Jump to content
nitro2550

Οικονομικη Κριση Και Οθονες....

Recommended Posts

ενοψη λοιπον οικονομικης κρισης εγω πηρα την αποφαση να βαλω οθονιτσα στο αμαξι μου (golf v tsi) οποτε ψαχνοντας κατι οικονομικο βρηκα τα 2 παρακατω....αλλα η ιδιαιτερα χαμηλη τους τιμη με παραξενεψε....οποτε θελω την γνωμη σας αν τα ξερετε αν τα εχετε ξανακουσει και αν τα εχετε δοκιμασει....να διευκρινησω οτι δεν κυνηγαω τελεια ποιοτητα ηχου...

οι 2din οθονες λοιπον ειναι οι παρακατω,,,

-----> http://www.drwoofer.com/index.php?main_page=product_info&products_id=1471

-----> http://www.drwoofer.com/index.php?main_page=product_info&cPath=143_6_9_8&products_id=2095&zenid=fm1d4nf9srvpj495gr03timuq5

Edited by nitro2550
Link to comment
Share on other sites

Καλύτερα να μην βάλεις κινέζικες οθόνες στο αμάξι σου γιατί τρώνε την μπαταρία... Μακάρι να βρίσκαμε σε τέτοιες τιμές καλό πράμα αλλά δυστυχώς θα έχεις πρόβλημα.

Link to comment
Share on other sites

Αν σε ενδιαφερει ο ηχος πηγαινε σε κατι επωνυμο. Υπαρχουν τωρα και σε καλες τιμες και με εργοστασιακη εφαρμογη (pioneer, kenwood).

Αν σε ενδιαφερει να τα εχει ολα και να μην κοστιζει, τοτε τα κινεζικα ειναι μια λυση, αλλα μην ξεχνας οτι πληρωσεις παιρνεις.

Το θεμα με την διαροη ρευματος στα κινεζικα ισχυει αλλ εχουν βρεθει λυσεις απ'οσο διαβαζω. Μια απο αυτες ειναι να μην συνδεεται καποιο καλωδιο με το canbus.

Παντως περισοτερα για το θεμα υπαρχουν στην ενοτητα 'Ηχος' πιο κατω.

Link to comment
Share on other sites

Μετακίνησα το θέμα εδώ για να το δουν οι "αρμόδιοι" + "ειδικοί"....

Έλα nikoskallithea πες τον φίλο μας την πολύτιμη γνώμη-εμπειρία σου!!!

Link to comment
Share on other sites

ενοψη λοιπον οικονομικης κρισης εγω πηρα την αποφαση να βαλω οθονιτσα στο αμαξι μου (golf v tsi) οποτε ψαχνοντας κατι οικονομικο βρηκα τα 2 παρακατω....αλλα η ιδιαιτερα χαμηλη τους τιμη με παραξενεψε....οποτε θελω την γνωμη σας αν τα ξερετε αν τα εχετε ξανακουσει και αν τα εχετε δοκιμασει....να διευκρινησω οτι δεν κυνηγαω τελεια ποιοτητα ηχου...

οι 2din οθονες λοιπον ειναι οι παρακατω,,,

-----> http://www.drwoofer.com/index.php?main_page=product_info&products_id=1471

-----> http://www.drwoofer.com/index.php?main_page=product_info&cPath=143_6_9_8&products_id=2095&zenid=fm1d4nf9srvpj495gr03timuq5

Εφ' οσον δεν κυνηγας την ποιοτητα και σε εχει πληξει η οικονομικη κριση θα βαλεις κινεζικο αλλα σε ενα.

Σου προτείνω το παρακάτω

http://www.e-wells.com/book.asp?id=98

Μίλησε με την Μονικα εχει περίπου 420$ και πες της να στο στείλει χωρίς DVB-T (ψηφιακή ΤV) γιατι στην Ελλαδα έχουμε mpeg4 ενω αυτο ειναι mpeg2.

ΥΓ Για περισσότερες λεπτομεριες δεν προσεκτικά την υπογραφη μου.

Link to comment
Share on other sites

φιλε μου νικο οφειλω να πω οτι κοιταζοντας και την υπογραφη σου ξεκαθαρισα αρκετα πραγματα...απλα ηθελα να σε ρωτησω 2 παραγματακια...με την εγγυηση τι γινετε ποσο καιρο εχει...αν την εχει δοκιμασει κανεις αν εχει μενει ευχαριστημενος και αν ειχε κανα προβλημα...ειδα οτι εχεις παραθεσει και αλλες πηγες με βαθμολογια αυτη οι πηγη σε συγκριση με τις αλλες οπως witson audiosource κτλ πως την βλεπεις...?? ευχαριστω πολυ για το ενδιαφερον και την βοηθεια!

Link to comment
Share on other sites

και κατι ακομα ο DVB-T χρεωνετε παραπανω επειδητωρα που αλλαξε και το σημα στην αθηνα ισως να ειναι χρησιμο...bluetooth tv gps ktl δουλευουν κομπλε η θελουν εξτρα εξαρτηματακια?

Link to comment
Share on other sites

φιλε μου νικο οφειλω να πω οτι κοιταζοντας και την υπογραφη σου ξεκαθαρισα αρκετα πραγματα...απλα ηθελα να σε ρωτησω 2 παραγματακια...με την εγγυηση τι γινετε ποσο καιρο εχει...αν την εχει δοκιμασει κανεις αν εχει μενει ευχαριστημενος και αν ειχε κανα προβλημα...ειδα οτι εχεις παραθεσει και αλλες πηγες με βαθμολογια αυτη οι πηγη σε συγκριση με τις αλλες οπως witson audiosource κτλ πως την βλεπεις...?? ευχαριστω πολυ για το ενδιαφερον και την βοηθεια!

και κατι ακομα ο DVB-T χρεωνετε παραπανω επειδητωρα που αλλαξε και το σημα στην αθηνα ισως να ειναι χρησιμο...bluetooth tv gps ktl δουλευουν κομπλε η θελουν εξτρα εξαρτηματακια?

Καποια προβληματακια θα βρεις αλλα μπροστα σε αυτα που προσφερει και την τιμη που εχει ειναι μονοδρομος αν δεν εχεις χρηματα. Εγγυηση 1 χρονο αλλα πρεπει να την στειλεις πισω στην κινα.

Το DVB-T θελει επιπλεον 80$ αλλα σου ειπα παραπανω.

Ολα τα υπολοιπα bluetooth, tv αναλογικη, gps, dvd, mp3, sd, και καμια 10αρια ακομα ειναι ενσωματομενα.

Ολα το κινεζικα ειναι περιπου ιδια απλα αυτο δουλευει και με σβηστό τον κινητηρα, οπως δλδ το ΟΕΜ επίσης η Μονικα σε σχεση με τους υπολοιπους ειανι συνεννοήσιμη και απαντα στα εμαιλς που στελνεις, μερικοι αλλοι σε γραφουνε.

....αυτα τα ολιγα

Link to comment
Share on other sites

δηλαδη θα εχω και τα γνωστα προβληματα με την μπαταρια ....??

το εχει δοκιμασει κανεις αλλος η θα ειμαι ο πρωτος?

Link to comment
Share on other sites

δηλαδη θα εχω και τα γνωστα προβληματα με την μπαταρια ....??

το εχει δοκιμασει κανεις αλλος η θα ειμαι ο πρωτος?

Αν το καρο σου ειναι μετα το 2007 οχι.

Link to comment
Share on other sites

ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ ΚΑΙ ΑΠΟ ΕΜΕΝΑ..ΤΟ ΠΗΡΑ ΑΠΟΦΑΣΗ ΟΤΙ ΜΕΤΑ ΑΠΟ ΕΝΙΣΧΥΤΕΣ WOOFER ΚΑΙ ΚΑΜΙΑ 12ΑΡΙΑ BEYMA ΝΑ ΒΑΛΩ ΟΘΟΝΗ...ΚΑΙ ΦΥΣΙΚΑ ΔΙΑΛΕΞΑ ΤΗΝ ΚΑΛΗΤΕΡΗ ( ΔΗΛΑΔΗ ΤΗΝ ΦΘΗΝΟΤΕΡΗ ΠΕΡΙΠΟΥ 300 ΕΥΡΩ...)...ΜΕΓΑΛΗ Η ΧΑΡΑ ΑΛΛΑ ΚΑΘΕ ΦΟΡΑ ΠΟΥ AΑΛΛΑΖΑ SOURCE Η ΑΛΛΑΖΑ ΚΟΜΜΑΤΙ ΣΤΟ CD EKANAN ENA ΤΕΡΑΣΤΙΟ ΜΠΑΜ ΟΛΑ ΤΑ ΗΧΕΙΑ ΜΑΖΙ ΜΕ ΤΡΑΓΙΚΑ ΠΑΡΟΛΙΓΟ ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ...ΤΟ ΠΟΡΙΣΜΑ ΕΙΝΑΙ Η ΠΡΟΕΝΙΣΧΙΣΗ ΕΚΑΝΕ ΚΑΤΙ ΚΟΛΠΑ ΜΕ ΤΗΝ ΜΟΥΦΑ ΟΘΟΝΗ ....ΟΛΑ ΕΙΝΑΙ ΚΑΛΑ ΓΕΙΩΜΕΝΑ ΣΤΟ ΑΜΑΞΙ ...ΤΗΝ ΑΛΛΑΞΑ ΤΗΝ ΕΠΟΜΕΝΗ ΜΕΡΑ ΕΝΝΟΕΙΤΑΙ ΚΑΙ Η GOLFARA ΕΜΕΙΝΕ ΜΕ ΤΟ PΠOIOTIKO PIONNER...ΓΝΩΜΗ ΜΟΥ ΕΙΝΑΙ ΟΤΙ ΑΜΑ ΕΧΕΙΣ ΤΟ ΑΜΑΞΙ ΕΣΤΩ ΚΑΙ 1 ΕΝΙΣΧΙΤΗ ΜΗΝ ΒΑΖΕΙΣ ΟΘΟΝΗ ΠΟΥ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΜΑΡΚΑ ΑΛΛΙΩΣ ΠΑΙΖΕΙ ΝΑ ΚΛΑΙΣ ΤΑ ΛΕΦΤΑ ΣΟΥ ΟΠΩΣ ΠΑΡΟΛΙΓΟΝ ΕΓΩ!!!

Link to comment
Share on other sites

φιλε μου ουτε εχω ενισχυτη ουτε προκειται να βαλω η μονη αλλαγη που εχω κανει στο ηχοσυστημα του αυτοκινητου ειναι οτι εχω βαλει 2 στρογγυλα 12 ηχεια pioneer...γτ πριν δεν ειχε ουτε πισω ηχεια...και ισως αργοτερα να αλλαξω τα εργοστασιακα μπροστα ηχεια....οποτε....παμε βουρ για wells vw-7088!!!!!!!!

Link to comment
Share on other sites

εχω και εγώ δύο ερωτησούλες για τη συγκεκριμένη πηγή

1) σε σύγκριση με την εργοστασιασκή πηγή rcd - 310 έχει τουλάχιστον την ίδια ποιότητα ήχου?

2) δουλεύει αποβλημάτιστα σε golf 6 του 2009?

3) η εκγατασταση είναι εύκολη? θα μπορέσω να την κάνω μόνος μου? (πιάνουν τα χέρια μου!)

4) γενικά φαίνεται ποιοτική (και σε εμφάνιση και κατα τη χρήση)?

ευχαριστώ!

Link to comment
Share on other sites

εχω και εγώ δύο ερωτησούλες για τη συγκεκριμένη πηγή

1) σε σύγκριση με την εργοστασιασκή πηγή rcd - 310 έχει τουλάχιστον την ίδια ποιότητα ήχου?

2) δουλεύει αποβλημάτιστα σε golf 6 του 2009?

3) η εκγατασταση είναι εύκολη? θα μπορέσω να την κάνω μόνος μου? (πιάνουν τα χέρια μου!)

4) γενικά φαίνεται ποιοτική (και σε εμφάνιση και κατα τη χρήση)?

ευχαριστώ!

ήμουν έτοιμος να βάλω usb που θα μου κοστισει 250 ευρώ και ειδα οτι με 450 μπορώ να αλλάξω όλη την πηγή!

αξίζει τελικα?

Link to comment
Share on other sites

ήμουν έτοιμος να βάλω usb που θα μου κοστισει 250 ευρώ και ειδα οτι με 450 μπορώ να αλλάξω όλη την πηγή!

αξίζει τελικα?

420$ Αυτο εσυ θα το κρινεις.

Link to comment
Share on other sites

420$ Αυτο εσυ θα το κρινεις.

μα για να το κρίνω εγώ θα πρέπει να ξέρω τί αγοράζω

δυστηχώς δεν έχω τη δυνατότητα να δώ την πηγή απο κοντά και για αυτό ρωτάω στο φόρουμ μας

αν γίνεται κάποιος να μου απαντήσει στις ερωτησεις που εγραωψα λίγο πιο πανω.

ευχαριστώ!

Link to comment
Share on other sites

μα για να το κρίνω εγώ θα πρέπει να ξέρω τί αγοράζω

δυστηχώς δεν έχω τη δυνατότητα να δώ την πηγή απο κοντά και για αυτό ρωτάω στο φόρουμ μας

αν γίνεται κάποιος να μου απαντήσει στις ερωτησεις που εγραωψα λίγο πιο πανω.

ευχαριστώ!

Εγω το τοποθετησα μονος μου και μεχρι τωρα δουλευει τζαμι ο κινεζος(αγορα απο www.naviexperts.gr)

Link to comment
Share on other sites

Εγω το τοποθετησα μονος μου και μεχρι τωρα δουλευει τζαμι ο κινεζος(αγορα απο www.naviexperts.gr)

μιλάμε για ακριβώς την ίδια πηγή? wells vw-7088!!!!!!!!

πόσο την αγόρασες?

στο γκολφάκι μου έχω υποτίθεται 8 ηχεία (έκδοση highline) ενώ εδώλέει 4 x 45 Watts amplifier

Θα έχω πρόβλημα?

Link to comment
Share on other sites

μιλάμε για ακριβώς την ίδια πηγή? wells vw-7088!!!!!!!!

πόσο την αγόρασες?

στο γκολφάκι μου έχω υποτίθεται 8 ηχεία (έκδοση highline) ενώ εδώλέει 4 x 45 Watts amplifier

Θα έχω πρόβλημα?

Το αγορασα στο site που σου εδωσα,και εγω το highline εχω το κουμπωνεις στη φισα του αυτοκινητου και παιζουν ολα τα ηχεια,ειναι ευκολη τοποθετηση αν πιανουν τα χερια σου.Μιλαμε γι αυτην που βλεπεις στο site,εγω το πηρα στη τιμη που αναφερω ποιο πανω. Αν σε ενδιαφερει μπορης να αναφερεις το ονομα μου στο πωλητη(αποστολης).

Edited by MK6
Link to comment
Share on other sites

δεν ξερω αν τα λεω σωστα αλλα τουλαχιστον εγω που εχω οθονη 2din της witson εχω παρει ρευμα απο τον αναπτηρα απο κατω για τον λογο του οτι οταν κλεινει ο κινητηρας δεν εχει ρευμα στο σημειο εκεινο,αρα δεν τρωει πιστευω μπαταρια αρα ειμαι οκ νομιζω...! μπορει ομως και να ειμαι λαθος,παντως η μπαταρια ειναι απο τη μανα του και ακομα δουλευει αψογα...

Link to comment
Share on other sites

Έχετε γνώμη για την κάτωθι κινεζιά ? :p

http://www.e-autoshop.gr/product_info.php?cPath=42_231_335&products_id=1490

Αν θελεις καποιο κινεζικο προτίμησε το παρακατω.

http://www.vwclub.gr/vwforum/index.php?showtopic=40126

Ανεξάρτητα απο το ποιο θα διαλεξεις προσεξε δυο πράγματα

1. εκφρορτηση μπαταριας

2. Να παιζει στην θεση "0" του διακόπτη της μηχανής.

Το Rns ....καλό αλλά και άχρηστο.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.