Jump to content
panos18

Bmw Z4 3000 Si

Recommended Posts

Οι τιμές είναι όντως πρόκληση, εδώ πριν λίγο καιρό δεν έβρισκες Μ3 κάτω από 40.000 και τα φθηνά συνήθως δεν ήταν original αλλά μετατροπή. Τώρα βρίσκεις Μ3 Ε46 άνετα με 25.000. Αν δεν έχεις θέμα με ασφάλειες, τέλη κυκλοφορίας & κατανάλωση καυσίμου τότε αξίζει.

Αν έχεις tsi 122 τότε τα 265 άλογα του Ζ4 δεν θα είναι λίγα, οπότε μην βιάζεσαι για βελτιώσεις.

Edited by ACE2007
Link to comment
Share on other sites

To 140αρι εχω με προγραμμα απο etuners στα 210, το χω παρουσιασει και εδω ->

http://www.vwclub.gr/vwforum/index.php?showtopic=33475&st=0&p=356244entry356244

το z4 το θελω για δευτερο, για κανενα σκ και τετοια! τα 265 μου φαινονται κλ αλλα οταν το παρεις δν ξερεις τι θα θες μετα! ποιοι οι λογοι που δν βελτιωνεται? οταν ειχαμε παει να δουμε το χ6 μου χαν πει πως ουτε εκεινο μπορεις να το βελτιωσεις ευκολα, γνκ η bmw δν αφηνει περιθορια??

Link to comment
Share on other sites

Οι κινητηρες type-N της ΒΜW έχουν S/W που ειναι αδυνατον να τροποποιηθεί και να δουλευει καλα ο κινητηρας.

Σαν κινητηρας δεν εχει προβλημα, αντεχει. Το θεμα ειναι το S/W.

Δεν εχει βγει ακόμη κατι αξιοπιστο απο βελτιωτες παρα τις πολλες προσπαθειες.

Αν σε απασχολει αυτο το θεμα τοτε μονο Μ-54....

Ε οτι θα μιλουσα για BMW σε VW φορουμ, δεν το φανταζομουν... :whistling:

Παπαγου είδα? Μενουμε και πολυ κοντα ... :lol:

Link to comment
Share on other sites

To 140αρι εχω με προγραμμα απο etuners στα 210, το χω παρουσιασει και εδω ->

http://www.vwclub.gr/vwforum/index.php?showtopic=33475&st=0&p=356244entry356244

το z4 το θελω για δευτερο, για κανενα σκ και τετοια!

Και γω σκεφτομαι για δευτερο ενα Jaguar Xf τριλιτρο..το σκοτωνει ενας γνωστος μου στα 34 χιλιαρικα..Για την πολη , το supermarket και τετοια... :baby: Παιδια μαζευτειτε λιγο, ο κοσμος πειναει και αμα διαβαζει τετοια θα αγριεψει περισσοτερο...Ας ειμαστε λιγακι μετριοπαθεις κι ας μην προκαλουμε..Φιλικα στο λεω...

Link to comment
Share on other sites

υπαρχει και τετοιος κοσμος τι να κανουμε , ισως φαινεται καπως σε φορουμ μεσαιων αυτοκινιτων μαρκας Vw τα οποια ξεκινουν απο 10,000 και φτανουν εως 60000+ toyareg και βαλε οποτε εχει ο Θεος για ολους

Link to comment
Share on other sites

Έχουν έρθει τα πάνω κάτω στις τιμές παιδιά και για αυτό είναι πιο προσιτά αυτοκίνητα που παλαιότερα ήταν απλησίαστα. Το θέμα είναι ότι πρέπει κανείς να μπορεί να ανταπεξέλθει στην συντήρηση, γιατί π.χ. κάποιοι που παίρνουν υψηλού κυβισμού αυτοκίνητα μετά κλαίγονται για ασφάλειες, τέλη κυκλοφορίας, κατανάλωση καυσίμου κλπ.

Link to comment
Share on other sites

Off...

Γνωστός μου πάντως ήταν μεταξύ Golf Gti και Α3 1,8 Tfsi και τελικά πήρε... Mercedes CL600 του 2004 με 33.000¤!!!

Του το είπα οτι σε λίγο θα χτυπάει το κεφάλι του στον τοίχο αλλά δεν άκουγε... Προχτές μου είπε οτι κάει 40lit/100km μέσα στην πόλη!!!!

Σκεφτείτε ολες τις παραμέτρους παιδιά!

Link to comment
Share on other sites

3.000cc και περιπου 250 αλογα...οταν η νεα τεχνολογια tsi κτλ ραβει...γιατι να παρεις κινητηρες του προηγουμενου αιωνα?

Άλλη χάρη τα 6κύλινδρα, δες στο παρακάτω συγκριτικό, καταπίνει το boxster s 3,2 260ps σαν πρωινό η bmw :

http://www.zeperfs.com/en/duel1538-1041.htm

Edited by ACE2007
Link to comment
Share on other sites

Και γω σκεφτομαι για δευτερο ενα Jaguar Xf τριλιτρο..το σκοτωνει ενας γνωστος μου στα 34 χιλιαρικα..Για την πολη , το supermarket και τετοια... :nea: Παιδια μαζευτειτε λιγο, ο κοσμος πειναει και αμα διαβαζει τετοια θα αγριεψει περισσοτερο...Ας ειμαστε λιγακι μετριοπαθεις κι ας μην προκαλουμε..Φιλικα στο λεω...

φιλε μου σ ευχαριστω για τα κλ σου λογια και για το καθολου ειρωνικο υφος σου!!! επειδη ομως το σκευτομαι σοβαρα για την αγορα ενος τετοιου αυτοκινητου αν αγριευεσε κτλ τοτε προσπερνα απλα το topic και μν το διαβαζεις.. ευχαριστω

Link to comment
Share on other sites

¶λλη χάρη τα 6κύλινδρα, δες στο παρακάτω συγκριτικό, καταπίνει το boxster s 3,2 260ps σαν πρωινό η bmw :

http://www.zeperfs.c...el1538-1041.htm

Ναι αλλη χαρη αλλα μιλαμε για τεχνολογια π.χ.!!!

ας πατε πισω ας παρουμε και delta....

εγω θα παω μπροστα με λιγη βενζινη και μεγαλη αποδοση δεν θελω τον βενζινα για κουμπαρο

Link to comment
Share on other sites

ολοι θελουμε το μικροτερο κοστος και τη μεγαλυτερη ευχαριστηση αλλα αυτα δν συνυπαρχουν! το να παρεις ενα 1.4αρι και να βγαζει 300 αλογα μπορει να γντ αλλα σιγουρα ενα μεγαλυτερο μοτερ με την ιδια δυναμη θα σε ευχαριστει περισσοτερο και ειδικα οταν συνδιαζεται με το καλουπι μιας z4! οταν ο αλλος παταει μια carrera με ενα golf εμενα δν μου λεει κατι, γτ μια carrera σιγουρα θα την ηθελα περισσοτερο απ οτι ενα golf! μια ferrari ειναι 3600 και βγαζει 400 αλογα και ο φιλος μου με το gti τοσα βγαζει αλλα ποιος θα παρει gti αντι για ferrari??

Link to comment
Share on other sites

Καλά, μη νομίζεις οτι η διαφορά μεταξύ TTS και Ζ4 οτι είναι χαοτική όπως στη σύγκριση που αναφέρεις μεταξύ Ferrari F360 και Gti.

Η πιο σοφή επιλογή κατεμέ θα ήταν να κάνεις ένα tese-drive και έπειτα θα σκέφτεσαι με νέα δεδομένα

Φιλικά,

.... ο παθών!

Link to comment
Share on other sites

Ναι αλλη χαρη αλλα μιλαμε για τεχνολογια π.χ.!!!

ας πατε πισω ας παρουμε και delta....

εγω θα παω μπροστα με λιγη βενζινη και μεγαλη αποδοση δεν θελω τον βενζινα για κουμπαρο

Η BMW έχει εξελίξει τεχνολογία στους κινητήρες και μέσω της Formula 1 (που είναι ατμοσφαιρικά τα μοτέρ). Δεν είναι 20 χρόνια πίσω σε τεχνολογία όπως αναφέρεις. Δεν εξελίσονται μόνο κινητήρες με τούρμπο την τελευταία 10ετία, απλά είναι περισσότερο γνωστοί στο ευρύ κοινό.

Το μοτέρ π.χ. της Μ5 με τα 500 άλογα είναι state of the art. :)

Link to comment
Share on other sites

φιλε μου σ ευχαριστω για τα κλ σου λογια και για το καθολου ειρωνικο υφος σου!!! επειδη ομως το σκευτομαι σοβαρα για την αγορα ενος τετοιου αυτοκινητου αν αγριευεσε κτλ τοτε προσπερνα απλα το topic και μν το διαβαζεις.. ευχαριστω

Παρακαλω δεν κανει τιποτα...Χαιρομαι που συναντω ατομα σαν εσενα εστω και μεσα απο ενα φορουμ ..Με κανουν και αισθανομαι καλυτερα..Μακαρι να παρεις z4 και ας τη χρησιμοποιεις για να παιρνεις τσιγαρα απο το περιπτερο. Θα ριχνεις και περισσοτερα πιπινακια!Ισως και την περιπτερου.. Καλη συνεχεια στις επιλογες σου..

Edited by andain
Link to comment
Share on other sites

Παρακαλω δεν κανει τιποτα...Χαιρομαι που συναντω ατομα σαν εσενα εστω και μεσα απο ενα φορουμ ..Με κανουν και αισθανομαι καλυτερα..Μακαρι να παρεις z4 και ας τη χρησιμοποιεις για να παιρνεις τσιγαρα απο το περιπτερο. Θα ριχνεις και περισσοτερα πιπινακια!Ισως και την περιπτερου.. Καλη συνεχεια στις επιλογες σου..

για φαντασου ομως αντι για περιπτερου να βγει περιπτερας με τασεις ομοφυλοφιλιας...εκει να σε δω μετα τι κανεις new_lol.gifnew_lol.gif

Link to comment
Share on other sites

Παρακαλω δεν κανει τιποτα...Χαιρομαι που συναντω ατομα σαν εσενα εστω και μεσα απο ενα φορουμ ..Με κανουν και αισθανομαι καλυτερα..Μακαρι να παρεις z4 και ας τη χρησιμοποιεις για να παιρνεις τσιγαρα απο το περιπτερο. Θα ριχνεις και περισσοτερα πιπινακια!Ισως και την περιπτερου.. Καλη συνεχεια στις επιλογες σου..

το να παρεις ενα τετοιο αυτοκινητο και να το βγαζεις καθημερινες μεσα στη κινηση να καταπινει τη βενζινη και να μν το χαιρεσαι νομιζω ειναι μεγαλη @@@, αρα μακροπροθεσμα θα βγω κερδισμενος εχοντας 2 αυτοκινητα το ενα για μεσα στη πολη και το αλλο για να κανω τις βολτες... και οταν λεω βολτες σιγουρα δν εννοω τις καβουριες που κανουν αλλοι για να ριξουν γκομενακια!! με τη λογικη σου κανεις δν πρεπει να παρει αμαξι 2θεσιο (@@@παγιδα) γτ το κανει για να φανει!

Edited by PAGOURISTAS
Μη επιτρεπομενη λεξη
Link to comment
Share on other sites

Για κοιτα και alfa 8c αλλα φτανεις 1500cc παραπανω =@;):whistling:

ξεχασα να πω οτι ειναι και αλφα και εμενα δεν μου αρεσουν new_iloveyou.gif

Edited by poen
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.