Jump to content
zafevolution

Polo 6R Tdi

Recommended Posts

Καλημέρα

Έχω παρατηρήσει ότι εδώ και καιρό ότι έχουν βγάλει από το site vw.gr το κινητήρα πετρελαίου (1.6 TDI) και δεν είναι διαθέσιμος για παραγγελία.

Γιατί έτσι?

Κάπου πήρε το αυτί μου ότι θα έρθει το Bluemotion με το 1.2 TDI.. Γνωρίζει κάποιος πληροφορίες?

Link to comment
Share on other sites

Αυτό το 1,6 TDi είναι να πάρω κι εγώ. Στο μόνο που τα χαλάμε είναι η τιμή του :D πλησιάζει επικύνδινα το Golf και έχω μπερδευτεί!

Link to comment
Share on other sites

Αυτό το 1,6 TDi είναι να πάρω κι εγώ. Στο μόνο που τα χαλάμε είναι η τιμή του :D πλησιάζει επικύνδινα το Golf και έχω μπερδευτεί!

Ναι με μόνη διαφορά ότι το κόψανε από την Ελλάδα!!

Δεν μπορείς να παραγγείλεις Polo με 1.6 TDi..

Δεν ξέρω αν υπάρχουν ετοιμοπαράδωτα..

Link to comment
Share on other sites

Δεν έχει περισσότερο από ένα μήνα που πήρα την προσφορά και δεν μου είπαν κάτι τέτοιο.

Link to comment
Share on other sites

Δεν έχει περισσότερο από ένα μήνα που πήρα την προσφορά και δεν μου είπαν κάτι τέτοιο.

στον επίσημο τιμοκατάλογο στην ελληνική σελίδα....δεν έχει πουθενά τιμή για TDI πολο . Η τελευταία ενημέρωση του καταλόγου ήταν στις 3/5...

Link to comment
Share on other sites

Αυτό είδα μόλις τώρα κι εγώ... όντως μου φαίνεται πολύ παράξενο! Μέσα στην εβδομάδα θα ξαναπεράσω από αντιπροσωπεία να ρωτήσω :whistling:

Link to comment
Share on other sites

Αυτό είδα μόλις τώρα κι εγώ... όντως μου φαίνεται πολύ παράξενο! Μέσα στην εβδομάδα θα ξαναπεράσω από αντιπροσωπεία να ρωτήσω :thumbsup:

Μήπως ήταν κάποιο ετοιμοπαράδωτο?

Η προσφορά που είχες πάρει τι κινητήρα (? cc) είχε και τι έκδοση ήταν (trendline, comfortline, highline)??

Μάθε λεπτομέριες ενημερωσέ μας!!! :p

new_iloveyou.gif

Link to comment
Share on other sites

1600Tdi Highline σε μπλε σκούρο... Θα το επαληθεύσω από εβδομάδα. Αμα τελικά δεν το βγάζουν σε πετρέλαιο με βλέπω για Golf :S

Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν στο καινούριο κατάλογο που υπάρχει στο vw.gr, στη σελίδα 11 έχει τον εξής κινητήρα.

1.2 Lt TDI (DPF)

ο οποίος είναι 3-κύλινδρος

με 75 άλογα στις 4.200 σαλ

και ροπή 180 Nm στις 2.000 σαλ

Κατανάλωση (Lt / 100 Km)

Εντός πόλης: 4.6

Εκτός πόλης: 3.3

Μεικτή: 3.8

Εκπομπές CO2: 99 gr/Km

Μέγιστη ταχύτητα: 170 Km/h

0-100: 13.9 sec

Γιατί είναι διαθέσιμος μόνο σε Trendline όμως? Το ίδιο θυμάμαι ότι γινόταν και στο 1.6 TDI...

Μήπως έχει κανείς νεότερα για το αν γίνονται παραγγελίες? alexisp?

Edited by zafevolution
Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν στο καινούριο κατάλογο που υπάρχει στο vw.gr, στη σελίδα 11 έχει τον εξής κινητήρα.

1.2 Lt TDI (DPF)

ο οποίος είναι 3-κύλινδρος

με 75 άλογα στις 4.200 σαλ

και ροπή 180 Nm στις 2.000 σαλ

Κατανάλωση (Lt / 100 Km)

Εντός πόλης: 4.6

Εκτός πόλης: 3.3

Μεικτή: 3.8

Εκπομπές CO2: 99 gr/Km

Μέγιστη ταχύτητα: 170 Km/h

0-100: 13.9 sec

Γιατί είναι διαθέσιμος μόνο σε Trendline όμως? Το ίδιο θυμάμαι ότι γινόταν και στο 1.6 TDI...

Μήπως έχει κανείς νεότερα για το αν γίνονται παραγγελίες? alexisp?

Δυστυχώς λόγω υποχρεώσεων δεν έχω περάσει ακόμη από αντιπροσωπεία. Με πληροφόρησε όμως φίλος και κάτοχος Polo 6R οτι ο κινητήρας αυτός δεν εισάγεται :huh:

Μου αρέσει το νέο Polo και το θέλω σε πετρέλαιο αλλά ζηλεύω και τις επιδόσεις του 1,2Tsi... H λύση του 1,6TDI ήταν το καλύτερο deal, τώρα τι κάνουμε;;;

Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν στο καινούριο κατάλογο που υπάρχει στο vw.gr, στη σελίδα 11 έχει τον εξής κινητήρα.

1.2 Lt TDI (DPF)

ο οποίος είναι 3-κύλινδρος

με 75 άλογα στις 4.200 σαλ

και ροπή 180 Nm στις 2.000 σαλ

Κατανάλωση (Lt / 100 Km)

Εντός πόλης: 4.6

Εκτός πόλης: 3.3

Μεικτή: 3.8

Εκπομπές CO2: 99 gr/Km

Μέγιστη ταχύτητα: 170 Km/h

0-100: 13.9 sec

Γιατί είναι διαθέσιμος μόνο σε Trendline όμως? Το ίδιο θυμάμαι ότι γινόταν και στο 1.6 TDI...

Μήπως έχει κανείς νεότερα για το αν γίνονται παραγγελίες? alexisp?

Για να υπάρχει ολοκληρωμένη εικόνα ορίστε και οι τιμές με το καινούριο ΦΠΑ (23%)

1.2 TDI 3D trendline: 15180 euro

1.2 TDI 5D trendline: 15590 euro

Link to comment
Share on other sites

Να ξεθάψω το θέμα και να σας πω ότι η Kosmocar ανακοίνωσε την τιμή πώλησης του Volkswagen Polo BlueMotion το οποίο εφοδιάζεται με τον 1200αρη TDI κινητήρα τεχνολογίας common-rail απόδοσης 75 ίππων με 18 κιλά ροπής διαθέσιμα από τις 2.000 σ.α.λ. Η μέση κατανάλωση του ανέρχεται μόλις στα 3.3 λίτρα/100 χλμ επιτρέποντας το να διανύσει 1.353 χλμ με ένα γέμισμα του ρεζερβουάρ, ενώ οι εκπομπές CO2 ανέρχονται στα 87 γρ/χλμ.

volkswagen-polo-bluemotion-2011-e1285773493859.jpg

Το αυτοκίνητο θα είναι διαθέσιμο τόσο 3θυρη όσο και σε 5θυρη έκδοση με την 3θυρη να ξεκινά από τις €16.950 ενώ η 5θυρη από τα €17.360. Στο βασικό εξοπλισμό το αυτοκίνητο εκτός των άλλων, διαθέτει 6 αερόσακους, ESP με ABS, σύστημα start/stop, cruise control, ηλεκτρικά παράθυρα, ηλεκτρικούς καθρέπτες, ημιαυτόματο κλιματισμό και ραδιοCD με δυνατότητα αναπαραγωγής MP3.

Πηγή: autoblog.gr

Edited by zafevolution
Link to comment
Share on other sites

Πως και από Ιούλιο που ήταν ήδη 23% το ΦΠΑ και στα 15590€ το 5D πήγε στα 17360€; 1800€ κοντά δηλαδή...

Δεν είναι το απλό το Tdi..

Αυτό έχει παραμείνει στην ίδια τιμή.

Είναι η έκδοση Βluemotion. Και έχει και διαφορετικό εξοπλισμό. (π.χ. κινητήρα start/stop και άλλα)

Edited by zafevolution
Link to comment
Share on other sites

Να ξεθάψω το θέμα και να σας πω ότι η Kosmocar ανακοίνωσε την τιμή πώλησης του Volkswagen Polo BlueMotion το οποίο εφοδιάζεται με τον 1200αρη TDI κινητήρα τεχνολογίας common-rail απόδοσης 75 ίππων με 18 κιλά ροπής διαθέσιμα από τις 2.000 σ.α.λ. Η μέση κατανάλωση του ανέρχεται μόλις στα 3.3 λίτρα/100 χλμ επιτρέποντας το να διανύσει 1.353 χλμ με ένα γέμισμα του ρεζερβουάρ, ενώ οι εκπομπές CO2 ανέρχονται στα 87 γρ/χλμ.

volkswagen-polo-bluemotion-2011-e1285773493859.jpg

Το αυτοκίνητο θα είναι διαθέσιμο τόσο 3θυρη όσο και σε 5θυρη έκδοση με την 3θυρη να ξεκινά από τις ¤16.950 ενώ η 5θυρη από τα ¤17.360. Στο βασικό εξοπλισμό το αυτοκίνητο εκτός των άλλων, διαθέτει 6 αερόσακους, ESP με ABS, σύστημα start/stop, cruise control, ηλεκτρικά παράθυρα, ηλεκτρικούς καθρέπτες, ημιαυτόματο κλιματισμό και ραδιοCD με δυνατότητα αναπαραγωγής MP3.

Πηγή: autoblog.gr

Πόσο ????? :angry2::blink:

Καλή φάση .... !! worthy.gif

Έλα Αλέκο .... πόσο είπες καίει το αμάξι σου ????

Πόσο ????? :whistling::lol: :lol:

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.