Jump to content
_notis

Update Εγκεφάλου Golf 6

Recommended Posts

τι να πω, δεν ξερω...αλλο αμαξι μου φαινεται. εμενα με 2-3 πατηματα παει χαλαρα στους 97 βαθμους και συνεχιζει...

επισης παραπονο εχω απο την καταναλωση αλλα μονο με 95αρα...στην 100αρα ειναι καλα.

Off Topic

dimiv,κορωπι μενεις?
Link to comment
Share on other sites

τι να πω, δεν ξερω...αλλο αμαξι μου φαινεται. εμενα με 2-3 πατηματα παει χαλαρα στους 97 βαθμους και συνεχιζει...

επισης παραπονο εχω απο την καταναλωση αλλα μονο με 95αρα...στην 100αρα ειναι καλα.

Off Topic

dimiv,κορωπι μενεις?

ε ναι και εγω 100αρα (έχω γεμίσει στις ρακέτες :whistling: if you know what i mean)

Αθηνα μένω ,Κορωπι είναι η δουλεια μου ,μας έχουν φαει τα κμ ....

Link to comment
Share on other sites

cavd είναι τα 160αρια-

φαίνεται μέσα στο βιβλιαρακι του service (ένα αυτοκόλλητο με όλα τα στοιχεία του αυτοκινητου)

στην άδεια κυκλοφοριάς (νομίζω)

και στην μηχανή-

υγ με πρόλαβε ο speedy..

Edited by DIMIV
Link to comment
Share on other sites

δηλαδη...με το update αυτο εγινε με το προγραμμα eco driving τα 160αρια ποιο οικονομικα απο τα 122? και γιατι δεν περνανε αυτο το προγραμμα και στα υπολοιπα ?

Link to comment
Share on other sites

επίσης βρε παιδιά με eco driving πχ σήμερα από Αττική οδό 35κμ Κορωπι Αθήνα (και διαδρομη μέσα στηνπόλη κανα 3 κμ)

με 2500 στροφές έγραψα 5,9 λτ/100 !!!

χωρις ac-

και μέρα με πολλά απανωτα πατήματα δεν μου έγραψε πάνω από 10,5-

και όταν λέω απανωτα το ψιλοεσκισα γιατι έκανα 3 βολτες των 5 κμ με 3 διαφορετικους φιλους για να τους δειξω το

αυτοκινητο -σε αυτήν την μιση ωρα με 40 λεπτα μου έγραψε 10,5

Αν και εγώ δεν έχω θερμόμετρο, και σε εμένα ακριβώς έτσι είναι η κατανάλωση. Αν είμαι προσεκτικός, ακόμη και σε κίνηση βλέπω 7-7,5 λίτρα και σε ΑΟ, εύκολα κάτω από 5,5 λίτρα. Από λάδι, επίσης δεν καίει τίποτα!

Link to comment
Share on other sites

Και εμμένα λίγο μου φαίνεται μέσω όρο 5.3/100 εγώ που περνάω απο κορωπί αθήνα ανάποδα απο εσσένα για να πάω στην δουλεία μου μέσο όρο

έχω 8.1, υπάρχουν βέβαια στιγμές στην ατική οδό που πέφτει πολύ η κατανάλωση αλλα μόνο στιγμιαία η για λίγα χλμ.

Λάδι δεν έχω συμπληρώσει ποτέ..

Θερμοκρασίες εχτές για παράδειγμα με πολύ χαλαρή οδήγηση είχα μέχρι 101

Πάντως μετά το update κάτι σαν να άλλαξε στα χαμηλά σαν να ακούω περισσότερο τον κομπρέσορα δεν ξέρω μπορεί να είναι ιδέα μου..

Link to comment
Share on other sites

Πάντως μετά το update κάτι σαν να άλλαξε στα χαμηλά σαν να ακούω περισσότερο τον κομπρέσορα δεν ξέρω μπορεί να είναι ιδέα μου..

απο τη μία πέφτει η κατανάλωση και απο την άλλη ανοίγει περισσότερο ο κομπρέσορας?

(δεν σε αμφισβητώ μιας και δεν το έχω αναβαθμίσει ακόμα το δικό μου)

Όσοι αναβαθμιστήκατε γράψτε εντυπώσεις. Σε 14 μέρες πάω και εγώ για το 1o service.

Link to comment
Share on other sites

Τι να πω δεν έχω καταλάβει ιδιαίτερα πράγματα μετά την αναβάθμιση αλλά επειδή το

στρώνω ακόμη το έχω συνέχεια στο D και δεν μπορώ να πω οτι το ζορίζω ιδιαίτερα..

Ίσως περισσότερο έδωσα βάση στο update του DSG που όντως δεν πρόσφερε ΑΠΟΛΥΤΩΣ ΤΙΠΟΤΑ

παρά στην αναβάθμιση του κινητήρα..

Link to comment
Share on other sites

Η αναβαθμιση ειναι για ορισμενα μοντελα καποιας χρονολογιας? η για ολα τα 160(dsg)?

Δεν πρέπει να είναι για όλα, γιατί το δικό μου δεν έβγαλε μύνημα στον υπολογιστή της αντιπροσωπίας για αναβάθμιση.

Link to comment
Share on other sites

Πάντως στο δικό μου που είναι 5/2009 δεν μου ανέφεραν τίποτα για αναβάθμιση πριν 20 ημέρες στο σέρβις.

Link to comment
Share on other sites

Πάντως στο δικό μου που είναι 5/2009 δεν μου ανέφεραν τίποτα για αναβάθμιση πριν 20 ημέρες στο σέρβις.

Και εμένα 5/2009 είναι. Το τσέκαραν και δεν χρειάζεται αναβάθμιση.

Link to comment
Share on other sites

εξαρταται εαν το τσεκαραν Online η με cd...μπορει να μην ειχαν το τελευταιο cd... οποτε το ξανα τσεκαρετε καποια στιγμη

Link to comment
Share on other sites

εξαρταται εαν το τσεκαραν Online η με cd...μπορει να μην ειχαν το τελευταιο cd... οποτε το ξανα τσεκαρετε καποια στιγμη

Έχω ραντεβού την πέμπτη για ευθυγράμμιση. Θα το τσεκάρω. B)

Edited by STELIOS_GOLF 6 TSI
Link to comment
Share on other sites

Έχω ραντεβού την πέμπτη για ευθυγράμμιση. Θα το τσεκάρω. :D

Δώσε πληροφορίες Στέλιο μόλις το τσεκάρεις!!

Link to comment
Share on other sites

Σήμερα που πέρασα επίτηδες από την αντιπροσωπεία (Golf+ 122 DSG7 01/10) σε έλεγχο έβγαλε αναβάθμιση εγκεφάλου κινητήρα μόνο.

Link to comment
Share on other sites

Περίεργα πράγματα καθώς εμένα DGS7 02/10 είχε και τις 2 αναβαθμίσεις σε κινητήρα και κιβώτιο...

Kρατάω μια επιφύλαξη βέβαια όσον αφορά την αναβάθμιση στο κιβώτιο μήπως την κάνουν μόνο σε όσους

παραπονιούνται για κροτάλισμα και θορύβους και στους υπόλοιπους την αγνοούν ακόμη και αν την εμφανίζει

το διαγνωστικό (γιατί είδα οτι χρειάζεται και αρκετή ώρα για να γίνει)..

Edited by stakyrTSI
Link to comment
Share on other sites

Δώσε πληροφορίες Στέλιο μόλις το τσεκάρεις!!

Παιδιά πήγα σήμερα από αλλη αντιπροσωπία και το έλενξαν. Δεν υπαρχει αναβάθμιση για το δικό μου. Το αμάξι είναι κατασκευασμένο 5/2009.

Edited by STELIOS_GOLF 6 TSI
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.




×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.