Jump to content
poen

Iphone 4

Recommended Posts

αντωνη πες μου σε παρακαλω αν το 4 εχει τα 2 γνωστα glitch 1 με την κεραια κ ενα με την οθονη η οποια δε σβηνει οταν ειναι κοντα στο αυτι

Μόλις το πάρω στα χέρια μου:yahoo: αυτή την βδομάδα θα σου πω!

(Αν και δεν νομίζω να έχω πρόβλημα, γιατί σύμφωνα με τα blogs δεν έχει παρατηρηθεί το πρόβλημα της κεραίας με ευρωπαϊκές SIM κάρτες. )

Link to comment
Share on other sites

Ρε θυματα της Apple :p δεν εχετε διαβασει για το προβλημα με την κεραια?

http://www.insomnia.gr/forum/showthread.php?t=389332

Ελεος να πληρωνεις ενα σκασμο χρηματα και οταν το πιανεις κατω αριστερα το σημα να εξαφανιζεται?!

Link to comment
Share on other sites

Ρε θυματα της Apple :p δεν εχετε διαβασει για το προβλημα με την κεραια?

http://www.insomnia....ad.php?t=389332

Ελεος να πληρωνεις ενα σκασμο χρηματα και οταν το πιανεις κατω αριστερα το σημα να εξαφανιζεται?!

Αυτό απ' ότι φαίνεται συμβαίνει μόνο σε Αμερική με την AT&T, πολύ-πολύ σπάνιες περιπτώσεις σε Ευρώπη και καμία στην Ελλάδα μέχρι στιγμής!

Μάλιστα όσοι ζήτησαν αντικατάσταση από την Apple όταν είχαν το πρόβλημα κεραίας, η καινούρια συσκευή-αντικατάστασης που τους έστειλε η Apple δεν παρουσίαζε το πρόβλημα αυτό!

Όπως φαίνεται και από τα γραφόμενα μελών σε forums για iPhone παγκοσμίως, το φαινόμενο της κεραίας εμφανίστηκε σε μερικά συγκεκριμένα τηλέφωνα τα οποία ήταν από τα πρώτα της παραγωγής!

Οπότε καταλήγουμε πάλι σε κακές φήμες από ανταγωνιστές, αφού υπάρχει ο κίνδυνος στην αγορά για μονοπώλιο του iPhone 4G!!!

Link to comment
Share on other sites

εγω παντως δεν ειχα κανενα προβλημα τοσο καιρο..

εχω το 3g 16gb απο τα πρωτα που εφερε η vodafone Ελλαδα και δεν εχω το παραμικρο προβλημα..

μονο την 1η μερα που το πηρα 3 φορες μου ελεγε πως δεν υπαρχει μεσα sim αλλα απο τοτε δεν εχει κανει κιχ.

και εχει φαει και τις τουμπες του :thumbsup:

το εχω hackαρει και εχω ξαναπερασει το firmware της apple 3-4 φορες ειναι γεματο με εφαρμογες , games, video και γενικα ολη μερα το καιω.

απο τις καλυτερες αγορες που εχω κανει το εχω υπερευχαριστηθει

Edited by poen
Link to comment
Share on other sites

εγώ στο δικό μου που έχω κόψει την SIM Cosmote δουλεύει άψογα το 4άρη... και επιπλέων μπικέ και αυτό στην σηλογή με τα Apple... 2G/3G/3GS /iPad 3G / MacBook Air τώρα σεκύτωμαι και i7 Mac Book pro 17" αλλά έως τώρα το 4άρη μόνο καλά λόγια έχω να πω!

Link to comment
Share on other sites

για πες μας τι λεει το 4αρι? sillyhorse1rb5.gif

όποιος πεί ότι του λείπουνε οι καμπίλες πάει να πεί οτι δεν το έχει πιάσει ποτε του ούτε το έχει δεί ποτέ του, στο χέρι μου κάθετε απίστευτα άνετα! επίσεις η οθόνη του είναιφοβερή ακόμα και κάτο από τον ηλιο εαν την δείς επίσεις δεν έχω δοκιμάσει τις φωτογραφίες γιατί δεν με ενδιαφέρει, αλλα σαν τηλέφωνο σε κλείσεις ο ηχός εχει γίνει κρύσταλο??? επισείς ο ήχος της μουσικής ΚΑΜΙΑ σχέση με το έσχος των προιγούμενον iPhone. τπτ το 4άρη είναι άριστο. το Μαύρο που έχω είναι πανέμορφο περιμένο και άσπρο bumper επίσεις πανεύκολο να βάζει invisible protector στην ουσία δυο ευθίες επιφάνιες είναι + και το bumper το τιλέφωνο είναι τζετ!

Link to comment
Share on other sites

το θεματακι που εχει με τα frame στο video recorder?

που ειναι το video σαν να βλεπεις φωτογραφιες γρηγορα το εφτιαξαν; γιατι ηταν απαραδεκτο αυτο στο 3αρι.

γενικα ειναι ταχυτερο; περασες κανα game?

Link to comment
Share on other sites

δεν έχω βάλει ακόμα κάτι περιμένω το jailbreak και ο comex είπε εαν θέλουμε jailbreak + unlock να μην περάσουμε την 4.0.1 και έτσι και εγώ δεν έβαλα το update για το βιντεο ΔΕΝ εχει καμία σχέση με το προιγούμενο 3GS!

Link to comment
Share on other sites

αποψη μου:

το 4 εχει 2 κατασκευαστικα glitch

1 η κεραια που απο δηλωσεις του Steve jobs καταλαβα οτι θα εχει διορθωθει εως τον σεπτεμβριο(δεν ξερω αν εχει να κανει μονο με δικτυα Αμερικης το εκανε κ στην Αγγλια οποτε γιατι οχι κ εδω)

2 ο proximity sensor που μαλλον με update θα σταματησει να μπερδευεται

αφου σας βλεπω τρελαμενους με τα MAC-Apple

πειτε μου μπορω να εχω 2 αριθμους στο iphone 3gs στην ιδια SIM?

να παρω ΜΑC laptop?αν ναι γιατι?

οποιος θελει κ το msn Μου Pm

Link to comment
Share on other sites

αποψη μου:

το 4 εχει 2 κατασκευαστικα glitch

1 η κεραια που απο δηλωσεις του Steve jobs καταλαβα οτι θα εχει διορθωθει εως τον σεπτεμβριο(δεν ξερω αν εχει να κανει μονο με δικτυα Αμερικης το εκανε κ στην Αγγλια οποτε γιατι οχι κ εδω)

2 ο proximity sensor που μαλλον με update θα σταματησει να μπερδευεται

αφου σας βλεπω τρελαμενους με τα MAC-Apple

πειτε μου μπορω να εχω 2 αριθμους στο iphone 3gs στην ιδια SIM?

να παρω ΜΑC laptop?αν ναι γιατι?

οποιος θελει κ το msn Μου Pm

από όσε ξέρω δεν δουλεύει σωστά θελει αντάπτορα και κομένες τις sim όλο το πλαστικό γύρο γύρο και τις βάζεις πάνω στον αντάπτορα αλλά και παλύ δεν ξέρω κατα πόσο καλά θα δουλεύει

το πρόβλημα για το 4 είναι μόνο στην αμερική στην ευρώπη δεν έχει ακούστει πρόβλημα, λογικά λόγο οτι δουλεύουν άλες συχνώτιτες σε μέρι με προβληματικό σημά πάντως το 4άρη μου δεν μου έχει αρνιθεί ποτε μα ποτέ κληση + ότι έχω καλήτερη ποιότιτα ηχου από ότι στα 3GS/3G

Link to comment
Share on other sites

αποψη μου:

το 4 εχει 2 κατασκευαστικα glitch

1 η κεραια που απο δηλωσεις του Steve jobs καταλαβα οτι θα εχει διορθωθει εως τον σεπτεμβριο(δεν ξερω αν εχει να κανει μονο με δικτυα Αμερικης το εκανε κ στην Αγγλια οποτε γιατι οχι κ εδω)

2 ο proximity sensor που μαλλον με update θα σταματησει να μπερδευεται

αφου σας βλεπω τρελαμενους με τα MAC-Apple

πειτε μου μπορω να εχω 2 αριθμους στο iphone 3gs στην ιδια SIM?

να παρω ΜΑC laptop?αν ναι γιατι?

οποιος θελει κ το msn Μου Pm

Αυτό:

http://www.iphonehel...nly/#more-19894

βάζει τα πράγματα στην θέση τους και δικαιώνει την εκτίμηση μου στο iPhone 4, το ότι δηλαδή δεν έχει πρόβλημα κεραίας όπως το παρουσιάζουν κάποιοι για να προκαλέσουν λάθος εντυπώσεις!!!

Edited by ta6ape
Link to comment
Share on other sites

Αυτό:

http://www.iphonehel...nly/#more-19894

βάζει τα πράγματα στην θέση τους και δικαιώνει την εκτίμηση μου στο iPhone 4, το ότι δηλαδή δεν έχει πρόβλημα κεραίας όπως το παρουσιάζουν κάποιοι για να προκαλέσουν λάθος εντυπώσεις!!!

μακαρι γιατι εχω apple κ μου αρεσει ιδιαιτερα το νεο μοντελο.

δυστηχως το κινητο το πηρα πριν 3 μηνες κοντα κ δεν προβλεπεται συντομη αλλαγη

εκτος κ αν κανεις ανταλλασει :thumbsup:

Link to comment
Share on other sites

Κάποιο νέο ίσως όσο αναφορά το 4άρι?

ta6ape τελικά το πήρες?

Επίσης συνχωρέστε με για την απειρία μου πάνω στα τηλέφωνα,αυτό το jailbrake τι ακριβώς είναι?

Στην Ελλάδα πάντως δεν έχει κυκλοφορήσει ακόμα έτσι δεν είναι?

Darkangel στα αγγλικά το δουλεύεις η με έχεις περάσει αναβάθμιση για ελληνικό μενού?

Ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

Κάποιο νέο ίσως όσο αναφορά το 4άρι?

ta6ape τελικά το πήρες?

Επίσης συνχωρέστε με για την απειρία μου πάνω στα τηλέφωνα,αυτό το jailbrake τι ακριβώς είναι?

Στην Ελλάδα πάντως δεν έχει κυκλοφορήσει ακόμα έτσι δεν είναι?

Darkangel στα αγγλικά το δουλεύεις η με έχεις περάσει αναβάθμιση για ελληνικό μενού?

Ευχαριστώ

όλα τα iphone από όπου και εαν τα πάρεις προεπιλογή έχει την αγγλικη γλώσσα και μετά βάζεις ελληνική μέσα από το μενου. Όλα τα iphone υποστιρίζουν σχεδον όλες τις γλώσσες που υπάρχουν.

το jailbreak είναι ένας αλγοριθμός η πές ένα προγραμματάκι που ξεκλειδώνει τους περιορισμούς της apple.(το εξήγησα όσο ποιο εύκολα μπορούσα)

Link to comment
Share on other sites

όλα τα iphone από όπου και εαν τα πάρεις προεπιλογή έχει την αγγλικη γλώσσα και μετά βάζεις ελληνική μέσα από το μενου. Όλα τα iphone υποστιρίζουν σχεδον όλες τις γλώσσες που υπάρχουν.

το jailbreak είναι ένας αλγοριθμός η πές ένα προγραμματάκι που ξεκλειδώνει τους περιορισμούς της apple.(το εξήγησα όσο ποιο εύκολα μπορούσα)

Και κάτι τελευταίο,στην Ελλάδα πότε θα καταφθάσει?

Μήπως γνωρίζεις?

Και πάλι ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

Samsung Galaxy S II.

Μακράν καλύτερο από το i-phone.

To i-phone είναι απλά μόδα.

Όλοι το αγοράζουν γιατί πολύ απλά το έχουν όλοι οι υπόλοιποι.

Βγάζω το καπέλο στο τμήμα marketing της apple.

Link to comment
Share on other sites

Εγώ βγάζω το καπέλο στης χαζές διαφημίσεις της Samsung που υποβαθμίζουν τα κινητά της. Όντως είναι πολύ καλό το galaxy s II αλλά από ποιότητα είναι πίσω. Δεν αγοράζουμε ένα κινητό μόνο επειδή είναι καλό από μέσα. Το εξωτερικό περιτύλιγμα που έχουν τα κινητά της Samsung (πλαστικό) χάνουν σε σχέση με το κινητό της apple που όπως και να το δούμε κινητό αγοράζουμε και όχι κανέναν Πύργο pc για να λέμε ποιο έχει ποιο πολλα μέσα. Τώρα άμα τα βάλουμε και τα δύο κάτω iPhone 4s vs galaxy s 2 οι διαφορές που υπερέχει το Samsung είναι απιροελάχιστες σε ταχύτητα. Σε design φενετε από της πωλήσεις ποιο πουλάει.

Link to comment
Share on other sites

Εγώ βγάζω το καπέλο στης χαζές διαφημίσεις της Samsung που υποβαθμίζουν τα κινητά της. Όντως είναι πολύ καλό το galaxy s II αλλά από ποιότητα είναι πίσω. Δεν αγοράζουμε ένα κινητό μόνο επειδή είναι καλό από μέσα. Το εξωτερικό περιτύλιγμα που έχουν τα κινητά της Samsung (πλαστικό) χάνουν σε σχέση με το κινητό της apple που όπως και να το δούμε κινητό αγοράζουμε και όχι κανέναν Πύργο pc για να λέμε ποιο έχει ποιο πολλα μέσα. Τώρα άμα τα βάλουμε και τα δύο κάτω iPhone 4s vs galaxy s 2 οι διαφορές που υπερέχει το Samsung είναι απιροελάχιστες σε ταχύτητα. Σε design φενετε από της πωλήσεις ποιο πουλάει.

+1

Edited by STELIOS_GOLF 6 TSI
Link to comment
Share on other sites

Εγώ βγάζω το καπέλο στης χαζές διαφημίσεις της Samsung που υποβαθμίζουν τα κινητά της. Όντως είναι πολύ καλό το galaxy s II αλλά από ποιότητα είναι πίσω. Δεν αγοράζουμε ένα κινητό μόνο επειδή είναι καλό από μέσα. Το εξωτερικό περιτύλιγμα που έχουν τα κινητά της Samsung (πλαστικό) χάνουν σε σχέση με το κινητό της apple που όπως και να το δούμε κινητό αγοράζουμε και όχι κανέναν Πύργο pc για να λέμε ποιο έχει ποιο πολλα μέσα. Τώρα άμα τα βάλουμε και τα δύο κάτω iPhone 4s vs galaxy s 2 οι διαφορές που υπερέχει το Samsung είναι απιροελάχιστες σε ταχύτητα. Σε design φενετε από της πωλήσεις ποιο πουλάει.

Link to comment
Share on other sites

!

Το ότι δε σπάει, ή σπάει λιγότερο λόγω πτώσης, ασφαλώς και δε σημαίνει ότι είναι πιο ποιοτική κατασκευή....

Το ένα είναι φτιαγμένο από γυαλί και μέταλλο και το άλλο από πλαστικό. Ποιό θα περίμενε κανείς να σπάσει σε πτώση ???

Epic fail again !!!

Link to comment
Share on other sites

Και εμένα δεν μου λέει κάτι. Σαν ποιότητα το iphone είναι κλάσεις ανώτερο...

Και να μερικές διαφημησεις που είναι για γιέλια.

http://www.youtube.com/watch?v=CgfknZidYq0

http://www.youtube.com/watch?v=a4STej_rWlo&feature=relmfu

http://www.youtube.com/watch?v=wwct7AvRuB4&feature=relmfu

http://www.youtube.com/watch?v=X4VHzNEWIqA&feature=relmfu

Με λίγα λόγια διαφημίζουν τα κινητά τους διαφημίζοντας την Apple..Πετυχημένες διαφημίσεις ε?

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.




×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.