Jump to content
GOLFiiiGT

Η ΚΑΛΥΤΕΡΗ ΠΗΓΗ Αυτοκινήτου

???? ????? ? ????T??? ????  

4 members have voted

You do not have permission to vote in this poll, or see the poll results. Please sign in or register to vote in this poll.

Recommended Posts

Κάποτε όντως η ψήφος μου ίσως να ηταν υπέρ της Alpine ή Pioneer, σήμερα όμως σε overall επίπεδο (ποιότητα κατασκευής, ποιότητα ήχου, εμφάνιση, ευκολίες στην διαχείριση κλπ.) νομίζω πως υπερέχει η Kenwood . Τέτοιο έχω, και είμαι πολύ ευχαριστημένος (πέρα απο το ότι ταιριάζει με τους φωτισμούς του ταμπλώ!). Παρόλα αυτα θα ήθελα να πω πως συγκρίνω ισοδύναμα μοντέλα (της ίδιας κατηγορίας ή αν θέλετε με το ίδιο κόστος) και όχι ένα εμπορικό κομμάτι που το έχει και το Praktiker με ένα hi-end μοντέλο π.χ. της Rockford Fosqate .

Link to comment
Share on other sites

Guest white-LSD-golf

Εγώ όταν αποφάσισα οτι θα βάλω ήχο στο αυτοκίνητο για το μόνο που είμουν σύγουρη ήταν η πηγή...Alpine βεβαια...εκτώς οτι έχεις την επιλογή του i-personalise και επιλέγεις μέσο internet οποιο χρώμα θέλεις έχει ενσωματομένο equaliser...εκτώς αυτού εχει πολύ προσητές τιμές...η επιλογή μου ήταν λιγάκι απλή γιατί(9828RB/mp3-wma) στο άμεσο μέλλον θα το αντικαταστήσω με touch-screen επίσεις της Alpine..

Link to comment
Share on other sites

Pioneer και μετά Alpine.Και οι δύο είναι κορυφαίες στο χώρο!!! :D

Συμφωνω οσον αφορα ποιοτητα ηχου και κατασκευη αλλα κατι σχεδια ρε παιδια πολυ οτι ναναι και πολλα κουμπακια που με τα λουκανικοδαχτυλα μας δεν ειναι ευχρηστα.ψηφισα jvc αυτο εχουμε ολοι στην οικογενεια (3 ανδρες) και ειμαστε καταευχαριστημενοι.ειχα δοκιμασει Blaupunkt mp3 player(χαλια το εδωσα πισω), Sony cd-player(Καλο το εδωσα πισω) και εχω τωρα το ευχρηστο και με καλη αποδοση jvc 401 με το μαυρο περιβλημα (οχι ασημι) και παει γαντι με το μπλε καντραν του γκολφ.παω επισης για touch screen αλλα δεν ξερω ποτε θα εχω τα λεφτα και τι ακριβως. ;)

Link to comment
Share on other sites

6E1774D43555487DC1256C9D004F682F_big.jpg

η καλυτερη πηγη που εχω βαλει μεχρι σημερα στο αυτοκινητο μου.

και τις εχω δοκιμασει ολες τις μαρκες.και πολλα μοντελα απο καθε μια.

File Decibel na upothesw oti einai to 9815 ? Exw to 9812 me ta "mama" mprosta kai duo oval PIONEER pisw. Omws..... Deutera to vazw mesa gia anavathmisi se polu gnwsto magazi. Tha ta "skasw" kanonika! An kai exw empistosunh tha hthela apla thn filikh sou gnwmh ws gnwsths kai oxi mono, tou "athlimatos". Tha mpei enas KICKER 5x50, ena 10" MTX h' DIRECTED se polueterikh kataskeuh sthn thesh tou farmakeiou, trigwnou klp klp kai 2 diairoumena ths FOCAL. To zhtoumeno mou einai poiothta oxi ntoupou ntoupou kai safws na mhn kourazetai to auti mou. Se euxaristw. Anamenontas thn filikh sou gnwmh, Nikos

Link to comment
Share on other sites

File Decibel na upothesw oti einai to 9815 ? Exw to 9812 me ta "mama" mprosta kai duo oval PIONEER pisw. Omws..... Deutera to vazw mesa gia anavathmisi se polu gnwsto magazi. Tha ta "skasw" kanonika! An kai exw empistosunh tha hthela apla thn filikh sou gnwmh ws gnwsths kai oxi mono, tou "athlimatos". Tha mpei enas KICKER 5x50, ena 10" MTX h' DIRECTED se polueterikh kataskeuh sthn thesh tou farmakeiou, trigwnou klp klp kai 2 diairoumena ths FOCAL. To zhtoumeno mou einai poiothta oxi ntoupou ntoupou kai safws na mhn kourazetai to auti mou. Se euxaristw. Anamenontas thn filikh sou gnwmh, Nikos

αν θελεις ποιοτητα παιξε με axton 5καναλο με ενα η 2 10" δεν μου πολυαρεσουν τα mtx, peerless η focal η αλλα δεν μπορω να σκεφτω τωρα.τα focal μπροστα οκ!αλλα βαλε την v σειρα και πανω.ολα αυτα για ποιοτητα.

το alpine μου ειναι το 7894 το οποιο για μενα γ@μ@ει σε εξοδους ακομα και τα σημερινα 9815 και λοιπα.τα εχουν μπασταρδεψει πολυ ολο ρυθμιστικα και π@π@ριες.εγω το πουλαω γιατι θα βαλω monitor.για να καταλαβεις το δικο μου ειχε διπλασια και πανω τιμη απο το 9515.

Edited by Drago
Link to comment
Share on other sites

becker alpine pioneer blaupunkt clarion αλλα μονο τα κορυφαια τους σε συνδυασμο με 1 καλο τετρακαναλο ενισχυτη (οχι ιαπωνικο-αμερικανικο) και ενα μικρο υπογουφερ και εισαι οκ.

Βεβαια ο μισος ηχος ειναι τα ηχεια να το ξερεις.

Edited by scorpione
Link to comment
Share on other sites

εγω παλι εχω ενα alpine kaseta-radio.εδω και 6 χρονια δουλευει αψογα.το ειχα παρει γυρω στα 70 χιλιαρικα τοτε.

τωρα ομως θελω να το αλλαξω και πανω απο 150 euro δεν δινω!εχετε να προτεινεται κατι καλο γιαυτα τα λεφτα?

άλλαξα προσφατα τα μαμα μπροστα ηχεια και εβαλα focal οποτε πρεπει να τα εκμεταλευτω ! :)

Link to comment
Share on other sites

Όταν πήρα το Golf 4, είχε πάνω Blaupunkt, το οποίο έπιανε τέλεια ραδιόφωνο (και χωρίς κεραία), παντού. Μένω Βάρκιζα, και πηγαινοέρχομαι από και προς το Κερατσίνι που είναι η δουλειά μου κάθε μέρα. Σε όλη τη διαδρομή δεν είχα σχεδόν καθόλου παράσιτα. Ήταν όμως κασέτα, κι έτσι η γυναίκα μου μου έκανε δώρο ένα Kenwood MP3 των 600 ευρώ. Αυτό δεν έπιανε πουθενά ραδιόφωνο, και όταν έκανε πολύ κρύο τα cds 'πήδαγαν'. Επίσης, επειδή είχε την πρόσοψη που γυρίζει, κοβόταν κάθε 6-7 μήνες η ταινία που έχει για να ενώνει το main unit με το panel, κι έτσι πλήρωνα 60 ευρώ για να μου την φτιάξουν. Μου το αντικατέστησαν με ένα ίδιο έπειτα απο πολύ έντονα παράπονα, αλλά η κατάσταση παρέμεινε η ίδια. Έτσι, αντί να πληρώνω συνέχεια 60 ευρώ και να μην έχω και ραδιόφωνο αποφάσισα να το πετάξω, κι έτσι πήρα από το Makro το Pioneer 3600 183 ευρώ, το οποίο πιάνει λίγο χειρότερα απο το Blaupunkt ραδιόφωνο, αλλά σαφώς καλύτερα απο το Kenwoοd. Παίζει ΟΛΑ τα cds ακόμα κι αυτά που γράφω με 40x, μόνο που το μπάσο του δεν είναι τόσο γλυκό όσο του Kenwood. Σε γενικές γραμμές ειμαι μέχρι στιγμής ευχαριστημένος. Τουλάχιστον δεν έχει προβλήματα.

Τα συμπεράσματα δικά σας.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.