Jump to content
bmwakias

Polo - Καταλογος Προαιρετικου Εξοπλισμου

Recommended Posts

Ξερει κανεις που πορώ να βρω τον εχτρα εξοπλισμο του πολο καθως και τις τιμες του?

για παραδειγμα ηλιοροφη μπαίνει?καλυτερο ηχοσυστημα ναβι και τα λοιπα?ευχαριστω....

Link to comment
Share on other sites

Ξερει κανεις που πορώ να βρω τον εχτρα εξοπλισμο του πολο καθως και τις τιμες του?

για παραδειγμα ηλιοροφη μπαίνει?καλυτερο ηχοσυστημα ναβι και τα λοιπα?ευχαριστω....

Θα σκανάρω αύριο το πρωί τη σελίδα με τα extra και θα την δημοσιεύσω και εδώ για να μπορεί να τη δει όποιος θέλει.

Προς το παρών να σου πω ότι δεν υπάρχει επιλογή ηλιοροφής.

Κατά τα άλλα για extra ηχοσύστημα μπορείς να βάλεις RCD-310, RCD-510 ή αν θες και εργοστασιακό navi μπορείς να βάλεις RNS-310

Link to comment
Share on other sites

Θα σκανάρω αύριο το πρωί τη σελίδα με τα extra και θα την δημοσιεύσω και εδώ για να μπορεί να τη δει όποιος θέλει.

Προς το παρών να σου πω ότι δεν υπάρχει επιλογή ηλιοροφής.

Κατά τα άλλα για extra ηχοσύστημα μπορείς να βάλεις RCD-310, RCD-510 ή αν θες και εργοστασιακό navi μπορείς να βάλεις RNS-310

ενδεχεται δηλαδη πιο μετα να δωθει και η δυνατότητα τοποθέτησης ηλιοροφής?στα πιο παλια πολακια εμπαιναν?

Link to comment
Share on other sites

ενδεχεται δηλαδη πιο μετα να δωθει και η δυνατότητα τοποθέτησης ηλιοροφής?στα πιο παλια πολακια εμπαιναν?

στα παλιά υπήρχε η δυνατότητα...με κόστος περίπου 600-700 ευρώ...στο προηφούμενο μοντέλο

από ότι είδα...ούτε στη γερμανία υπάρχει σαν επιλογή...

ίσως να την βάλουν αργότερα...στα έξτρα όταν μπει και το R ( αν βγει ) στη παραγωγή...

έτσι κάνουν και με τα ξένον...πριν βγει το GTI ,δεν τα είχαν στις διαθέσιμες επιλογές thumbsdown.gif

Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν βάζω το κατάλογο με τα extra..

Οι τιμές που υπάρχουν είναι 2 εβδομάδες πριν.

Δηλαδή δεν έχουν μέσα τη καινούρια αύξηση του ΦΠΑ (21% -> 23%), οπότε είναι πιθανό να έχουν αυξηθεί λιγάκι.

στα παλιά υπήρχε η δυνατότητα...με κόστος περίπου 600-700 ευρώ...στο προηφούμενο μοντέλο

από ότι είδα...ούτε στη γερμανία υπάρχει σαν επιλογή...

ίσως να την βάλουν αργότερα...στα έξτρα όταν μπει και το R ( αν βγει ) στη παραγωγή...

έτσι κάνουν και με τα ξένον...πριν βγει το GTI ,δεν τα είχαν στις διαθέσιμες επιλογές thumbsdown.gif

Στο γερμανικό κατάλογο, η ηλιοροφή υπάρχει σαν επιλογή στη σελίδα 22

post-5525-127804555814_thumb.jpg

Edited by zafevolution
Link to comment
Share on other sites

Μετά από επίσκεψή μου στην karenta πλέον το polo έρχεται και με ηλιοροφή (κόστος 815¤)

Μάλιστα, τώρα άρχισαν τα καλά! Σίγουρα θα το έπαιρνα με ηλιοροφή αν ήξερα ότι υπήρχε όταν είχε πρωτοβγεί... :)

Link to comment
Share on other sites

Βασικά πήγα και ρώτησα γιατι μ αρεσει πολυ το αυτοκινητάκι... 1,2TSI 5θυρο HiGHLINE με μεταλ. χρωμα - ηλιοροφή - συναγερμό εβγαινε περιπου 17500... Είναι τσιμπημένη σαν τιμούλα αλλά πιστευώ αξίζει.

ΥΓ: Η ηλιοροφή θα είναι πανοραμική μαλλον

Link to comment
Share on other sites

Βασικά πήγα και ρώτησα γιατι μ αρεσει πολυ το αυτοκινητάκι... 1,2TSI 5θυρο HiGHLINE με μεταλ. χρωμα - ηλιοροφή - συναγερμό εβγαινε περιπου 17500... Είναι τσιμπημένη σαν τιμούλα αλλά πιστευώ αξίζει.

ΥΓ: Η ηλιοροφή θα είναι πανοραμική μαλλον

Θα είναι όπως εδώ στη φωτογραφία

post-5525-127914822809_thumb.jpg

Link to comment
Share on other sites

Όχι ρε παιδιά σοβαρά τώρα;; Αν το έπαιρνα τώρα και εγώ ίσως σκεφτόμουν την ηλιοροφή.. Είχα διαβάσει αρκετά πριν το πάρω άλλα έμεινα λίγο τώρα ..δεν είχα ιδέα ότι θα έβγαινε και μάλιστα τόσο σύντομα μετά την κυκλοφορία του tsi..

Το καλό είναι οτι το πήρα με 21% αφού οριακά δεν πρόλαβα το 19% τότε..

Link to comment
Share on other sites

Θα είναι όπως εδώ στη φωτογραφία

Mπλιάχ..... Γιατί δεν βάζανε ανακλινόμενη;

Link to comment
Share on other sites

Mπλιάχ..... Γιατί δεν βάζανε ανακλινόμενη;

Εσωτερικά αποσυρόμενη θα εννοείς .

Ο λόγος μάλλον είναι οτι μια εσωτερικά αποσυρόμενη οροφή τρώει χώρο για το κεφάλι των επιβατών.

Link to comment
Share on other sites

...Επισης θελω να ρωτησω αν μπορω να βρω πουθενα τιμες προαιρετικου εξοπλισμου.Αυτα για αρχη

http://www.vwclub.gr/vwforum/index.php?showtopic=37197&view=findpost&p=392844

Edited by zafevolution
Link to comment
Share on other sites

Εσωτερικά αποσυρόμενη θα εννοείς .

Ο λόγος μάλλον είναι οτι μια εσωτερικά αποσυρόμενη οροφή τρώει χώρο για το κεφάλι των επιβατών.

Όχι ίσως δεν το έθεσα σωστά. Εννοώ αυτήν που σηκώνεται στο πίσω μέρος της και σχηματίζει με την οροφή ένα μικρό τρίγωνο.

[OFFTOPIC] Και να τρώει χώρο δεν με ενοχλεί. 1,75 άνθρωπος είμαι, την οροφή την βλέπω με το ματοκυάλι :)

Link to comment
Share on other sites

Στην πόλη το έχεις στο (D) drive. Δεν έβαλα Gps με χάρτες στην έκδοση μου. Είναι εξτρά εξοπλισμός και νομίζω αρκετά ακριβό.

Για ηχοσυστημα εχεις to rcd 510?Τι λενε τα ηχεια?Επισης για το συστημα παρκαρισματος ειδα σε ενα προσπεκτους οτι δειχνει εικονα του πισου μερους στην οθονη του rns310,γινεται το ιδιο και με το rcd 510?Επισης στον προαιρετικο εξοπλισμο λεει σκουροχρωμα παραθυρα απο β κολωνα και πισω δηλαδη ποια εννοει? Edited by kopriniotis
Link to comment
Share on other sites

Για ηχοσυστημα εχεις to rcd 510?Τι λενε τα ηχεια?Επισης για το συστημα παρκαρισματος ειδα σε ενα προσπεκτους οτι δειχνει εικονα του πισου μερους στην οθονη του rns310,γινεται το ιδιο και με το rcd 510?Επισης στον προαιρετικο εξοπλισμο λεει σκουροχρωμα παραθυρα απο β κολωνα και πισω δηλαδη ποια εννοει?

1. Τα ηχεία είναι ίδια είτε έχεις το 310, είτε έχεις το 510.

2. Το παρκάρισμα με 510 και αισθητήρες είναι ακόμη καλύτερο απ' ότι στο 310. Είναι σε έγχρωμη οθόνη και φαίνονται καλύτερα οι γραμμές.

3. Εννοεί τα πίσω παράθυρα και το τζάμι στη πόρτα του πορτμπαγκάζ.

Link to comment
Share on other sites

Όχι ίσως δεν το έθεσα σωστά. Εννοώ αυτήν που σηκώνεται στο πίσω μέρος της και σχηματίζει με την οροφή ένα μικρό τρίγωνο.

[OFFTOPIC] Και να τρώει χώρο δεν με ενοχλεί. 1,75 άνθρωπος είμαι, την οροφή την βλέπω με το ματοκυάλι :ninja:

Ανοίγει και έτσι και ολόκληρη.

Το έχω δει σε φωτογραφία αλλά δεν μπόρεσα να τη βρω για να τη βάλω και εδώ.

Link to comment
Share on other sites

Μαλιστα,θα παω και για κανενα test drive απο βδομαδα να εχω και προσωπικη αποψη,εργοστασιακα δηλαδη φιλε φιμε τζαμια στα μπροστα παραθυρα και στο παρμπριζ δεν μπορεις να βαλεις?

Edited by kopriniotis
Link to comment
Share on other sites

Όχι δυστυχώς δε μπορείς να βάλεις... Ούτως ή άλλως θεωρείται παράνομο να έχεις φιμέ παρμπρίζ.

Link to comment
Share on other sites

Μαλιστα και συγγνωμη αν γινομαι κουραστικος,το 510 einai αυτο που ειναι σε αυτο το golf?

Επισης οταν ο τυπος παει να παρκαρει και παρκαρει μονο του το golf(στο polo de πιστευω να υπαρχει αυτο)δειχνει ολοκληρο το αυτοκινητο στην οθονη και οι γραμμες να πλησιαζουν αυτοματα που ειναι τα εμποδια,αυτο δειχνει και στο Polo? Edited by kopriniotis
Link to comment
Share on other sites

Αυτο είναι το RNS-310 ή το RNS-510 δεν είμαι σίγουρος. Πάντως κάπως έτσι φαίνονται οι γραμμές και στο RCD-510.

Link to comment
Share on other sites

Μαλιστα και συγγνωμη αν γινομαι κουραστικος,το 510 einai αυτο που ειναι σε αυτο το golf?

Επισης οταν ο τυπος παει να παρκαρει και παρκαρει μονο του το golf(στο polo de πιστευω να υπαρχει αυτο)δειχνει ολοκληρο το αυτοκινητο στην οθονη και οι γραμμες να πλησιαζουν αυτοματα που ειναι τα εμποδια,αυτο δειχνει και στο Polo?

Αυτό είναι το RNS-510 που έχει και πλοήγηση.

Στο polo δεν υπάρχει park assist (που είναι αυτό που στρίβει μόνο του)

Υπάρχει μόνο το park pilot το οποίο στο RCD-510 φαίνεται όπως βλέπεις και στην εικόνα με τις πορτοκαλί γραμμές. Απλά αν θυμάμαι καλά το polo έχει μόνο πίσω αισθητήρες. (Δεν παίρνω όρκο..)

ΠΡΟΣΟΧΗ όμως!! Για να έχεις τις ενδείξεις στo RCD-310 ή RCD-510 πρέπει να έχεις τους εργοστασιακούς αισθητήρες παρκαρίσματος! Δηλαδή το πάκετο άνεσης που λέει cruise control και park pilot.

Υ.Γ είμαστε off topic!! -> http://www.vwclub.gr/vwforum/index.php?showtopic=37197

Edited by zafevolution
Link to comment
Share on other sites

ξερει κανεις που μπορω να βρω τον καταλογο (ME TIMEΣ) για ολα τα extra για το polo για να μπορεσω να βγαλω την παραγγελια μου με την ησυχια μου?

Edited by stagml
Link to comment
Share on other sites

ξερει κανεις που μπορω να βρω τον καταλογο (ME TIMEΣ) για ολα τα extra για το polo για να μπορεσω να βγαλω την παραγγελια μου με την ησυχια μου?

Επειδή έκανα πρόσφατα τις παραγγελια μου έχω τον κατάλογο αλλα δεν έχω scanner και η φωτογραφική δεν τον δείχνει καλά (έχει μικρά γράμματα), αν μου πεις για ποια ενδιαφέρεσαι στα γράφω ευχαρίστως με τελικές τιμές

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.