Jump to content
thanos13

Golf 5/6 - Τοποθετηση Πολυλειτουργικου Τιμονιου [Γενική Συζήτηση]

Recommended Posts

Καθόλου άσχημα. Θες και εγκέφαλο τιμονιού, εφόσον το αμάξι δεν είχε κουμπιά από το εργοστάσιο. Αν έχεις (μάλλον για όσο καιρό έχεις!!!) μικρή οθόνη, δε μπορείς να αλλάζεις σταθμούς κλπ με τα δεξιά κουμπιά.

EDIT: στο άλλο θέμα διάβασα ότι έβαλες MFA. Καλορίζικο!

Edited by firev12
Link to comment
Share on other sites

παρε το ρ36 μονο και μονο για το τα αλουμινια....μετα αλλαξε δερματα πριν το βαλεις απανω και βαλε και με κοκκινη ραφη....γνωμη μου γιαννη εκτος και αν ειναι ηδη σε τελεια κατασταση απο πριν

Edited by quicksilver
Link to comment
Share on other sites

χαχαχ με εχεις τρελανει με τα προτζεκτ.....δεν αφηνεται να αγιασει και κανεναν.χαχαχαχαχα

ειμαι σιγουρος οτι θα ειναι τελειο αφου το λες εσυ....

Link to comment
Share on other sites

Με γεια!! Ευτυχώς υπάρχουν μέλη εδώ που βοηθάνε με τις γνώσεις τους. Αν θες βάλε και μία φωτό να το δούμε!

Link to comment
Share on other sites

καλα βρε γιαννη τωρα το ειδα εβαλες τιμονι για dsg σε χειροκινητο!!!μα τις χιλιες φαλαινες....

κατα τα αλλα τα τιμονι και η οθονη τα σπαει...welcome στο κλαμπ του λοοκ gti η μαλλον ρ36!!

πολυ καλο αποτελεσμα και ωραια δουλεια,το μονο που πιστευω ειναι ισως να εβρισκες και ποιο φτηνο τιμονι αφου το dsgpuddles ειναι ποιο ακριβο ακομη και σαν μεταχειρισμενο απο το nο puddles

oπως και να εχει πολυ ωραιο και παλι.....ευγε!!!κεεp tuning man!!

Link to comment
Share on other sites

λοιπον οι ιταλοι τα κατφεραν

και βαλανε σε γτι 5 που ηταν ηδη με πολυλειτουργικο τιμονι ,τιμονι απο 6 πολυλειτοργικο!!
Link to comment
Share on other sites

λοιπον οι ιταλοι τα κατφεραν και βαλανε σε γτι 5 που ηταν ηδη με πολυλειτουργικο τιμονι ,τιμονι απο 6 πολυλειτοργικο!!

νομιζω ειναι απλο, το εχουν κανει και καποιοι απο εδω μεσα

Edited by sodimitris
Link to comment
Share on other sites

λοιπον οι ιταλοι τα κατφεραν

και βαλανε σε γτι 5 που ηταν ηδη με πολυλειτουργικο τιμονι ,τιμονι απο 6 πολυλειτοργικο!!

μα νομιζω οτι το εχουν κανει και καποιοι απο εδω μεσα

Να πεις ότι γράφατε σε ένα άσχετο θέμα...πάει στο διάολο.

Γράφετε στο θέμα που δημιούργησε μέλος το οποίο αναφέρει ότι έχει κάνει τη συγκεκριμένη διαδικασία.

Ο τίτλος σας λέει κάτι ?

Έλεος...

Link to comment
Share on other sites

το βιντεο ειναι απο πριβε chat ...ο λογος γινεται για τα πληκτρα αν θα λειτουργουν ολα και οχι τα μισα οπως γινεται τωρα....μην προτρεχεις....

Link to comment
Share on other sites

Ego pantos paidia exv Balei sto gkolfaki apo golf 6 sto gkolf 5 .opos episis kai apo sirocco se golf5 kai paizoyn ola ta pliktra ektos apo ta 2 deksia kai o monos logos poy den paizoyn einai giati den exo thn magali othoni polaplon endeikseon.

Edited by electric doctor
Link to comment
Share on other sites

Σε scirocco με κόκκινη οθόνη, βγήκε το τιμόνι που είναι ίδιο με του Golf 5 και μπήκε το καινούργιο που έχουν τα scirocco με άσπρη οθόνη και τα Golf 6. Μπήκε επίσης και το cruise control.

Για να γίνουν αυτά, αλλάχθηκε ο εγκέφαλος κάτω από το τιμόνι με "μεγαλύτερης έκδοσης" και βέβαια μπήκε και άλλη καλωδίωση τιμονιού από Passat. Δουλεύουν όλα τα πλήκτρα κανονικά.

Link to comment
Share on other sites

golf gt 2007 μικρη οθονη χωρις κουμπια! συκωνει ο εγκεφαλος μου cruise control? 

χρειαζεται αριθμος πλαισου?

Νομίζω ότι αν έχεις trip computer πρέπει να σηκώνει CC γιατί ο εγκέφαλος τιμονιού σε αυτήν την περίπτωση θα είναι midline.

Link to comment
Share on other sites

Να πεις ότι γράφατε σε ένα άσχετο θέμα...πάει στο διάολο.

Γράφετε στο θέμα που δημιούργησε μέλος το οποίο αναφέρει ότι έχει κάνει τη συγκεκριμένη διαδικασία.

Ο τίτλος σας λέει κάτι ?

Έλεος...

διαβασε καλυτερα....ντα ντα ντιρλα ντα ντα ο ντα ντα ντιρλαντα

Link to comment
Share on other sites

διαβασε καλυτερα....ντα ντα ντιρλα ντα ντα ο ντα ντα ντιρλαντα

 

Στις 05 July 2010 μέλος αναφέρει ότι έχει κάνει τη συγκεκριμένη μετατροπή με επιτυχία. Αναφέρει χαρακτηριστικά ότι δουλεύουν όλα.

 

http://www.vwclub.gr/vwforum/index.php?showtopic=37052&page=2#entry393244

 

 

Στις 14 October 2012 άλλο μέλος παραθέτει βίντεο που αναφέρεται στην ίδια μετατροπή, αγνοώντας προφανώς ότι λίγες σελίδες πριν και 2 χρόνια πριν έγινε η ίδια μετατροπή από μέλος του forum.

Όταν το αναφέρω, σχολιάζει πως στο βίντεο που παρέθεσε λειτουργούν όλα τα κουμπιά. Το ίδιο όμως συμβαίνει και με την "ελληνική" μετατροπή σύμφωνα με τα γραφόμενα του ιδιοκτήτη.

 

http://www.vwclub.gr/vwforum/index.php?showtopic=37052&page=8#entry509107

 

Την ίδια ημέρα εσύ αναφέρεις ότι "νομίζεις ότι το έχουν κάνει και κάποιοι εδώ μέσα"

 

http://www.vwclub.gr/vwforum/index.php?showtopic=37052&page=8#entry509116

 

και 3 μήνες μετά μου επισημαίνεις να διαβάσω καλύτερα...

 

Δεν μπορώ να φτάσω προφανώς στα επίπεδα νοημοσύνης σας, οπότε αν θέλεις σε παρακαλώ εξήγησέ μου τι εννοείς.

Link to comment
Share on other sites

Στις 05 July 2010 μέλος αναφέρει ότι έχει κάνει τη συγκεκριμένη μετατροπή με επιτυχία. Αναφέρει χαρακτηριστικά ότι δουλεύουν όλα.

 

http://www.vwclub.gr/vwforum/index.php?showtopic=37052&page=2#entry393244

 

 

Στις 14 October 2012 άλλο μέλος παραθέτει βίντεο που αναφέρεται στην ίδια μετατροπή, αγνοώντας προφανώς ότι λίγες σελίδες πριν και 2 χρόνια πριν έγινε η ίδια μετατροπή από μέλος του forum.

Όταν το αναφέρω, σχολιάζει πως στο βίντεο που παρέθεσε λειτουργούν όλα τα κουμπιά. Το ίδιο όμως συμβαίνει και με την "ελληνική" μετατροπή σύμφωνα με τα γραφόμενα του ιδιοκτήτη.

 

http://www.vwclub.gr/vwforum/index.php?showtopic=37052&page=8#entry509107

 

Την ίδια ημέρα εσύ αναφέρεις ότι "νομίζεις ότι το έχουν κάνει και κάποιοι εδώ μέσα"

 

http://www.vwclub.gr/vwforum/index.php?showtopic=37052&page=8#entry509116

 

και 3 μήνες μετά μου επισημαίνεις να διαβάσω καλύτερα...

 

Δεν μπορώ να φτάσω προφανώς στα επίπεδα νοημοσύνης σας, οπότε αν θέλεις σε παρακαλώ εξήγησέ μου τι εννοείς.

ξανα διαβασε καλυτερα ή βαλε γυαλια, οσο για τα επιπεδα ειμαι σιγουρος

Edited by sodimitris
Link to comment
Share on other sites

Χα χα χα :acute: :acute: :acute:  Αυτή η Πάολα σου φταίει χε χε χε :diablo:

 

 

Πάολα θεά μας πείρες τα μυαλά.....!!!!!

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.