Jump to content
nikolaosbouk

Φωτα Ημερας Για Passat Cc

Recommended Posts

Παιδια ενας ηλεκρολογος μου ειπε οτι υπαρχει χαρτογραφηση στον εγκεφαλο και εντολη για να μπορεσουμε να ενεργοποιησουμε τα φωτα ημερας!!Οι ψειρες θα ειναι συνεχως αναμενα χωρις να χρειαζεται να αναψουμε τα φωτα.Ξερετε κατι εσεις για αυτην την προοπτικη; sillyhorse1rb5.gif

Link to comment
Share on other sites

Σε Passat CC είναι λίγο διαφορετικά τα πράγματα.

Φίλε Νικόλα, προφανώς δεν έχεις τα Bi-Xenon, σωστά? Στα CC με Bi-Xenon υπάρχουν επιπλέον λάμπες από αυτές της πορείας, οι οποίες ανάβουν ως φώτα ημέρας. Ενώ στα Passat Limousine ανάβουν τα φώτα ομίχλης ως φώτα ημέρας (είτε έχεις Bi-Xenon είτε αλογόνου). Το να ανάβουν οι ψείρες, νομίζω ότι είναι λάθος. Απλά να σου πω ότι την ημέρα δεν φαινονται καθόλου, οπότε δεν μπορούν να λειτουργούν ως φώτα ημέρας.

Αν θυμάμαι καλά είχαμε δοκιμάσει στο CC του Δημήτρη να τα ενεργοποιήσουμε και νομίζω ότι δεν είχαμε βγάλει άκρη. Βέβαια δεν το ψάξαμε και πολύ, παρά μόνο όσο περιμέναμε να μαζευτούμε όλοι σε μια συνάντηση. Ρίξε μια ματιά σε διάφορα φόρουμ και όταν βρεθούμε, το ψάχνουμε πάλι μαζί... :D

Link to comment
Share on other sites

Στο CC ΧΩΡΙΣ ξενον αν ενεργοποιησεις την επιλογη "φωτα ομιχλης ως φωτα ημερας" τοτε ενεργοποιουνται ως φωτα ημερας οι λαμπες στροφης. Ετσι τουλάχιστον εχω ακουσει καθως δεν μπορεσα ακομη να το δοκιμασω αφου δεν βρηκα καποιον με καλωδιακι να με βοηθησει....

Link to comment
Share on other sites

Χωρίς bi-xenon, έχουν τα φανάρια λάμπες στροφής?? Γιατί νόμιζα ότι μόνο τα bi-xenon έχουν. Μήπως στα αλογόνου, ως φώτα στροφής νοούνται τα φώτα ομίχλης, τα οποία ανάβουν ανάλογα τη στροφή?

Link to comment
Share on other sites

Χωρίς bi-xenon, έχουν τα φανάρια λάμπες στροφής?? Γιατί νόμιζα ότι μόνο τα bi-xenon έχουν. Μήπως στα αλογόνου, ως φώτα στροφής νοούνται τα φώτα ομίχλης, τα οποία ανάβουν ανάλογα τη στροφή?

Νικολα εχουν και τα απλα φαναρια φωτα στροφης, ειναι στανταρ στον βασικο εξοπλισμο του cc.

Edited by nikolaos
Link to comment
Share on other sites

Τελικά το δοκιμασε κανεις να μας πει και εμας αν γινεται? Επισης να πω πψς προσφερομαι ως πειραματοζωο προκεμενου να το δοκιμασουμε

Link to comment
Share on other sites

τελικα με τα λιγα και με τα πολλα το δοκιμασα εγω και οντως ισχυει! με ενεργοποιηση της επιλογης "φωτα ομιχλης ως φωτα ημερας" το αποτελεσμα ειναι να αναβουν ως φωτα ημερας οι λαμπες στροφης. μιλαμε παντα για αυτοκινητο χωρις μαμα ξενον

Link to comment
Share on other sites

Εγώ θα δοκιμάσω να κάνω αυτό(

)

Μόνο στα κάτω φλας και όχι και στο φανάρι όπως είναι στο βίντεο. Δεν έχω ξένον και είμαι ικανοποιημένος μέχρι στιγμής σε οδήγηση βράδυ και με βροχή.Αλλά τα φώτα ημέρας κάθονται κουτί στα κάτω φλας.

Link to comment
Share on other sites

Εγώ θα δοκιμάσω να κάνω αυτό(

)

Μόνο στα κάτω φλας και όχι και στο φανάρι όπως είναι στο βίντεο. Δεν έχω ξένον και είμαι ικανοποιημένος μέχρι στιγμής σε οδήγηση βράδυ και με βροχή.Αλλά τα φώτα ημέρας κάθονται κουτί στα κάτω φλας.

το χω βαλει πιο πανω απο e-bay.

Link to comment
Share on other sites

Ελλαδα που παίζει να βρούμε (να αποφύγουμε παραγγελία απο Αμερική και το περίμενε) και σε τι τιμές?

Link to comment
Share on other sites

Ελλαδα που παίζει να βρούμε (να αποφύγουμε παραγγελία απο Αμερική και το περίμενε) και σε τι τιμές?

....δεν το χω βρει καπου.....sorry...

Link to comment
Share on other sites

Guest tanasi

....δεν το χω βρει καπου.....sorry...

ΑΝ και λέω ΑΝ βρείτε κάποιο αξιοπρεπές κιτάκι,δλδ όχι να καίγονται όπως του Σίμου ( B):thumbsu::thumbsup: ) να με υπολογίζετε και μένα τον λούστρο καλέ μου κύριε...

Link to comment
Share on other sites

ΑΝ και λέω ΑΝ βρείτε κάποιο αξιοπρεπές κιτάκι,δλδ όχι να καίγονται όπως του Σίμου ( B):thumbsu::thumbsup: ) να με υπολογίζετε και μένα τον λούστρο καλέ μου κύριε...

Kινεζιές, και led και να μην έχουν παράξενα... έστω και σπάνια, από χλωμό ως κίτρινο από ότι έχει φανεί πρακτικά! Μου το δήλωσε αυτό και ο κύριος Καθηγητής οπότε το θεωρώ πλεον και δεδομένο. :thumbsup:

Link to comment
Share on other sites

Θεσσαλονίκη δεν έχουμε κανέναν καλό ηλεκτρολόγο? Να έχει περάσει σε αμάξια B)

Link to comment
Share on other sites

Γιώργο δεν γνωρίζω να σου πω ρε φίλε. Πάντως παιδιά εμένα δεν μου αρέσουν αυτά τα καλαμπαλίκια... νοιώθω σαν να "φθηναίνει" το αμάξι B)

Link to comment
Share on other sites

Είναι σε Ωραία θέση Σίμο σαν να βγαίνει από το εργοστάσιο... Για τα φλας μιλάω τα κάτω μόνο

Link to comment
Share on other sites

Ναι βρε, κατάλαβα τι εννοείς. Απλά εμένα δεν μου αρέσουν αυτά τα μπλιμπλίκια.

Μόνο αν έπαιζε τίποτα σε after-market φανάρι τύπου Audi οπου και τα Led είναι "μεγάλα" και αισθητικά μου κάνουν καλύτερα.

Βίτσια και προσωπικά γούστα είναι αυτά! :bling:

Link to comment
Share on other sites

Η Skoda στο octavia 5 rs όπως και πολλά Mercedes τα έχουν κάτω στον προφυλακτύρα.Μην ανοίξης το φανάρι για να βάλεις led.

Link to comment
Share on other sites

Η Skoda στο octavia 5 rs όπως και πολλά Mercedes τα έχουν κάτω στον προφυλακτύρα.Μην ανοίξης το φανάρι για να βάλεις led.

Δεν έλεγα για άνοιγμα, αλλά αν υπήρχε τίποτα του εμπορίου έτοιμο :bling:

Link to comment
Share on other sites

Γιώργο δεν γνωρίζω να σου πω ρε φίλε. Πάντως παιδιά εμένα δεν μου αρέσουν αυτά τα καλαμπαλίκια... νοιώθω σαν να "φθηναίνει" το αμάξι :goodjob:

....το δικο σου ειναι φθηνο ετσι κ αλλοιως!!!!!!!!!!!! :thumbsu:

.....μη το βρουμε κ σ αρεσει κ θες να το βαλεις!!!!!!!! :lol:

Link to comment
Share on other sites

Αμα σας αρέσει βάλτε το βρε! Εγώ απλα είπα για την πάρτη μου, και τίποτα άλλο :lol:

Link to comment
Share on other sites

Guest tanasi

Δεν έλεγα για άνοιγμα, αλλά αν υπήρχε τίποτα του εμπορίου έτοιμο :roadrage:

Σίμο πριν δύο και κάτι μήνες που το έψαχνα, έχω πάρει ρε φίλε ΤΟΣΑ τηλέφωνα και Αθήνα και εδώ για το θέμα των φώτων....Τίποτα απο κανέναν, ούτε καν στο "θα". Τελικά το μη εμπορικό αμάξι αυτή την τύχη έχει..

Link to comment
Share on other sites

Σίμο πριν δύο και κάτι μήνες που το έψαχνα, έχω πάρει ρε φίλε ΤΟΣΑ τηλέφωνα και Αθήνα και εδώ για το θέμα των φώτων....Τίποτα απο κανέναν, ούτε καν στο "θα". Τελικά το μη εμπορικό αμάξι αυτή την τύχη έχει..

Βάλτε από δύο ρεσό, και εσύ και ο Αντώνης... για να έχετε και ρομαντική ατμόσφαιρα :roadrage:

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.