Jump to content
_notis

Update Εγκεφάλου Golf 6

Recommended Posts

Για να βγάλουμε σωστά συμπεράσματα,

έχει κάνει κανείς dyno στοκ μετά την αναβάθμιση?

Με kick-down τελικά έχουμε τις ίδιες επιδόσεις ή όχι?

Γιατί εμένα μου φαίνεται το ίδιο το αμάξι (με kick-down).

Το ότι ανεβάζει πίεση δυσκολότερα ΧΩΡΙΣ kick-down ισχύει πάντως και το βρίσκω λίγο πιο ευκολο-δήγητο το αμάξι.

Link to comment
Share on other sites

Φίλοι μου,έχω την εξής απορία: Καλά όταν πηγαίνει κάποιος για σέρβις τού κάνουν τις όποιες αναβαθμίσεις απαιτούνται. 1) Αν κάποιος πάει για το σέρβις αλλαγής λαδιών,τού κάνουν τις παραπάνω αναβαθμίσεις; 2) Αν βγει μια αναβάθμιση τώρα κι εγώ το πάω για σέρβις σε ένα χρόνο κανονικά,θα μου πουν,σε πιθανή ζημιά,ότι έπρεπε να είχα κάνει την αναβάθμιση; Ας μην ξεχνάμε πως η συντριπτική πλειοψηφία των οδηγών είτε έχει άγνοια των παραπάνω αναφερθέντων είτε δεν έχει το χρόνο και την όρεξη να το ψάχνει όπως πολλοί από εμάς είτε ό,τι άλλο μπορείτε να φανταστείτε. Ερώτημα: Δε θα όφειλε η αντιπροσωπεία να μας ενεμερώνει γραπτώς για τις όποιες αναβαθμίσεις; μεταξύ μας θα πρέπει να μαθαίνουμε για τη σωστή φροντίδα του αυτοκινήτου μας; Μήπως,επειδή μπήκα στα 45,αρχίζω να παραξενεύω; λέω μήπως!!!

Για την γραπτή ενημέρωση φυσικά και θα έπρεπε να έρχεται γραμμα αυθημερόν από την αντιπροσωπεία που αγοράσαμε το αυτοκίνητο , αλλά επειδή βρισκόμαστε στο ελλαδιστάν αυτό θεωρείται πολυτέλεια ! thumbsdown.gif Σε κατώτερες μάρκες παίρνουν τηλέφωνο τον πελάτη και τον ενημερώνουν !

Όλοι παράξενοι είμαστε , δεν είστε ο μόνος !! new_iloveyou.gif

Link to comment
Share on other sites

Εγώ πήγα στην αντιπροσωπία και είπα για το update. Δεν είναι κάτι συμαντικό είπαν,αλλιώς θα με ειδοποιούσαν με επιστολή τους και ότι μπορώ να το κάνω το Μάρτιο στο service. Βέβαια μου είπαν οτι όποια μέρα θέλω μπορώ να πάω. Τώρα τι να κάνω; Πάω ή δεν πάω;

Link to comment
Share on other sites

και για να ξεθάψω το θέμα σας παραθέτω το παρακάτω :

09-04-2010****1.4 TSI Highline 160 hp

After that session, on 11500 km my angine said "goodbye"! I got my engine with some factory error on secound cilinder. It's a little hard to explain it to me in english but, shortly, it was error on cilinders. There was no compression in 2. cilinder.

There was no doubt for the factory mistake and they shipped me a new TSI directly from Wolfsburg.

So, my car sleept in service for a mounth and he got a new "brain"!

DSC00001.jpg

CopyofIMG_2693.jpg

www.golfmk6.com

Edited by Speedy
Link to comment
Share on other sites

Αυτός τώρα είχε κάνει το update?

Παιδιά,καλημέρα. Χτες είχα πάει σε εξουσιοδοτημένο,επειδή αντιμετώπιζα ένα θέμα με το clima(μυρίζει σαν κάρβουνο τώρα το χειμώνα) και μου είπαν πως πρέπει να κάνω αναβάθμιση εγκεφάλου,για προστασία κινητήρα. Την έκανα. Σε σύντομη διαδρομή που έκανα,δε διαπίστωσα κάποια διαφορά. Θα σας ενημερώσω ξανά σε λίγες ημέρες. Το αμάξι το πήρα τον Απρίλιο του 2010 και είναι με dsg7. Υ.Γ. Ο κωδικός εργασίας της...ανάκλησης-recall την αναφέρουν- ήταν 24702599.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.




×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.