Jump to content
alexator

Πιράκια, Τυχαίο?

Recommended Posts

Ρε παιδιά από τότε που άνοιξε ο καιρός και κυκλοφορώ με ανοιχτά τα παράθυρα παρατηρώ ότι το αμάξι χτυπάει πιράκια όταν είμαι σε ανηφόρες με χαμηλές στροφές και γενικά όταν πάω να επιταχύνω με μεγάλη σχέση(είναι dsg7 και αλλάξει σε πολύ χαμηλές στροφές τις σχέσεις). Το αμάξι το έχω έναν χρόνο τώρα και δεν θυμάμαι να το έκανε παλιά αυτό. Λέτε να έχω κανένα θέμα?? Μιλάω για golf 6 tsi 122. ¶ και βενζίνη μόνο 100 από σωστό πρατήριο. Τι λέτε?

Link to comment
Share on other sites

Είσαι σίγουρος ότι είναι πειράκια???Αν ναι πρέπει να αναθεωρήσεις την άποψή σου για το πρατήριο από το οποίο βάζεις 100άρα.Και για να γίνω πιο σαφής μάλλον η βενζίνη που εσύ πληρώνεις για 100άρα ούτε 95άρα δεν είναι.Βάλε ένα ενισχυτικό οκτανίων στο ρεζερβουάρ και μετά από μερικά χιλιόμετρα τσεκάρισε αν ακούγονται πειράκια.Αν όχι τότε θα επαληθευτώ πράγμα το οποίο απεύχομαι.

Link to comment
Share on other sites

Ότι είναι πιράκια είμαι σίγουρος 100%! Το πρατήριο μου το έχει προτείνει ο moderator από το scirocco club και λέει ότι έχει τσεκάρει με vag-com την βενζίνη και ότι είναι πολύ καλή(Agean 100άρα. Έχω βάλει και από άλλα πρατήρια όμως και πάλι χτυπάει. Λέτε να θέλω αλλαγή μπουζί(έχω 26,000χλμ) ή δεν έχει σχέση?

Link to comment
Share on other sites

Μηπως φιλε μου δεν ειναι πιρακια και απλα τωρα με το παραθυρο ανοιχτο ακους τον κινητηρα που ζοριζεται να επιταχυνει σε ανηφορα με χαμηλες στροφες οπως λες;Δε μπορει με ολες τις βενζινες να ακους πιρακια και κατα τα αλλα το αυτοκινητο να πηγαινει καλα.

Edited by NASOS_ea
Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ για τις απαντήσεις παιδιά , σίγουρα είναι πιράκια (τον ήχο τον ξέρω πολύ καλά γιατί στην αρχαιολογία που είχα πριν το golf ήταν καθημερινό φαινόμενο). Τέλος πάντων θα το πάω στην αντιπροσωπία να το δουν. Πάντως λέτε ότι μόνο η βενζίνη είναι που μπορεί να το κάνει αυτό έτσι?

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ για τις απαντήσεις παιδιά , σίγουρα είναι πιράκια (τον ήχο τον ξέρω πολύ καλά γιατί στην αρχαιολογία που είχα πριν το golf ήταν καθημερινό φαινόμενο). Τέλος πάντων θα το πάω στην αντιπροσωπία να το δουν. Πάντως λέτε ότι μόνο η βενζίνη είναι που μπορεί να το κάνει αυτό έτσι?

Γιατι δε δοκιμαζεις να κανεις πρωτα δυο γεμισματα απο αλλο πρατηριο;Φιλε μου επειδη την εχω πατησει απο βενζιναδικο που εβαζα 3 χρονια χωρις προβλημα μην στηριζεσαι και τοσο σε αυτο.Αλλαξε βενζιναδικο και κανε δυο γεμισματακια με κατοσταρα και βλεπεις.

Edited by NASOS_ea
Link to comment
Share on other sites

Εφ' πσον εχεις dsg θα τα εχεις αυτα τα φαινομενα, αλλαζει ταχυτητες πολυ χαμηλα δεν ξερω αν στο κανει και στο σπορ.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.