Jump to content
thanos13

Golf 5/6 - Τοποθετηση Πολυλειτουργικου Τιμονιου [Γενική Συζήτηση]

Recommended Posts

Με μπέρδεψες λίγο, πολυλειτουργικό είναι και αυτό που αγόρασα, ξέρουμε κανέναν κωδικό που να ταιριάζει για να ψάξω?

Link to comment
Share on other sites

Δεν ξέρω κωδικό αλλά μπορείς να πάρεις τηλ αντιπροσωπεία και να στον πουν, γενικά ψάξε στο car ή στο ebay

Link to comment
Share on other sites

Να ρωτήσω και εγώ κάτι; Τιμόνι πολυλειτουργικό flat bottom ΧΩΡΙΣ αερόσακο, μπορεί να μπεί σε golf mk6 highline που έχει επίσης πολυλειτουργικό; Ταιριάζει ο αερόσακος του 2ου στο πρώτο; Ευχαριστώ!

Link to comment
Share on other sites

Καλοριζικο και το δικό μου, αν και με την κωδικοποίηση εχω θεματακια και δεν παίζουν τα αριστερα πλήκτρα. Αύριο φωτογραφίες. Οποίος έχει μεγαλύτερη εμπειρία με τη κωδικοποίηση ας βοηθήσει. Δεν δουλεύουν στην αριστερή πλευρα τα πλήκτρα για αλλαγη σταθμού ή κομματιού απο cd

Link to comment
Share on other sites

Να ρωτήσω και εγώ κάτι; Τιμόνι πολυλειτουργικό flat bottom ΧΩΡΙΣ αερόσακο, μπορεί να μπεί σε golf mk6 highline που έχει επίσης πολυλειτουργικό; Ταιριάζει ο αερόσακος του 2ου στο πρώτο; Ευχαριστώ!

Μπαίνει αλλά δεν ταιριάζει ο αερόσακος, δυστυχώς χρειαζόμαστε και καινούριο αερόσακο :/

Link to comment
Share on other sites

Καλοριζικο και το δικό μου, αν και με την κωδικοποίηση εχω θεματακια και δεν παίζουν τα αριστερα πλήκτρα. Αύριο φωτογραφίες. Οποίος έχει μεγαλύτερη εμπειρία με τη κωδικοποίηση ας βοηθήσει. Δεν δουλεύουν στην αριστερή πλευρα τα πλήκτρα για αλλαγη σταθμού ή κομματιού απο cd

μιας ε και εχεις το μεγαλο καντραν πηγεινε στην επιλογη audio εκει δουλευουν μονο αυτα
Link to comment
Share on other sites

Στην επιλογή audio δουλεύουν για την αλλαγή του σταθμού τα πλήκτρα στην δεξιά πλευρά του τιμονιού. Τα αριστερά < και > δεν κάνουν τίποτα ενώ το volume δουλεύει κανονικά.

Επίσης δεν ξέρω αν υπάρχει η δυνατότητα να επιλέγεις φακέλους στην κάρτα μνήμης ή στο cd - dvd.

To τιμόνι βέβαια τα σπάει!

Link to comment
Share on other sites

φιλε σταμος περιμενουμε φωτος!!

 

οσο για τα πληκτρα αρχιζω να πιστευω οτι ο εγκεφαλος ανεσης ειναι υπευθυνος για ολα αυτα μιας και σημεα εβαλα ενα εος μαμα πολυλειτουργικο κ μεγαλο καντραν απο μαμα ολα αυτα και ειδα και πως αυτο εχει εγκεφαλο ανεσης τον

1K0 959 433 ΒΤ

 

απο τα πληκτρα του τιμονιου δουλευεις κανονικα την οθονη του καντραν σου?

Link to comment
Share on other sites

ισως τωτε να εχουμε θεμα ασυμβατοτητας πληκτρων τι κωδικο εγκεφαλι τιμονιου εχεις; εκτως κ εκει στο jetaway ειναι το ποιο πιθανον πιας κ ειναι υπεθυνο για την επικοινωνια με το ραδιο

Link to comment
Share on other sites

Δεν νομίζω οτι ευθύνεται η Gateway, ειχα δοκιμάσει στο δικό μου μέχρι και 7Ν0 και δεν είδα διαφορά

Link to comment
Share on other sites

Εχω αλλάξει getaway. Τώρα πάνω εχω 7N0 907 530H οπότε δεν παίζει θεμα ασυμβατότητας. Στην κωδικοποίηση θεωρώ ότι είναι το προβλήματα. Και ο εγκέφαλος είναι ch οπότε ουτε απο εκει παίζει προβλημα

Link to comment
Share on other sites

ΑΝ το τιμονι του 6αριου εχει και αυτο κουτακι εγκεφαλακι μεσα και κανουν οπως τ ο 5αρι για δοκιμασε να βαλει απο το 5αρι να δοκιμασουμε ολες τις εκδοχες

Link to comment
Share on other sites

Μπα δεν το ρισκάρω. Θα ψάξω πρώτα πάλι την κωδικοποίηση. Αλλωστε το ένα έχει 8 και το αλλο 12 οπότε θα ηταν σαν να τα καταργώ hardware

Link to comment
Share on other sites

μαλιστα,εμενα συμφωνα με τα διαβασματα που εχω ριξει παρατηρω οτι παρρα πολα εχουν εγκεφαλο ανεσης ΒΤ εκει κατι δε μου κολαει στον AJ που εχουμε εμεις φιλε σταμος

Link to comment
Share on other sites

Πολυ ωραίο και το τιμόνι και η οθόνη και ο φωτισμός :)

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

πολυ ωραιες αλλαγες..πως γινεται να βλεπεις στην κεντρικη οθονη το δρομο ομως?τ πρεπει να εχεις συνδεμενο και που?

Link to comment
Share on other sites

Με τα κουμπάκια δεξιά γυρίζεις σε μενού , όπως το audio, ένα απο αυτά είναι και το navigation, όταν δεν έχω ορίσει διαδρομή στο rns τότε μου βγάζει αυτή την ελλειπτική πυξίδα και το όνοδα του δρόμου που βρίσκομαι

Link to comment
Share on other sites

Για να μην ανοιγω καινουργιο θεμα..

 

Ψαχνω εδω και 2-3 βδομαδες και δεν μπορω να παρω μια σαφη απαντηση αν ο αεροσακος του απλου τιμονιου χωρις τα κουμπακια στο golf 6( που μοιαζει με του gti) ταιριαζει στο τιμονι με τα κουμπακια..

Ξερω οτι σιγουρα το καπακι της κορνα ειναι διαφορετικο..

Θελω να μαθω μονο για τον αεροσακο.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα λοιπον,διαβασα το θεμα που υπαρχει αλλα δεν εβγαλα ακρη

εγω εχω 5αρι gti χωρις πολυλειτουργικο κ θελω να βαλω

 

1ον μπαινει?

2ον αν ναι υπαρχει καποιος οδηγος και τι ακριβως χρειαζομαι(κωδικους αν γινεται) να τα ψαξω στο ebay

 

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.