Jump to content
thanos13

Golf 5/6 - Τοποθετηση Πολυλειτουργικου Τιμονιου [Γενική Συζήτηση]

Recommended Posts

Είναι μια σειρά απο ρυθμίσεις που τις έχω αναφέρει και στο δικό μου howto. Πάρε το vagcom, έναν φίλο για συνοδηγό και σε 10 λεπτά θα έχεις τελειώσει.

http://wiki.ross-tech.com/wiki/index.php/VW_Golf_(1K)_Steering_Assist

Edited by COSTAS_
Link to comment
Share on other sites

Παρουσιαστηκε στη πορεια ενα θεματακι,ενω τα πληκτρα στο τιμονι λειτουργουν,δεν μας εμφανιζει στην οθονη την πυξιδα του RNS-510,το μενου navigation & audio.

H επιλογη ΒΑΡ ειναι τσεκαρισμενη,σκεφτομαι μηπως δεν μας αφηνει το tv in motion.

Nα σημειωσω οτι οταν περασαμε τον νεο εγκεφαλο επαιζαν κανονικα τα πληκτρα και η οθονη,αλλα σκαλιζοντας για τη βλαβη του τιμονιου χαθηκε η επικοινωνια.

Τι μπορει να φταιει;

Link to comment
Share on other sites

Aλλαξα τιμονι και στο δικο μου,επαιξε με τον ιδιο εγκεφαλο τιμονιου,τον 1K0 953 549 CE.

Η κωδικοποιηση απο 0000131 την εκανα 0000531

Το θεματακι που εχω ειναι οτι στα δεξια πληκτρα δεν λειτουργουν ορισμενα απ'αυτα και το menu πλεον παει κυκλικα και οχι μπρος πισω.Δηλαδη δεν λειτουργει το αριστερο πληκτρο και το return.

Edited by NIKITAS TSI
Link to comment
Share on other sites

παιδιά παρήγγειλα αυτό http://www.ebay.de/itm/160702859656?ssPageName=STRK:MEWNX:IT&_trksid=p3984.m1497.l2649#ht_7473wt_966 το τιμονι

το αμάξι ειναι golf gt 05/2007 με cruise control , οθόνη plus και φοράει τον παρακάτω εγκέφαλο τιμονιού

Hardware number: 1K0 953 549 BC

Τι λέτε θα λειτουργήσει η θα χρειαστεί και κάτι άλλο ?

Edited by Sjxristos
Link to comment
Share on other sites

παιδιά παρήγγειλα αυτό http://www.ebay.de/i...9#ht_7473wt_966 το τιμονι

το αμάξι ειναι golf gt 05/2007 με cruise control , οθόνη plus και φοράει τον παρακάτω εγκέφαλο τιμονιού

Hardware number: 1K0 953 549 BC

Τι λέτε θα λειτουργήσει η θα χρειαστεί και κάτι άλλο ?

θα χρειαστείς εγκεφαλο τιμονιού και καλώδιο για τον αερόσακο.

Εχεις dsg στο αυτοκίνητο?

Link to comment
Share on other sites

θα χρειαστείς εγκεφαλο τιμονιού και καλώδιο για τον αερόσακο.

Εχεις dsg στο αυτοκίνητο?

Συμφωνώ και να προσθέσω άλλη 1 παρατήρηση.Το τιμόνι είναι μάλλον ανακατασκευής και τα κουμπιά του είναι παλαιάς "κοπής" δηλ.

για μοντέλα μέχρι τα μέσα του 2006.

Link to comment
Share on other sites

όχι παιδιά δεν έχω dsg,τι μου προτείνεται να κάνω ?? αν μπορέσω θα την ακυρώσω την παραγγελία?

Αυτή η αγγελία λέει καθαρά οτι είναι ανταλλαγή τιμονιών, το χεις διαβάσει αυτό;;; Θα πρέπει μολις παραλάβεις να τους στείλεις πίσω ενα ίδιο, το οποίο θα επισκευάσουν και θα ξαναπουλήσουν σε άλλον.

In this auction we offering for You an exchange-service for refurbish of your steering wheel with a new real car leather !

The steering wheel from this auction is allready refurbished and is ready for shipping !

After You receive the steering wheel from us, You have to sent Your old steering wheel in the SAME TYPE to us back

Link to comment
Share on other sites

Χαχαααα καλο ουτε εγω το πρόσεξα, δλδ ο φιλος πήρε λαθος τιμονι πρέπει να γυρίσει πισω και ενα ίδιο, όπως λεει. Γι' αυτο ηταν τοσο φτηνό.

@Χρήστο στειλ' του ενα μαιλ μηπως και καταφέρεις να ακυρώσεις την παραγγελιά.

Link to comment
Share on other sites

Χαχαααα καλο ουτε εγω το πρόσεξα, δλδ ο φιλος πήρε λαθος τιμονι πρέπει να γυρίσει πισω και ενα ίδιο, όπως λεει. Γι' αυτο ηταν τοσο φτηνό.

@Χρήστο στειλ' του ενα μαιλ μηπως και καταφέρεις να ακυρώσεις την παραγγελιά.

Μπέρδεμα βλέπω την δουλειά ιδίως αν το έχει ταχυδρομήσει.

Ας ελπίσουμε να δεχτεί την ακύρωση και να επιβαρυνθεί ο φίλος Χρήστος μόνο τα ταχυδρομικά έξοδα.

Link to comment
Share on other sites

Χαχαααα καλο ουτε εγω το πρόσεξα, δλδ ο φιλος πήρε λαθος τιμονι πρέπει να γυρίσει πισω και ενα ίδιο, όπως λεει. Γι' αυτο ηταν τοσο φτηνό.

Η τιμή ήταν προκλητικά χαμηλή και το χα ψάξει για αυτό το θυμήθηκα με τη μία μολις είδα την αγγελία!

Είναι μπερδεway κατάσταση όντως...

Link to comment
Share on other sites

μέχρι στιγμής δεν είχε στείλει τίποτα :db: και ευτυχώς το έσωσα παιδια και θα μου στειλει τα λεφτά πίσω!!

και ακριβώς το ίδιο είχα χτυπήσει και σε πλειστηριασμό και πάλη τέτοιο μπέρδεμα είχα και το ακύρωσα :crazy:

Παιδιά μια μεγάλη χάρη βάλτε και εσείς ένα χεράκι μπας και βρω το έρμο το τιμόνι :give_rose:

το αμάξι είναι gt 05-2007 με εγκέφαλο τιμονιού Hardware number: 1K0 953 549 BC αν βοηθάει

Link to comment
Share on other sites

Για να πάρεις oem και καινούριο πρέπει να διαθέσεις περίπου τα διπλάσια λεφτά.

Μια πρόταση είναι η παρακάτω:http://www.ebay.de/itm/Orig-NEU-VW-Golf-5-Jetta-Passat-GTI-R32-R36-GLI-Leder-Lenkrad-MFL-schwarz-/220927097196?pt=DE_Autoteile&hash=item337047f96c

Edited by Professor
Link to comment
Share on other sites

Ακριβως φιλε μου!Το ιδιο προβλημα ειχα κι εγω.Δεν δουλευε τιποτα!

Οταν εβαλα αυτα ακριβως που εγραψες πιο πανω,δουλεψαν ολα ρολοι!!!

file mou na se rotiso kati??? eimai stin germania kai vrika timoni aplo apo gti mk6. ego exo gt sport 2008 me aplo timoni. otan imoun stin ellada kai eixa rotisei stin antiprosopeia mou eipan oti o aerosakos den ginete na doulepsei apo to mk6. ti prepei na kano gia na douleuei kanonikotata???

Link to comment
Share on other sites

Στην αντιπροσωπεία μάλλον δεν ξέρουν τι τους γίνεται, πολλοί έχουν βάλει αυτό το τιμόνι και δούλεψε μια χαρά.

Ψαξτο λίγο καλύτερα.

Αν ακούγαμε αυτά που μας λένε στις αντιπροσωπείες δεν θα είχαμε ούτε τιμόνια ούτε cruise control αρκετοί εδώ μέσα.

Link to comment
Share on other sites

Στην αντιπροσωπεία μάλλον δεν ξέρουν τι τους γίνεται, πολλοί έχουν βάλει αυτό το τιμόνι και δούλεψε μια χαρά.

Ψαξτο λίγο καλύτερα.

Αν ακούγαμε αυτά που μας λένε στις αντιπροσωπείες δεν θα είχαμε ούτε τιμόνια ούτε cruise control αρκετοί εδώ μέσα.

ok! se euxaristo file mou.

Link to comment
Share on other sites

μέχρι στιγμής δεν είχε στείλει τίποτα :db: και ευτυχώς το έσωσα παιδια και θα μου στειλει τα λεφτά πίσω!!

και ακριβώς το ίδιο είχα χτυπήσει και σε πλειστηριασμό και πάλη τέτοιο μπέρδεμα είχα και το ακύρωσα :crazy:

Παιδιά μια μεγάλη χάρη βάλτε και εσείς ένα χεράκι μπας και βρω το έρμο το τιμόνι :give_rose:

το αμάξι είναι gt 05-2007 με εγκέφαλο τιμονιού Hardware number: 1K0 953 549 BC αν βοηθάει

Τελικά βρήκες τιμόνι φίλε; Αν δεν βρήκες στείλε μου ένα pm

Link to comment
Share on other sites

το παρελαβα τελικα πριν απο λιγακι το αυτοκινητο με τα ανταλλακτικα που ειπαμε και παιζει κανονικα...

το μονο μελανο σημειο σε εμενα ειναι οτι δεν παιζει το mute..

κανει ολα τα αλλα,αλλα αυτο οχι.

Αν αλλάξεις την κωδικοποίηση με το VAGCOM παίζει και αυτό. Αν σε ενδιαφέρει στείλε μου πμ να σου πω την διαδικασία.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.