταν και επικίνδυνα, ευτυχώς όμως βρήκα και πήρα σε καλή τιμή τα Led της Valeo και το αποτέλεσμα τέλειο:

13032010065.jpg

Και ερχόμαστε στο κυριότερο κομμάτι της εμφάνισης ενός αυτοκινήτου, οι ζάντες.

Ταλαιπωρήθηκα πάρα πολύ και γι΄αυτό προτίμησα δοκιμασμένη λύση 18άρες GTI replica απο μέλος του club και φίλο πλέον, βάφτηκαν μαύρες γυαλιστερές και ταυτόχρονα μπήκε αεροτομή ABT replica και voila:

24052010141.jpg

golfvl.jpg

Μηχανικά φοβάμαι να το πειράξω γιατί ακούω πολλά και ΔΕΝ το ρισκάρω.

Το επόμενο βήμα είναι μια coilover, αν όλα πάνε καλά.

Ευπρόσδεκτη κάθε άποψη.

Thank you...

πανεμορφο

Link to comment
Share on other sites

ωραιο golf :thumbsup: πολυ προσεγμενο να το χαιρεσαι καλα χιλιομετρα!!!!!το λευκο χρωμα με τις μαυρες ζαντες ειναι ιδανικο :p ...καπου θα σε πετυχω δεν κατεβαινω συχνα μεσα Αγρινιο....

Edited by GazofGT
Link to comment
Share on other sites

Thaks Gazof ούτε εγώ κατεβαίνω συχνά, μόνο για κανά καφεδάκι, θα τα πούμε πάντως...

Link to comment
Share on other sites

Μιας και πρόκειται για μια ολοκληρωμένη παρουσίαση, το θέμα κλειδώνει και θα ανοιχθεί μόνο με αίτημα του δημιουργού του, εφόσον θα έχει κάτι νεότερο να συμπληρώσει.

Link to comment
Share on other sites

αυτο το αμαξι του Θωμα..το αγαπω τοσο πολυ(και εσενα ρε τομ μην μου κλαις!)..το γνωρισα σε δυσκολη περιοδο της ζωης μου και φοραει και κατι που καποτε φορουσε το δικο μου!αναμενω με αγωνια τα αποτελεσματα του τιουνινγκ...θα μπορουσα να πω οτι ειναι αυτο ακριβος που θα εκανα αν ειχα λευκο golf.!

Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν αφού ευχαριστήσω τον speedy που μου ξεκλείδωσε άμμεσα το τόπικ να περάσω στο προκείμενο,

Χαμήλωσα το αμάξι με ελατήρια eibach sportline 5ποντα ...

14022011329.jpg

και έντυσα με 3M carbon το μαύρο κομμάτι του προφυλακτήρα ...

25022011335.jpg

Ακούω γνώμες .....

αυτο το αμαξι του Θωμα..το αγαπω τοσο πολυ(και εσενα ρε τομ μην μου κλαις!)..το γνωρισα σε δυσκολη περιοδο της ζωης μου και φοραει και κατι που καποτε φορουσε το δικο μου!αναμενω με αγωνια τα αποτελεσματα του τιουνινγκ...θα μπορουσα να πω οτι ειναι αυτο ακριβος που θα εκανα αν ειχα λευκο golf.!

Και εγώ σε αγαπάω ...

Ευχαριστώ φίλε :startle:

Edited by tominio
Link to comment
Share on other sites

Εγω δεν χρειζετε να πω τιποτα, τα γουστα μας ξερεις ειναι σχεδον ιδια... Απλα μπραβο, θελω απο εσενα να βγαλεις 2-3 φοτο με τον προφυλακτηρα γιατι θελω να τον ντυσω κ εγω αλλα νομιζω οτι δεν θα εχει διαφορα μεγαλη... :drinks:

Link to comment
Share on other sites

Ο Γερμανικός κλέβει την παράσταση ! Να τον χαίρεσαι!

υγ α! και το αυτοκινητο είναι super !:drinks:

βάλε και ένα πρόγραμμα να πάθεις πλάκα

Link to comment
Share on other sites

Φίλε μπράβο, πανέμορφο είναι το αυτοκίνητο!!

Αυτό που μπορεί να έκανα στην θέση σου, είναι να έντυνα και τους πλαινούς καθρέπτες με carbon, όπως έχει γίνει άψογα στο κάτω μέρος του προφυλακτήρα.

Link to comment
Share on other sites

@kaklios Ευχαριστώ φίλε μου, δεν έχει νόημα να βάλω ποιό μακρινές φωτο γιατί δεν θα διακρίνεται το κάρμπον, πάντως αξίζει γιατί είναι απο τις λεπτομέρειες που κάνουν την διαφορά.

@DIMIV Σε ευχαριστώ και εσένα φίλε μου, όπως βλέπεις έχω δυο γερμανούς μπελάδες :p , για το πρόγραμμα δεν ξέρω, έχω και 60000 χλμ.

@ACE Σε ευχαριστώ , με τους καθρέπτες έχω ψιλοκολλήσει, δεν ξέρω , να τους κάνω γυαλιστερούς μαύρους ή κάρμπον? ή μήπως να τους αφήσω όπως είναι ?

Link to comment
Share on other sites

@kaklios Ευχαριστώ φίλε μου, δεν έχει νόημα να βάλω ποιό μακρινές φωτο γιατί δεν θα διακρίνεται το κάρμπον, πάντως αξίζει γιατί είναι απο τις λεπτομέρειες που κάνουν την διαφορά.

@DIMIV Σε ευχαριστώ και εσένα φίλε μου, όπως βλέπεις έχω δυο γερμανούς μπελάδες :p , για το πρόγραμμα δεν ξέρω, έχω και 60000 χλμ.

@ACE Σε ευχαριστώ , με τους καθρέπτες έχω ψιλοκολλήσει, δεν ξέρω , να τους κάνω γυαλιστερούς μαύρους ή κάρμπον? ή μήπως να τους αφήσω όπως είναι ?

:yahoo: :yahoo:

Link to comment
Share on other sites

@kaklios Ευχαριστώ φίλε μου, δεν έχει νόημα να βάλω ποιό μακρινές φωτο γιατί δεν θα διακρίνεται το κάρμπον, πάντως αξίζει γιατί είναι απο τις λεπτομέρειες που κάνουν την διαφορά.

@DIMIV Σε ευχαριστώ και εσένα φίλε μου, όπως βλέπεις έχω δυο γερμανούς μπελάδες :frantics: , για το πρόγραμμα δεν ξέρω, έχω και 60000 χλμ.

@ACE Σε ευχαριστώ , με τους καθρέπτες έχω ψιλοκολλήσει, δεν ξέρω , να τους κάνω γυαλιστερούς μαύρους ή κάρμπον? ή μήπως να τους αφήσω όπως είναι ?

Tominio αφού έχεις σαν βάση το λευκό χρώμα, μπορείς να "παίξεις" με αντιθέσεις με μαύρες ή carbon πινελιές!

Σίγουρα στην θέση σου δεν θα τους άφηνα έτσι. Και δεν θεωρώ ότι μία τέτοια αλλαγή μπορεί να θεωρηθεί υπερβολική όπως π.χ. να βάψεις ή να βάλεις καρμπόν αυτοκόλλητο στο καπό.

Οι καθρέπτες είναι μία πιο διακριτική αλλά πολύ όμορφη αλλαγή.

Και τα 2 είναι σωστά που λες γιατί :

1) Με gloss black βαφή θα δέσουν τέλεια με τις ζάντες σου.

2) Με carbon βαφή ή ταινία θα δέσουν με το τελείωμα του προφυλακτήρα.

Πάντως είναι αρκετά όμορφη πινελιά από pics που έχω δει :

edit: οι φωτογραφιες διαγραφτηκαν μιας και δεν ειναι σωστες και δεν εχουν σχεση με το θεμα!

Edited by trelaras582
Link to comment
Share on other sites

μπραβω πολυ ωραιο!

το κομματι που περασες Carbon το ειχες βαψει???

η πανω στη "σαγρε" επιφανεια???

εκατσε καλα??? γιατι και εγω θελω να το περασω με Carbon 3M απλα δεν το εχω βαψει αυτο το κομματι και ειναι σαγρε και δεν ξερω αν θα κατσει σωστα.

Πανος

Link to comment
Share on other sites

Μετά απο τα παραπάνω ποστ αποφάσισα να τους βάψω μαύρους γυαλιστερούς, θα δω πότε θα πάω όμως :clapping:...

@Dynamite Πάνο δεν το είχα βάψει το κομμάτι, κολλάει πάνω στο σαγρέ πολύ καλά.

Link to comment
Share on other sites

και πολυ καλα θα κανεις..ομως ελπιζω να μην βαψεις τιποτα καπο και τετοια..γιατι θα ειναι καγκουρεξ...αν και επειδη σε ξερω δεν προκειτε να το κανεις!!χαχα

Link to comment
Share on other sites

και πολυ καλα θα κανεις..ομως ελπιζω να μην βαψεις τιποτα καπο και τετοια..γιατι θα ειναι καγκουρεξ...αν και επειδη σε ξερω δεν προκειτε να το κανεις!!χαχα

Εννοείτε ρε ανέστη για το καπό αλλά στο "και τέτοια" που αναφέρεις ελπίζω να μην περιλαμβάνεις τον ουρανό.

Link to comment
Share on other sites

αν θυμασαι καλα εγω σου ελεγα για τον ουρανο....στο στρατοπεδο μεσα ειμασταν..μαυρο γυαλιστερο ομως.

Link to comment
Share on other sites

Μιας και πρόκειται για μια ολοκληρωμένη παρουσίαση, το θέμα κλειδώνει και θα ανοιχθεί μόνο με αίτημα του δημιουργού του, εφόσον θα έχει κάτι νεότερο να συμπληρώσει.

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.


×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.