Jump to content
_notis

Update Εγκεφάλου Golf 6

Recommended Posts

Παιδιά πήγα σήμερα από αλλη αντιπροσωπία και το έλενξαν. Δεν υπαρχει αναβάθμιση για το δικό μου. Το αμάξι είναι κατασκευασμένο 5/2009.

:huh:

Και για το δικό μου δεν υπήρχε αναβάθμιση.

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα δεν υπαρχει περιπτωση CAVD χρονολογιας 2009 και γενικα πριν τον φεβρουαριο του 2010 να μην θελει update εκτος αν εχει γινει και δεν ενημερωσανε το συστημα επισης μονο με online φαινεται αν θελει η οχι

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα δεν υπαρχει περιπτωση CAVD χρονολογιας 2009 και γενικα πριν τον φεβρουαριο του 2010 να μην θελει update εκτος αν εχει γινει και δεν ενημερωσανε το συστημα επισης μονο με online φαινεται αν θελει η οχι

Πήγα σε δύο διαφορετικές αντιπροσωπίες και μου είπαν δεν υπάρχει αναβάθμιση. Το αυτοκίνητο όπως έχω γράψει και ποιο πάνω είναι 5/2009.

Link to comment
Share on other sites

Ίσως το διαγνωστικό τους δεν είναι online συνδεμένο και αντλεί

τα στοιχεία του από κάποιο παλαιότερης έκδοσης dvd..

Link to comment
Share on other sites

Πρέπει πάντως να υπάρχει τρόπος να μπαίνει ίσως απο vagcom αλλά κανείς δεν το έχει ψάξει ακόμα.

Ισως η πιο σημαντική πληροφορία για εμμένα, πάντα στο λάδι το έχω και έτσι μπορώ να ξέρω την θερμοκρασία

πρίν το σβήσω η αν κάτι πάει στραβά..

Παιδια μια βοηθεια απο καποιον που εχει 6αρι highline 160.Εμενα δεν εχει την ενδηξη της θερμ λαδιου ,στα συνεργεια δεν ξερουν τη τους γινεται και ετσι πηρα την τεχνικη υποστηριξη της vw total care μιλησα με καποιον τεχνικο και θελει εκτος απο τον δικο μου αριθμο πλαισιου αλλον ενα απο αυτοκινητο με τον ιδιο εξοπλισμο(HIGHLINE)που εχει την ενδηξη στην οθονη για να τα συγκρινη και να μου απαντηση τη γινεται.Αν μπορει καποιος και θελει ας μου στηλει με (Π .Μ )ΤΟΝ ΑΡΙΘΜ ΠΛΑΙΣΙΟΥ.ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ.
Link to comment
Share on other sites

Από ότι μου είπαν στην αντιπροσωπεία (μπορεί να λένε και βλακείες) για να έχεις ένδειξη θερμοκρασίας λαδιού στα πρώτα Golf 6 πρέπει να αλλάξεις το κατράν.

Edited by STELIOS_GOLF 6 TSI
Link to comment
Share on other sites

Χμ, μήπως να το περάσω στην εγγύηση?

Btw, εμένα 1 στις 50 φορές δουλεύει ο διακοπτης που μηδενίζει τα διανυθέντα χλμ! thumbsdown.gifthumbsdown.gifthumbsdown.gif

Link to comment
Share on other sites

Έκανα σήμερα το πρώτο σερβις και δεν υπήρχε ενημέρωση για να δείχνει τις αλλαγές ταχυτήτων :)

highline 160 3θυρο του 07/2009

μπορώ να τους ζητήσω να κοιτάξουν κάτι συγκεκριμένο?

Link to comment
Share on other sites

Έκανα σήμερα το πρώτο σερβις και δεν υπήρχε ενημέρωση για να δείχνει τις αλλαγές ταχυτήτων sad.gif

highline 160 3θυρο του 07/2009

μπορώ να τους ζητήσω να κοιτάξουν κάτι συγκεκριμένο?

Θερμοκρασια λαδιου στη δειχνει εσενα???

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα δεν υπαρχει περιπτωση CAVD χρονολογιας 2009 και γενικα πριν τον φεβρουαριο του 2010 να μην θελει update εκτος αν εχει γινει και δεν ενημερωσανε το συστημα επισης μονο με online φαινεται αν θελει η οχι

Πιθανόν να κάνουν update και απλά να μην το αναφέρουν..

Link to comment
Share on other sites

Θερμοκρασια λαδιου στη δειχνει εσενα???

Έβγαλες άκρη με την θερμοκρασία λαδιού? Έκαναν τις συγκρίσεις των αριθμών πλαισίου?

Link to comment
Share on other sites

Έβγαλες άκρη με την θερμοκρασία λαδιού? Έκαναν τις συγκρίσεις των αριθμών πλαισίου?

Δεν μπορω να βγαλω ακρη αν δεν βοηθησει καποιος να μου στειλη με Π.Μ ΤΟΝ ΑΡ. ΠΛΑΙΣΙΟΥ ΤΟΥ!!!Γιατι αυτοι χρειαζονται και εκτος του δικου μου αλλον ενα για συγκριση!!

Link to comment
Share on other sites

Δεν μπορω να βγαλω ακρη αν δεν βοηθησει καποιος να μου στειλη με Π.Μ ΤΟΝ ΑΡ. ΠΛΑΙΣΙΟΥ ΤΟΥ!!!Γιατι αυτοι χρειαζονται και εκτος του δικου μου αλλον ενα για συγκριση!!

Μακαρι να σε βοηθουσα αλλα και μενα ειναι χωρις ενδειξεις θερμοκρασιας και σχεσων κιβωτιου.Μοντελο 04/2009. Δεν υπαρχει καποιος να δωσει τον κωδικο απο golf vi tsi 160 με τις ενδειξεις στο ταμπλώ?

Link to comment
Share on other sites

Μηπως δεν ειναι τοσο απλο οσο το κανατε? Δεν ξερω αλλα φυσιολογικα δεν θελει και ενα καλωδιακη με εναν αισθητηρα στα λαδια? Δηλαδη δεν ειναι απλα αντε παω για την αναβαθμιση..

Το αλλο για το ποια σχεση εχεις ναι ειναι ποιο απλο (πιστευω) αλλα για τα λαδια κομματακι δυσκολο.

Link to comment
Share on other sites

Μηπως δεν ειναι τοσο απλο οσο το κανατε? Δεν ξερω αλλα φυσιολογικα δεν θελει και ενα καλωδιακη με εναν αισθητηρα στα λαδια?

Υπάρχει αισθητήρας που βλέπει την θερμοκρασία, είναι θέμα λογισμικού η όλη υπόθεση.

Link to comment
Share on other sites

Χμ, μήπως να το περάσω στην εγγύηση?

Btw, εμένα 1 στις 50 φορές δουλεύει ο διακοπτης που μηδενίζει τα διανυθέντα χλμ! thumbsdown.gifthumbsdown.gifthumbsdown.gif

Το ίδιο είχα και εγώ φίλε μου, απλά προσπάθησε να ζουπίσεις καλύτερα το κουμπάκι προς τα δεξιά λίγο και πίεσε το αρκετά και θα μηδενίσει!

Link to comment
Share on other sites

Το ίδιο είχα και εγώ φίλε μου, απλά προσπάθησε να ζουπίσεις καλύτερα το κουμπάκι προς τα δεξιά λίγο και πίεσε το αρκετά και θα μηδενίσει!

+1 είναι λίγο της υπομονής το κουμπί!

Πάντως αξίζει κάποιος να κάνει την ρύθμιση για το αυτόματο κλείδωμα (λίγο πριν τα 20 χλμ και πριν αρχίσει ο ήχος για τις ζώνες). Το ζήτησα και μου το ρύθμισαν στο σέρβις αλλά είναι πολύ εύκολο και γίνεται από το μενού!

Link to comment
Share on other sites

offtopic :

ΑΥΤΟΜΑΤΟ Κλειδωμα ειδικα σε μεγαλες πολεις... ειναι απαραιτητο πλεον ...και αν εχεις και παιδια θα θεωρουσα επιβεβλημενο να μας παρειχαν και ενα uzzi με την τωρινη κατασταση..

Link to comment
Share on other sites

Όσοι αναβαθμιστήκατε γράψτε εντυπώσεις. Σε 14 μέρες πάω και εγώ για το 1o service.

Καλησπέρα,

Έχω το Golf TSI 160hp (μόλις έκλεισα 4 μήνες και 9000χλμ) γενικά είμαι πολύ ικανοποιημένος.

Μου έκνανε ένα θόρυβο στο τιμόνι και αποφάσισα να το πάω στην αντιπροσωπεία να το τσεκάρουμε, μόλις το πήγα ο θόρυβος σταμάτησα και μόλις έφυγα ξανάρχισα, τέλοςπάντων.

Με το που πήγα μου είπανε ότι πρέπει να περιμένω κάνα 20 λεπτο για να μου κάνουν κάτι στο ντουλαπάκι μου είπανε και άκουσα να λένε ότι αυτό λέγεται "recall" και γενικότερα όποιος έμπαινε στην αντιπροσωπεία του λέγανε ότι πρέπει να κάνει το "recall" είτε πήγαινε για service είτε για οποιονδήποτε άλλο λόγο. Δεν πλήρωσα κάποιο ποσό.

Μέσα σε λιγότερο από μια εβδομάδα μου παρουσιάστηκε ένα πρόβλημα στο αυτοκίνητο. Ήμουνα στην Αττική Οδό και δεν μπορούσε το αυτοκίνητο να ανεβάσει ούτε στροφές (δεν μπορούσε να ξεπεράσει τις 3.000 στροφές) ούτε ταχύτητα (είχε κολήσει στα 90 και με δυσκολία έφτασε τα 100χλμ/ώρα παρότι είχα πατήσει τέρμα το γκάζι). Και ακουγότανε ο ήχος από το ντούρμπο συνεχώς. Δεν είχε ανάψει κανένα λαμπάκι στο καντράν, ήτανε σα να είχε σβήσει, σα να είχε χάσει όλη του την ισχύ. Το έσβησα και μετά πάλι το ίδιο και μετά το ξαναέσβησα και μόνο μετά από όλες ώρες επανήλθε. Συν της άλλης, αμέσως μετά το "recall" σταμάτησε να βγάζει ψυχρό αερό στο ντουλαπάκι του συνοδηγού, καθόλου αέρα (μάλλον αυτό θα ήτανε τυχαίο).

Επικοινώνησα σήμερα με την αντιπροσωπεία και μου είπανε να το πάω να ελέξουνε μήπως έχει βγάλει κάποιο σφάλμα και φανεί στον εγκέφαλο.

Ξέρει μήπως κάποιος να μου πει γιατί έγινε αυτό?

Ευχαριστώ πολύ

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα,

Έχω το Golf TSI 160hp (μόλις έκλεισα 4 μήνες και 9000χλμ) γενικά είμαι πολύ ικανοποιημένος.

Μου έκνανε ένα θόρυβο στο τιμόνι και αποφάσισα να το πάω στην αντιπροσωπεία να το τσεκάρουμε, μόλις το πήγα ο θόρυβος σταμάτησα και μόλις έφυγα ξανάρχισα, τέλοςπάντων.

Με το που πήγα μου είπανε ότι πρέπει να περιμένω κάνα 20 λεπτο για να μου κάνουν κάτι στο ντουλαπάκι μου είπανε και άκουσα να λένε ότι αυτό λέγεται "recall" και γενικότερα όποιος έμπαινε στην αντιπροσωπεία του λέγανε ότι πρέπει να κάνει το "recall" είτε πήγαινε για service είτε για οποιονδήποτε άλλο λόγο. Δεν πλήρωσα κάποιο ποσό.

Μέσα σε λιγότερο από μια εβδομάδα μου παρουσιάστηκε ένα πρόβλημα στο αυτοκίνητο. Ήμουνα στην Αττική Οδό και δεν μπορούσε το αυτοκίνητο να ανεβάσει ούτε στροφές (δεν μπορούσε να ξεπεράσει τις 3.000 στροφές) ούτε ταχύτητα (είχε κολήσει στα 90 και με δυσκολία έφτασε τα 100χλμ/ώρα παρότι είχα πατήσει τέρμα το γκάζι). Και ακουγότανε ο ήχος από το ντούρμπο συνεχώς. Δεν είχε ανάψει κανένα λαμπάκι στο καντράν, ήτανε σα να είχε σβήσει, σα να είχε χάσει όλη του την ισχύ. Το έσβησα και μετά πάλι το ίδιο και μετά το ξαναέσβησα και μόνο μετά από όλες ώρες επανήλθε. Συν της άλλης, αμέσως μετά το "recall" σταμάτησε να βγάζει ψυχρό αερό στο ντουλαπάκι του συνοδηγού, καθόλου αέρα (μάλλον αυτό θα ήτανε τυχαίο).

Επικοινώνησα σήμερα με την αντιπροσωπεία και μου είπανε να το πάω να ελέξουνε μήπως έχει βγάλει κάποιο σφάλμα και φανεί στον εγκέφαλο.

Ξέρει μήπως κάποιος να μου πει γιατί έγινε αυτό?

Ευχαριστώ πολύ

για το recall θα σου πώ μόνο,

Είναι απο τη VW για κάτι καλώδια του κλιματισμού που απλά τα πιάνουν με ταινία. Καμία σχέση με το πρόβλημα του κινητήρα σου. Μπορεί όμως να έχει σχέση με το πρόβλημα του αέρα στο ντουλαπάκι.

Link to comment
Share on other sites

Πάντως αξίζει κάποιος να κάνει την ρύθμιση για το αυτόματο κλείδωμα (λίγο πριν τα 20 χλμ και πριν αρχίσει ο ήχος για τις ζώνες). Το ζήτησα και μου το ρύθμισαν στο σέρβις αλλά είναι πολύ εύκολο και γίνεται από το μενού!

Πως ??? :)

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.




×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.