Jump to content
ksaplostras

Μεγάλη Ζημιά Από Χαλάζι!

Recommended Posts

Όπως διαβάζετε και στον τίτλο του θέματος έπαθα την Κυριακή που μας πέρασε μεγάλη ζημία στο Scirocco μου από χαλάζι .

Τα μόνα μέρη του αυτοκινήτου που δεν έπαθαν τίποτα είναι οι προφυλακτήρες και οι καθρέπτες.

Μένω στα Γιάννενα και η λύση που μου πρότειναν εδώ είναι στοκάρισμα και βαψιμο όλο το αυτοκίνητο , πράγμα που δεν θέλω ούτε να

το σκεφτομαι. Είμαι διατεθειμένος να πάω Θεσσαλονίκη η Αθήνα για να το φτιάξω.

Σας παρακαλώ αν γνωρίζετε κάποιο καλό και δοκιμασμένο φανοποιείο που να επαναφέρει τις λακκούβες χωρίς βαψιμο και στοκάρισμα με

την μέθοδο PDR να με ενημερώσετε.

Ευχαριστώ πολύ

Νίκος

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα και καλώς μας ήρθες !!

Εάν μπορείς κάνε μας μια παρουσίαση για εσένα εδώ : http://www.vwclub.gr/vwforum/index.php?showtopic=32110&st=1850

Χωρίς να έχω δει δείγματα της δουλειάς του εν λόγο καταστήματος παρά μόνο τα βίντεο που έχει στο youtube θα σου έλεγα να δεις λίγο εδώ : http://www.vwclub.gr/vwforum/index.php?showtopic=31027

http://www.alldentmagic.com/main.html

Ρώτησε όμως κι εδώ εαν εχει καποια λυση γι αυτο που ζητας στον κ.Δήμο : http://www.vwclub.gr/vwforum/index.php?showtopic=330&st=0 http://www.autopaint.gr/ , ο οποίος ειναι εξαιρετικός απ' ότι λένε πολλά μελη τα οποία τον εχουν επισκεφτεί κι έχουν εκπλαγεί απο το αποτέλεσμα !

Ελπίζω να βοήθησα !

Link to comment
Share on other sites

http://www.theopro.gr/index.html

φιλε μου στον συγκεκριμενο πηγα το προηγουμενο αυτοκινητο μου με πανω απο 1500 λακκουβες,βροχη επεφτε το χαλαζι τοτε για κανα 10λεπτο,μονο στο καπω ειχα περιπου 400,και το αμαξι το εκανε καινουριο μεσα σε 1 μερα,δε πιστευα στα ματια μου.με καλυψε η ασφαλιστικη εταιρια μου για ολο το ποσο.ειναι ο Νο1 στην Βορεια Ελλαδα,με πειρα πολλων χρονων και εκπαιδευση made in Germany.

Link to comment
Share on other sites

http://www.theopro.gr/index.html

φιλε μου στον συγκεκριμενο πηγα το προηγουμενο αυτοκινητο μου με πανω απο 1500 λακκουβες,βροχη επεφτε το χαλαζι τοτε για κανα 10λεπτο,μονο στο καπω ειχα περιπου 400,και το αμαξι το εκανε καινουριο μεσα σε 1 μερα,δε πιστευα στα ματια μου.με καλυψε η ασφαλιστικη εταιρια μου για ολο το ποσο.ειναι ο Νο1 στην Βορεια Ελλαδα,με πειρα πολλων χρονων και εκπαιδευση made in Germany.

Συμφωνώ απόλυτα Μάνο.Είδες με πρόλαβες χε,χε άρχισες να μαθαίνεις.Πράγματι ο Τεό είναι μάγος στην δουλειά του και άψογος στον τρόπο συμπεριφοράς του.Τον έχω επισκεφτεί αρκετές φορές και το αποτέλεσμα πάντα εξαιρετικό.

Link to comment
Share on other sites

Αναφέρετε και τιμές γτ αν δεν έχει ασφάλεια καλό είναι να ξέρει ο άνθρωπος πρώτα

οι τιμες ειναι αναλογα το αυτοκινητο,τη ζημια και τη δουλεια που θα χρειαστει,σιγουρα πανω απο 1500 ευρω,αλλα αν δε το δει ο ΄΄Γιακουμπ'' ο,τι κ να πουμε ειναι λαθος
Link to comment
Share on other sites

Σας ευχαριστω πολυ ολους για τις προτασεις σας.

Τη ζημια την καλυπτει η ασφαλεια μου οποτε δεν με ενδιαφερει το κοστος.

Για τον Γιακουμπ μου ειπαν πολυ καλα λογια και αλλοι εδω απο Γιαννενα.

Οποτε θα ανεβω μια απο αυτες τις μερες Θεσσαλονικη.

Και παλι σας ευχαριστω πολυ και θα σας ενημερωσω μολις εχω νεοτερα.

Link to comment
Share on other sites

Με το καλό να το φτιάξεις και να το χαρείς όπως πρώτα !!

Αυτό που παρατηρώ στις εικόνες του site που δώσατε για τον κ.theopro είναι πως μετά την επισκευή υπάρχει μια θαμπάδα στο σημείο που υπήρχε πριν η λακκούβα ! Γνωρίζουμε το γιατί ή εάν επανέρχεται η γυαλάδα με μια αλοιφή ή κάποιο άλλο προϊόν ?

Link to comment
Share on other sites

να δεις σακατεμενη πορτα απο range rover sport πριν παει aldentmagic...και μετα απο 30 λεπτα δεν θα πιστευες οτι χτυπηθηκε ποτε..για τον αλλον δεν ξερω μιας και δεν εχω δει δειγματα δουλειας του αλλα για alldentmagic εγγυημενη δουλεια.

Link to comment
Share on other sites

να δεις σακατεμενη πορτα απο range rover sport πριν παει aldentmagic...και μετα απο 30 λεπτα δεν θα πιστευες οτι χτυπηθηκε ποτε..για τον αλλον δεν ξερω μιας και δεν εχω δει δειγματα δουλειας του αλλα για alldentmagic εγγυημενη δουλεια.

:unsure::rofl: ευχαριστούμε για το info !!! τιμή θυμάσαι ?

Link to comment
Share on other sites

Με το καλό να το φτιάξεις και να το χαρείς όπως πρώτα !!

Αυτό που παρατηρώ στις εικόνες του site που δώσατε για τον κ.theopro είναι πως μετά την επισκευή υπάρχει μια θαμπάδα στο σημείο που υπήρχε πριν η λακκούβα ! Γνωρίζουμε το γιατί ή εάν επανέρχεται η γυαλάδα με μια αλοιφή ή κάποιο άλλο προϊόν ?

speedy εγω εμεινα εκπληκτος με το αποτελεσμα στο saxo που ειχα,και το χρωμα (κοκκινο)ηταν πολυυυ χαλια.οταν παρελαβα το αμαξι ηταν και κερωμενο και γυαλισμενο ,διοτι ετσι φαινεται κ η παραμικρη ατελεια την οποια δεν μπορεσα με τπτ να βρω,πραγματικα αξιζουν συγχαρητηρια στον ''Γιακουμπ'' κ οπως ειπε κ ο καθηγητης ειναι πολυ κυριος κ σαν ανθρωπος :unsure:

Edited by wobman76
Link to comment
Share on other sites

Νικο ρωτα λιγο και τιμη στον Αντρεα Γκογκο που ειναι κατω απο την Honda.

Πες του οτι σε στελνω εγω. (Δεν ξερω βεβαια εαν πηγες)

Link to comment
Share on other sites

Δημητρη πηγα απο τον Ανδρεα που λες (μου τον προτειναν και αλλοι που πηγαν τα δικα τους)και ειδα και τη δουλεια που εχει κανει σε ενα RAV4.Παρα πολυ καλη , το αυτοκινητο ειναι σαν καινουργιο. Οποτε σκεφτομαι πολυ σοβαρα να του εμπιστευτω και το δικο μου και να γλιτωσω και τα εξοδα να πηγαινοερχομαι Θεσσαλονικη.

Και παλι ευχαριστω πολυ για το ενδιαφερων ολων σας.

Link to comment
Share on other sites

Φιλε δεν ξερω αν το εφτιαξες το αμαξι σου απο τη ζημια με το χαλαζι αλλα η καλυτερη εταιρια ειναι η Autobeauty pdr.Αν το ψαξεις σαν 'επισκευη απο χαλαζι χωρις βαφη' ειναι η πρωτη που θα δεις και η καλυτερη εταιρια! Ειναι στην Αθηνα. Θα μεινεις σιγουρα ευχαριστημενος-στο λεω εκ πειρας.

Όπως διαβάζετε και στον τίτλο του θέματος έπαθα την Κυριακή που μας πέρασε μεγάλη ζημία στο Scirocco μου από χαλάζι .

Τα μόνα μέρη του αυτοκινήτου που δεν έπαθαν τίποτα είναι οι προφυλακτήρες και οι καθρέπτες.

Μένω στα Γιάννενα και η λύση που μου πρότειναν εδώ είναι στοκάρισμα και βαψιμο όλο το αυτοκίνητο , πράγμα που δεν θέλω ούτε να

το σκεφτομαι. Είμαι διατεθειμένος να πάω Θεσσαλονίκη η Αθήνα για να το φτιάξω.

Σας παρακαλώ αν γνωρίζετε κάποιο καλό και δοκιμασμένο φανοποιείο που να επαναφέρει τις λακκούβες χωρίς βαψιμο και στοκάρισμα με

την μέθοδο PDR να με ενημερώσετε.

Ευχαριστώ πολύ

Νίκος

Link to comment
Share on other sites

Τελικά το αυτοκίνητο το έφτιαξα στα Γιάννενα στον Ανδρέα Γκογκο.

Πάρα πολύ καλή δουλεία ,έγινε καινούργιο ,δεν φαίνετε τίποτα , οροφή , καπό , πόρτες , νεύρα όλα έγιναν όπως πριν.Με την μέθοδο PDR ούτε βαψήματα ούτε στοκαρίσματα.

Φίλε κάπως έτσι ήταν και το δικό μου 700 κάτι χτυπήματα όπου υπήρχε λαμαρίνα.

Edited by ksaplostras
Link to comment
Share on other sites

δικο σου?

Όχι ευτυχώς το βρήκα στο web ... Δεν θα ζούσα εάν το έβλεπα έτσι ... 5 εμφράγματα και 4 ανακοπές θα είχα πάθει ....

Τελικά το αυτοκίνητο το έφτιαξα στα Γιάννενα στον Ανδρέα Γκογκο.

Πάρα πολύ καλή δουλεία ,έγινε καινούργιο ,δεν φαίνετε τίποτα , οροφή , καπό , πόρτες , νεύρα όλα έγιναν όπως πριν.Με την μέθοδο PDR ούτε βαψήματα ούτε στοκαρίσματα.

Φίλε κάπως έτσι ήταν και το δικό μου 700 κάτι χτυπήματα όπου υπήρχε λαμαρίνα.

φαντάζομαι ..... τωρα όμως είναι κουκλί ! Αυτό μετράει ! :):)

Edited by Speedy
Link to comment
Share on other sites

Φαντάσου επίσης ότι ήμουν μέσα στο αυτοκίνητο την ώρα που γινόταν χωρίς να μπορώ να κάνω τίποτα.

Μόνο που δεν έβαλα τα κλάματα όταν σταμάτησε το χαλάζι και βγήκα να το δω .

Link to comment
Share on other sites

Φαντάσου επίσης ότι ήμουν μέσα στο αυτοκίνητο την ώρα που γινόταν χωρίς να μπορώ να κάνω τίποτα.

Μόνο που δεν έβαλα τα κλάματα όταν σταμάτησε το χαλάζι και βγήκα να το δω .

Εκείνο το partition , που αποθηκεύτηκε εκείνη η μέρα , κάντο ένα format και θα είσαι μια χαρά από εδώ και πέρα !! new_killpc.gif Αφού άντεξες πάλι καλά να λες ! :) :) Το κοστούμι πόσο ήταν ?

Edited by Speedy
Link to comment
Share on other sites

Γνωρίζει κανείς κάποιο κατάστημα που να επαναφέρει τις λακκούβες με την μέθοδο PDR στην Θεσσαλονίκη ?

Εάν κάποιος γνωρίζει καποιο μαγαζι που να κάνει πολύ καλή δουλειά ας μου πει ..

Ευχαριστώ !

Edited by Speedy
Link to comment
Share on other sites

καλημερα εχω προβλημα με το αυτοκινητο, το χυπησε χαλαζι.

εχω βρει ενα μαγαζι το dent-master.gr

αν εχει κανεις κανεναν καλυτερο στην αθηνα ας μου πει

Link to comment
Share on other sites

μαρια αυτο μου μοιαζει σαν ενα πολυ μεγαλο φαναρτζιδικο, εγω ψαχνω ειδικα την μεθοδο dpr γιατι δεν θελω βαψιματα και στοκαρισματα

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.